» »

Kje kupiti nexus 5?

Kje kupiti nexus 5?

AnotherMe ::

Kje v Sloveniji kupiti Nexus 5, v redni prodaji, po normalni ceni, pomožnosti iz zaloge?


Hvala in lp!

Sami ::

970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AvtoR ::

Sami je izjavil:

Link: http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...


Tole ni ravno ugodno glede na to, da čez mejo dobiš za 249€.

http://www.techmania.it/google-nexus-5-...

Sami ::

AvtoR je izjavil:

Sami je izjavil:

Link: http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...


Tole ni ravno ugodno glede na to, da čez mejo dobiš za 249€.

http://www.techmania.it/google-nexus-5-...


Ni definiral cene, "normalna cena" lahko predstavlja več zneskov, drugače pa seveda tujina.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AnotherMe ::

Ja, no nekje do 300 sem si predstavljal, da bo cena... Sam očitno ni;)

blackbfm ::

Dvomim da se ga da se kje dobit

AnotherMe ::

Zelo ugodno pride z naročnino pri telemahu - pod 200€, ampak so smotani in če hočiš sklenat naročnino za mobilni telefon, moraš bit prej naročnik za vsaj še njihov TV...

blackbfm ::

Ma za nexusa ne sanjaj ker si itak prepozen.. Ze v zacetku decembra so bli po trgovinah zadnji kosi.. Verjetno pa se se vedno da kupit lg g2, ki je v bistvu izboljsan nexus

AnotherMe ::

Nexus 5 se mi je dopadel, ker je ugoden za kar ponuja... Ampak očitno ne dovolj ugoden ;)
Sedaj bom očitno počakal, da pride naokoli kaj drugega, da mi bo všeč, če ima kdo kak predlog, prosim, da napiše v novi temi:

Kateri boljši telefon?

Hvala ;)

itsme ::

Preveri v Harvey Norman v Mariboru. Nisem 100%, mislim pa, da sem ga videl še v januarju.

damjan1980 ::

po eu trgovinah ga pod 360 ni

Egidij88 ::

scenic16 ::

AnotherMe je izjavil:

Zelo ugodno pride z naročnino pri telemahu - pod 200€, ampak so smotani in če hočiš sklenat naročnino za mobilni telefon, moraš bit prej naročnik za vsaj še njihov TV...


???

http://mobilna.telemach.si/index.php/te...

mikic ::

Ali kdo slucajno ve kdaj priblizno bo nexusa 5 spet imel telekom?
Sem bil danes v njihovem centru in mi je prodajalec rekel, da ga nimajo in da niti niso dali se narocila za nove zaloge. To me zelo zanima seveda ker ga tam lahko dobite ekstremno ugodno, ce se vezete za 2 leti (za faking 50€ :P)

blackbfm ::

Nehaj sanjat, zadnji nexusi 5 so sli decembra.. Ne bo jih vec tko nekak emm nikoli:))

Dosan ::

Če pogledaš na spletno stran Telekoma vidiš da so dali Nexus 5 med "odprodane naprave".

martincek1 ::

Kje priporočate nakup N5? Sicer imam namen spremljati bolho, ampak nekateri leto stare telefone prodajajo za več kot 300€.. pripravljen sem dati tam do 250.

blackbfm ::

Ja, imas paciente ki mislijo da je se vedno vreden 400+ eur :)

Pomoje ce ga dobis za max 150e je ok nakup, sicer je bolj smiselno pocakat na kaj novejsega. N5 je ze dve generaciji zadaj..

martincek1 ::

Danes sem videl na bolhi nov oglas, nekdo iz Koroške za manj kot 200€... tak naval da bi lahko prišel jutri zjutraj (nedelja), pa ga nebi več dobil :)

hojnikb ::

folk je dejansko pripravljen dat več kot 200€, medtem ko se njegov opazno bolši bratec (g2) prodaja tudi po 170€ ali manj ?
#brezpodpisa

seminal ::

Mene pa zanima kaj vama servis ponudi v garancijsko zamenjavo? Lg g3? Vem da je en nekaj napisal pa ne najdem nikjer?

damjan1980 ::

hojnikb je izjavil:

folk je dejansko pripravljen dat več kot 200€, medtem ko se njegov opazno bolši bratec (g2) prodaja tudi po 170€ ali manj ?


prosim te lepo, take klobase pises pri polni zavesti?
N5 se prodaja kot vroca roba in to z dobrim razlogom, ker je vrhunski telefon. Sam sem imel cisto prvo serijo, se pravi nov/13, pred 1 mesecem sem ga prodal za 220 in to v 2 urah! Mi je res zal da nisem cene visje postavil.
Telefon je bomba in ima upraviceno ceno. Iz njega sem sel na lg g3 in ta je v mnogo pogledih SLABSI od N5. Meni je bilo bistvenega pomena da imam vecji ekran, drugace ga nebi prodal za zivo glavo ne. Tako da ce ga G3 komaj kaj dohaja, me prav zanima v cem bi lahko G2 bil boljsi. Saj ne recem, na papirju definitivno. Praksa pa je zal precej drugacna. N5 ni nabit z top shit hw, ampak optimiziran v nulo in leti ko raketa.

blackbfm ::

problem pri g3 je previsoka ločljivost za takratno tehnologijo, posledica pa zna biti pregrevanje in throttlanje procesorja..

n5 in g2 pa sta praktično ista telefona, s tem da ima bolj g2 predvsem bolj kvaliteten zaslon

gddr85 ::

kvaliteten v čem?
ima pa g2 gglass 2, n5 pa gglass 3 :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

> Tako da ce ga G3 komaj kaj dohaja, me prav zanima v cem bi lahko G2 bil boljsi. Saj ne recem, na papirju definitivno. Praksa pa je zal precej drugacna. N5 ni nabit z top shit hw, ampak optimiziran v nulo in leti ko raketa.

se zavedaš, da je N5 v resnici gimped down G2ka z googlovim software-om ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: damjan1980 ()

zoot ::

Jaz sem ga pred mesecem prodal za 250e. Kupljen je bil nov/2013.

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

kvaliteten v čem?
ima pa g2 gglass 2, n5 pa gglass 3 :P

G2 ima recimo bolšo kamero, večjo baterijo, potem pa še drobnarije kot je ir beamer, fm radio..

Nihče ne zanika dejstva da je N5 dober telefon. Ampak kot rabljen je pa G2 bolši value.
#brezpodpisa

damjan1980 ::

se opravicujem, sem hotel citirat zgornji post in sem po pomoti stisnil predlagaj izbris.

Torej, se zavedam da je to g2 z drugim sw, samo enim ocitno nikoli ne bo potegnilo, koliko pomeni dober sw in to je solski primer. G2 je povprecen telefon, N5 vrhunski, pa sta kao ista

hojnikb ::

Nič te ne ustavlja, da LGjev zmazek dol butneš in namestiš proper AOSP rom, kot je na N5.
#brezpodpisa

facepalm ::

ce bi imel N5 ob splavitvi isto ceno kot G2, ga marsikdo niti povohal nebi:)
g2 je superioren in po 30min dela ima se software od n5 namescen:)

blackbfm ::

kvaliteten v čem?
ima pa g2 gglass 2, n5 pa gglass 3


G2 ima (pravijo) precej boljši vidni kot kot n5. Če to drži potem mora bit na nexusu res krep display, ker mene že na g2 mal moti.. če primerjam z iphonom sploh ni primerljivo.

Torej, se zavedam da je to g2 z drugim sw, samo enim ocitno nikoli ne bo potegnilo, koliko pomeni dober sw in to je solski primer. G2 je povprecen telefon, N5 vrhunski, pa sta kao ista


Nevem kaj počneš s telefonom, ampak za neko splošno rabo browser, mail, social apps je lgjev sw odličen, kar se tiče stabilnosti/odzivnosti.

Nič te ne ustavlja, da LGjev zmazek dol butneš in namestiš proper AOSP rom, kot je na N5.


aosp pomeni 50% hitrejše žretje baterije, čudno obnašanje gps senzorja, ni programa za ir.. še kaj bi se našlo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

damjan1980 ::

ja glej, delam se kaj drugega kot browser, facebook in mail in lgjev sw na g3 me pogosto ne dohaja. Na N5 tega ni bilo, ker enostavno leti.

Ne, ni isto ce na bilokaki telefon das gor drugi rom. Nikoli ni bilo in nikoli ne bo. Google optimizira v nulo sw za svoje naprave. Pocarji ki ponoci delajo rome, tega ne morejo doseci. Sem imel dovolj teh romov gor na raznoraznih napravah.

Vidis tvoj problem je tocno to, kar sem napisal. Stock android na N5 teh problemov nima. Ce pa ga je nekdo malo priredil za G2, pride ven zmazek s tezavami, ki jih sam opisujes

da pa ima N5 zanic ekran, pa sem v tem trenutku tu prvic zasledil.

gddr85 ::

seveda ima boljšo kamero (sicer sam nisem opazil ampak ok, če gledamo samo px), baterijo (v praksi nej kdo drug pove, kako je pri lg2), sem pa oba držal v rokah (enga si celo lastim) in razen vidnega kota (ampak ne precej :D) ni videt, da bi bla opazna razlika

Sami ::

hojnikb je izjavil:

gddr85 je izjavil:

kvaliteten v čem?
ima pa g2 gglass 2, n5 pa gglass 3 :P

G2 ima recimo bolšo kamero, večjo baterijo, potem pa še drobnarije kot je ir beamer, fm radio..

Nihče ne zanika dejstva da je N5 dober telefon. Ampak kot rabljen je pa G2 bolši value.


Nexus 5 ima stock Android brez dodatnega "crapa", tako da je v vsakem primeru boljša izbira, vsaj za bolj naprednega uporabnika.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Še enkrat, kakšen problem je naprednemu uporabniku dat gor rom po svoji meri ?

In glede na to, da si dotična modela delita večino hardware-a, nekih hudih težav z romi nebi smel bit.
#brezpodpisa

facepalm ::

v vecini primerov ze advanced debloat resi lag pri multitaskingu. to, da so developerji nesposobni naredit pure kopijo n5 roma za g2 ne verjamem.
hw je skoraj 100% isti. pac skopirajo, menjajo par libsov (kamera, ir..) in voila.

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Še enkrat, kakšen problem je naprednemu uporabniku dat gor rom po svoji meri ?

In glede na to, da si dotična modela delita večino hardware-a, nekih hudih težav z romi nebi smel bit.


Nexus 5 "out of the box" dobesedno leti, brez dodatnega drkanja custom romov, nadgradnje dobiš direktno po splavitvi nove verzije Androida.

Sodelavka ima LG G3 16GB/2GB RAM, lahko rečem da je poraz proti Nexusu 5.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

facepalm ::

Sami je izjavil:



Nexus 5 "out of the box" dobesedno leti, brez dodatnega drkanja custom romov, nadgradnje dobiš direktno po splavitvi nove verzije Androida.

Sodelavka ima LG G3 16GB/2GB RAM, lahko rečem da je poraz proti Nexusu 5.

g2/g3 ni isto g2/n5 je "isto" :)
thats the catch:)

dandanes, ko se g2 prodaja po cca 20 do 50 eur ceneje kot n5, je g2 bolj pametna odlocitev:)

Sami ::

g2/g3 ni isto g2/n5 je "isto" :)


To dobro vem, hotel sem reči, da delovanje N5 ne moreš primerjat z G3, saj N5 brez zatikanj in lagov leti proti G3.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Sj nihče ne primerja G3 z N5.

Diskusija že ves čas poteka N5 vs G2
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Sj nihče ne primerja G3 z N5.

Diskusija že ves čas poteka N5 vs G2


Mislim, da sem to že na začetku ugotovil :D

Hotel sem le povedati kako se N5 odnese proti bistveno novejšem in dražjem "bratu" (G3), torej je po logičnem razmisleku N5 definitivno optimalna izbira napram G2.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

V resnici ni, razn če stane N5 manj.
#brezpodpisa

blackbfm ::

ja glej, delam se kaj drugega kot browser, facebook in mail in lgjev sw na g3 me pogosto ne dohaja. Na N5 tega ni bilo, ker enostavno leti.


3d modeliranje, video obdelava? kaj tako zahtevnega počneš na 5" zaslonu? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674543945 (165976) zk_eu
»

Kje kupiti Nexus 5 32GB (črn)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
264292 (3616) klinker
»

Zamenjava za Gnex

Oddelek: Mobilne tehnologije
152319 (1750) klinker
»

Kateri telefon kupiti (pod 500eur)

Oddelek: Kaj kupiti
302739 (1990) ProAssassin
»

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

Oddelek: Mobilne tehnologije
367248 (6100) first_line

Več podobnih tem