» »

Dell n5030 "umrl" na mizi

Dell n5030 "umrl" na mizi

menjalnik ::

Lušten, hiter in zelo lepo ohranjen Dell n5030 se je včeraj odločil nehati služiti svojemu namenu. Kupljen je bil rabljen kake 4 tedne nazaj in je do sedaj deloval perfektno.

Težava je v tem, da piska in ni slike na monitorju ..in piskne to 7x in to se ponavlja v nedogled. Po guglanju sem naletel na odgovor, da to pomeni, da je šla matična ali procesor. In po še več guglanja sem naletel na par video in forumov, kjer pravijo, da ga je treba pustit 15 minut piskat in poten se čudežno prižge. Vendar pri meni ne deluje -.- . kolikor sem vse skupaj razumel je težava le v grafični kartici, ki je integrirana in seveda je treba menjat matično.


Kdo z istim problemom kdaj?

Jirzy ::

Ven iz štroma, ven vzet baterijo, tiščat power gumb kakšne 15 sekund, da se vsi kondiji res spraznijo. Potem pozkusi še 1x vključit, seveda z napajanjem :). Podobno se je obnašal moj službeni latitude - od vklopu so se prižgali ventilatorji, potem pa je bilo konec. Po tem 'posegu' zdaj dela že kakšne 2 leti BP.

solatko ::

Verjetno je računalnik crknil pred prodajo, peka matične pa ga je čudežno oživila za nekaj časa. Ne moreš praktično nič, edino nakup nove matične plošče. Zadnje čase je peka in hitra prodaja, posatala kar pogosta.
Verjetno je bil računalnik kupljen od koga, ki odkupuje pokvarjene računalnike in mu je to postala kar donosna obrt (seveda na črno).
Delo krepa človeka

Silvo ::

solatko je izjavil:

Verjetno je računalnik crknil pred prodajo, peka matične pa ga je čudežno oživila za nekaj časa. Ne moreš praktično nič, edino nakup nove matične plošče. Zadnje čase je peka in hitra prodaja, posatala kar pogosta.
Verjetno je bil računalnik kupljen od koga, ki odkupuje pokvarjene računalnike in mu je to postala kar donosna obrt (seveda na črno).


Se končno strinjam z tvojo diagnozo:)
Silvo

jalovec09 ::

saj pri nas te že skoraj vsak nate*ne pa še nobene pogodbe ni.

#000000 ::

Dej se popravi prosim, ne ŽE SKORAJ vsak, ampak VSAK na bolhi te proba našponat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

krneki0001 ::

#000000 je izjavil:

Dej se popravi prosim, ne ŽE SKORAJ vsak, ampak VSAK na bolhi te proba našponat :)


Ne drži. Nekateri prodajamo zanesljivo robo, ki jo lahko preizkusiš, in tudi če se že zgodi da crkne damo denar nazaj.
So pa taki ki prodajajo zanič robo, se strnijam, ne pa VSI.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

#000000 ::

Če crkne čez 4 tedne dvomim da kdo vrne denar, sploh za rabljeno nekaj let staro robo, še posebno prenosnike.

krneki0001 ::

To je res že daljša doba, ampak če crkne v roku par dni, pa ni problem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Tisti, ki prodajajo in vedo, da prodajajo zanič robo, se najdejo tudi na Aliexpres-u, eBay, Hoh.de, Big Benu, Merkurju,...... skratka povsod, kjer gre za trgovino in nepoštene trgovce.
Kupci se morajo zavedat, da je rabljena roba pač rabljena roba. Ko se sam odločam za nakup na Bolhi, preverim kaj vse prodaja ponudnik. Če ima robe ogromno, gre za servis ali preprodajalca. Vsakega, ki ima tel.št. pač pokličem in poizkušam dobit zgodovino izdelka, ali je to uporabljal sam ali samo preprodaja.
Kupit rabljen, starejši prenosnik pri prodajalcu, ki ima kar nekaj modelov, za katere se ve, da jim crkujejo matične, grafika ali imajo zanič ohišje, zaradi katerega se hitro uniči pri pantih pokrova, sploh ne iščem informacij, ker mi je jasno, da tip kupuje nedelujoče izdelke, jih na nek način spravi v delovanje (peka, limanje matic, za pritrditev pantov) in po nekaj mesecih zadeva postane kupček smeti, ki tudi kot rezervni del, ne gredo v promet, se pač niti pod slučajno ne odločiš za nakup.

Če že kupuješ rabljen prenosnik se je bolje obrniti na prodajalce, ki prodajajo rabljene, obnovljene računalnike z enoletno garancijo. Jih je tudi na bolhi kar nekaj.
Drugače pa se kupi nov izdelek, s čimdaljšo garancijo, sploh, če se na elektroniko ne spoznaš prav veliko.
Bolje dati 250€+ za delujočo zadevo, ki mimo grede po sposobnostih presega super duper prenosnike izpred 8-10 let, ki jih na Bolhi prodajajo po 100 - 200€.

Po štirih mesecih delovanja niti ne moreš prodajalca obtožit, da te je nategnu, če ne veš, da se ukvarja s peko kruha.
Delo krepa človeka

ST-777 ::

solatko je izjavil:

Če že kupuješ rabljen prenosnik se je bolje obrniti na prodajalce, ki prodajajo rabljene, obnovljene računalnike z enoletno garancijo. Drugače pa se kupi nov izdelek, s čimdaljšo garancijo ... Bolje dati 250€+ za delujočo zadevo ...
Garancija za rabljen prenosnik je običajno 6 mesecev pri firmah, ki se ukvarjajo s to prodajo, podaljšanje garancije na 12 mesecev pa 25 € + DDV.

menjalnik ::

A če jo dam še enkrat v pečico bo v redu? Koliko stopinj nastavin pri ventilatorski?

St235 ::

Probaj 230 za vsaj 60 minut, garant ne boš imel več težav s tem prenosnikom.

Ne lotevaj se stvari, ki jih niti približno ne poznaš.

detroit ::

jst se tudi ne strinjam da te vsak poskuša nategnit, jst sm se 10x prepričal predn je moj faulty notebook bil prodan, da sem podal prave težave in možne rešitve...
Ne gre se vsem samo za cash over corpses
Skero

solatko ::

menjalnik - Poišči na youtube tutorial razdiranja tvojega računalnika, potem pa še tutorial peke MB.
V vsakem primeru moraš pobrati dol vse kar se lahko stopi, baterijo in vse kar se da odstranit, potem pa moraš s staniol papirjem zaščitit spodnji del, segret pečico na max, postavit zadevo na mrežico in pustiti 10 minut. Potem pečico ugasneš in počakaš, da se plošča ohladi (ne premikaš). Vzameš ven, sestaviš prenosnik in moliš, da je postopek uspel.
Druga runda te pa čaka, ko bo mati ali žena prišla domov in bo pečica neznosno smrdela po zažganem pertinaksu, ter z njo tudi vse kar se bo peklo not, kar nekaj časa.

Pa veliko sreče, če se boš tega lotil in poročaj, kako je uspelo.
Delo krepa človeka

menjalnik ::

Sem pred slabo uro to naredil in smrdelo je res za znort:))Skratka namestim novo termalno pasto, sestavim, prižgem in isto kot prej piska8-O

solatko ::

Si poizkusil s samo enim RAM-om, lahko, da je model pekel celotno ploščo, s procesorjem, RAM-i in baterijo. Je ležišče ramov dovolj trdno, da le ti ne plavajo gor - dol, ko jih zatakneš v fedrčka?

Lahko, da si prehitro vzel ven in si s tem naredil še več slabih stikov, kot jih je bilo prej, saj si postopek končal zelo hitro.
Meni je za grafiko trajal nekaj ur, da je bila pečica in grafika na normalni temperaturi okolja - imel sem odprta vrata pečice, da se je le-ta malo razsmrdela (pa je žena še vseeno pizdila naslednjih 14 dni, zato sem si nabavil malo pečico, ki greje do 300 stopinj in jo dal v garažo. Nekaj dni po peki, smrdi celoten garažna hiša.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

menjalnik ::

V ventilatorski pečici sem jo imel 10 minut pri 200 stopinjah. Tale plošča je bila zagotovo prvič v pečici, ker se vidi po nalepkah, termalna pasta je bila pa nekaj menjana, ker jo je bilo preveč gor. Hec je v tem, da so imele plošče serijsko napako in ko si jo odpravil je potem delala naprej kot nova.

V bližnji prihodnosti poizkusim še s fenom direktno v čip gret


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Iščem nekoga, ki popravlja grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
465758 (4246) bluefish
»

HP probook se ne prižge - utripa CAPS LOCK lučka

Oddelek: Pomoč in nasveti
142042 (1549) mandre5
»

Problemi grafa

Oddelek: Pomoč in nasveti
401674 (1107) solatko
»

Nov pc iz strani pocenipc.si

Oddelek: Pomoč in nasveti
427105 (6107) hojnikb
»

hp g62

Oddelek: Pomoč in nasveti
15932 (767) meganboj

Več podobnih tem