» »

atikmpag.sys BSoD

atikmpag.sys BSoD

zupanman ::

Pozdravljeni,
torej imam sledeč problem. Računalnik se mi sesuva zaradi atikmpag.sys datoteke. To se zgodi v zelo "čudnih" primerih: pri logiranju v Skype, gledanju videa v programu Windows Media Player, pri obisku različnih straneh (MySpace naprimer), pri ogledu GIF-a iz strani 9gag... Včasih mi najprej javi "Display driver stopped responding and has recovered" ampak potem kmalu sledu BSOD.
Ko pa pride do igranja iger z visokimi zahtevami pa ni nobenega problema. Tudi stress test za grafično kartico je opravljen brez problema.
Poskusil sem že vse: naložiti najnovejšo različico gonilnikov, na novo namestiti OS, razširiti atikmpag.sy_ datoteko, izklopiti flash hardware acceleration. Praktično vse kar sem lahko našel na spletu in nič ne deluje. Preizkusil sem tudi drug trdi disk in tudi ne pomaga. Trenutno imam nameščene gonilnike iz leta 2011, ki odpravijo nekaj napak ampak atikmpag.sys BSOD se še vedno pojavi.

Uporabljam sledeč sistem:
windows version: Windows 7 Service Pack 1 64-bit
motherboard: GA-MA790X-UD3P
CPU: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor
GPU: ATI 5870HD
8Gb RAM

in pa še error report:
crash dump file: C:\Windows\Minidump\022215-36909-01.dmp
This was probably caused by the following module: atikmpag.sys (atikmpag+0x780C)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80076264E0, 0xFFFFF88006C2580C, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmpag.sys
product: AMD driver
company: Advanced Micro Devices, Inc.
description: AMD multi-vendor Miniport Driver
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmpag.sys (AMD multi-vendor Miniport Driver, Advanced Micro Devices, Inc.).
Google query: Advanced Micro Devices, Inc. VIDEO_TDR_ERROR

Težavo rešujem že ogromno časa in brez uspeha, prosim za vašo pomoč.

Lep pozdrav

BorutK-73 ::

Meni se je to dogajalo ko sem imel neke cheap rame z previsoko voltažo, odkar so 1.5V corsair rami, še nisem imel enega kraša.

Lahko so rami, slabi driverji (za stare grafične so lahko včasih problemi z najnovejšimi driverji) ali grafična.

Zgodovina sprememb…

tonic ::

stara .net okolja imaš poinštalirana?

FX6300B ::

probej še uninstallirat driverje pa najnovejšo verzijo če nebo boljš probaj kako drugo verzijo ker tile amd/ati grafe so majo dost problemov z driverji

zupanman ::

Rame sm že testiru čeprov jih bom še mal bl podrobno. V memtest64+ je blo vse PASS, tudi k sm testirov vsakega posebej (imam 4x 2GB) je bila napaka ista. Teško pa vrjamem da bi bili vsi rami zanič čene bi bilo že kje drugje kaj narobe. Driverji pa tko kot sem že rekel. Imel sem najnovejše, jih 5x reinštalirat, vse popucat z driver sweeperjem, naložiti izključno samo driverje brez CCC in dodatkov in vedno isti BSOD pri samo zadevah, ki sem jih že naštel. Trenutno pa 4 leta star driver dela malo bolje kot najnovejši.
Rad bi se prepričal če je res težava v grafični, da jo zamenjam ampak nevem kako glede na to da igre z visoko grafično zahtevo delajo brez problema.

zupanman ::

tonic je izjavil:

stara .net okolja imaš poinštalirana?


.NET Framework?
Mislim da, imam vse od v2.0.50727 > 3.0 > 3.5 > 4 > 4.5 in trenutno imam 4.5.1 ki je v uporabi.

FX6300B je izjavil:

probej še uninstallirat driverje pa najnovejšo verzijo če nebo boljš probaj kako drugo verzijo ker tile amd/ati grafe so majo dost problemov z driverji


Res kar se mi zadnje čase dogaja z driverji od ATI sem rekel da nikoli več ne kupim ATI ali AMD komponente...
Kot sem že rekel, driverje sem že kakšne 5x minimalno uninstalliral in naložil najnovejšo verzijo brez CCC in vsej ostalih stvari ampak izključno samo driverje ampak error ne izgine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupanman ()

BorutK-73 ::

Probaj starejšo verzijo driverjev.

huek111 ::

Druge driver-je za matično!
Ali pa probaj to LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

zupanman ::

BorutK-73 je izjavil:

Probaj starejšo verzijo driverjev.


Bom probal še starejšo 10.4 čeprav nekako dvomim da bo bolje.

huek111 je izjavil:

Druge driver-je za matično!
Ali pa probaj to LINK


Driverji za matično so najnovejši, ki jih lahko dobim na Gigabytovi strani.
Trenutno sem namestil najnoveši .NET Framework 4.5.2 in pa poskusil bom z še starejšimi driverji za grafično 10.4. V planu imam tudi flashati BIOS če druga ne bo pomagalo, berem pa tudi tisti link kjer ima enako težavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupanman ()

zupanman ::

UPDATE:
Po storjenem kar sem omenil pred kratkim sedaj ne pride do BSOD ampak samo do "display driver stopped responding and has recovered". Določene vsebine pri kateri se to naredi še vedno ne morem dostopiti saj moram zapreti browser. Po tem ko se driver povrne ga lahko takoj po parih sekundah spet sesuje tako da je včasih nemogoče zapreti vsebino ki to povzroča.
To vse se dogaja samo kar se tiče spleta. Windows Media Player in Skype sedaj delujeta brez težav.

Kot že rečeno imam sedaj staro verzijo driverjov 10.4 in je malo manj težav,
Pri najnovejši verziji 14.12 je BSOD takoj.

Se komu kaj sanja kaj bi lahko bilo oz. kaj bi lahko še probal?
Nekako sklepam da grafična kartica le ni zanič.

zupanman ::

Tole mi je dalo misliti in bom poskusil takoj ob priliki. Na začetku sem bil malo nenatančen pri opisu saj imam tudi sam matično kot tudi grafično od proizvajalca Gigabyte.
___________________________________________________________________
Solution:
The problem was that my motherboard (which is like 2-3 years old) had a too old VGA Bios version and the solution is obviously to update it.
Now both my motherboard and HD 5870 are from Gigabyte and this is how I did.

1. Download VGA Tools --@BIOS from: http://www.gigabyte.eu/Support/VGA/Util...
(the app in the top row)

2. Download the latest Bios VGA binary file for your graphics card. Now Gigabyte have their own system for their graphics cards names and mine was "GV-R587UD-1GD". Usually you can find this name on your receipt or on the box somewhere. Alt. you could install the --@BIOS tool and it's display the name for you.

3. When you have the Gigabyte-name for your graphics card goto http://www.gigabyte.com/support-downloa... and search for the name there.

4. Click your graphics card, Downloads, choose Bios under Download type and download the latest version unless it's a beta version. I used version F8 (on 2010-09-07). When you've downloaded the file, just unpack to your desktop.

5. Install the --@BIOS tool and restart your computer just to be sure.

6. Run the --@BIOS tool, backup your current bios file (mine was just version F3 when latest was F8 :S)

7. Click the Flash button and select the binary file you downloaded in step 3 and let the tool do its job and then restart your computer when it asks you to.
____________________________________________________________________

Moje vprašanje sedaj je.
-Potrebno je flashati BIOS za matično kot tudi grafično?
-"The problem was that my motherboard (which is like 2-3 years old) had a too old VGA Bios version and the solution is obviously to update it." Te stvari ne razumem čisto, če ima matična VGA BIOS potem lahko sklepam da ima njegova matična integrirano grafiko? Moja je nima saj je edini VGA oz. DVI v grafični kartici ki je priključena na matično.

GTX970 ::

Samo grafično.


Na strani nič ne omenjajo vga, dvi, hdmi izhode:
http://www.gigabyte.com/products/produc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

D3m ::

Jaz imam podobno situacijo na APU-ju. Sam sumim na dodatni RAM, ki sem ga montiral v prenosnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RokX ::

Meni se je isto začelo dogajati kar en dan na lepem.

Pobral Auto detect tool od AMDja namestil drajverje in je mir že 1 teden.

auto-detect-tool
Kdor kuha ta nekaj zakuha

zupanman ::

GTX970 je izjavil:

Samo grafično.


Na strani nič ne omenjajo vga, dvi, hdmi izhode:
http://www.gigabyte.com/products/produc...


Ja sej to se mi je čudno zdelo ker nimam nič vga, dvi in hdmi izhodov na matični.
Sem ugotovil da imam tudi jaz zastarelo BIOS verzijo grafične, imam pa tudi zastarelo verzijo same matične ali naj tudi to posodobim ali naj zaenkrat samo grafično? In pa ker je na voljo več različnih verzij (tudi starejše), ali je potrebno updejtati vsako posebej po vrsti do najnovejše ali samo najnovejšo verzijo?

GTX970 ::

Prvo grafično.
Lahko preskočiš verzije (če imaš v1 greš lahko direktno na v8).

Pazi samo ,da izbereš pravilno verzijo (za tvoj model grafične).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

zupanman ::

JA! Uspelo! Flashanje grafičnih BIOS-ov reši problem! Do sedaj dela karkoli je pred tem povzročilo BSOD in trenutno imam najnovejše driverje.
Edina čudna zadeva je bila, da po končanem flashanju ko se je računalnik ponovna zagnal so se ventilatorji an grafični začeli vrteti pri 100% in pa ni bilo video inputa. Čudno... Moral sem resetirati računalnik in ventilatorji so bili ponovno tako kot morajo biti in brez problema je naložilo windows in vse kar prej ni delovalo sedaj deluje!

Kot pa sem že prej dejal sem pri raziskovanju ugotovil da imam tudi dve verziji starejše BIOSe za matično. Svetujete da tudi do posodobim? V kratkem imam v planu kupiti SSD in bi morda bilo potrebno BIOSe posodobiti zaradi AHCIja ali česarkoli drugega? Ali raje ne saj za enkrat ni nobenih drugih težav?

In pa hvala za pomoč pri odpravljanju težavi ki jo sam odpravljam že več kot pol leta!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava Blue screen W10

Oddelek: Pomoč in nasveti
212126 (1743) hojnikb
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255665 (4148) The Player
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141564 (880) Krizmk
»

moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
181180 (924) gogregy
»

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Oddelek: Pomoč in nasveti
253293 (2887) D-PaX

Več podobnih tem