» »

serijska številka ukradenega računalnika

serijska številka ukradenega računalnika

N111 ::

Pred kratkim so mi ukradli prenosni računalnik. Zanima me, če je na kakšen način mogoče ugotoviti serijsko številko. Na računu je ni, škatle pa nimam več.

Hvala za pomoč

Invictus ::

Seved, dobiš laptop in pogledaš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Trgovec bi si jo praviloma moral zapisat...

solatko ::

Večina trgovcev ne zapisuje ser.št., tako da tudi račun ne bo pomagal. Dvomim, da bo trgovec poiskal dobavnico, saj niti ne ve za kateri od prodanih notesnikov naj ti jo išče, če je prodal več kosov.
Vsak lastnik naj si nekam napiše serijsko številko prenosnika, pomaga pa to samo v primeru, da se tak, ukraden prenosnik, znajde na servisu in je bila seveda podana prijava.

Poglej če imaš doma še kje originalni garancijski list, tam po navadi je nalepka s serijsko številko.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

in kaj ti bo serijska številka pomagala ?
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

Ma tudi če se znajde prenosnik na servisu..... večina serviserjev nima časa gledat še spiske ukradenih serijskih.

Mogoče, če bi bila zavedena v kaki obsežni bazi. Ampak kolikor vem to niti ne obstaja.

Sploh pa... če bi jaz ukradel prenosnik in bi mi crknil... bi ga vrgel v smeti ali prodal po delih. Ne pa nosil na servis in si delal stroške. Pač ukradeš novega.

refosk ::

Po toči zvoniti je sicer prepozno vendar je za prenosne zadeve praktično uporabiti prey : https://preyproject.com/

N111 ::

Serijsko številko bi potrebovala, ker sem pri prodajalcu rabljenih računalnikov našla računalnik, ki je videti enak kot moj (praske na ohišju). Ker se sama ne spoznam na te stvari, raje preverim...

Za naprej pa vem...

Invictus ::

N111 je izjavil:

Serijsko številko bi potrebovala, ker sem pri prodajalcu rabljenih računalnikov našla računalnik, ki je videti enak kot moj (praske na ohišju). Ker se sama ne spoznam na te stvari, raje preverim...

Za naprej pa vem...

Kljub temu bi to lahko javila na policijo, ki bi ugotovila od koga je prodajalec odkupil računalnik. Seveda v teoriji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

N111 ::

Sama kraja je sicer prijavljena policiji. Prodajalec trdi, da je prenosnik kupil od soseda. Imam občutek, da se policija ne ubada s takimi zadevami.

Invictus ::

Seveda se jim ne da.

Tudi tam obstaja ROI.

Če so druga kazniva dejanja vredna več, potem gredo preiskovat le te.

Ko pridem domov, si bom najprej prepisal vse serijske številke mojih naprav. In MAC adrese ... Nikoli ne veš kdaj pride prav ...

Čeprav je ta izgovor na repu prinešen. Naj pa pobarajo soseda, kje ga je kupil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

facepalm ::

ce imas doma wifi router, bi mogoce po logih lahko dobila mac adress mrezne. spet odvisno kaksen router imas in kaksne so nastavitve ampak lahko pogledas.

dvomim da je tat sel to menjavat :)

jakan123 ::

Garancijski list imaš? Tam je ponavadi napisana serijska številka.

facepalm ::

imas mogoce kako sliko prenosnika kjer bi se videlo kaksen poseben detajl? nalepka, praska... bilokaj da bi lahko primerjala s tistim?

jaz osebno, bi svoje naprave takoj prepoznal ce bi imele znake uporabe. nekako se navadim da je na dolocenem mestu kaka praska in ce je nebi bilo bi me zmotilo. tako da, ce si prepricana da ima ta prenosnik enake sledi obrabe kot tvoj bi jaz kontaktiral policajce:)
no jaz bi ukrepal kar sam, ampak mislim da v tvojem primeru to ne pride v postev :)

dottor ::

Ja brez nekih dokazov bo težka karkoli. Pol pa ko jih imaš lahko mu vržeš serijsko alpa slike na mizo in zagroziš s policijo in inšpekcijo da prodaja ukradeno robo (če je dejansko res tvoj).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

S/N je tudi včasih na nalepki kaki od navodil, škatle, garancije itn. Če nima tvoj ruter MAC adrese, vprašaj še kakega kolega pri katerem si uporabljala wifi al net pred kratkim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Spajky ::

Če ima Win serial nalepko, poglej na račun od laptopa, če je tam koda ista kot na "najdenem" ...
Ponavadi noben ne trga tiste nalepke dol ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

solatko ::

Spajky - Novi računalniki nimajo več nalepk za OEM OS, saj se ta zapiše v UEFI in potem lahko namestiš z original medija, brez da bi vpisoval s/n.
Delo krepa človeka

Spajky ::

... nisem vedel ...:| ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513959 (11631) kratos
»

3 leta gledam televizor ki ga nisem kupil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517361 (5052) shotalick
»

Comtron - težave z garancijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
788778 (5282) St235
»

Iskanje ukradenih prenosnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639187 (7987) Master_of_pc
»

Ukraden Notebook Toshiba Satellite PRO M70-125

Oddelek: Loža
81958 (1335) Nejc Pintar

Več podobnih tem