» »

Večja količina denarja na računu

Večja količina denarja na računu

1
2
»

...:TOMI:... ::

Stb, bolje vrabec v roki, kot golob na strehi. Isto velja za pokojninski sistem, me prav zanima, kateri optimist verjame, da bo dobil pokojnino vredno življenja po koncu delovvne dobe.

Sicer so si pa otroci naredili medvedjo uslugo, zaužili so več sladkorja, kot bi ga sicer, če bi pojedli samo prvi in ne tudi drugi "penasti piškot". Me prav zanima, kakšen bi bil rezultat, če bi jim ponudili posodico zelenjave oziroma 2 posodici, če bi počakali...

V vsaki stvari so dobre in tudi slabe strani.
Tomi

BigWhale ::

Boobiz je izjavil:

Right. Ker obresti so res denar iz lufta. Inflacija pa tu nima nobene veze, ne?


Obresti so tocno to. Denar iz nic-a. Tebi se na racunu dela denar samo zaradi tega ker tam je. Ne rabis delat, da se ti denar dela. Ne, inflacija tukaj ne igra nobene vloge, ker zadane prav vse, ki imajo denar. Na banki ali pa v stumfu.

perci ::

Davčna optinizacija je legalna. To, kar nekateri tule nagovarjajo pa ni davčna optimizacija ampak kar lepo utaja.

Pa tudi avtomatična izmenjava podatkov za fizične bo obstajala od 1.1.2015. Tough luck za nekatere. Se pa nič ne sekiram za njih - itak niso vredni, da bi živeli v tej (po njihovem) zanič državi.

pviran3 ::

Splača se obleči kravato in iti na banko. Tam se usedeš v en "box" in gospoda na polno razlagajo, kam vse se lahko vloži denar, pa tudi pogajaš se lahko...

Kar se tiče vezave, se ga veže na družinske člane. Ko spišeš določene papirje, si potem polno pooblaščen. Gospa vse razloži in porihta papirje.

LeQuack ::

Če bi uni v bankah znali vlagat denar ne bi bili zaposleni za nek drobiž v banki.
Quack !

PandaFlow2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Stb, bolje vrabec v roki, kot golob na strehi. Isto velja za pokojninski sistem, me prav zanima, kateri optimist verjame, da bo dobil pokojnino vredno življenja po koncu delovvne dobe.


Sem mnenja (če ne bo ravno neke revolucije/apokalipse), da če skozi življenje zaslužiš nekje povprečno plačo in od tega plačuješ prispevke za pokojninsko zavarovanje, boš od tega tudi po koncu delovne dobe nekako mogel preživeti. Je pa res da če delaš 40 let za minimalca in komajda preživiš, ne moreš pričakovati da boš od še manjšega prihodka lahko imel nek luksuz...

Osprey ::

Sem mnenja (če ne bo ravno neke revolucije/apokalipse), da če skozi življenje zaslužiš nekje povprečno plačo in od tega plačuješ prispevke za pokojninsko zavarovanje, boš od tega tudi po koncu delovne dobe nekako mogel preživeti. Je pa res da če delaš 40 let za minimalca in komajda preživiš, ne moreš pričakovati da boš od še manjšega prihodka lahko imel nek luksuz...


Si pa optimist.

Vice ::

Goody je izjavil:

Vice je izjavil:

Goody je izjavil:

tisti ki tukaj bluzite o računih v tujini in da ni izmenjave podatkov (TOMI) se malo bolj zanimajte da ne boste presenečeni. Od letos je izmenjava tudi z tistimi državami (za nas zanimiva Avstrija) ki je v preteklosti ni bilo (večina ostalih eu držav imajo izmenjavo podatkov o računih že kar nekaj časa). Kazni za neprijavo računa tudi niso nedolžne. Za neke normalne zneske se goljufati državo tudi več ne splača (če že o goljufanju nekdo razmišlja) ker te pri bančnih računih lahko komot pogruntajo.


Sicer obstaja veliko drugih načinov, samo vseeno v katerem letu pa ti živiš?


Jaz kar v tem, ti pa očitno v prejšnjem ko izmenjave podatkov še ni bilo. Govorim seveda o računih na lastno ime v eu ker o tem je bilo govora. Obstaja pa seveda milijon drugih načinov za utajo davka, ampak o tem nisem pisal.


To da se dogovarjajo ali da so se dogovorili še ne pomeni da to že delajo ;)

Okapi ::

korenje3 je izjavil:

kupi nekaj stanovanj in jih oddajaj v najem.

druga opcija je pa da si zgradiš novo hišo, ki jo nato prodaš za recimo 20% višjo ceno kot so bili stroški gradnje.
:))Komaj so eno nepremičnino prodali, pa bodo novo kupovali.
Konkreten nasvet -banka Hypo in varčevanje Hypo Plus Fix - od 1,9% (1 leto) do 2,45% (3 leta).

LeQuack ::

To je še manj od inflacije.
Quack !

Tilen ::

Slovenija je novembra tako na letni kot na mesečni ravni imela 0,2-odstotno deflacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

perci ::

Kakšne inflacije? Deflacije misliš?

LeQuack ::

Tiste inflacije ki jo računajo birokrati in vsebuje samo "izbrane" artikle jaz ne smatram kot realno.
Quack !

Tilen ::

Tvoji izbrani artikli so torej realni?

Cene na letni ravni so se oktobra znižale v komunikacijah, stanovanjski opremi, obleki in obutvi, nižje so tudi cene stanovanj, hrane in brezalkoholnih pijač ter prevoza.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BigWhale ::

Treba je razumet, da eni pac ne pustijo, da jim drzava _krade_ njihov trdo prigaran denar, ki sam od sebe nastaja na banki! Popolnoma nedopustno. :>

Tamali ::

fosil je izjavil:

Če se vrnemo na osnovno vprašanje.
Durs se ti ne bo nič obesil na denar, razen če imaš kakšne dolgove.
Če bi imel slučajno kakšno kontrolo, ti verjetno ne bi bil problem dokazat, da je to denar od prodaje nepremičnine.
Če boš dal vezat, boš od obresti moral plačat davek. Je pa to ločen davek in nima veze z dohodnino.
Ta denar se ti bo upošteval pri vseh morebitnih socialnih transferjih, kot so vrtec, otroški dodatek...


Hvala za info, točno te informacije sem potreboval.

Aja, naj še omenim, da nimam niti najmanjšega namena denar prenesti v tujino ali karkoli podobnega. Če živim v tej državi bom seveda plačal tudi davke, ki iz tega izhajajo. Ko sem bom v kratkem odselil, pa je že druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tamali ()

stb ::

fosil je izjavil:

Ta denar se ti bo upošteval pri vseh morebitnih socialnih transferjih, kot so vrtec, otroški dodatek...

Podobno kot se upošteva vrednost nepremičnine pred prodajo. Tu v osnovi večjih razlik ne bi smelo biti (razlika kvečjemu med ocenjeno vrednostjo in dejansko kupnino), razen če zadeva ni (bolj ali manj legalno) "optimizirana" (npr nepremičnina pisana na babico, ali gotovina na babičinem računu, pri partnerju "samohranilke" ipd), s čimer imaš lahko več sitnosti kot koristi. Večje količine gotovine v nogavici pa mislim da bi moral tudi prijaviti pri prošnjah za socialne transferje, vendar je to bistveno težje nadzirati.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722149715 (12773) kombinezon
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123415 (20123) M.B.
»

Vezanje 30000 eur na eno leto in durs

Oddelek: Loža
326401 (4882) blblb
»

depoziti,varčevanje v AT

Oddelek: Loža
197274 (5985) cang
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322383 (20076) Furbo

Več podobnih tem