» »

Windows 7 problem pri prenosu licence

Windows 7 problem pri prenosu licence

elektronček ::

Pozdravljeni,

Prosil bi za malo pomoči. Na računalniku imam kupljene windows 7 pro in bi jih prenesel na en drug računalnik. Ali je to mogoče brez, da bi zamenjal diske med njima? Se windows zavaruje oz. veže na serijsko številko diska ali kakšen MAC naslov? Škoda mi je, da bi zavrgel kupljeno licenco, ki je še kar nekaj časa veljavna.
Je mogoče kdo preizkusil deaktivacijo windowsa in nato aktivacijo na drugem računalniku?

Vsaka informacija je dobrodošla.

Lp, eletronček

Miha 333 ::

Najprej je treba vedeti, za kakšno licenco gre. Če je DSP/OEM ali kupljena skupaj z računalnikom, potem ni prenosljiva na drug računalnik. Če pa je Retail, potem pa ja. V tem primeru pokličeš Microsoft in ti uredijo, da lahko aktiviraš na drugem računalniku.

Miha 333 ::

Vrsto licence pa ugotoviš najlažje tako, da poženeš MGADiag in na poročilu pogledaš pod Licence Type.

OEM/DSP kot že rečeno ni prenosljiva, vezana pa je na matično ploščo (ob aktivaciji se izračuna poseben ID, ki je potem vezan na to strojno opremo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

elektronček ::

Licenca je dodatno kupljena. Imam CD in aktivacijski ključ.

Miha 333 ::

Še vedno je lahko DSP/OEM ali Retail, saj se vse dajo kupiti samostojno. Zaženi MGADiag.

elektronček ::

Sem potem nekje drugje pogledal in mi pod opisom piše: Windows Operating System - Windows(R) 7, OEM_COA_NSLP channel.
Iz tega lahko sklepam, da je OEM?

Miha 333 ::

Izgleda že tako. Ta licenca ni prenosljiva. Oziroma dokler je matična plošča ista, se šteje, da je na istem računalniku.

elektronček ::

Ok. Hvala za pomoč!:)

Lp, elektronček

nejcek74 ::

preneses, poklices na microsoft slovenija, reces da ti je strela skurila plato in si moral zamenjati dele ter ti aktvivirajo naceloma brez problema. Sam sem na ta nacin prenesel Visto, kjer mi je resnicno sla plata (napihnjeni kondenzatorji) in sem menjal tako plato kot diske takrat.

Miha 333 ::

Ravno v tem se razlikuje OEM licenca med Visto in 7, pri Visti je eksplicitno dovoljeno menjati katerikoli kos strojne opreme in ti potem Microsoft ročno na novo aktivira. Pri 7 pa ne smeš menjati osn. plošče, oziroma izjemoma v primeru okvare z istim modelom in tipom, ali pa s tistim, s katerim ga proizvajalec uradno menja pri uveljavljanju garancije. Seveda rabiš zapisnik uradnega servisa.

Drugače pa to vse piše ob inštalaciji, tam ko potem klikneš "Strinjam se". Kaj nihče tega ne prebere? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Tomay ::

Me zanima, če si ti eulo prebral.
In ne bučk prodajat. Tudi s klicem na ms aktivacije se da take stvari uredit. Tudi za Windows 7.

Miha 333 je izjavil:

Ravno v tem se razlikuje OEM licenca med Visto in 7, pri Visti je eksplicitno dovoljeno menjati katerikoli kos strojne opreme in ti potem Microsoft ročno na novo aktivira. Pri 7 pa ne smeš menjati osn. plošče, oziroma izjemoma v primeru okvare z istim modelom in tipom, ali pa s tistim, s katerim ga proizvajalec uradno menja pri uveljavljanju garancije. Seveda rabiš zapisnik uradnega servisa.

Drugače pa to vse piše ob inštalaciji, tam ko potem klikneš "Strinjam se". Kaj nihče tega ne prebere? :)
Voodoo 4Ever

Enron x86 ::

Mogoče lahko poskusiš s tem postopkom: http://www.howtogeek.com/124286/how-to-...
Bodo drugi povedali, če velja za tvoj tip licence.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Miha 333 ::

Tomay je izjavil:

Me zanima, če si ti eulo prebral.
In ne bučk prodajat. Tudi s klicem na ms aktivacije se da take stvari uredit. Tudi za Windows 7.

Miha 333 je izjavil:

Ravno v tem se razlikuje OEM licenca med Visto in 7, pri Visti je eksplicitno dovoljeno menjati katerikoli kos strojne opreme in ti potem Microsoft ročno na novo aktivira. Pri 7 pa ne smeš menjati osn. plošče, oziroma izjemoma v primeru okvare z istim modelom in tipom, ali pa s tistim, s katerim ga proizvajalec uradno menja pri uveljavljanju garancije. Seveda rabiš zapisnik uradnega servisa.

Drugače pa to vse piše ob inštalaciji, tam ko potem klikneš "Strinjam se". Kaj nihče tega ne prebere? :)


Oprosti, ampak ko jaz nekaj napišem na forum, to naredim samo, kadar sem prepričan, da vem kaj govorim in da dajem prave informacije. Tudi tokrat seveda ni drugače. Zato mi ne bo nihče pisal, da prodajam bučke. Počasi sem že naveličan lepljenja virov in linkov, ko mi ljudje ne verjamejo, ampak tokrat naj ti bo:

Microsoft pravi:

Q. Can a PC with an OEM Windows operating system have its motherboard upgraded and keep the same license? What if it was replaced because it was defective?

A. Generally, an end user can upgrade or replace all of the hardware components on a computer—except the motherboard—and still retain the license for the original Microsoft OEM operating system software. If the motherboard is upgraded or replaced for reasons other than a defect, then a new computer has been created. Microsoft OEM operating system software cannot be transferred to the new computer, and the license of new operating system software is required. If the motherboard is replaced because it is defective, you do not need to acquire a new operating system license for the PC as long as the replacement motherboard is the same make/model or the same manufacturer's replacement/equivalent, as defined by the manufacturer's warranty.

The reason for this licensing rule primarily relates to the Microsoft Software License Terms and the support of the software covered by those terms. The Microsoft Software License Terms are a set of usage rights granted to the end user by the PC manufacturer, and relate only to rights for that software as installed on that particular PC. The system builder is required to support the software on the original PC. Understanding that end users, over time, upgrade their PCs with different components, Microsoft needed to have one base component "left standing" that would still define the original PC. Since the motherboard contains the CPU and is the "heart and soul" of the PC, when the motherboard is replaced (for reasons other than defect) a new PC is essentially created. The original system builder did not manufacture this new PC, and therefore cannot be expected to support it.

BigWhale ::

Jaz eno Windows 7 licenco selim ze med stirimi racunalniki. V bistvu je slo za dva ista ohisja, ki sta oba prezivela vsak svoj upgrade na kompletno nov hardware. Tista telefonska Windows 7 aktivacija traja nekaj casa, ampak v na koncu dela.

opeter ::

BigWhale je izjavil:

Jaz eno Windows 7 licenco selim ze med stirimi racunalniki. V bistvu je slo za dva ista ohisja, ki sta oba prezivela vsak svoj upgrade na kompletno nov hardware. Tista telefonska Windows 7 aktivacija traja nekaj casa, ampak v na koncu dela.


Kolikor lahko razberem iz zgornjega posta, si močno v prekršku. ;)
Tako da imaš v bistvu pirata.

Ampak nič bat, jaz imam v bistu iste probleme s temi OEM licencmi. No, pri 8-ci sem si naposled kupil FPP varianto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Kolikor lahko razberem iz zgornjega posta, si močno v prekršku. ;)
Tako da imaš v bistvu pirata.


Mhm. Microsoft me lahko grdo gleda, pa v racunalniske trgovine lahko posljejo mojo sliko, da mi naujo vec prodal Windows paketa. :>

opeter ::

BigWhale je izjavil:

Mhm. Microsoft me lahko grdo gleda, pa v racunalniske trgovine lahko posljejo mojo sliko, da mi naujo vec prodal Windows paketa. :>


Haha, maš prav. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original windows 10 po smešni ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8023641 (12539) scipascapa
»

Poceni Win8

Oddelek: Kaj kupiti
448211 (7020) Mare2
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214813 (13147) grizl
»

Microsoft pravi - "nova matična plošča - nov računalnik" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
729010 (4482) VolkD
»

Microsoftova neumnost pri xp home edition

Oddelek: Operacijski sistemi
191979 (1584) jlpktnst

Več podobnih tem