» »

Rikverc, ker avtobus pred tabo napreduje v rikverc

Rikverc, ker avtobus pred tabo napreduje v rikverc

BRBR ::

Torej, zabasali smo se v enem ovinku, skozi katerega sta tiščala bus in šlepar.
Pripeljem se za avtobusom , zavrem, distanca 1,5 m. Tisti moment se prižgejo rikverc luči in avtobus pospešeno v rikverc,
časa je bilo samo za bliskovit rikverc, trobljenje(oni tam v veliki škatli ni slišal nič) in gas.
Po prbl. 5 m se spomnim da bi pogledal v vzvratno ogledalo.

Alora , verjetno bi najebal jaz če bi koga zadaj zapeštal ?

St235 ::

Ja, če bi zapeljal nazaj in nabil nekoga za sabo bi bil ti kriv. Če bi te nabil avtobus in bi priletel v tistega za sabo pa bi bila krivda na vozniku avtobusa.

MIHAc27 ::

BRBR je izjavil:


Po prbl. 5 m se spomnim da bi pogledal v vzvratno ogledalo.



Zacajt si se spomnil. To je že dolžina celega vozila. Pa običajno je med vozili ki stojijo le kak meter, redko dva razdalje.

Drugače pa kot je Lakotnik rekel. Če bi ti zadel nekoga, avtobusar pa tebe NE BI... je povsem tvoja krivda.

DaPolice ::

Izognil si se večji materialni škodi. Krivda je na vozniku avtobusa. Ti si storil le vse kar si lahko (in obvaroval svoje življenje).

Zavarovalnice imajo nekaj členov glede tega. Zmanjšanje materialne škode. Naj kakšen pravnik tule kaj več glede tega pove, kakšen primer iz prakse.

St235 ::

Me zanima kateri od naših preljubih omejenih trolčkov si je naredil nov nick, ker ni mogel spat zaradi oznake persona non grata.

perci ::

Eh, jaz se pa matram v uni temi in pojasnjujem nicku s tridnevno starostjo registracije...stupid me.

DaPolice ::

OP išči pod ključem: Odvrnitev grozeče večje škode

Obstajajo primeri pri nepremičninah, zagotovo je kakšen kjer so uddeležena vozila, samo nisem se toliko poglabljal.

Olórin ::

DaPolice je izjavil:

OP išči pod ključem: Odvrnitev grozeče večje škode

Obstajajo primeri pri nepremičninah, zagotovo je kakšen kjer so uddeležena vozila, samo nisem se toliko poglabljal.


vse se ustavi na dokazljivosti. Lahko recimo zapelješ s ceste in v drevo, ker si s tem rešil življenje srne. Ma kako boš dokazal, da je tam res srna stala, pa je tvoj problem...če ti ne uspe dokazat, sožalje.

Isto je pri avtobusu. Če tisti zadaj ni nič videl o kakšni vzratni vožnji avtobusa, videl pa je samo kako si se ti zaletel v njegovo vozilo, je to lahko problem. (recimo da je stal pri miru in gledal noge prelestne dekline na pločniku, medtem pa si ga ti nabil z vzratno vožnjo... on avtobusa ni opazoval).

V glavnem previdno na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

DaPolice ::

Ruska metoda: Kamere

Očitno je treba, glede na stanja na cestah:)

Olórin ::

je boljše če pač gledaš kaj se dogaja pred vozilom, imaš ustrezno varnostno razdaljo za normalno reagiranje.

Pri tovornjakih in avtobusih mora biti človeku jasno, da imajo zelo slabo vidljivost za vozilom in se je treba ustaviti dovolj daleč, da te vidijo v ogledalih.
Če se da, se zaustaviš malce na strani vozila, da si še bolj očitno v ogledalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

St235 ::

DaPolice je izjavil:

Ruska metoda: Kamere

Očitno je treba, glede na stanja na cestah:)


In kaj ti kamera koristi, če nabiješ nekoga za sabo, ker ne pogledaš? Tole nabijanje o zmanjšanju nevarnosti bolj težko pije vodo, če si ti pravzaprav edini, ki je dejansko povzročil nevarnost in trčenje. Ker si ne znam točno predstavljat kako zgleda utemeljitev o zmanjšanju nevarnosti, če razbiješ zadnji odbijač namesto sprednjega. Oziroma drugače, zato ker bi te avtobus mogoče lahko zadel si se ti zaletel v nekoga.

c3p0 ::

Jaz ustavim mnogo dlje kot 1.5m za večjimi vozili. Če nisi mogel prej, pa imaš premajhno varnostno razdaljo.

goldrake ::

v večini primerov imajo avtobusi vzvratno kamero... no saj moja dva tako da vidiš + senzorje za parkiranje

BRBR ::

Ne morem verjet kaj eni 'šoferji' tule razlagajo.
Če nisi totalno nesposoben boš dal v rikverc in peljal v rikverc še si ti približuje par ton,z exponentnim večanjem hitrosti, z namenon da te spešta kot žužka.
Če kdo trdi drugače naj mi to demostrira (-: Na lastne stroške, šofer v busu bom pa jaz.
Filozofiranje o zmanjšanju nevarnosti gor ali dol.

krneki0001 ::

Če si bil 1.5m za avtobusom, te verjetno niti ni mogel videti v ogledalu.
Drugič vozi z večjo varnostno razdaljo, da se lahko na primerni razdalji hitro ustaviš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

BRBR je izjavil:

Ne morem verjet kaj eni 'šoferji' tule razlagajo.
Če nisi totalno nesposoben boš dal v rikverc in peljal v rikverc še si ti približuje par ton,z exponentnim večanjem hitrosti, z namenon da te spešta kot žužka.
Če kdo trdi drugače naj mi to demostrira (-: Na lastne stroške, šofer v busu bom pa jaz.
Filozofiranje o zmanjšanju nevarnosti gor ali dol.


Samo totalno nesposoben in neodgovoren šofer zapelje vzvratno brez, da se prepriča kaj je za njim samo zato, da se izogne razbitemu odbijaču.

Machete ::

Točno tako. Veliko smrtnih žrtev je blo že tako, ko so nekoga povozili pri rikvercanju.
Vem tudi za deklico, takrat komaj 4. razred..

šernk ::

BRBR je izjavil:

Ne morem verjet kaj eni 'šoferji' tule razlagajo.
Če nisi totalno nesposoben boš dal v rikverc in peljal v rikverc še si ti približuje par ton,z exponentnim večanjem hitrosti, z namenon da te spešta kot žužka.
Če kdo trdi drugače naj mi to demostrira (-: Na lastne stroške, šofer v busu bom pa jaz.
Filozofiranje o zmanjšanju nevarnosti gor ali dol.



lahko narediva demonstracijo. Izberi lokacijo in čas ampak ti tudi povem v naprej, da ti ne bo treba se zabiti vame, ker bom pustil ti več kot dovolj prostora za manevriranje. Pač dnevno se peljem skozi 2 ozki grli, kjer se kamiona ne moreta srečat in sem zadev vajen, da če se tovornjak ustavi sredi ceste mu pustim vsaj 10 metrov prostora, kjer je možno pa tudi 30 metrov. Kdor razume poklic voznika tovornjaka ali pa ga je kdaj opravljal mu je jasno zakaj se tovornjaku ne prilepi na rit. Če me boš pa še vedno zadel v rikverc bo pa seveda tvoja zavarovalnica krila, jaz ne bom popravljal avta iz moje denarnice zato ker moram drugega reševati. Tudi na cesti bom poskrbel da me oplaziš s čim manj škode, nikakor pa ne mislim s ceste zapeljati, zato da boš ti brez praske jo odnesel. Tudi umikanje v zid/ograjo zame ni opcija. Grem kolikor vem da je varno, da ne podrsam zidu potem pa jebat ga...če mi ti snameš cel bok mi ga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BRBR ::

boš dal v rikverc in peljal v rikverc še si ti približuje par ton,z exponentnim večanjem hitrosti, z namenon da te spešta kot žužka


Zgleda da tega noben ne bere. Zračunaj si reakcijski čas od točke ko zagledaš rikverdc luči in takojšnje exponentno rikvertiranje avtobusa. Pot ki jo bus opravi v tem času, potem vidiš da je bilo 1.5 m v trenutku ko sem prestavil v rikverc in spustil sklopko. Naj nihče ne naklada o vnaprej pripravlenih scenarijih kaj bi v
tem primeru naredil, razen da bi reševal lastno življenje.

20 do 30 m
, to je dragi moj, 20 m za ovinkom kjer še nič ne vidiš.
Če bi se šel polža 10 m pred ovinkom bi zagledal bus v polnem vzvratnem diru, na morda 6 m razdalje.

Da, da, eni bi še utegnili gledati kje je kak otročič, kje je kaka škarfa, vse po vnaprej pripravljenem scenariju.

dj_uro ::

Pa kaj bi zdaj rad? MEDALJO za hrabrost?
vw-klub.si

St235 ::

Zgleda da tega noben ne bere. Zračunaj si reakcijski čas od točke ko zagledaš rikverdc luči in takojšnje exponentno rikvertiranje avtobusa. Pot ki jo bus opravi v tem času, potem vidiš da je bilo 1.5 m v trenutku ko sem prestavil v rikverc in spustil sklopko. Naj nihče ne naklada o vnaprej pripravlenih scenarijih kaj bi v
tem primeru naredil, razen da bi reševal lastno življenje.

Daj ne nakladaj kakšna življenja si reševal. Avtobus, ki spelje vzvratno in prevozi 1,5m niti pod razno ne razvije hitrosti s katero bi lahko ogrožal tvoje življenje v tono težki železni kletki. Edini, ki bi karkoli resno ogrožal si ti, ker si na slepo zapeljal celih 5m nazaj pri čemer si imel bistveno večjo hitrost kot avtobus in ker nisi imel pojma kaj je za tabo. Pač skrajno nevarno in neodgovorno, vendar na srečo tokrat brez posledic.

Olórin ::

BRBR je izjavil:

Ne morem verjet kaj eni 'šoferji' tule razlagajo.
Če nisi totalno nesposoben boš dal v rikverc in peljal v rikverc še si ti približuje par ton,z exponentnim večanjem hitrosti, z namenon da te spešta kot žužka.
Če kdo trdi drugače naj mi to demostrira (-: Na lastne stroške, šofer v busu bom pa jaz.
Filozofiranje o zmanjšanju nevarnosti gor ali dol.


aha, medtem pa za tabo čez cesto teče pešec in ga boš ti ubil. Ali pa motorist stoji za tabo? Morda kolesar?
In ti ga boš zmečkal ker misliš samo na svojo nagnusno rit.
vozila se NIKOLI ne premika, če se pred tem ne prepriča da se to lahko stori varno. Sicer boš TI nekoga ubil z neumno vožnjo in ne nekdo, ki bi te sicer morda potisnil v tisto smer.

BRBR je izjavil:

boš dal v rikverc in peljal v rikverc še si ti približuje par ton,z exponentnim večanjem hitrosti, z namenon da te spešta kot žužka


Zgleda da tega noben ne bere. Zračunaj si reakcijski čas od točke ko zagledaš rikverdc luči in takojšnje exponentno rikvertiranje avtobusa. Pot ki jo bus opravi v tem času, potem vidiš da je bilo 1.5 m v trenutku ko sem prestavil v rikverc in spustil sklopko. Naj nihče ne naklada o vnaprej pripravlenih scenarijih kaj bi v
tem primeru naredil, razen da bi reševal lastno življenje.

20 do 30 m
, to je dragi moj, 20 m za ovinkom kjer še nič ne vidiš.
Če bi se šel polža 10 m pred ovinkom bi zagledal bus v polnem vzvratnem diru, na morda 6 m razdalje.

Da, da, eni bi še utegnili gledati kje je kak otročič, kje je kaka škarfa, vse po vnaprej pripravljenem scenariju.


vožnja je dejansko v naprej pripravljen scenarij. Voziti moraš tako, da lahko vedno varno zaustaviš vozilo in reagiraš varno.
Če se ti je bilokdaj zgodilo nekaj "nepričakovanega" to pomeni samo to, da si vozil neprilagojeno razmeram na cesti.

Ali pa še nisi dojel da vsakič ko se vsedeš v avto smrtno ogrožaš vse ljudi in živali? Ne živimo v pravljici veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

St235 ::

Da, da, eni bi še utegnili gledati kje je kak otročič, kje je kaka škarfa, vse po vnaprej pripravljenem scenariju.


Srčno upam, da te ob prvi priliki dejansko pregazi avtobus, ker je več kot očitno, da ne samo, da si nesposoben in neodgovoren šofer ampak si tudi navadna egoistična *****, ki s svojim ravnanjem in aroganco ogroža najšibkejše udeležence prometa.

Fizikalko ::

Uf, sami svetniki.

solatko ::

Vozilo, ki ima narejen tehnični pregled, ima najmanj 3 vzvratna ogledala. Vse višje stvari od zadka vozila, se v njih vidijo (ravno kak štiriletni otrok, sam, verjetno ni tisti trenutek na cesti) in OP samo javno dokazuje svoje neobvladanje vozila in nesposobnost obnašanja v prometu.
Ker ne ve, zakaj so v vozilu ogledala, je 5m prevozil na slepo, kar pokaže, da vozniškega dovoljenja nebi smel imeti spljoh, saj je to tako, kot da bi se 5m premikal z zaprtimi očmi in bo kar bo.
To pot je imel srečo in drugi udeleženci tudi, da je bilo teh 5m praznih, kaj pa naslednjič?

Fizikalko - Zate so tisti, ki se zavedajo, kaj se ne dela in se tudi ne sme, svetniki?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Matevz96 ::

Glede na to koliko OP spremlja situacijo na cesti je možno, da je voznik samo prestavil v vzratno prestavo, OP se je začel panično umikati, ker je imel voznik avtobusa prostor se je začel umikat še on.

SimplyMiha ::

BRBR je izjavil:

Torej, zabasali smo se v enem ovinku, skozi katerega sta tiščala bus in šlepar.
Pripeljem se za avtobusom , zavrem, distanca 1,5 m. Tisti moment se prižgejo rikverc luči in avtobus pospešeno v rikverc,
časa je bilo samo za bliskovit rikverc, trobljenje(oni tam v veliki škatli ni slišal nič) in gas.
Po prbl. 5 m se spomnim da bi pogledal v vzvratno ogledalo.

Alora , verjetno bi najebal jaz če bi koga zadaj zapeštal ?


Poudarjen ključen podatek. Zakaj si se avtobusu prilepil na rit, hkrati pa pričakuješ, da ti zadaj pustijo vsaj 5m prostora?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243534 (2247) Daliborg
»

Težave z menjalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018165 (14003) bambam20
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914952 (13109) prox
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221177 (18997) solatko

Več podobnih tem