» »

Šla plata ob updatu biosa?

Šla plata ob updatu biosa?

ru7 ::

Po "uspešnem" updatu biosa se plata ne zbudi več! Pojavijo se le piski : 1 dolg, 2 kratka ob zagonu, in potem kasneje na vsake 30 sekund se neki piski!
Grafična ni šla h vragu, ker testirano dela!

V knjigci neki piše, da naj bi z osnovnim BIOS-om na disketi obudil sistem, vendar sploh nimam slike na zaslonu! Monitor se postavi v Stand-by
;((

A mi lahko kdo kaj svetuje, ali naj razmišljam o nakupu nove matične plošče!

Vsaj upam, da ni nič narobe z procesorjem ali rami!

Gapi ::

Dej vsaj napiš kera plata
No person is rich enough,to buy back his past.

Azrael ::

OK: plata ni šla po gobe, vse je v redu, če imaš staro verzijo BIOSa. Za reševanje upoštevaj navodila, če pa bi imel rad sliko na monitorju, moraš v plato vstavili ISA grafiko (če je to sploh mogoče); na PCI in AGP grafikah ni slike in delaš na "slepo".Če ne boš zmogel, ti podrobnejše informacije posredujem, ko poveš katero verzijo BIOSa imaš: Award ali AMI, ker se reševanje nekoliko razlikuje. Ja, če imaš Award BIOS sme biti na plato priklopljen samo disketnik, RAM, procesor, in grafika; ostale kartice poberi ven in odklopi diske in CD ROMe !

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

LINK , poglej si nasvet 45. !

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Binji ::

si vsaj probal resetirat BIOS?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ru7 ::

Sorry, plata je ASUS A7S333, bios mislim, da je aword, staro verzijo imam, sem ze probal na slepo, vendar zablokira tipkovnica, ko iz diskete zalaufam aflash, ki je bil na cd-ju!
Reset biosa je bil prva stvar, ki semjo poskusil! Bom poskusil se izklopiti diske in cd-rome!

Hvala za nasvete, zal morem cakati do vikenda saj sem trenutno v LJ cez teden!

VASkO ::

tipkovnica ti ne dela pa nobena druga periferija

ne bos mogel rocno vnasati komand

na disketo daj v autoexec.bat komando, da ti poflasa bios, ce to ne dela pa ga moras posneti samo na disketo in ga doloceno poimenovati, ker ga pri bootanju sistem isce na disketi. kako, to pa ti pise mogoce v knjigici od plate.

ru7 ::

A v autoexec vpišem :
@echo off
afllash.exe bios.awd /xx /xx


a je to vse ali morem se kaj vpisat?

ru7 ::

Sem probal v autoexec vpisat:
aflash.exe bios.awd /py /sn

...a se nič ni zgodilo! Malo sem zmeden, saj mislim, da glede na končnico bios je Awordov, vendar je ime programa "aflash" in ne awdflash! Tudi po navodilih iz Link-a zgoraj nič uspeha :(
V knjigci od plate pise, da naj bi v Aflash na zečetku vtipkal najprej možnosti 1 ali 2 (1 - shranjevanje biosa, 2 - update), vendar kako to vpisat v autoexec.bat, če je sploh potrebno?


pa še nakaj:
+ Create a standard bootable floppy disk
+ Add a good(older) BIOS image file along with flash utility
+ If in the "No Display" scenario then create an AUTOEXEC.BAT which executes a command line BIOS flasher to the BIOS, Ex. :
awdflash.exe a7v1005c.awd /py /sn
+ Attach only the following devices : CPU, RAM, Keyboard, Floppy (No HDD, CD-ROM, Sound, Modem, NIC what so ever)
+ Insert the created floppy disk and boot the machine and it pray that it starts reading from your floppy drive
+ It should then make some beep codes
# 2 short beeps = no bootable diskette in drive A
# continual short beeps = no floppy disk drive
# continual long beeps = programming finishes, reset your system


...a mora bit grafična vtaknjena not ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

Gapi ::

Attach only the following devices : CPU, RAM, Keyboard, Floppy (No HDD, CD-ROM, Sound, Modem, NIC what so ever)


ti vse piše
No person is rich enough,to buy back his past.

boštjan ::

...a mora bit grafična vtaknjena not ali ne?

a monitor mora bit priključen:\

ru7 ::

A kdo ve kaj morem vpisat v autoexec?

Azrael ::

>boštjan
Oboje da, samo če imaš PCI ali AGP je monitor lahko ugasnjen, mora pa biti priklopljen na grafiko, če imaš pa ISA vodilo pa vtakni noter ISA grafiko (PCI ali AGP grafiko vzemi za tačas ven!) in se ti bo na monitorju izpisovalo kaj se dogaja.

>ru7
Poskusi dobiti novejšo verzijo aflash-a (to je flash program za Asus plošče), oziroma namesto njega uporabi kakšno mlajšo verzijo awdflash (prve verzije ne podpirajo teh komand. Mislim, da tvoja verzija ne popdira teh komand.
@echo off komanda v Autoexec.bat ni potrebna. Na disketi ne sme biti kakšnih drivespace in podobnih zadev ! Se pravi samo: command.com, msdos.sys (ibmdos.sys), io.sys (ta dva .sys sta skriti - hide datoteki), program za flash, bios.awd, in autoexec.bat. In preden začneš, disketo preveri s scandiskom, da na njej ni slučajno kakšna napaka.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ru7 ::

Sepravi je narobna le verzija aflasha, a je dobr awdflash recmo od abit-ke?

ru7 ::

Glede na to, da sem probal se z dvemi aflasi in awdflashom, povsod isto sr***, me zanima kako je z uveljavitvijo garancije ali popravilom? Plošča je bila kupljena pri Mlacomu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171476 (1329) Morph3us
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151443 (1124) Azrael
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221960 (1635) SkIDiver
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61385 (1318) kihc
»

Mrtva maticna ali ne???

Oddelek: Strojna oprema
121072 (993) _Dejan_

Več podobnih tem