» »

sisoft sandra-kaj pomeni to opozorilo??

sisoft sandra-kaj pomeni to opozorilo??

WiseBear ::

v Sisoft Sandri 2003 mi pod Mainboard information na koncu(performance tips) pokaže tole opozorilo:
----
Warning 2545
Tip T2545 - Large memory modules (256MB or greater) should be Registered/Buffered, especially if more than 2 are installed on the same channel. This improves signal quality by reducing the load on the chipset channel. While these modules add an extra clock delay due to the on-board buffers (thus CL2 effectively becomes CL3), the stability will be worth it. Server chipsets with many memory slots generally require Registered memory.
Fix: If you plan on adding more memory, consider replacing the modules with Registered/Buffered modules. Do note that you cannot mix Unbuffered and Registered/Buffered modules on the same channel, but you may be able to if the chipset has multiple memory channel

----

Kaj pomeni to opzorilo oz. kakšna je razlika med registered in buffered ramom?
Pred kratkim sem namreč skušal nadgradit ram pa se je sistem vedno znova sesuval.


LP

WiseBear ::

Te podatke o plošči sem malo bolj natančno pregledal in našel še en zelo čuden podatek-Maximum installable memory: 256mb8-O 8-O . Kaj je narobe? Ta plata(qdi kudoz 7e333) naj bi podpirala mnogo več rama- klik.

------
SiSoftware Sandra

System Mainboard
Manufacturer : Legend QDI
MP Support : No
Model : KuDoz 7
Version : V1.XX
BIOS ID : 08/30/2002- KT333-8233-6A6LVQ19C-00
System Chipset : VIA KT266/A,KT333 Chipset

Flash Memory Controller
Location : Mainboard
Error Correction Capability : None
Number of Memory Slots : 3
Maximum Installable Memory : 256MB
Bank0/1 - A0 : DIMM 256MB @ 133Mt/s
Bank2/3 - A1 : Empty
Bank4/5 - A2 : Empty

System Chipset
Model : VIA Technologies Inc VT8366/A,VT8367 Apollo KT266/A,KT333 CPU to PCI Bridge
Bus(es) : ISA AGP PCI USB SMBus/i2c
Front Side Bus Speed : 2x 133MHz (266MHz data rate)
Max FSB Speed / Max Memory Speed : 2x 166MHz / 2x 166MHz
In Order Queue Depth : 4 req(s)

Memory Module(s)
Memory Module 1 : Kingston KVR266X64C25256 0417C307 256MB 8x(32Mx8) DDR-SDRAM PC2100U-2533-750 (CL2.5 upto 133MHz) (CL2 upto 100MHz)

--------

Mi lahko eden razloži kaj bi lahko bilo narobe ?

Hvala, LP

ReSpEcT ::

:O težko bom malo pobrskal! se slišimo

R33D3M33R ::

Si pomislil da se morda sandra moti glede tvoje plate? Včasih je prav grozno kaj vse ti programi zamešajo in napačno razberejo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

WiseBear ::

Mogoče se res moti, mislim pa da je nekaj na tem, ker mi nikakor noče delat s 512 ram-a. Pri prodajalcu sem zamenjal že 2 modula pa ne dela in ne dela. Čudno je tudi to, da mi nov ram(hynix) ki sem ga kupil dela, pod pogojem da ni v dim režah nobenega drugega. Ko pa k temu dodam še kingstona pa se začnejo blue sreeni:| -

Dusko ::

Ja to je itak normalno da se rama dveh različnih proizvajalcev tepeta med sabo.Oziroma neke komplicirata.Po mojem je rešitev ram istega proizvajalca.

TESKAn ::

Po mojem mnenju ta maximum installable memory pomeni to, da lahko v eno režo spraviš ploščico z največ 256 MB RAMa. To bi razložilo tvoj problem z 512 MB ploščicami, če sem te prav razumel.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR-SDRAM

Oddelek: Kaj kupiti
101460 (1370) Čmrlj
»

Procesor AMD 2500+ Barton

Oddelek: Strojna oprema
141665 (1480) jest10
»

Program, ki pove katero matično ploščo imam?

Oddelek: Programska oprema
143332 (3234) Han
»

BIOS upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
101420 (1250) Dead_Eye
»

kako zvedeti katera verzija NF7-S in kateri radeon9500 pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
5943 (880) raptor1

Več podobnih tem