» »

Knjiga za Delphi

Knjiga za Delphi

delpero ::

Rad bi začel z učenjem programskega jezika Delphi. Ker menim, da je najpomembnejše - predvsem zaradi časa, kaj izbereš za učenje bi prosil izkušenejše uporabnike za nasvet. Vem, da je tisoče zadev na spletu in je tematika podrobno obdelana, toda vseeno bi tematiko osvežil. Dodal bi le, da bi začel z Delphi 2010. V slovenščini je nekaj literature, katera bi bila najbolj kakovostna za začetnika?

kr?en ::

Raje si vzemi kak bolj uporaben jezik ala Java/C#.

Vec literature in uporabnega znanja.

driver_x ::

pbwned, včasih je dobre knjige o Delphiju pisal Marco Cantu (Mastering Delphi), poglej če se še ukvarja s tem, jaz ne sledim več, ker nisem več v teh vodah.

kr?en, malo bralnega razumevanja ne bi škodilo, vprašanje je bilo o literaturi za Delphi in ne kateri jezik je primernejši za učenje.

Isotropic ::

kr'en ima čisto prav.
razen, če rabiš za službo ali šolo, se loti jave ali c#, OP. alpa pythona za začetek, potem pa na enega izmed zgornjih.

detroit ::

če se prav spomnim je delphi samo ide za pascal takorekoč, tako da v bistvu lahko posežeš po takih knjigah če delphi knjig primankuje. In kot so rekli če se učiš java c# python,...meni se zdijo isti vsi, ne boš falil.
Skero

[D]emon ::

detroit je izjavil:

delphi samo ide za pascal


You couldn't be more wrong. Ze res, da Delphi izhaja iz Pascala/Turbo Pascala, ampak razlike med njima, sploh zadnje verzije, so pa kot dan in noc.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

driver_x ::

Delphi velja za jezik, ki temelji na Pacsalu oz. Turbo Pascalu.

delpero ::

Isotropic je izjavil:

kr'en ima čisto prav.
razen, če rabiš za službo ali šolo, se loti jave ali c#, OP. alpa pythona za začetek, potem pa na enega izmed zgornjih.


Za službo potrebujem. C# sem pa imel že na študiju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delpero ()

detroit ::

dobro uzamem nazaj:) delal sem v pascalu, "delphijih", c#, c, java, javascript, py shits the same. Ok mogoče c izstopa malenkost ampak you know one you know them all :P Tudi proceduralni vs objective ni taka bawbaw razlika. Sorry za offtopic potem, v bistvu sem že mislil da je oboje in pascal in delphiji že kot sumerski jezik...dead:P
Skero

Invictus ::

http://efytimes.com/e1/fullnews.asp?edi...

http://it-ebooks.info/book/2974/

Pogooglaj malo, pa tiu bo dal še več zastonj knjig.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
538083 (6887) hunter01
»

Programersko gradivo za začetnike

Oddelek: Programiranje
315785 (4480) bmandl
»

S katerim programskim jezikom narediti prve korake v svet programiranja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
616426 (4829) b
»

učenje c++, ali pascala, ali pa delphija (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
935935 (4924) Brilko
»

Z čim začet?

Oddelek: Programiranje
422932 (2302) andrej12

Več podobnih tem