» »

Pokvarjene plošče zaradi "zmaličenih" BIOSov

Pokvarjene plošče zaradi "zmaličenih" BIOSov

OwcA ::

Ponujam vam edinstveno (...no, ja ;)) piložnost, da sodelujete pri nastajanju članka za to prečudovito stran.

Zanimam me namreč kolikim izmed vas se je zmaličil BIOS. Napišite za katero ploščo gre in v kakšnih okoliščinah je storila preurano smrt.

V kolikor morda ne veste, okvarjen BIOS se kaže v popolnem nedelovanju sistema, nobenega piska, slika se ne prikaže, le ventilatorji se vrtijo (v kolikor jih imate kaj priklopljenih na ploščo, seve) in LEDice žarijo.

Če se da, "prizadeto" ploščo priklučite na napajalnik in prižgite ter z multimetrom izmerite napetosti Vcore in Vdimm (pri EPoX 8RDA je zanjo odgovoren MOSFET Q32).

Hvala!

P.S. če se kdo slučajno noče izpostavljati, mi lahko pošlje tudi zasebno sporočilo
Otroška radovednost - gonilo napredka.
  • spremenilo: OwcA ()

Tarzan ::

Evo me.

Plošča 8RDA+ verzija 1.0
Venti se vrtijo, ledice gorijo. Na plati ni vidnih poškodb (če je res kriv BIOS je to logično).

Plata je crknila med delovanjem. Računalnik sem imel prižgan, medtem pa sem se ubadal z drugimi rečmi. Ko sem prišel nazaj, je bil računalnik ugasnjen in ob ponovnem zagonu sem pogruntal, da napajalc ne dela. Sem napajalc zamenjal in plata je bla mrtva ;(( . Težko verjamem, da je kriv BIOS. Multimetra ali česa podobnega nimam:| .
Aja, v navitih okoliščinah je crknila se ve. Če je že mogla it je vsaj šla s stilom:\

Jure

frenk ::

OwcA:men je crknu bios na 8rda+ ko sem na novo naštimou use nastavitve...poj je bla na servisu kjer so bios zrihtal...sicer ma pa pomoje dualband zdele crkneno plato(nf7(-s) pomoje je tud bios krivec) in išče enga ki bi mu bios flashou

Phoebus ::

Men je pa ze na 286 sou bios pa sm vzel iz PODOBNE plate in je cist lepo delal, samo bios ni znal nic izpisat pravilno na zaslon. Ostalo je delalo :D :D :D

Drugace pa ja, kolegu sel na P1 bios (virus), sm ga poflashal v programatorju in ekola, zastonj sem imel novo plato :D

Ce prav pomislim...zdaj mam XP kar je nekje ekvivalent P3- 286.....P1....U SHit, pri naslednjem bom mel probleme z biosom!!! :D :D :D

bostjan11s ::

Pri prvi plošči je pa bila neka original cela DIGITAL-ova mašinca(33mhz/16mb edo) se je biosu čist zmešalo tak, da sem moral plato dobesedno vreč stran, ko sem prižgal 3* piiii pi potem pa cel ekran nekih črk puf pa nič več, je rekel tedaj nek rač.programer da se je notri v biosu(kar velik čip ga imam še zdaj doma) nekaj povezav najvejetneje pretrgalo.... aja zraven pa sem še rame skuril pa grafično hmn zgleda da je to blo vse povezano kdo bi vedel....
na Microstar BX Master ko sem jo nekdaj imel pa sem po nesreči med posodabljanjem štrom izključil, pri sosedu sem ono disketo za award bios naredil pa je šlo brez problema

frenk ::

bostjan11s:kolkr jest vem plata ni za stran če 3x zapiska...to pomen sam da je cpu, grafa al pa ram zanč...no ja sj če je bla 33Mhz je pa itaq ni škoda:D

Lith ::

no, je pa en frajer prišel k men u službi težit, da mu plata ne podpira nekega celerona 500 MHz, pa je bila Abit BA6 (slot1), pa sem mu rekel, naj ga lepo z adapterjem zadega in bi moralo bit OK, pa je potem še 2 dni hodil mi jamrat, da ne dela, pa sem končno zvlekel iz njega, da je frajer šel BIOS programirat (ne vem zakaj, ker menda mu je vse delalo ob vklopu, samo na netu je videl novejšo verzijo)... aja, pa še napačno verzijo BIOS-a je šel programirat.... pa je šla plošča ob tla ...

Azrael ::

Jaz sem pa z enim uniflsah programom v enem dnevu pokvaril dve plošči. Bilo je takole:
Dobil sem 2 x 16 in 2 x 32 MB EDO RAM in ga postavim v ploščo routerja, kjer je bilo prej 2 x 8 MB RAM. Zadeva z novimi RAMi spiše 16 MB ?!?! Grrr. Postavim BIOS na default, posebej preizkusim vsak par RAMov, vedno je rezultat 16 MB. Grem na Google iskat posodobitve BIOSa za to QDI ploščo, saj v navodilu piše da podpira do 128 MB EDO RAM. Na QDIjevi strani je isti BIOS, kot je že na plošči, nekje pa najdem predelan BIOS za to ploščo skupaj z flash programom. Zraven piše podpora za vse EDO RAMe, diski do 32 GB itd. No, to bi bilo v redu. Potegnem dol, odzipam in posnamem na disketo in po nesreči štartam flash program, seveda v Win. Zadeva izpiše nekaj podatkov o BIOSu tega računalnika in ali naj obstoječ BIOS shrani. Dam NE in grem ven iz programa. Potem flaham QDI ploščo. Ugasnem, resetiram BIOS, prižgem samo piska in nič več. Nazaj na Google in najdem, kako rešiti zadevo, tako, da je bila plošča popravljena (seveda je novi RAM izpisal še vedno 16 MB) in sem lahko šel iskat drugo ploščo, ki je podprla ta RAM.
Drugi dan prižgem računalnik s katerim sem prejšni dan poiskal pokvarjen flash. Monitor se ne prižge in kišta samo piska tako ko prejšni dan QDI plošča. Na originalnem CDju od plošče je bil flash, tako da sem zadevo lahko spravil v red in tako v praksi preizkusil nasvet reševanje Award in AMI BIOSa.

Plošči pa sta:
QDI P5I437P410/FMB (Triton chipset) AMI BIOS in
Spacewalker HOT 569 (TX 430 chipset) Award BIOS

Še LINK za iste, ki bodo v podobnih težavah. Gre za nasvet 45.

Lp, Azrael

Clemento ::

Epox 8rda+ v1.1 plata se vzge sam monitor ostane
crn...Morphling1 pravi da je skoruptan bios
in mu verjamem(khm zraven je pa se skurjen prvi slot za rame...). Kompjuter navit na 225fsb zvecer ugasnem dela 100% stabilno jaz ves vesel zjutraj prizgem pa sam zasmrdi pa tema...;(
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

frenk ::

kuko si pa slot za rame skuru???...al rami take temperature dosegajo al kva:\

Tarzan ::

Kurc šlus se mo je verjetno zgodil.

Clemento ::

jap po moje tud...na ramu je spalilo 2 nogici pa
hudic se karc dela8-O sam plata pa ne...pa
smrdelo je tud lepo po bakelitu;((
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

frenk ::

kašn kurtšlus?? kuko ti pa to rata??:\

Clemento ::

Ma ne vem ohisje je blo zaprto..tko da so tle drugi dejavniki in ne moja napaka...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

OZZY ::

No jaz lahko danes tud potrdim, da je zarad biosa šla Soltekova plata. Je pa ta druga veliko bolj stabilna glede voltaž in vsega drugega.
Go with the flow.

WarMaker ::

Jaz imam MSI 745 Ultra! Problem je bil v tem, da ko sem imel ene pol ure ugasnjen računalnik potem, ko sem ga užgal mi je na začetku, ko ti prikaže Msi mainboard,... začelo piskat ko sirena! Vsega sem probal menjat, na koncu pa sem samo upgreadal Bios in mi zdaj dela vse vredu!!! To pomeni, da je bil kriv Bios!

MSI 745 Ultra!:)

Samson ::

Ce bi isklopu v biosu tempriture warning, tudi flash ne bi bil potreben :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

ru7 ::

Piska sicer plošča mi, je pa to tudi vse, slike ni, bios flash preko diskete je "neuspešen" saj zablokirajo vse stvari ob zagonu flash programa, plata ja ASUS A7S333! Edina ostala varianta je pač "Hot Swap" oziroma zamenjava biosa, to pa probamo ta teden!

schurda ::

Meni je uspelo tudi skorpumpirati BIOS, ko sem na plosci Gigabyte 7VTX-E toliko casa stocal gor in dol, da je sem po pa resetih videl le temo. A samo za par trenutkov. Pokazal se je napis (v slovenscini): Bios je skorpumpiran, nalagam ga iz rezervnega biosa. Da, gigabyte ima DUAL BIOS in me je takrat resil.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

djmeethra2 ::

MOJA gigabyte ex58 ud5.. po updatu biosa iz F9 na f13 mam bootloop...pride do splashscreena, sekunda, ce tapnem Tab, se pokaze pac konfig. , poj se pa ugasbe. i poj i ovo na novo.....a je plata sla v raj al se da se kj nardit?

Bezukhoff ::

Kot so ti že v drugi temi omenjali, vrzi raje to med odpad, ter začni brskati za drugo strojno opremo, cenovno ugodnih ponudb je veliko, privarčuj si raje živce za karkoli drugega v življenju.

Xserces ::

Plata podpira dual bios.


Method 1
Shut off your computer
Hold the power button until your computer starts and shuts down again
Press the power button again, your backup BIOS should kick in now and should re-flash the backup BIOS if there's anything wrong with the new one.

Method 2
Shut off your computer
Hold the power AND the reset button for about 10 sec, than release.
It should boot into the backup BIOS now.

Method 3
Only use this if nothing else works.

Short out pins 1 and 6 on the main BIOS chip by attaching a jumper to both the pins (pin #1 should be marked with a red dot or whatever)
Tell a friend to press the power on button while you do this because right now you are holding the jumper on the pins
Remove the jumper you're holding between pins 1 and 6 as soon as you hear a beep.
Backup BIOS should boot now.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

sbawe64 ::

In kar je napisal Xserces piše verjetno na njihovi support strani.

Tvoja mb je rev 1 ali 2 ?
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...
Glede na omenjen bios je 1.0, če nimaš seveda 2.0 in je sedaj zaradi tega boot loop.
https://slo-tech.com/forum/t776044/p694...


Tvoja mb podpira dual bios
https://www.gigabyte.com/microsite/55/t...

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NA POMOC!!! Gigabyte ex58 ud5

Oddelek: Pomoč in nasveti
11745 (556) Vuli
»

Gigabyte dualbios in re-flash

Oddelek: Strojna oprema
61142 (1109) Sami
»

računalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
81002 (901) IvoJan
»

Kako flešat bios brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51096 (953) m.i.h.a.
»

ABIT NF7-S problemi

Oddelek: Strojna oprema
101174 (1070) Tilen

Več podobnih tem