» »

Pogoji nakupa na obroke

Pogoji nakupa na obroke

Weee ::

Zdravo,

odločil sem se da kupim neke izdelke v višini 1500 - 2000EUR na spletni strani nakupovanje.net... Oddal naročilo in vse je bilo super dokler me trgovec ni poklical, da bi me seznanil s pogoji nakupa na kredit - SKB ( www.nakupovanje.net/nakup-na-obroke ) ...

Izpolnjujem pogoje in sem kreditno sposoben, ampak papirologija ki jo zahtevajo me je pripeljala tako daleč, da razmišljam da sploh ne bom kupil pri njih, ampak v neki drugi trgovini...

1. Potrdilo o davčni številki... Kaj jim bo potrdilo? Sem vprašal prodajalca če je dovolj davčna številka pa pravi ne, mora biti potrdilo... In zdaj naj se grem jaz zajeb* na davčno upravo in iskat neka dokazila in potrdila o davčni številki...

2. Zadnje ti izpiske prometa po transakcijskem računu (najmanj trije prilivi iz naslova plače ali pokojnine za zadnje tri mesece pred odobritvijo kredita)... Glede na to da vse delam prek spletnega bančništva ne prejemam bančnih izpiskov... Sem vprašal trgovca če lahko sprintam iz spletnega bančništva zadnje tri izpiske in spet je odgovor ne... Mora biti original...

3. Obrazec »Vloga za posredovanje podatkov o prilivih in odtegljajih na transakcijski račun«, ki ga izda matična banka s tem, da so vpisani podatki o prilivih iz naslova plače ali pokojnine za zadnje tri mesece pred odobritvijo kredita. Vloga mora vsebovati datum, žig in podpis delavca banke, ki je dokument izdala


Naj povem da banka nikoli ni zahtevala potrdilo o davčni številki... Banka, ki predstavlja neko uradno organizacijo oz. karkoli že je, je zadovoljna z samo davčno številko, trgovina pa zaj* kot da se dela o milijonskem poslu...

Ravno tako sem nakupe na kredit opravljal že v kar nekaj trgovinah, pa nikjer ni bilo take papirologije... Prišel si tja z tremi bančnimi izpiski ali plačilnimi listami in to je bilo to...
  • spremenilo: Weee ()

Furbo ::

Jaz bi skenslal, raje vzemi na banki potrošniški kredit, če praviš, da ne komplirajo in imajo vse željeno že v kompjuterjih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Očitno trgovec ne pozna lastnih pogojev.
Za davčno lepo piše:
davčna številka (potrdilo ali izjava)

Torej ni treba da je potrdilo.
Tako je!

neon21 ::

Smešno mi je tole , da ne veljajo bančni izpizki sprintani iz spletnega bančništva. Lepo vse piše gor na izpisku kot na tistem katerega ga dobiš domov od banke. Res preveč komplicirajo in se strinjam z FURBOTOM , da končaš tole zajebancijo na nakupovanje.net.

SumTingWong ::

Mene pa zanima ali ima študent kakšno možnost nakupa na obroke v Sloveniji (nekaj v smiislu BigBang razrezana cena - 10 obrokov brez obresti)? Predvsem pri nakupu elektronike. Ali je kredit edina opcija?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal in kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5315654 (11697) Map
»

Kredit, zakaj kopijo TRR 3 mesecev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525421 (22927) krneki0001
»

Plačilo na obroke Big bang

Oddelek: Pomoč in nasveti
1310251 (10017) kmetek
»

Nakup računalniških komponent na obroke?

Oddelek: Kaj kupiti
202176 (1789) boštjan
»

po pomoti so mi z računa trgal 5.000.000,00 SIT !!!

Oddelek: Loža
122470 (1684) madmitch

Več podobnih tem