» »

Evtanazija

Evtanazija

««
14 / 15
»»

IMBB ::

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IMBB ()

Scaramouche3 ::

Zelo podobno kot Suicide by Cop! Nekoga prisiliš v to da drugi pritisne sprožilec, problem je da bi se potem ko je uzakonjeno lahko zelo hitro izkoriščalo, veliko ljudi bi hoteli da nekdo prej gre da se dobi bajta, zdravnik lahko napiše fake prognozo in terminira pacijenta!

IMBB ::

Scaramouche3 je izjavil:

Zelo podobno kot Suicide by Cop! Nekoga prisiliš v to da drugi pritisne sprožilec, problem je da bi se potem ko je uzakonjeno lahko zelo hitro izkoriščalo, veliko ljudi bi hoteli da nekdo prej gre da se dobi bajta, zdravnik lahko napiše fake prognozo in terminira pacijenta!


Nekateri pa imajo radi, da se vleče penzija čimldje, čeprav prejemnik sam ne bi več, včasih celo smrt prikrijejo. dvorezen meč.

Slopek ::

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.
Aja pa da ne pozabimo. Problem so verjetno predvsem gosti v DSO. Jih je preveč in predolgo so tam, negovalcev pa ni. Le kaj bi bilo dobro narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

IMBB ::

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.


Nekateri ja, nekateri ne in izbira bo omogočena preko ugovora vesti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()

Slopek ::

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.
Aja pa da ne pozabimo. Problem so verjetno predvsem gosti v DSO. Jih je preveč in predolgo so tam, negovalcev pa ni. Le kaj bi bilo dobro narediti?

Sori za izbris.
Sem vseeno proti. To se bo izrodilo in umirali bodo psihično bolni 20 letniki, ki se bodo naveličali življenja.
Pa Fak folk. Ne moreš uzakonit umora, pod nobenim pogojem. To se bo izrodilo, da bo hudo.

IMBB ::

Verjetno pa se spomniš kak drug mehanizem, kako 20-letnike odvračati od tega, ne da preprečiš izbiro starostnikoom. Ali ne?

Slopek ::

IMBB je izjavil:

Verjetno pa se spomniš kak drug mehanizem, kako 20-letnike odvračati od tega, ne da preprečiš izbiro starostnikoom. Ali ne?

Zakaj bi potem odvračal od nečesa, kar zdaj ni treba? Potem bi bil in odvračanje.....pa kaj hočeš s tem sploh povedat?
Res ne razumem? No, ali pa vedno bolj. Gre dejansko za prelaganje neke odgovornosti in s tem bi ogrozilo mladi rod. Vi bi pa mehanizem odvračanja. Pa meni se povrača.
Pa še noben star ni preživel starosti. Bolezen to čudežno pospeši. Obstajajo pa že od vedno mehanizmi, kot praviš, ki to boostajo. Busterček je že uveden izraz, ki je še kako primeren za dosego cilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

IMBB ::

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Verjetno pa se spomniš kak drug mehanizem, kako 20-letnike odvračati od tega, ne da preprečiš izbiro starostnikoom. Ali ne?

Zakaj bi potem odvračal od nečesa, kar zdaj ni treba??


Kako ni treba, če se že zdaj se odvrača ljudi/mladostnike od samomora? S spodbudo je OK, ne pa s prisilo in prepovedmi. V neakaterih situacijah je samomor nepotreben in pretiran, v nekaterih pa upravičen, logičen in razumljiv. Kako ne razumeš, da ne gre vsega skupaj tiščati na silo in uveljavljati s prisilo in prepovedmi?

IMBB ::

Slopek je izjavil:


Pa še noben star ni preživel starosti.


To ne, je pa masikdo po nepotrebnem trpel hude muke do konca.

c3p0 ::

Da ne pridemo na kanadski model, kjer se 20 letniki v depresiji lahko odločijo za evtanazijo, ali jo komu celo priporočijo.

Pri sposobnosti naše politike in razpadlega zdravstvenega sistema se bat za zlorabe ni, zagotovo bodo.

Bodo morali malo boljše predstavit način, na katerega se bodo lotili problematike, kot le "si za ali proti?", da bom podprl zadevo, čeprav sem za v strogo določenih primerih.

GregiB ::

Hipokriti smo.... namreč... družba soglaša s tem, da lahko pacient zavrne zdravljenje, ki (vsaj po njegovem mnenju) zgolj podaljšuje agonijo in neizogibno smrt. S tem dovolimo in provolimo, da pacient zabrede v nepredstavljive muke in je v nekem momentu že tako prepojen s pain-killerji, da je v bistvu že rastlina, ki čaka na smrt. Da bi mu pa dovolili odločitev, da ko bo prišlo tako daleč, da "kvalitete življenja" ne bo več, samo še muka, s katero tudi pride do nezmožnosti samodestrukcije, da bi mu pa tu pomagali... to pa ne...
Absolutno bom za... Namreč, ni me strah smrti oz. umreti... me je pa strah umiranja... Pa ne filozofsko gledano (umiramo od rojstva) ampak tistega dela... aktivnega umiranja. Ko ugasne še zadnji smisel živeti... In vsako orodje, ki mi je lahko na razpolago, da samo-odločem o tem, kdaj se vdam in neham "boriti"m ker nima več smisla (glej zgoraj), je več, kot dobrodošlo.
Kar pa se zdravniškega ugovora vesti tiče... strinjam se, naj tisti, ki ga peče vest, tega ne počne, a če bo veljal družben konsenz, da je humana pomoč pri humani smrti dober in sprejemljiv proces, koristen za kvaliteto (konca) življenja, bo dovolj razumnih zdravnikov, ki bodo to sprejeli in pripravljeni pomagat... V končni fazi že obstajajo v državah, kjer je pravica do evtanazije in/ali asistiranega samomora uzakonjena. Zanimivo, da smo se v veterini to že zdavnaj zedinili...
Kar pa se tiče zlorab... v 2022 je od 330K smrti v Kanadi, ki ima najbolj lax in širokogrudno evtanazijsko zakonodajo, bilo 13K (daleč največ odkar imajo legalizirano evtanazijo) asistiranih. 4%, 2x toliko, kot v Belgiji in >4x toliko, kot v ostalih državah z evtanazijo... Kje so poročila o zlorabah?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Slopek ::

c3p0 je izjavil:


Bodo morali malo boljše predstavit način, na katerega se bodo lotili problematike, kot le "si za ali proti?", da bom podprl zadevo, čeprav sem za v strogo določenih primerih.

Se strinjam. To je to.
Ampak, ko enkrat odpreš ta vrata, jih bo težko zapreti, pa čeprav bodo skozi uhajali tudi taki, ki ne bi smeli. Samo to je moja skrb pri tem.
Kdo bo torej odločal o smislu življenja nekoga drugega? Kdo bo rekel, ti pa greš lahko "počivat"? Nihče ne more imeti te moči, niti te pravice odrekat nekomu drugemu, al kako? Moja glava pravi, da se to ne bo dobro končalo. Ni smiselno, da se o tem sploh odloča, ker za stare, umirajoče, bi moralo biti poskrbljeno in olajšano, za vse ostale, pa to ne bi smela biti neka URADNA, ZAKONSKA, odločitev, ki jo lahko uveljavljaš, kadarkoli se pač odločiš.

Utk ::

Kje so poročila o zlorabah?

2 metra pod zemljo.

Problem je v tem, da se s tem povzroči slej ko prej tudi nek pritisk na ljudi. Ti si pa vsem samo v breme, samo delo in strošek, kaj če te bi...
Sej za ekonomijo in vse ostale je to lahko dobro, ampak kaj če boste vi v taki situaciji, ko sicer ne bo neke koristi več od vas, ampak vseeno ne bi še ravno hoteli it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mtosev ::

Jaz se spomnim mojega očeta, ki je imel raka. Bil je v hudih bolečinah preden je umrl. Niti iz WC školjke se ni mogel brez pomoči vstati. Smo že pisali v Švico, da bi lahko tam dobil evtanazijo pa je pred tem umrl. Težko je bilo gledati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Slopek ::

mtosev je izjavil:

Jaz se spomnim mojega očeta, ki je imel raka. Bil je v hudih bolečinah preden je umrl. Niti iz WC školjke se ni mogel brez pomoči vstati. Smo že pisali v Švico, da bi lahko tam dobil evtanazijo pa je pred tem umrl. Težko je bilo gledati.

Vse to jaz popolnoma razumem, ampak zakaj bi čakal na državo? Zato ker vse to uredi? Dobava prave stekleničke? Je problem samo v tem? Pravim, da ljudje smo res iznajdljiva bitja. Najprej smo se rojevali samo na en način, zdaj na več. Umirali smo pa vedno zelo zanimivo, ker človeška domišljija ne pozna meja, pravijo.

GregiB ::

Slopek je izjavil:

Kdo bo torej odločal o smislu življenja nekoga drugega? Kdo bo rekel, ti pa greš lahko "počivat"?


??? Ja sam boš o tem odločil... ne bo "nekoga drugega". Jaz bom rekel, da bi šel počivat pod kakšnimi pogoji... Obtajala pa bo seveda zdravniška, etična in/ali še kakšna druga komisija, ki bo kompetentno in strokovno ocenila, ali so moje želje glede na stadij umiranja upravičene... Where's the problem? "Kaj pa če" scenariji so straw man argumenti...
Sicer pa, v rodni grüdi je prepovedano evtanazirati zdrave živali, ki niso gojene za prehrano... zakaj bi drugače veljalo za ljudi?

Utk je izjavil:

Problem je v tem, da se s tem povzroči slej ko prej tudi nek pritisk na ljudi. Ti si pa vsem samo v breme, samo delo in strošek, kaj če te bi...


To se dogaja že sedaj, brez pravice do evtanazije ali PAS (physician-assisted suicide). Pogoltni in pohlepni svojci dajo že zdaj svojim premožnejšim prednikom vedet, da komaj čakajo, da jih pobere. Seveda se zgodi, da le ti pritiskom podležejo in vzamejo "usodo" v svoje roke... A prosim za kakršnokoli študijo, ki priča o tem, koliko je bilo v državah z PAS in evtanazijo primerov, kjer so svojci nagovarjali prednike, da gredo v asistirano smrt (in so to dejansko storili ob odobritvi zdravniških in drugih komisij).

Slopek je izjavil:

Vse to jaz popolnoma razumem, ampak zakaj bi čakal na državo?

Veliko razlogov... Zato, ker marsikdo nima več moči sam zadeve sprovesti, "ko pride čas" in lahko le še nemočno trpi do neizogibnega, bridkega in nepredstavljivo bolečega konca. Zato, ker je asistiran PAS ali evtanazija bolj humana, tako za pacienta, kot za svojce. Zato, ker marsikdo želi imeti poleg opcij za samodestrukcijo tudi to možnost. etc, etc...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Webmojster ::

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?


Saj to ravno. A ne obstaja neka neprodušnba naprava (kot steklena krsta), kjer se vležeš v njo, SAM pritisneš gumb in ti spusti not plin in umreš.

OutOfTheBox ::

Slopek je izjavil:

Slopek je izjavil:

IMBB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdravnikov ni veliko in bila bi grozna Potrata časa, če bi se ubadali še s tem.


S tem bi se pod črto verjetno ubadali manj kot se ubadajo z vzdrževanjem pri življenju tistih bolnikov, ki tega nočejo

Mogoče celo res, ampak še enkrat. Zdravniki hočejo ali nočejo prevzeti to odgovornost? To in edino to je pomembno.
Aja pa da ne pozabimo. Problem so verjetno predvsem gosti v DSO. Jih je preveč in predolgo so tam, negovalcev pa ni. Le kaj bi bilo dobro narediti?

Sori za izbris.
Sem vseeno proti. To se bo izrodilo in umirali bodo psihično bolni 20 letniki, ki se bodo naveličali življenja.
Pa Fak folk. Ne moreš uzakonit umora, pod nobenim pogojem. To se bo izrodilo, da bo hudo.


Še enkrat, ti ne veš kako te stvari potekajo. Za to se ustvari posebna komisija, ki odloča ali se bo človeku pri končanju življenja pomagalo. To ni EN človek (samo ti), ali dva človeka (ti in zdravnik), to so ljudje ki rečejo DA ali NE na podlagi trenutne situacije. Če so rešitve, to nikoli ne gre skoz. To gre skoz samo za ljudi, ki TRPIJO od bolečin in je smrt neizbežna.

Noben 20 letnik ki ni fizično na SMRT bolan ne bo šel skoz komisijo. Mentalne probleme se rešuje drugje, ne s strupom.

Tole bo padlo ker folk ne šteka kako zadeva deluje ;(( in mi hočemo bit druga švica lol.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Webmojster je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?


Saj to ravno. A ne obstaja neka neprodušnba naprava (kot steklena krsta), kjer se vležeš v njo, SAM pritisneš gumb in ti spusti not plin in umreš.
Obstaja, če se ne motim, uporablja 100% dušik. Zaspiš brez nelagodja v ~10 sekundah.

Ampak ko si tako na koncu, večina sama tega ne more storiti. Zato bi morala biti legalizirana asistenca in nadzor.

Nikakor ne razumem nasprotnikov. Kaj ima opt-in evtanaziji povezave z njimi? Gre zgolj za egoizem in hudobo, odrekati drugim kar si želijo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

OutOfTheBox ::

Gre zgolj za egoizem in hudobo, odrekati drugim kar si želijo.


Dokler sami niso v isti situaciji.

Drgač sem gledal starega fotra umirat, mel je raka na črevesju ki se je potem razširil povsod. To ga je trgalo od znotraj, nepopisne bolečine,.. kričal naj se to konča čimprej. Zadnje 2 meseca je bilo hudo, so pa bile bolečine prisotne že dost prej.

Skratka če ne doživiš kakšen pekel umirajoči ljudje dajo skoz, ne verjameš. Ljudje ki so proti temu so ali:

- egoisti
- nimajo pojma kaj tile ljudje doživljajo

Ironija je da to bojo lahk sami potrebovali. Argumenti, da bo folk to zlorabljal so bullshit, ni variante da bo fizično zdravega človeka komisija spustila skoz. Drugače pa povprečen človek, tudi če je na smrt bolan, upa do zadnjega da se bo zlizal (tudi star fotr je to upal), do zadnjih nekaj dni ko je ugotovil da dejansko nima šans.

Ne verjamem da bi blo več kot 20 - 40 primerov letno za to.

Zgodovina sprememb…

mn ::

energetik je izjavil:

Webmojster je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

O kakšnih morilcih govoriš? Sploh veš kako evtanazija poteka?


Saj to ravno. A ne obstaja neka neprodušnba naprava (kot steklena krsta), kjer se vležeš v njo, SAM pritisneš gumb in ti spusti not plin in umreš.
Obstaja, če se ne motim, uporablja 100% dušik. Zaspiš brez nelagodja v ~10 sekundah.

Ampak ko si tako na koncu, večina sama tega ne more storiti. Zato bi morala biti legalizirana asistenca in nadzor.

Nikakor ne razumem nasprotnikov. Kaj ima opt-in evtanaziji povezave z njimi? Gre zgolj za egoizem in hudobo, odrekati drugim kar si želijo.


Jaz bom obkrožil NE, ker je vprašanje preveč open ended. Ne podpisujem "blank checks".

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.

Trenutno referendumsko vprašanje pa ne omenja nič od tega, zato bo moj odgovor NE.

OutOfTheBox ::

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.


Tako sistem deluje povsod kjer je evtanazija omogočena. Ne verjamem da bi bilo tukaj kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

mn ::

OutOfTheBox je izjavil:

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.


Tako sistem deluje povsod kjer je evtanazija omogočena. Ne verjamem da bi bilo tukaj kaj drugače.


Potem naj pa to tudi vključijo v referendumsko vprašanje - da bomo vedeli o čem točno glasujemo!

Trenutni vladi definitivno ne zaupam NIČ, karkoli izglasujemo ne bodo sposobni nič izvesti do konca, prejšnja vlada pa roko na srce ni bila kaj dosti boljša, so sicer dejansko bili sposobni kaj izvesti, samo dostikrat bi bilo bolje da ne bi bili.

OutOfTheBox ::

Škoda je samo zato ker je sedaj ena izmed redkih in zgodovinskih priložnosti v Sloveniji. Od desnih ali desno sredniskih tega nikoli ne boš upal pričakovat. Če to ne gre danes skoz (s konopljo je podobna zadeva, čeprav če že moram izbirat raje vidim da gre ta referendum o končanju življenja skoz), potem še naslednjih 50 let ne bo nič in smo stopili korak nazaj.

Potem naj pa to tudi vključijo v referendumsko vprašanje - da bomo vedeli o čem točno glasujemo!


Karkoli vključiš noter v vprašanje je lahko izjemno subjektivnega pomena. To da napišejo "...pod pogojem ostre regulacije", še ne pomeni da bo regulacija dejansko ostra kot si ti predstavljaš da bo, plus da se tudi to na koncu izvaja. Ampak če pogledamo dejstva, države ki imajo evtanazijo uzakonjeno imajo strogo regulacijo glede tega.


A vaših domačih živali, noben še ni dal evtanizirat, pa gledate kako umirajo na obroke?

Zgodovina sprememb…

IMBB ::

Utk je izjavil:

Kje so poročila o zlorabah?

2 metra pod zemljo.

Problem je v tem, da se s tem povzroči slej ko prej tudi nek pritisk na ljudi. Ti si pa vsem samo v breme, samo delo in strošek, kaj če te bi...
Sej za ekonomijo in vse ostale je to lahko dobro, ampak kaj če boste vi v taki situaciji, ko sicer ne bo neke koristi več od vas, ampak vseeno ne bi še ravno hoteli it.


Je res lahko pritisk v to smer. Z druge strani je pa tudi pritisk, ker trpeči je odlična molzna krava za dohtarje, farmacevte, šarlatane, župnike, kakšne svojce, ki del penzije poberejo, tudi z vztrajanjem in trpljenjem se generira $$$ za določene interesne skupine.

Invictus ::

Trenutni referendumi so samo pesek v oči raji, da ne vidi vladne nesposobnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OutOfTheBox ::

Še invictus je priznal da so referendumi dejansko ena dobra stvar s strani te vlade ;((

tikitoki ::

111111111111 je izjavil:

Jaz sem za.

Ampak bi zakompliciral do amena. Ne vem pa če ja trenutna vlada tega sposobna.

Raje bi sicer videl, da se več naredi na paleativni oskrbi, hospicu in še kako drugo stvar je po moje bolje prej porihtat. To je samo bližnjica naše vlade kako opraviti čimhitreje. :D


Itak. Osnovno zdravstvo se slabsa. Cakalne dobe so nore. Osebnega zdravnika zmanejat, al pa dobiti, pa zobarja je vedno tezje. Tezko ferjamem, da se bo ta trend v kratkem obrnil.

mn ::

Ne v bistvu ima prav, to je zgolj PR stunt. Če bi bila vlada resna, bi pripravila zakon in dala pripravljen zakon v obravnavo. Za tako odprta vprašanja naj pa anketo naročijo, ne pa da nam kradejo čas in denar!

tikitoki ::

Slopek je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Kolikokrat še? Pa kakšne snežinke ste dandanes, da za kak takega potrebuješ referendum? Pa nalij bolnemu očetu strupa. Zakaj ne? To so počeli že v pamtiveku.
Nekje v drugih kulturah se je pa bolni oče kar sam odstranil, ko je prišel njegov čas. Tko k sloni.

Prenašanje odgovornosti. SAmo za to gre. Da si lahko umijejo roke, nekdo drug si jih pa naj umaže.

To sem napisal že zgoraj, ja.
Kako lahko na referendumu iz zdravnikov narediš morilce? Naj delo opravijo sami. Sploh ne vidim problema. Sredstev za to res ni težko dobit, jajca, to je pa drugo.


Kaj si na glavo padel? Drzava aktivno omejuje dostop do sredstev, ki zagotavljajo mirno in neboleco smrt.

OutOfTheBox ::

Sej če bi jaz dobil zadevo v lekarni potem tega referenduma sploh rabil ne bi. Da bi pa delal samomor na nekih tabletah kot je Slopek predlagal in pri tem zajebal in se še bol fardirbal, potem pa hvala lepa tega ne potrebujem.

Obstaja možnost, da se vržem s stolpnice kjer je smrt zagotovljena, sam kadar bom na smrt bolan bom težko prišel na stolpnico, drugi mi pa tudi ne bo pomagal. Dodatno ne maram višine, taka smrt bi bila zame preveliko psihološko breme.

Spit tekočino in v miru zaspat, kot podobno naredimo pri živalih? Podpišem kadarkoli.

Utk ::

A prosim za kakršnokoli študijo, ki priča o tem, koliko je bilo v državah z PAS in evtanazijo primerov, kjer so svojci nagovarjali prednike, da gredo v asistirano smrt (in so to dejansko storili ob odobritvi zdravniških in drugih komisij).

Daj pojasni malo kako bi ta študija zgledala. Po smrti bi svojce spraševali "ali ste komaj čakali, da se stegne"? Ste prepričevali starega, da se fenta, on se pa ni hotel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Slopek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Sej če bi jaz dobil zadevo v lekarni potem tega referenduma sploh rabil ne bi. Da bi pa delal samomor na nekih tabletah kot je Slopek predlagal in pri tem zajebal in se še bol fardirbal, potem pa hvala lepa tega ne potrebujem.

Obstaja možnost, da se vržem s stolpnice kjer je smrt zagotovljena, sam kadar bom na smrt bolan bom težko prišel na stolpnico, drugi mi pa tudi ne bo pomagal. Dodatno ne maram višine, taka smrt bi bila zame preveliko psihološko breme.

Spit tekočino in v miru zaspat, kot podobno naredimo pri živalih? Podpišem kadarkoli.

Pa vseeno si folk nezakonito nabavi vse, kar si sploh lahko zamisliš, pa še več.

OutOfTheBox ::

kjer so svojci nagovarjali prednike, da gredo v asistirano smrt


Tudi če so jih, je smrt morala odobrit komisija kar pa pomeni da je človek moral biti tako ali drugače na smrt bolan in ne več dolgo do dejanske smrti.

Če imaš ti npr raka in maš še 5 let pred sabo in ne trpiš, ti komisija v večini primerov tega ne bi odobrila.

Pa vseeno si folk nezakonito nabavi vse, kar si sploh lahko zamisliš, pa še več.


Torej me nagovarjaš da naj se poslužujem nezakonitih in potencialno nevarnih ukrepov pri končanju svojega življenja?

A opaziš luknjo v tej logiki?

energetik ::

Slopek je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Sej če bi jaz dobil zadevo v lekarni potem tega referenduma sploh rabil ne bi. Da bi pa delal samomor na nekih tabletah kot je Slopek predlagal in pri tem zajebal in se še bol fardirbal, potem pa hvala lepa tega ne potrebujem.

Obstaja možnost, da se vržem s stolpnice kjer je smrt zagotovljena, sam kadar bom na smrt bolan bom težko prišel na stolpnico, drugi mi pa tudi ne bo pomagal. Dodatno ne maram višine, taka smrt bi bila zame preveliko psihološko breme.

Spit tekočino in v miru zaspat, kot podobno naredimo pri živalih? Podpišem kadarkoli.

Pa vseeno si folk nezakonito nabavi vse, kar si sploh lahko zamisliš, pa še več.
Res odlično, da si administriraš neko nezakonito nepreverjeno zadevo, in se po možnosti še bolj ferdibaš, ne pa končaš. Tako zadevo mora vodit stroka, ki zanesljivo konča zadevo.

Sicer pa - sem že enkrat omenjal, zakaj ni možnosti vmesne rešitve = umetna koma? Zakaj trpeče zdravniki filajo s pain killerji, namesto da bi jih pač dali v umetno komo? In je še vedno možnost "čudežne" ozdravitve. Morda se osebo zbudi vsake 2 tedna, preveri stanje, nato spet nazaj.

mn je izjavil:



Jaz bom obkrožil NE, ker je vprašanje preveč open ended. Ne podpisujem "blank checks".

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji. To je, terminalna diagnoza, komisija in pa to, da se mora v vsakem primeru človek sam zase izjasniti da si želi evtanazijo, v nobenem primeru ne more nekdo to zanj urediti in pred komisijo gre človek sam / tudi brez pomoči.

Trenutno referendumsko vprašanje pa ne omenja nič od tega, zato bo moj odgovor NE.
Torej boš zadevo spravil na mrtvo točko, kjer se spet X-let ne bo nič premaknilo?
Pa česa se bojiš, da bodo agenti prišli pote in te evtanazirali? :))
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

feryz ::

mtosev je izjavil:

Jaz se spomnim mojega očeta, ki je imel raka. Bil je v hudih bolečinah preden je umrl. Niti iz WC školjke se ni mogel brez pomoči vstati. Smo že pisali v Švico, da bi lahko tam dobil evtanazijo pa je pred tem umrl. Težko je bilo gledati.
Včeraj sem šel preveriti tasta. Dostavili so mu posteljo. Praviš da tvoj ni mogel niti s školjke vstati? Moj tast se niti pokonci ne more več dati, vsesti na postelji. Ga kleščar napada vidno, dnevno slabi. Bolj ali manj samo še spi, na pol nezavesten.
Ampak da bi ga šli fentat ... Niti pod razno, čeprav je izid že znan. Samo še čakamo. In on tudi.

3 tedne nazaj so ga dohtarji pustili čakati 12 ur na urgenci in po pregledu poslali domov. Ker mu nič ni in bo ok. Samo star je.
No, saj je bil ok, še cela dva dni po pregledu, nato pa strmo navzdol.
Res je, da ne bi ničesar več rešili, po drugi strani pa je tudi res, da so falili diagnozo milijon procentno.

GregiB ::

mn je izjavil:

Jaz bom obkrožil NE, ker je vprašanje preveč open ended. Ne podpisujem "blank checks".

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji.


Če nisi spremljal, referendum je posvetovalen, niti en zakon se ne bo spremenil zaradi njega... Bo pa vlada (oz. vlade, ta in prihodnje) dobila mandat, da sestavi zakonodajo, ki bo sledila volji ljudstva. In če bo volja, da je zakon "z ostrimi pogoji", bo takšen tudi sestavljen in sprejet... Zakaj ne bi bil...? Če bi bila volja vlade sprejeti zakon o evtanaziji takšen, da bi kar terminatorji hodili po uroloških oddelkih, bi to storili brez referenduma... Torej, če boš obrkrožil proti, pač nisi za...
Ne razumem teorije, da želi vlada sprejeti takšen zakon, ki bo uzakonila sistemsko ubijanje na third pary komando...


mn je izjavil:

Za tako odprta vprašanja naj pa anketo naročijo, ne pa da nam kradejo čas in denar!


Posvetovalni referendum je de facto anketa z najširšo možno populacijo... Your point?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

Iz kje si pa ti padel?
Če bo zakon sprejet, bodo politiki sprejeli zakon izključno zaradi ubijanja motečih.
Za rajo se jim jebe, če trpi ali ne.
License to kill pa nikoli ne veš, kdaj prav pride. Važno je, da je pri roki.

OutOfTheBox ::

Moram vprašat,.. a ti to sarkastično al..?

feryz ::

Jest?
Niti najmanj. To je edina resnica.

OutOfTheBox ::

Ja če povprečen slovenec tako razmišlja, potem ni čudno da gremo nazaj.

GregiB ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ja če povprečen slovenec tako razmišlja, potem ni čudno da gremo nazaj.


Preber njegov post nad zgoraj pod mojim o tastu... seveda sarkazmira
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gorazdkop ::

Kdo zdaj tu trpi, tast ali ti in tvoja okoliška žlahta? In če se tast odloči, da tega več noče, kdo ste vi, da mu to preprečujete? Bogovi? Ampak trenutno "tasti" ne morejo sprejeti takšne odločitve, ki bi si jo morebiti želeli. In trpijo muke...

c3p0 ::

feryz je izjavil:


No, saj je bil ok, še cela dva dni po pregledu, nato pa strmo navzdol.
Res je, da ne bi ničesar več rešili, po drugi strani pa je tudi res, da so falili diagnozo milijon procentno.


Sicer OT: znanec je sumil na raka na prostati, pri nas mu niso odkrili nič. Je šel v Avstrijo, plačal 2k€ za neko preiskavo, itak rak. So ga operirali tu. Drugače bi že potiskal marjetice. Žal smo tu.

feryz ::

Vsi trpimo.
Mogoče je bolj zanimivo to, da en dan kriči naj mu damo pištolo, da prekine to (pa čeprav nima moči niti za to več).
Drugi dan pa se veseli življenja in komaj čaka, da bo boljši in bo šel malo ven (čeprav ne bo šel nikoli več).

Verjetno bi morali čakati, da ima slab dan in takrat hitro pritisniti na sprožilec.
Ker si lahko naslednji trenutek premisli.

mn ::

GregiB je izjavil:

mn je izjavil:

Jaz bom obkrožil NE, ker je vprašanje preveč open ended. Ne podpisujem "blank checks".

Drugače sem pa za uzakonitev, ampak pod ostrimi pogoji.


Če nisi spremljal, referendum je posvetovalen, niti en zakon se ne bo spremenil zaradi njega... Bo pa vlada (oz. vlade, ta in prihodnje) dobila mandat, da sestavi zakonodajo, ki bo sledila volji ljudstva. In če bo volja, da je zakon "z ostrimi pogoji", bo takšen tudi sestavljen in sprejet... Zakaj ne bi bil...? Če bi bila volja vlade sprejeti zakon o evtanaziji takšen, da bi kar terminatorji hodili po uroloških oddelkih, bi to storili brez referenduma... Torej, če boš obrkrožil proti, pač nisi za...
Ne razumem teorije, da želi vlada sprejeti takšen zakon, ki bo uzakonila sistemsko ubijanje na third pary komando...


mn je izjavil:

Za tako odprta vprašanja naj pa anketo naročijo, ne pa da nam kradejo čas in denar!


Posvetovalni referendum je de facto anketa z najširšo možno populacijo... Your point?


Vem, je de facto anketa, za katero ne povedo kaj je sploh zares vprasanje in ki ne odloca o nicemur. Ker nimajo nicesar za pokazati v tem mandatu, sedaj izkoriscajo umirajoce za par procentov glasov na evropskih volitvah. In mi jih bomo nagradili za to.

Mandat so dobili ko smo jih izvolili! Kaj od tega kar so takrat obljubljali so naredili? Obstaja verjetnost, da si bom na koncu zelel evtanazijo zato, ker sem do zdravnika specialista prisel sele ko bo to edina stvar kar se lahko se naredi zame.

Slopek ::

V tisti drugi temi o zdravstvu, se debatira tudi, kako se po nepotrebnem operira tiste najstarejše, da ne bodo čez noč umrli.
Ti ljudje niso sposobni presoje, saj je ta prepuščena tistim, ki se bodo zdaj na referendumu odločali o evtanaziji. To je naravnost smešno. Zakaj svojci sploh hočejo reševati svoje do konca zdelane prednike? Zakaj zdravstvo namenja denar in čas za te "nepotrebne" operacije, namesto, da bi bil operirana mlajša oseba, ki lahko leta čaka na operacijo? Evtanazija torej samo za to zadnjo skupino. Namesto operacij torej. Ampak spet, zakaj svojci, ki se jim nekdo tako smili, zahtevajo operacijo?
Ta referendum je popolnoma nepotreben.

Utk ::

Kako nepotreben, kake neumnosti ti kvasiš? Ta referendum je življensko pomemben (no pun intended) za to vlado. Ker če se bi pogovarjali o dejansko pomembnih stvareh, ki so stvar države (evtanazija niti ni, s tem se naj ukvarja "stroka"), bi videli, da država tone v prepad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GregiB ::

Mislim, @Slopek... ne vem, a si trd al kaj ti je... Zdravstvo in medicina mora biti enako dostopna vsem, mladim in starim, rahlo in hudo (na smrt) bolanim... Čeprav v praksi ravno ni tako in se ob pomanjkanju sredtev in drugih virov mora sprejemati neprijetne odločitve (o katerih seveda nihče noče govoriti), ja zadeva ta, da se pomaga vsakomur. Manjka pa, ob pravici pacienta, da zavrne zdravljenje (kar je de facto samomor, ponavadi izjemno mučen) možnost, da se odloči o lastni usodi za takrat, ko je situacija brezizhodna in je evtanazija in/ali PSA edin human izhod...

Pa politikantom tlele... četudi vlada tole dela da dobi več lenih volilcev na volišče (čemur se seveda upira opozicija, ki ima pač bolj pridne in zvesze volilce) in nabira politične točke... če to pomeni, da jaz pridobim pravico do PSA ali evtanazije, pa naj bo tak... če bo takšna zakonodaja sprejeta, kot rezultat izražene volje ljudstva, je pri meni pike tudi dobila...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija da ali ne?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1338928 (6368) solatko
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161812 (1485) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31556257 (51620) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6416443 (14806) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401103648 (96446) Pyr0Beast

Več podobnih tem