» »

100% uporaba CPE

100% uporaba CPE

jjedat ::

Pozdravljeni.
Imam en problem glede prenosnika. Namreč, ko vklopim internet in ko se poveže z omrežjem mi CPE nabije do konca na 100% in prenosnik se greje kot nor. To se dogaja tudi, ko vklopim brskalnik in ko ga uporabljam je CPE na 100% skos ,ko pa izklopim internet pa je vse normalno .A sem kak virus faso. Kako se to odpravi?
Lp.

Siddh ::

Kateri operacijski sistem imaš?


dxx ::

jjedat je izjavil:

A sem kak virus faso. Kako se to odpravi?
Lp.

Kristalne kugle trenutno nimam pri sebi, ponavadi pa se to preveri z antivirusnim programom.
To da je tvoja centralno procesna enota ves čas na 100% pa ima lahko več vzrokov. Prvo odpri Task manager in preveri kateri proces ti obremeni tvoj sistem na 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

d4vid ::

Kakšna je konfiguracija prenosnika, kater OS, koliko časa je že nameščen?
Lahko, da ti je kak virus centralno procesno enoto spremenil v centralno kurjavo :D

Kot pravi dxx, odpri Task manager, kater proces ti nabija 100%. Kater brskalnik uporabljaš? Poskusi drugega (pa ne IE 8-O ).

Na novo namesti OS.

Mi je kolega prinesel nek prenosnik HPjev z nameščeno Visto. Ko sem ga prižgal, sem ga mislil še privezat, da ne bi odletel, cvilil, štekal nenormalno, Chrome se je sam od sebe zapiral. Po namestitvi Windows 7 dela prenosnik nepredstavljivo bolje, hladen kot špricar ter tih.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jjedat ::

Se oproščam nisem ravno nek računalničar. Imam windows 7 enterprice prenosnik pa je Lenovo . Task manager sem odpr sam kak se pa pogleda procese. A to greš pod podookno procesi sam tam mam same nule pod CPE a na merilcu ki je pa na osnovni strani mi pa kaže da je da je CPE na 100% rame mam pa na 37% in naraščajo pa padajo CPE je pa skos na 100 pa prenosnik se zelo greje ventilator skos piha in me je strah da se bi pregrel.

d4vid ::

Zgoraj, kjer pod procesi piše CPE, klikni. Tako razporejaš med procesi po uporabi CPU/CPE od najmanj do največ ter obratno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jjedat ::

Ja sem klikno pa se ni nič spremenil . Zraven podokna CPE je podokno polnilnik tam notri pa se številke spreminjajo največja je 62.399K in se spreminja. sedaj sem oznaličil pokaži procese vseh uporabnikov pa je še kar vse povsod na CPE 00 razen na treh ne. na dveh skaće med 00 in 05 na enim pa je skos na 99.in sicer na
system-cpe99-polnilnik 2704K-opis pcgen

Siddh ::

Naloži si malwarebytes pa naredi scan računalnika. https://www.malwarebytes.org/
Še prej pa zapri ta proces, da bo računalnik prišel do sape.


jjedat ::

HVALA
Program je našel 13 malicious items
2385 non-malware items
Kaj naj pa sedaj nardim?
Ali jih naj zbrišem? pa kako se to naredi?

hojnikb ::

ali kvaliteten antivirus, da to zbriše al pa format.
#brezpodpisa

Siddh ::

jjedat je izjavil:

HVALA
Program je našel 13 malicious items
2385 non-malware items
Kaj naj pa sedaj nardim?
Ali jih naj zbrišem? pa kako se to naredi?


V tem oknu je tipka "apply actions" ali nekaj podobnega, če se prav spomnim.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV slika zastaja, VNC, Win7, CPE100%

Oddelek: Omrežja in internet
81149 (923) a-ptuj1
»

uporaba CPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
72087 (1920) nUUb
»

100% CPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
193089 (2839) arc-x
»

100% CPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
61010 (918) arc-x
»

CPE se močno poveča!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101336 (1170) dark-o

Več podobnih tem