» »

Firefox mi ne dovoli dostopa do NLB Klik

Firefox mi ne dovoli dostopa do NLB Klik

twom ::

ALi obstaja kakšen obvoz (razen mimo poslovalnice ali iskanja starejše verzije)?

Izpiše:
Unable to Connect Securely
Firefox cannot guarantee the safety of your data on klik.nlb.si because it uses SSLv3, a broken security protocol.
Advanced info: ssl_error_no_cypher_overlap

Link kamor me preusmeri firefox...

Lp,
Peter

twom ::

Pozabil ..., Windows 7 Pro 64, vse posodobitve, Firefox 35.0.1

SimplyMiha ::

Saj ti ponudi dodajanje certifikata med izjeme. Tu je starejša tema: Firefox 3 in klik nlb

celebro ::

Napaka ne bi smela imeti veze s certifikati in izjemami. Opozorilo je, da stran podpira samo ssl3 protokol, ki se ne smatra kot varen. Ampak klik ne uporablja ssl3, temveč tls1.0 (https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze...). Kar pomeni, se je Firefoxu bodisi malo zmešalo (lahko ga poskusiš zbrisati, zbrisati profil in ponovno namestiti), ali je nlb imel kakšne težave s strežniki (trenutno sicer meni dela normalno in bi v tem primeru tudi tebi moralo delovati), ali pa si žrtev neke oblike napada. Zato obvozev na tvojem mestu ne bi iskal.

twom ::

Pobrisal sem vse v "clear your recent history" in je začelo delovati.

Sem pa res najprej pomislil, da pocarji pri nas ... :)

laguna1 ::

Danes sem zelel na firefox vstopit v klik nlb in mi napiše naslednje:

Pri povezovanju z klik.nlb.si je prišlo do napake. SSL vrstniku pri pogajanju ni uspelo dobiti sprejemljivega nabora varnostnih parametrov. Koda napake: SSL_ERROR_HANDSHAKE_FAILURE_ALERT

Kako naj odpravim to napako

Hvala

Anney ::

Ob vstopu v NLB Klik brskalnik IE izpiše:"The page cannot be displayed".
Varna povezava ni uspela

Pri povezovanju z klik.nlb.si je prišlo do napake.
SSL vrstniku pri pogajanju ni uspelo dobiti sprejemljivega nabora varnostnih parametrov.
(Koda napake: ssl_error_handshake_failure_alert)
Strani, ki si jo želite ogledati, ni mogoče prikazati, ker ni mogoče preveriti pristnosti sprejetih podatkov. O napaki lahko obvestite lastnike spletne strani, ali uporabite ukaz v meniju Pomoč in pošljite poročilo o napaki na strani.

V brskalniku Mozilla Firefox nimate nameščenega kvalificiranega digitalnega potrdila ali pa je le-to poteklo. Če digitalno potrdilo hranite na pametni kartici, preverite ali je vstavljena.
Prisotnost kvalificiranega digitalnega potrdila lahko preverite v brskalniku Mozilla Firefox po sledečem postopku:
Orodja - Možnosti - Napredno - Šifriranje - Preglej digitalna potrdila - Vaša digitalna potrdila
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

b3D_950 ::

Poglej, da imaš datum in uro pravilno nastavljen.;)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

branc ::

Anney je izjavil:

Ob vstopu v NLB Klik brskalnik IE izpiše:"The page cannot be displayed".
Varna povezava ni uspela

Pri povezovanju z klik.nlb.si je prišlo do napake.
SSL vrstniku pri pogajanju ni uspelo dobiti sprejemljivega nabora varnostnih parametrov.
(Koda napake: ssl_error_handshake_failure_alert)
Strani, ki si jo želite ogledati, ni mogoče prikazati, ker ni mogoče preveriti pristnosti sprejetih podatkov. O napaki lahko obvestite lastnike spletne strani, ali uporabite ukaz v meniju Pomoč in pošljite poročilo o napaki na strani.

V brskalniku Mozilla Firefox nimate nameščenega kvalificiranega digitalnega potrdila ali pa je le-to poteklo. Če digitalno potrdilo hranite na pametni kartici, preverite ali je vstavljena.
Prisotnost kvalificiranega digitalnega potrdila lahko preverite v brskalniku Mozilla Firefox po sledečem postopku:
Orodja - Možnosti - Napredno - Šifriranje - Preglej digitalna potrdila - Vaša digitalna potrdila


V svojem postu imaš že odgovor na vprašanje. "V brskalniku Mozilla Firefox nimate nameščenega kvalificiranega digitalnega potrdila ali pa je le-to poteklo."
Če se ti je mozilla nadgradila, potem je tudi certifikat povožen (beri: ga ni). Uvozi varnostno kopijo ali pa začni uporabljati OTP dostop do NLB Klika.

laguna1 ::

hvala, izgleda da je firefox povozil certifikat, ga ponovno uvozil in sedaj deal. hvala na pomoči.

LP

RejZoR ::

Tko za info, OpenDNS (oz nasplošno 3rd party DNS providerji) je v 99% primerov razlog za napake pri certifikatih HTTPS/SSL povezav...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Twixz ::

Oj, jaz imam isti problem, če se hočem prijaviti z KDP mi ne gre, isto pa z OTP. Kakšen nasvet? Firefox posodobljen, SSL javlja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722900 (1731) Tomas 33
»

NLB digitalno potrdilo

Oddelek: Omrežja in internet
185239 (2400) bastadu
»

Problem prijava gov.si

Oddelek: Pomoč in nasveti
74656 (4365) borisk
»

uvažanje certifikatov na nov računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
97800 (6465) -žiga-
»

Firefox 3 in klik nlb

Oddelek: Programska oprema
3220054 (15873) solatko

Več podobnih tem