» »

Riba za Sushi

Riba za Sushi

killa bee ::

Zanima me kje bi lahko kupil ribo za Sushi? Kot je meni znano mora biti to zelo sveža riba katero je potrebno dati v zamrzovalnik za nekaj časa.
Je možno za Sushi uporabit ribo iz Cool Housa in če ne zakaj ne ? Cool House hladilniki so v Merkatorju Cool House trgovina pa je nasproti Merkator Centra v Dravljah.

user4683 ::

Če sem v LJ jih kupujem v Leclercu (lososa, tuno, brancina, skušo), na obali pa kar v Kopru na tržnici kakšnega brancina ali skušo. Sushi delam/jem pogosto, nikoli ne kompliciram z zmrzovanjem (čez noč) in sem še živ, brez prebavnih težav.

killa bee ::

kakšne pa kupuješ, surove ali zamrznjene

nejclp ::

Hja, jaz uporabljam zamrznjen file tune, pa še nisem imel težav. Sem pa vedno obrezal in uporabil samo sredino. Sveže tune itak ne boš dobil, tisto kar prodajajo v ribarnicah je itak zamrznjeno in oddtajano (to se vidi po tem, da je v sredini file še zmrznjen, okoli pa že oddajan), se pravi ne smeš ponovno zamrzovat.

killa bee ::

zakaj pa ssamo sredino?

nejclp ::

Ker je površina izpostavljena zraku- bakterijam itd.

Plus, če pa uporabljaš svežo belo ribo, naj bi jo zamrznil, zaradi zajedavcev ali kaj. Jaz sem od fonde brancine uporabil, narezal na tanko in zamznil v plastični foliji, ki sem jo položil v hladilni skrinji posodo za strojček za sladoled- da hitro zmrzne...

Pa še safe varianta- kupiš rusle- tiste v kis vložene sardelce-
pa greš nori alga, riž, avokado, kumara, wasabi, sardelca in čebula iz kozarca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

McAjvar ::

Ponavadi kupim lososa v Leclercu, sem pa enkrat uporabil tudi tuno, sem dobil v enem random Mercatorju enkrat zelo lep kos. Zamrzoval nisem še nikoli čez noč, still here. Poleg ribe dam rad tudi kuhane kozice.

Zanimiva reč za poskusit pa je tudi korejski gimbap.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

suhi ::

Tudi pakirane rezine dimljenega lososa iz Hofera/Lidla izpadejo čisto OK v sušiju.

c3p0 ::

Načeloma se primerna riba prodaja kot sushi oz. sashimi grade, pri nas še nisem videl posebaj označene, smo še malo zadaj. Sem pa jo videl npr. v avstrijskem Metroju. Cena nekaj višja.

killa bee ::

Sem zasledil da je Sushi grade oz. sashimi grade samo marketinški trik da bi ti prodali dražjo ribo.

Kje bi pa lahko kupil pogrinjek za Sushi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

STASI ::

Če še kaj imajo, v Lidlu ali Hoferju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9110918 (2709) IzRezije
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716835 (3622) Ben Dover
»

Losos hofer

Oddelek: Loža
308574 (5889) IL_DIAVOLO
»

Kam na suši?

Oddelek: Loža
184952 (2070) c3p0
»

Kako pripraviti sushi

Oddelek: Loža
51738 (1590) IceIceBaby

Več podobnih tem