» »

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

shadeX ::

Nov Asus prenosnik,
model: n750JK
integrirana grafična: hd 4600 intel
grafična posebej: gtx 850m

Težava je v tem, da ko inštaliram gonilnike s CD-ja, zunanji monitor začne delovati (Sliko vidim na prenosniku in zunanjem monitorju). Ko prenosnik restartam, je slika samo na zunanjem zaslonu, kar boota. Ko pride v windowse (metro menu), se ekran izklopi in priklopi na ekran od prenosnika.

Najnovejši gonilniki iz intelove strani tudi ne delujejo, oz problem je isti. Starejši gonilniki (od windowsov samih), pa sploh niso zaznali monitorja. Monitor je priklopljen preko HDMI vhoda (HDMI-> DVI). Poskusil sem drugi monitor samo s HDMI priključkom in je isto. Torej Windows 8.1 ne zazna zunanjega monitorja, oz SAMO kadar driverje inštaliram. Ko PC restartam je zadeva po starem. Čuden problem ki mi pili živce že od včeraj. Ima kdo kakšno idejo?

shadeX ::

Dobil sem delno rešitev, ampak mi ne ustreza ker se gre za nov računalnik. Torej v device managerju, moram vedno ko pridem v windowse, izklopiti/vklopiti intel HD 4600 grafično. Ko to naredim je zunanji monitor takoj zaznan in dela brez problema. Dokler ne spet resetiram, ali pa gre PC v spanje.

Ima kdo sedaj kakšno idejo?

ST-777 ::

Slika na drugem zaslonu, ki je priklopljen preko HDMI kabla, je postala pri meni vidna šele tedaj, ko sem tako nastavil v NVIDIA nadzorni plošči. Poglej v meni, kjer piše: Določitev več zaslonov.

shadeX ::

Poskusil sem z LIVE Linuxom (Fedora), in zadeva deluje čisto brez problema, že od boota dalje kaže sliko na obeh zaslonih. Tudi kadar pride v OS, kaže drugi monitor. V windowsih tega ni.

Sedaj se mi poraja vprašanje: Če to ni napaka strojne opreme (ker glede na to da deluje v fedori ali pa v windowsih kadar izklopim/vklopim video adapter ročno), me zanima če se celi seriji teh prenosnikov dogaja isto kot meni. Malo čudno bi bilo da Intel ne bi poštimal driverjev za tole (ali pa windows dal popravek ven) oz. kdorkoli je že kriv.

Mavrik ::

Em, a nVidia gonilnike si pa sploh probal posodobiti? Ker pri veliki večini prenosnikov zunanje monitorje pognanja izključno diskretna grafična.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Jap. Nvidia gonilniki so zadnji, ampak to najverjetneje nima pomena sploh, ker kadar ročno "forcam" monitor da dela, potem v intelovem programu kaže da integrirana grafa (hd 4600) poganja monitor od prenosnika kot tudi kar je na HDMI izhodu (monitor). Prav tako v NVIDIA nastavitvah nimam popolnoma nič za spreminjat, kot samo nekaj kar se tiče 3D nastavitev.

Zanimivo bi bilo če bi se dobil kdo s takim prenosnikom kot jaz da bi to zadevo sprobal če ima tudi on iste simptome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ST-777 ::

shadeX je izjavil:

... v NVIDIA nastavitvah nimam popolnoma nič za spreminjat, kot samo nekaj kar se tiče 3D nastavitev.
Imam NVIDIA nadzorno ploščo 7.8.760.0, ki ima veliko nastavitev v meniju Zaslon. Če imaš starejšo verzijo, jo posodobi.

shadeX ::

Evo, pravkar nameščena na novo. 9.18.13.4725 verzija. To je vse kar je od nvidie control panela. (Tam lahko tudi vidite da prenosnikov monitor ter zunanji laufata na integrirani grafi).

ST-777 ::

Ko v Biosu izklopiš integrirano grafično in vklopiš zunanjo NVIDIA gtx 850m, NVIDIA nadzorna plošča pokaže nove nastavitve?

shadeX ::

V Biosu ne morem sklapljati nič. V nastavitvah grafične lahko samo nastavim koliko spomina ji dodelim (1. nastavitev). Lahko sicer sklopim zvok, usb porte, bluetooth, wireless. O grafični pa ne duha ne sluha.

ST-777 ::

Na tvojem mestu bi posodobil Bios iz uradne strani Asus. Morda je v novejši verziji Biosa več možnosti vklopa in izklopa naprav.

Modri dirkač ::

shadeX je izjavil:

Evo, pravkar nameščena na novo. 9.18.13.4725 verzija. To je vse kar je od nvidie control panela. (Tam lahko tudi vidite da prenosnikov monitor ter zunanji laufata na integrirani grafi).



V meniju nastavi na "samodejen izbor", da bo gonilnik sam preklapljal med integrirano in gtx.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

To sem že imel po defaultu. Tisto sem jaz naknadno spremenil, če bi slučajno kaj vplivalo. Seveda brez uspeha.

Sicer pa hvala vsem za predloge :)

shadeX ::

So mi zamenjali prenosnik z drugim (isti model) in zadeva funkcionira tako kot mora. Brez nobenih problemov (celo z default windows driverji). Podpora je bila odlična.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304104 (2450) Stari89
»

zunanji monitor na prenosniku ne deluje

Oddelek: Zvok in slika
101391 (1249) technolog
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191884 (1363) helo
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204274 (3138) hojnikb
»

Win XP in prenosnik, na desktop monitorju ne znam menjat res.

Oddelek: Programska oprema
141396 (1250) Jst

Več podobnih tem