» »

Brneč zvok ob priklopu HDMI kabla - masa?

Brneč zvok ob priklopu HDMI kabla - masa?

NoXy ::

Imam problem pri povezovanju osebnega računalnika z TV in hišnim kinom. Ko priključim HDMI kabel v računalnik oz če se s priključkom samo dotaknem zadnje plošče tam kjer so priključki dobim brneč zvok. Če povežem TV z prenosnim računalnikom ni brnenja. Kaj je vzrok?

Hvala vsem ki boste pomagali najti rešitev!

kloko ::

Daj vse naprave (PC, TV in hišni kino) na isti električni podaljšek in poskusi ponovno.

L.p., Kloko

NoXy ::

Sem poskusil ampak je isto. Čudno je da če povežem z prenosnikom pa ne brni(tudi če vklopim hišni kino). In če povežem z stacionarnim na televizorju prek zvočnikov ne brni, če pa vklopim hišni kino pa brni.

Spajky ::

Probaj obrnit vtič elektrike na hišnem kinu ... lahko pomaga ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

NoXy ::

Ne pomaga. Sploh ne vem kje je vzrok. Računalnik ali hišni kino? Čudno se mi zdi da prek prenosnega računalnika ne brni, če pa se s HDMI kablom le dotaknem zadaj ohišja stacionarnega računalnika pa že brni.
Kako odpraviti to brnenje?

Spajky ::

Zato brni, ker ima PSU napajalc Stacionarca vgrajen blok proti motnjam,katerega sestavljata tudi 2 kondenzatorčka vezana na obe žicii 230V~, sredinski odcep med njima pa gre na ohišje in mu daje potencial 115V~ (a zanemarljivo toka!) Preveri s fauenpruferjem :-) . probaj obrnit vtičnico pa na stacionarcu !

Ta se napetost potem inducira kot signal po masi v kablih do avdio naprave in ti brnijo. Laptopi in TV-ji, ki imajo manjše porabe, pa imajo lahko napajanje malce drugače urejeno in ne povzročajo brnenja.

To se dogaja, če imaš slabo ozemljitev hišne el.instalacije ali dovoda nule v bajto ter slabo "nuliranje", če bajta nima elektro ozemljitve prav narejene ... rešitev je več ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

r3dkv1c4 ::

NoXy je izjavil:

Ne pomaga. Sploh ne vem kje je vzrok. Računalnik ali hišni kino? Čudno se mi zdi da prek prenosnega računalnika ne brni, če pa se s HDMI kablom le dotaknem zadaj ohišja stacionarnega računalnika pa že brni.
Kako odpraviti to brnenje?

poizkusi drugo povezavo, ne hdmi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418456 (5677) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497335 (5111) bullet321
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222987 (2617) zavajon
»

HDMI + Surround + TV

Oddelek: Zvok in slika
232279 (1984) Killermode
»

Zelo annoying brnenje

Oddelek: Strojna oprema
91479 (1212) swar

Več podobnih tem