» »

Stroški nakupa stanovanja

Stroški nakupa stanovanja

sodjdobe ::

Pozdravljeni!

Zanima me, koliko bi me okvirno prišlo stanovanje:
-dogovorjena vrednost: 90.000e
-ddv 8.550e
-stroške notarske overitve podpisa na kupoprodajni pogodbi in stroške zemljiškoknjižne izvedbe nosi kupec.

Torej, zanima me predvsem ta zadnja alineja...

LP
julio

Invictus ::

Glede na celoten znesek, zanemarljiv ...

Sicer pa pokliči kakega notarja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MoRp ::

cca 500€ (za 140k kredita sem plačal 562€) - pri notarju so mi dali 2 položnici ki sem ju šibal plačati na pošto + pri notarju nekaj malega z gotovino...

;-) ::

Za hiso (130.000eur) sem placal cca 400eur notarja-spis pogodbe sam je bila z dolocenimi pogoji, 140 vknjizba v zemljisko knjigo, 9eur koleki na UE za odobritev pravnega posla, pa mislim da okol 20eur spet notarja ko neses papirje resene z davcne in UE-overovitev.

sodjdobe ::

Hvala za odgovore!
Kaj pa tisti davek, mislim da 2%?
julio

jusv ::

Meni je banka plačala stroške notarja, ko sem pri njih vzel stanovanjski kredit. Tak da če za sebe povem: 0€ Kredit pa imam pri Hypo, če koga zanima.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Kaboom ::

sodjdobe je izjavil:

Hvala za odgovore!
Kaj pa tisti davek, mislim da 2%?
-dogovorjena vrednost: 90.000e
-ddv 8.550e


pa si preračunal kolko je 2% od 90.000EUR ? potem pa še preberi tole. prodajalec ti pakira zraven svoje stroške. cena nepremičnine je tako 98.550EUR, če se ti je cena 90kEUR zdela vredu, pa se ti 98.5kEUR še vedno zdi, pol je OK
edit: nisi omenil, če je stanovanje novo ali rabljeno. pri novem je zate davka 8.5% kar je 7.650EUR ali pa 20% ...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

sodjdobe ::

Stanovanje je novo. V ponudbi pise tako kot sem napisal se pravi da je stanovanje 90.000 plus ddv plus stroski pogodbe pri notarju. A tista dva procenta placa prodajlec ali jaz?
julio

kloko ::

"tista dva procenta" plača prodajalec, razen če se drugače dogovorita...

L.p., Kloko

Tribal ::

Ti plačaš dogovorjeno ceno in po dogovoru kdo nosi stroške notarja. Vpis v zemljiško plačaš sam cca 45EUR odvisno od notarja. 2% davka plača prodajalec v primeru da je prodajalec fizična oseba. Če kupuješ od podjetja je davek višji. Sam sem kupil stanovanje za 60kEUR in je ddv plačalo podjetje katero je prodajalo, prav tako ko sem kupil hišo je ddv plačalo podjetje. Oglaševane cene kateri potem še pribijejo ddv so čisti nateg.

Pazi, če boš kupoval preko hipotekarnega kredita, bo banka zahtevala še notarski zapis za hipoteko kateri pride 400EUR+... Če te kaj zanima glede prepisov in nakupov me kontaktiraj sem v zadnjih dveh letih 3krat kupoval in prodajal nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

Tribal ::

p.s. za 100k€ si lahko kupiš in zrihtaš hiško 120m2 novo, samo 20min vožnje iz LJ :D

MoRp ::

Tribal je izjavil:

p.s. za 100k€ si lahko kupiš in zrihtaš hiško 120m2 novo, samo 20min vožnje iz LJ :D


Lahko poveš kaj več tu ali ZS...

Šimpanz ::

No mene tud to zanima.

Tribal ::

Seveda lahko povem sej ni nobena skrivnost.

oglas na nepremičnine.net Cena 70.000EUR za 30kEUR zrihtaš bajto brez problema. Sam sem kupil sosednjo katera je imela še fasado gor in lahko samo pohvalim. V detajle se lahko spuščam če koga zanima na ZS, je pa cca 3 min vožnje do AC in pa 15min do rudnika, seveda gužve v enem letu še nisem doživel.

Aja še to, na sliki bajta nima pokrite strehe, kar seveda v trenutnem stanju ima.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

libreus ::

Si bom sposodil to temo ...

So kakšni triki oz. na kaj je treba paziti pri nakupu stanovanja. Ta teden imam namreč prvi ogled in izkušnje s tovrstnimi stvari žal še nimam.

Obstaja kakšen "walkthrough" nakupa? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nepremičnine v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912901 (7236) MrNighthawk
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405632 (4168) Zaskrbljena
»

Prepis hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7215001 (12690) GregiB
»

Višina posojila

Oddelek: Loža
51488 (1310) ales85
»

Nakup stanovanja - postopki, na kaj biti pozoren?

Oddelek: Loža
2111613 (11004) EC9

Več podobnih tem