» »

A se splača OC????

A se splača OC????

Medved ::

Poglejmo : kupš drago OC plato za durona al podobno, potem rabš dobro škatlo (250-300W) , potem en kp ventilatorjev in dobrih (dragih) hladilnikov al celo hladilnih sistemov itd. - za vs ta denar lahko že kupš dobro enakovredno mašino , ki je povrh tega še stabilna in uporabna za resno delo (ne za igračkanje, računalnik ni samo za to - saj pr men ne, hehe):)

Lucio ::

Ni vse v zanesljivosti (BTW. moj Duron600@1G je popolnoma stabilen, pa za vente in ostalo sem porabil le 5.000 SIT + Duron600 18.000 SIT). Malo preračunaj pa boš vidu da za recimo 30.000 SIT ne boš nikjer dobu procesorja na 1G.

Glede cene plošče, ti povem da za imet stabilen sistem z neOC procesorjem prav tako potrebuješ dobro ploščo, saj je ta po mojem mnenju najvažnejši del računalnika.

Glede moči napajalnika = 1G procesor rabi prav tako dober napajalnik in še boljši hladilnik..



Seveda pa še najvažnejše: UŽITEK:D:D:D, ki ga imaš z končnim rezultatom. Saj si za to porabil veliko lepih uric.


Upam da se vsi ostali OC-ji strinjate z mano.

Izak ::

Lucio popolnoma se strinjam. Mal poskušaš to in potem ne dela probaš drugači. Med tem se ogromno naučiš! Saj js sem se s tem zelooo dosti nauču če računam da še pred letom nisem vedu da potrebuje procesor hlajenje. Zdaj pa sem mojga celerona 333@500 navil popolnamo sam. Ne me razumt kot da se hvalim ma to je čisti UŽITEK! :D:D:D

alien-w ::

hja, pr men me tut uzitek vlece naprej, pa to, kaj bom dosegu, pa s koliksno temp pa voltazo mi bo to ratal. trenutno mam c466@581 pri max temp 35°C prej je bil max 50 brez ventov v ohisju. Zdej dobim V.I.P.ovega c 500, ki MORA it na 623. UZITEK in adrenalin.

gorenc ::

eh navijanje je ubistvu zelo kul hobi. Res je, da si lahko za tisti, denar s katerim si kupil veliko ohisje, drago plato, ogromne vente, vodni blok, orbe,... privoscis procesor za ene par razredov boljsi, ampak potem ni tistega obcutka. Jaz se sicer sele podajam v te vode. Ljubiteljsko. Aja pa svojga celerona 300 mam na eni zanic plati (ne morem nastavljati voltaze) navitega sicer samo na 374MHz z default hladilnikom in ventilatorjem, ampak se ucim. Sem premikal jumperje in ga nastavil na 100MHz vodilo (450MHz). Brez orba in nastavljanjem voltaze mi je prisel v windowse pol pa je pokleknil. Ni pomagalo tudi intezivno prezracevanje ohisja.

singular ::

voltaza te jebe :)

alien-w ::

jap
voltaza. A je ta tvoj celeron SLOT1 al je ppga Sector?
ker drgac lepo nardis slot1hack opisan v OC popotovanju1, pa mas!

Izak ::

Mam tudi js eno k****c plato (epox p2 133)! No saj za moje pojma je k****. Sem kmalu vse pine izoliral da sem dobil tistih 2.22v in da sem odklenu fsb! No sej se ne pritožujem...DELA! 8-O

yjj ::

Seveda se splača navijat, poleg OC možnosti dobiš na boljših platah še veliko drugega, Orb pa je itak najboljši hladilnik in tudi če ne overclockaš si ga moraš omisliti.

KamikazA ::

A si mogoče pomislil zakaj folk frizera avtomobile?
Za denar ki ga zapravi za frizeranje bi lahko kupil mnogo močnejši avtomobil.
Pač navijanje je hobi.
Kar se pa ekonomičnosti teče, mene je moje vodno hlajenje stalo 250 sit(2 m cevi), no sedaj sem kupil pa še silen fan +1140sit. Če ne štejemo porabljenega časa se je meni zagotovo izplačalo!

V upanju na dodatne MHz vas pozdravlja ....

ADF ::

Ce je kdo zainteresiran, sem odkril se nekaj kombinacij, ki jih lahko uporabis za nastavljanje razlicnih napetosti, ce ti maticna plosca ne podpira te funkcije (2.22, 2.25, 2.048, 2.43, 2.55 V). Vem samo za celerona 333A, ne vem pa ce deluje z drugimi slot1.

Thomas ::

Tko neumnga vprašanja pa še ne! (no ja ... mrbit pa le). Jasno, da se splača iztisniti iz računalnika vse kar se da. Ni dvoma ...

Razen, (če misliš) da računalnika sploh ne rabiš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sinko999 ::

Navijanje se vedno splača in se bo tudi .
LP
Ni? ni ve?no !

Medved ::

Fantje vidm da niste vsi razumel vprašanja, vem da je to užitek in hobi in to nima cene, mislu sm, če res lahko nardiš enakovredno mašino (kot kupljeno) za veliko manj denarja , pa da lepo dela za resno delo. Seveda hobi in užitek nima cene (tko k ziranje kovancev ali pa znamk al pa kaj druzga)-mislm da je tle prišlo do nesporazuma.
Thomasu bi pa odgovoru da nobeno vprašanje ni neumno, čeprav se morda na prvi pogled zdi, edino seveda za take, ki mislijo da vse vejo hehe, ti so pa itak neozdravljivi, hehe:))

Thomas ::

TomCat!



Kakršenkoli PC že maš - ga je vredno overklokat, če se le da. In kolikor se le da. (Seveda da še vedno ostane stabilen). Zakaj pa misliš,
da je ta dirka za MHz med Intelom in AMD-jem. Hitrost procesorjev je dosti več, kot recimo "friziranje avtomobilov". Ko bomo enkrat imeli zadosti hitre procesorje ... bo to imelo vpliv na vso industrijo. Jo že ima nekoliko.



Je pa res - "vsevednost" je neozdravljiva ... ampak bolnik nič ne trpi. Kar nam je vsem v veliko tolažbo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

anxieux ::

hmm, če se ti slpača navijat?'
ne, če ti je škoda živcev in denarja in lepih uric.

če bi pa rad iztisnu ven kar se da, uživu ob pogledu na wcpuid, pa sisoft sandro in podobno,... če maš kej adrenalina...

2 let si nism upu kompa tud odpret (garancija)
zdej ga mam pa več odprtga pa razstavlnga kot delujčga.
pa mi ni škoda ne lčasa ne denarja (tega je pa tko vedno zlo mal)!

~Let The HammerFall~

alien-w ::

ja anxieux, sam kdo te je pa prpravu do tega, da mas kisto odprto, pa da po njej saris?? Slo-tech, al jest??:D

luni ::

TomCat zracunaj sam:

MSI K7T Pro2 + Duron600@900 + Chrome Orb
al pa
MSI K7T Pro + Duron900

to je najbolj preprost primer :)
Artificial Intelligentia

HEKO ::

LUNI --------> pa pri prvem + UŽITEK, adrenalin, mama v skrbeh.... :)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

GaS ::

Res fantje, ne vem, če sem se znajdu na ta pravem forumu!
Od kje ti tako vprašanje!?

YiMMi ::

;((
Kako se lahko z takim vprasanjem sploh pojavis v forumu...
OVERCLOCking je zakon.....:D
A ni zanimivo ko kupis celerona 633 in si
zadas cilj da ga bos pravu na 1GIGA....8-O

YiMMi ::

Ok poglej..Jaz sem dal za 633 30 cukov
pa za orba 4 cuke....
Trenutno v Slo trgovina naj celeron 766
Cena je ogorg 50 cukov...Vendar mores vedet da se ga ne da navija tkaj dost
saj je faktor11.5X recimo da mas plato Abit be6 II (Zakon)

Ni financne racunice (najboljse Celerona 566,600,633)|O

FireSnake ::

V vsakem primeru se splaca overclockat!
Das sam mal vec kesa sam iztisnes pa full potem ven.
Seveda ce kupis pametno
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova zastarelega sistema...kaksen..CPU...graficno...itd.

Oddelek: Kaj kupiti
261405 (1037) Boky
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544765 (3734) SkIDiver
»

Zg. meja temp. Durona 800?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61422 (1311) GodStyler
»

Se res splača kupiti Golden Orba?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131832 (1579) singular
»

!!! NUJNO PROSIM ZA TAKOJŠNJO POMOČ !!!

Oddelek: Navijanje
91634 (1451) msmiha

Več podobnih tem