» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
134 / 137
»»

Han ::

Jaz imam 200% scaling na 27" 4K ekranu, da ne naprezam oči. Za gledanje filmov je priporočljiv 4K vir, če ima grafična dober upscaling, bo tudi FHD prebavljiv. Kakšen EON na 4K ekranu ni gledljiv.

RED_line ::

Opkow je izjavil:

Sem pa pozabil na dejstvo, da ti gledaš za 27" monitor, medtem ko imam jaz 32". Ima sodelavec 27" 4K monitor, pa se mi je zdelo too much za branje. :]


Ja 27" iščem. 32" mi je prevelika. Nimam kaj delat z njo :) Trenutno imam HD ekran ki z mojim PC ne deluje ravno najboljše in karkoli drugega bo boljše. Torej če ne vzamem 4k bo čisto zadosti QHD ne?

Hair ::

Jaz sem že par let na 27" 4k in me s tega dol ne premakneš več. Scaling na 175% pa gasa :)
Moraš met pa potem tudi Netflixov Premium paket, da ti sploh pošljejo 4k, če ne nima smisla. Za kar imaš zloadanega pa seveda isto.. če video ni v 4k, potem ni haska
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

RED_line ::

ok, tnx

blackbfm ::

Sem že mislil vrniti nazaj na Amazon, vendar po dveh tednih sem se navadil na ogromno delovno površino, ki je pri svojem delu ni nikoli preveč, da sedaj ni šans, da se vrnem na nižjo resolucijo. :)


delovna površina je fizična dolžina * višina monitorja, ne pa večja gostota pixlov.. razen če uživaš v mikroskopskih ikonah in tekstu, jaz ne

Vidim dobro drugače in barve imam rad :) Ja, je samo 50€ ralzike. Big bang ga ima v akciji za 300€.


kar se barv tiče se zgolj pri večjih prelivih to opazi, in še to je predpogoj da grafično prvo nastaviš na 10bit, in aplikacija ki prikazuje sliko mora tut podpirat 10 bit:))

gre pa vse počasi na 4k, tako da kupovat manj je bz, razen če rabiš kakšno posebnost, višje osveževanje, ...

RED_line ::

Sam če programi in videi niso v 4k, res kje je pol smisel?!

Opkow ::

@blackbfm

Točno to. Vse imam drobno. Ne maram velikih ikon, menijev oz nasplošno GUI, ker mi je to nepotreben balast.

blackbfm ::

Sam če programi in videi niso v 4k, res kje je pol smisel?!


4k ločljivost deluje lepo na večini programov.. ostrejši text, ostrejši elementi, manjši pixel gap - na 1080p ta gap izgleda kot bi neko sivo mrežo potegnil čez monitor, no na 4k 27" tega ni

scipascapa ::

klekej ::

Eno rookie vprašanje, prišel sem do tegale monitorja, ki ima IPS, nima pa hdmi prkiklopa, samo VGA in DVI. Računalnik, na katerega bo priklopljen ima VGA in HDMI, nima pa VGI. Kako najbolje izkoristiti zadevo?

http://outletko.si/si/rabljeni-monitorj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

mtosev ::

Kupiš DVI na hdmi kabel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Uporabiš DVI-HDMI adapter in HDMI kabel.

https://www.techtrade.si/adapter-hdmi-z...

dvihtelic ::

Imamo kaki monitor 4k oz da bi bil 32 in bi bil do nekje 600€? Nebi bil za igre ampak za internet, pisarno, da nebi trpele oči preveč?

deco16 ::

https://geizhals.at/lenovo-thinkvision-...

/2

pa še usb-c ma. To je sicer moj kriterij, verjamem da se dobi še bolj poceni. 27" lenovo ko sem testiral me pa ni navdušil. Za tega pa nevem

UNIVERZUM ::

hmm, trenutno imam 14 let star 27" 16:10 TN monitor, ker pa kaže znake staranja, bi počasi prešel najraje na 32" UHD oz. 4K

preferenca IPS pred VA
obvezno neukrivljen in mat
OLED odpade zaradi burnina
prednost mini led osvetlitev
pa da se ne rabim skeširat za eno slovensko povprečno plačo bi bilo tudi super

se pa uporablja količinsko v tem vrstem redu
razni forumi,yt,igre,dokumenti

Edit: refresh rate 120+
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

https://www.markoshop.si/racunalnistvo-...

Ta monitor se lahko montira na steno?

PARTyZAN ::

Ja.

scipascapa ::

UNIVERZUM:

Monitor DELL G3223D
trenutno v akciji: https://www.avtera.si/monitor-dell-g322...
za 355€ preko mene?
Monitor DELL G3223Q - 4k: https://www.mimovrste.com/monitorji-69-...
super cena

Nesta ::

Kurzweil ::

Nesta je izjavil:

Tukaj precej ceneje:

https://www.monitorji.si/izdelek/monito...


8,21€... :D

Nesta ::

Kurzweil je izjavil:

Nesta je izjavil:

Tukaj precej ceneje:

https://www.monitorji.si/izdelek/monito...


8,21€... :D


689 € - 664,08€ = 24,92 €

Kurzweil ::

Em, scipasapa link 689... tvoj link... 680,79...

Nesta ::

Kurzweil je izjavil:

Em, scipasapa link 689... tvoj link... 680,79...



Ok zanimivo ;) Jaz sem kupil za 664€ z dostavo vred ki je se 4,5€ :)

Tudi ce sedaj dam v košaro in poklikam dostavo ter plačilo z predračunom dobim vn 664€ :)

Kurzweil ::

Meni jasno piše "Vaša cena: 680,79€"... in zakaj ni prikazana cena o kateri govoriš...?

Nesta ::

Sem naredil narocilo in dobil ceno z dostavo 664€:

Sem kaj narobe izbral?

poročamo vam, da smo prejeli vaše naročilo št. 43390, ki je trenutno v obdelavi:

(Naročilo #43390) (12. decembra, 2023)
Izdelek Količina Cena
Monitor Dell 81,3 cm (32,0") G3223Q 3840x2160 Gaming 144Hz IPS 1ms 2xHDMI DisplayPort 2xUSB3.2 HAS sRGB99% FreeSync HDR600
Šifra: G3223Q 1 669,69€
Delni znesek: 669,69€
Dostava: 4,50€ (vklj. z DDV) preko Dostava - Pošta Slovenije (1-3 dni)
POPUST ZA PLAČILO PO PREDRAČUNU (-1.5%): -10,11€
Način plačila: Plačilo po predračunu
Znesek: 664,08€ (vključuje 119,75€ DDV

Kurzweil ::

Zgleda vse OK... mi je pa neobčiajno, da ne izpostavijo tega, da je ceneje oz. kolikor gledam za ta monitor v Sloveniji, najceneje... je možno, da imaš kakšne ugodnosti, ker si kupoval pri njih? Si uporabil kakšno kodo za popuste... karkoli?

scipascapa ::

za 664€ nimaš kaj razmišljat.

Kurzweil ::

Je pa res, da ta monitor nima HDR local dimminga in G-synca (ki se ga da bojda vseeno enablat, neglede na to, da ga NVIDIA nima kot supportanga)... pa slabo razmerje v kontrastu ima bojda...

Nesta ::

Kurzweil je izjavil:

Je pa res, da ta monitor nima HDR local dimminga in G-synca (ki se ga da bojda vseeno enablat, neglede na to, da ga NVIDIA nima kot supportanga)... pa slabo razmerje v kontrastu ima bojda...


Kateri monitor pa potem priporocas?

Kurzweil ::

Jaz zadnje mesece konstantno gledam monitorje... ne potrebujem ga prav nujno, ga bom pa z veseljem vzel, ko najdem kaj ugodnega... jaz gledam nekaj v rangu 600-1000€... pa velikokrat pridem prav do tega monitorja, ki ga nameravaš vzet sam... tam do 1000€ moraš v vsakem primeru sprejemat kompromise oz. je fino, če imaš jasno razdelane želje... ali gre za gaming, za kar je ta monitor dober za to ceno, za nek video, grafiko,... pa precej manj... za pisarniško delo pa.... če pa nočeš sklepat nekih kompromisov, pa je 27" monitor... ampak tudi jaz verjetno podobno razmišljam kot ti, če bo monitor nov in za vsaj 5 let, potem grem na nekaj solidnega in 32". Za kaj pa ga boš sploh uporabljal?

Nesta ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz zadnje mesece konstantno gledam monitorje... ne potrebujem ga prav nujno, ga bom pa z veseljem vzel, ko najdem kaj ugodnega... jaz gledam nekaj v rangu 600-1000€... pa velikokrat pridem prav do tega monitorja, ki ga nameravaš vzet sam... tam do 1000€ moraš v vsakem primeru sprejemat kompromise oz. je fino, če imaš jasno razdelane želje... ali gre za gaming, za kar je ta monitor dober za to ceno, za nek video, grafiko,... pa precej manj... za pisarniško delo pa.... če pa nočeš sklepat nekih kompromisov, pa je 27" monitor... ampak tudi jaz verjetno podobno razmišljam kot ti, če bo monitor nov in za vsaj 5 let, potem grem na nekaj solidnega in 32". Za kaj pa ga boš sploh uporabljal?


Za vsega po malem. Največ za gaming/filmi

Kaj pa tale?

https://www.amazon.de/-/en/ASUS-TUF-Gam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Nesta ::

Kaj pa mislite o tem monitorji:

Dell Alienware AW3423DW ?

PacificBlue ::

Nesta je izjavil:

Kaj pa mislite o tem monitorji:

Dell Alienware AW3423DW ?


Glej raje aw3423dwf

Je cenejsi, ima sicer mal nizjo frekvenco osvezevanja 165hz..kar se itak ne opazi.
Update-i so podprti, dw verzije ne mores posodabljat.

The main difference comes with their VRR support, as the AW3423DW has native G-SYNC support while the AW3423DWF has native FreeSync support. The AW3423DWF also has a Console Mode that the AW3423DW doesn't have, letting you send 4k @ 60Hz signals from the PS5 and Xbox Series X.

Pa baje ima DW kar glasen ventilator, pri mojem DWF je pa neslisen..

Drugace pa super monitor.

Nesta ::

Hvala tole zgleda top. Edino me malo matra ker imam en 32 inc monitor (naukriljiven dellov) Ali je boljse da kupim se en 32 inch ali je tale aw3423dwf top?

Nesta ::

32 sem pa nasel tega? Je zakj?

https://www.monitorji.si/izdelek/monito...

Nesta ::

Kurzweil ::

@Nesta, vidim, da si se izgubil pri izbiri monitorja od 600€ do 1000€... isto kot jaz... nekak kupujem monitor že od začetka poletja :))

Nesta ::

Kurzweil je izjavil:

@Nesta, vidim, da si se izgubil pri izbiri monitorja od 600€ do 1000€... isto kot jaz... nekak kupujem monitor že od začetka poletja :))



Hehe ja tako nekako ;) Cena ni vazna ce je monitor res tolk top dam tud 1000€ :) Ce je pa za 400€ isto sranje kot za 1000€ dam pa raje 400€ ;)

Nesta ::

Gledam po reviewih in je vecinoma povsod najboljse ocenjen Alienware AW3423DWF ali Dell S3222DGM ali Gigabyte M32U ali Dell G3223Q

Imam pa doma že dva razlicna 32 Inch monitorja ter enega 27. Mogoce bi kaj prodal in kupil kar tega AW3423DWF ?

Bom kaj falil z tem? kako izlgeda en AW3423DWF ter na robu dva 32 inch monitorja ?

Kurzweil ::

Večino od teh, ki si jih naštel, pa še enih par, gledam tudi jaz. Tale AW3423DWF je curved?! Ne vem zakaj, ampak jaz se iz nekega razloga izogibam curved monitorjem, dejansko bi rabil za par dni dobit v uporabo, mogoče pa bi me celo prepričalo... ne bi deval +-1000€ za monitor in eksperimentiral...

Če prav razumem, je za 4k resolucijo idealen 32" monitor, da je slika, predvsem tekst najbolj oster...

Je pa problem, če igščeš 600-1000€ monitor in bi ga uporabljal praktično za vse... generalno se delijo monitorji na gaming in media creator... pri enih je bolj v ospredji frekvenca ozveževanja... pa drugih bolj barve, da ne sklepaš kompromisov, pa je treba še kakšnega stotaka čez 1000€ stisnat... en dan, ko me bo razjezilo, bom stisnil 2000€ za monitor, da naredim konec tej agoniji.

@Nesta, kakšno grafično pa imaš, da boš uporabljal 4k monitorje? glede na štavilo monitorjev, ki jih omenjaš, nekak predvidevam, ali da delaš z "grafiko" ali pa si die hard gamer?

Uporabnik @Senior Dev mi je tule pred časom bil zelo relevanten in strokoven glede monitorjev... pred tedni/meseci... par strani nazaj, je že tekla debata prav o monitorjih v tem rangu... in je možakar omenil, da po novem letu pridejo na trg neki LED monitorji, ki bodo dejansko "next gen", da se jih bo splačalo vzet... v rangu nekih 1000€, če me spomim ne vara.

Kupil bi monitor(je), da imam vsaj 5 let mir in tudi sam ne bi rad kupil nekaj, kar mi bo čez leto dni nerodno gledat oz. bo izpadlo smešno. Trg monitorjev vendarle ni tako dinamičen, kot trg grafičnih, kar se cen in novih modelov tiče, pa čeprav se mi zdi, da smo ravno sedaj v neki luknji kar se grafičnih tiče, ko se cene ne spremenijo že praktično leto dni, neka Asus 4070ti ima ceno 880€... 10€ gor ali dol... pa tudi serijo 50 se prestavlja oz. je napovedana za leto 2025, če se ne motim, tako da nekih blaznis sprememb, vsaj v raboru Nvidie ne bo... edino če bo ta morebitna serija super po novem letu res prišla, bo nek korak naprej, ali pa da vsaj padejo cene za nekih 10-15%, o čemer teče debate v ločeni temi o grafičnih karticah.

Ne bi pa imel 32" monitor, če ni možno gor gnat, kar se igre tiče, nek Cyberpunk na max nastavitve... glede dela/programov pa itak nikdar ni dovolj.

scipascapa ::

Jaz imam 3060ti, ki je že zelo boga za 4k a?

Kurzweil ::

scipascapa je izjavil:

Jaz imam 3060ti, ki je že zelo boga za 4k a?


Jaz kolikor gledam, mi 4070 ne gre skos, nekak 4070ti mi je minimum, kar gledam... kar se iger tiče, govorim o tem, da imajo največji naslovi vsaj cca 60fps, kar je za mene dovolj, nisem nek gamer, več... za delo pa bi tako imel 4090, kar sicer imam za namene službe, takole za doma, pa mislim, da bo kar 4070ti...

PacificBlue ::

A little over a month ago, a leaker revealed the details of MSI's upcoming displays, suggesting they've been in the pipeline for a while.

The 4K model, in particular, is something gamers have been looking for throughout the past year. We've seen half a dozen new OLED monitors in 2023 but displays like the LG UltraGear OELD 27 are locked to 1440p. Between MSI, Alienware, and Dough, we now have three confirmed 4K QD-OLED monitors that are expected to launch in the next few months.

MSI has two other QD-OLED displays, which it confirmed will launch on January 6, 2024. The first is a 34-inch ultrawide display with a 175Hz refresh rate and an 1800R curve. The MAG 341CQP QD-OLED looks like it's using the same panel as the Alienware 34 QD-OLED based on the specs, along with more recent displays like the Samsung Odyssey OLED G8.

Sicer pa izgleda cyberpunk 2077 na max nastavitvah sploh z vlljucenim dlaa neverjetno. Brez dlaa mi sploh ni vec za igrat:)).

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

1800R je dobra varianta ne, 1000R je slabša?

Kurzweil ::

@PacificBlue, katero grafično imaš in kater monitor?

PacificBlue ::

Kurzweil je izjavil:

@PacificBlue, katero grafično imaš in kater monitor?


Asus rog tuf 4090 in pa omenjeni Dell alienware aw3423dwf

scipascapa ::

dej poslikaj aw3423dwf...

Nesta ::

scipascapa je izjavil:

dej poslikaj aw3423dwf...


Jaz ga grem danes v Big Bang preverit kako zgleda.

Kurzweil ::

@PacificBlue, ni nekako 32" idealen za 4k... menda v katerokoli smer greš, torej na manj, naprimer 27" ali 34" in več... da so ni idealno razmerje pixlov glede na določeno območje?

Nesta ::

Nekako se tudi nagibam na dva Dell G3223Q monitorja in je to to? namesto enega widescreen
««
134 / 137
»»