» »

kako preizkusim popravljen napajalnik

kako preizkusim popravljen napajalnik

Ikspe ::

Na enem starem napajalniku sem zamenjal 3 napihnjene kondenzatorje. Zanima me na kakšne načine lahko preizkusim napajalnik, brez da bi ga priklopil na računalnik.
Zanima me tudi katere žice imajo kakšno voltažo. Prva žica je rumena, naslednji dve sta črni, četrta pa je rdeča.

hojnikb ::

#brezpodpisa

Mitch ::

Napajalnik lahko sicer zaženeš brez da bi ga montiral v ohišje vendar pa da bi ugotovil pravilno delovanje mora biti napajalnik obremenjen na posameznih napetostnih linijah. Za začetek ga lahko zaženeš tako, da narediš stik med zeleno žico in eno izmed črnih žic... Poglej tukaj...

Ikspe ::

hojnikb je izjavil:



Po tem postopku mi pokaže 12.11 V.

Nisem štromar pa me zanima če s tem napajalcem lahko preizkusim če dela radio z ojačevalcem, ki že kar nekaj let stoji na podstrešju.
Na napajalcu piše 420W. To je maksimalna, kakšna je normalna obremenitev pa ne vem.

Zanima me tudi koliko lahko dam radio naglas da napajalec ne bo pregorel. Na radio ne bom dal zvočnikov ampak samo dva 150 W zvočnika na avtoojačevalec. Brez wooferja in ostalega.
Je možno tudi da na napajalc priklopim sam radio, avtoojačevalec pa na akumulator v avtu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

Ikspe ::

Ne bo šlo? Ali pa če posplošim pa vprašam na katere priključke lahko priklopim dva 12 Voltna porabnika. En porabnik verjetno na sponki ki sta označeni na slikah (rdeča +, črna -)
Iščem še sponki za drug 12 Voltni porabnik.

FX6300B ::

ponavadi je med rumeno in črno 12v
med rdečo in črno 5v
mer rumeno in rdečo 7v
pač pol maš še -12 pa -5

aja sej na na lepki ti lepo piše da na 12v linije (sepravi vse skupaj) lahko obremeniš max 20A kar je 240W pa morš uzet še ene par % zarad izkoristka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Ikspe ::

Nisem štromar.
Če prav mislim je vseeno če uporabim sponke na največjem priključku (zgornja slika) , ali pa uporabim tiste manjše priključke na katerih so rumena, rdeča in dve črni žili (napajanje DVDjev, diskov... ).
Zanima me še če je med črnima žicama na teh štirižilnih priključkih kakšna razlika oz. zakaj dve črni žili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

FX6300B ::

je vseeno sam odvisno kaj boš gor dajal če boš kej močnga dej rajš odcvikej vse konekrotje (sponke) pa poveči vse žice ki imajo isto barvo skupaj sepravi pol dobiše vse rumene žice skupaj pa tako naprej ubistvu je ni obe sta gnd-ground sepravi imata potencial 0V nevem zakaj ampak mislim pač ker maš dva plusa da je od vsakega speljan nazaj posebej sicer dvomim da je da nebi pregorela gnd žica (črna) aja sej tut jst nism štromar :D its all about logics

aja pa drgač se da tut izračunat kakšen je max tok za posamezen kabel sam morš vedt več o kablu material itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

aja glede na tist pač da prklopš gor radio avtoojačevalec pa na akumulator mislim da bi moral brez težav delat oz. ne vidim razloga da nebi ker je itak ojčevalc ločena zadeva ane


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z napetostjo na avtoradiu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111210 (909) chort
»

Napajanje avtoojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163189 (2997) Jackal
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657411 (7014) A. Smith
»

Dodatni USB priključki!

Oddelek: Pomoč in nasveti
162271 (2093) Brane2
»

Žice v molex-u

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181457 (1275) segi

Več podobnih tem