» »

Toskana neplansko

Toskana neplansko

harmony ::

Drug teden imam planiran dopust in sem na zacetku mislil ostati doma oziroma se podati nekam v bliznjo okolico. Sedaj mi pa sodelavec pripoveduje svojo izkusnjo v Toskani, kjer je bil 7 dni.
Pa sem rekel, da bi vzel jurcka z varcevalnega racuna in tudi sam sel za sicer 5 dni. Cilj: fotografiranje pokrajine, sprehodi po mestu in mogoce slikanje arhitekture

Pa ne vem a bo dovolj 1000 za pot in prenosica ter prehrano. Pa fora je, ker je danes sreda in nimam niti nobenih tock kam tocno iti, niti nimam nic pametnega spakirano.

Bi moral to bolj planirati ali bo vredu, ce se enostavno odpravim na pot in potem tam iscem prenosice ipd?

St235 ::

Tisočak je več kot dovolj, če ne boš spal v hotelih. Osebno imam zelo dobre izkušnje z Air BNB. Tudi couchsurfing je fenomenalna opcija, samo glede na način kako si se lotil zadeve dvomim, da zate.

Drugače je kot izhodišče tale potopis kar zanimiv:
http://www.nina-potuje.com/toskana-izle...

Bistvene lokacije so Firence, Pisa, Lucca in Senna. Ker boš blizu se splača ustavit tudi v Cinque Terrah (tehnično gledano ni več toskana). Moj nasvet bi bil, da se izogibaj avtocestam ko boš v regiji, ker so razgledi in pokrajina res čudoviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kurjač ::

Cenovno ugoden je skupinski ogled. V ceni so vse vstopnine, vključno s hotelom in vodičem, ki brez njega ne bi izvedel nič. Vodič, ima vse organizirane oglede časovno predvidene in te dobesedno zgoni čez cel dan. Ni mi žal časa in denarja za tak ogled.
 izlet v Toscano

izlet v Toscano

libreus ::

S punco sva prejšnje poletje imela rezervirano prenočišče za prve štiri noči, za naprej (še za tri dni) pa sva iskala dol (Booking). Mislim, da če se ne boš pripravil vsaj za prvo nočitev, se ne boš mogel sprostiti in boš o tem neprestano razmišljal in posledično se boš težko prepustil pravljičnem okolju.

No, moj input. Srečno pot! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

RedDrake ::

Tri tedne nazaj sem naredil podobno, izlet na hitro, od srede do nedelje, sel sem v Le Crete, malce juzno od Siene, tam imel rezerviran neke vrste agriturismo za cca 90 EUR/noc za dve noci, lokacija neverjetna, ker je bilo sredi tedna, in se sezona se ni zacela, sva bila z boljso polovico tam povsem sama (lastniki so stanovali 8km stran) dva dneva. Ogledal sem si mala mesteca v okolici pokrajino, se ustavil kjer sem se hotel, fotografiral veliko, ipd ... En dan sem nato porabil v Sieni, sel na sever do Lucce, tam za dve nocitvi v B&B (s privat parkingom) placal se dodatnih 140 EUR, si ogledal Piso, San Gimignano in stvari, ki so mi bile na poti vsec.
Skupaj je bila poraba (vkljucujoc vecerjo za skoraj 100 EUR za dva) okoli 700 EUR. 1800km z avtom, vozil sem s pametjo (ker pri 2.0 turbotu z 200 konji poraba na gor ni omejena :D) in v bistvu samo enkrat polno tankal v IT, ostalo je bilo v SLO (nazaj grede sicer ze z lucko takoj na prehodu pri NG, but it counts!).
Ce bi delal se enkrat, bi si poskusil urediti kak dan vec, ampak casovno pac ni zneslo. Vsekakor zelo priporocam!

harmony ::

@RedDrake
A v teh 700€ je vkljucena tudi prehrana ali samo ta vecerja? Sta imela hrano s seboj?

RedDrake ::

Tudi prehrana :)
Neka normalna vecerja te pride cca 15 EUR/osebo
Hrane s seboj nisva imela (razen par malenkosti za po poti do dol), trgovine dol niso bistveno drazje, se vec v kakem Carefour-ju so izdelki cenovno primerljivi z nasimi, ce kupis stvari, ki so akcijske, ali njihov "house brand" je vse skupaj zastonj.
Prvi dan sva za zajtrk in vecerjo (ki sva jo skuhala sama, in potem jedla zunaj in gledala soncni zahod :D) dala manj kot 10 EUR za oba.
Kot receno, okoli 350 je slo za nocitve (pa bi se dalo prit se ceneje skozi) cca 180 EUR za bencin, ostalo je bila hrana in sladkarije. Pa se dobrih 50 EUR za AC, to sem prej pozabil steti, tako da je bil koncni znesek okoli 750.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

harmony ::

Tisto kar bi mene pri tem potovanju zanimalo so samo pokrajine. Arhitektura gor dol, ce pride kaj vmes super, ce ne pac ne. La Crete sem malo pobrskal in vidim, da je tu ravno tisto kar jaz zelim. Se kje kaj podobnega v okolici?

RedDrake ::

Celotno to podrocje, JV od Siene je izjemno lepo, tako rekoc camera-ready countryside ;).
Podobno tako obmocje, ki sem ga nasel tudi sam, je severno-severozahodno od mesta Volterra. cca 80km severozahodno od Le Crete.
Poglej si malo obmocje prej z google maps, tako sem jaz iskal lepe ceste. Na vecini fotogenicnih lokacij se da tudi bp ustavit, ker ljudje veliko ustavljajo ob cesti in so nastala taksna ad hoc izogibalisca.

Upam da pomaga!

harmony ::

Imam nekako narejen okvirni nacrt in na koncu me se najceneje pride, ce se enostavno nastanim v Sieni in od tu potem z avtomobilom okrog in okrog. Ali pa da naredim 2 dni Siena 2 dni xyz? Sprijaznil sem se ze, da itak vsega ne bi mogel videti niti ce bi imel 1 mesec dni casa (denarja) kaj sele 5 dni, zato sem si rekel, rajsi vidim manj, ampak da bo to kvalitetno, kot pa vrat na nos se potikati iz enega mesta do drugega.

libreus ::

harmony je izjavil:

Imam nekako narejen okvirni nacrt in na koncu me se najceneje pride, ce se enostavno nastanim v Sieni in od tu potem z avtomobilom okrog in okrog. Ali pa da naredim 2 dni Siena 2 dni xyz? Sprijaznil sem se ze, da itak vsega ne bi mogel videti niti ce bi imel 1 mesec dni casa (denarja) kaj sele 5 dni, zato sem si rekel, rajsi vidim manj, ampak da bo to kvalitetno, kot pa vrat na nos se potikati iz enega mesta do drugega.

Dobra zamisel. Edini predlog je, da morda poiščeš nočitev nekje zunaj Siene, saj je Siena, kot ostala večja mesta v Toscani, nekoliko dražja. Sam sem bil v Casole d'Elsa.
Nekako "center" Toskane, dobro izhodišče za dnevne izlete. Srečno! :)

St235 ::

kurjač je izjavil:

Cenovno ugoden je skupinski ogled. V ceni so vse vstopnine, vključno s hotelom in vodičem, ki brez njega ne bi izvedel nič. Vodič, ima vse organizirane oglede časovno predvidene in te dobesedno zgoni čez cel dan. Ni mi žal časa in denarja za tak ogled.
 izlet v Toscano

izlet v Toscano



Popolnoma zgrešen nasvet in potrata denarja. Taka stvar je zanimiva za ljudi, ki jim je izlet v Ljubljano dogodek meseca. Za OP pa popolnoma neuporabno.

kurjač ::

A si šel ti morda v koprive scat?
Harmonyu sem predlagal vsaj nekaj uporabnih točk, ki so za ta del pokrajine nekako pomembne. Sicer pa vsak sam zase ve kaj mu odgovarja.

Okapi ::

V Piso hodim službeno - priporočam pivo in pizzo v lokalčku Il Montino, in pivo (domače) v pivnici/pubu Orzo Bruno. Oboje je poceni, študentska scena, ne turistična. Za odlično hrano pa Ostaria di Culegna, sicer malo dražje, ampak se splača.

St235 ::

kurjač je izjavil:

A si šel ti morda v koprive scat?
Harmonyu sem predlagal vsaj nekaj uporabnih točk, ki so za ta del pokrajine nekako pomembne. Sicer pa vsak sam zase ve kaj mu odgovarja.


Ne, samo za razliko od tebe sem prebral kaj OP zanima in mu ne dajem brezveznih nasvetov. Upam, da vsaj kak procent dobiš za reklamo.

Okapi je izjavil:

V Piso hodim službeno - priporočam pivo in pizzo v lokalčku Il Montino, in pivo (domače) v pivnici/pubu Orzo Bruno. Oboje je poceni, študentska scena, ne turistična. Za odlično hrano pa Ostaria di Culegna, sicer malo dražje, ampak se splača.


Bruno je tista zraven gostilne Borgo? Odlično pivo, sam najt jo je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gzibret ::

Pri italijanih ful pomaga (in tudi zbije ceno!), če se naučiš nekaj italijanskih besed, in pa slediš parim pravilom...

- nikoli ne daj ketchupa na pizzo, res nikoli!
- nikoli ne mešaj vina s kokakolo ali fanto,
- po kosilu si ne naročaj kapičina; kapučino se pije le zjutraj;
- za začetek naroči neki antipasti, to vsi počnejo;
- uskladi se z njihovim ritmom; med siesto (14-17) ne računaj na kosilo oz. na karkoli; zvečer je čas za normalen topel obrok;
- v centrih mest se ne usedi na stol in ne čakaj na natakarja, pijačo raje naroči za šankom in plačaj, potem pa se naredi francoza in se usedi za prosto mizo; boš prišel 100x ceneje skozi.

Drugače pa super destinacija. Italijo sem prehodil podolgem in počez, in mi je bila vedno zelo všeč. Dobra hrana. In ne pozabi naročiti Chiantija. Če želiš fotke, potem je Cinque Terre fajn izbira. Pa še za kopat bo....
Vse je za neki dobr!

St235 ::

- po kosilu si ne naročaj kapičina; kapučino se pije le zjutraj;

V bistvu se po kosilu naroči samo in le espresso (pa glej, da ni kakšnega k-ja noter), ali pa res pogojno sprejemljivo macchiato (pa glej da ni kak late spredaj). Vsa ostala kava se pije samo zjutraj.

Smurf ::

gzibret je izjavil:


- v centrih mest se ne usedi na stol in ne čakaj na natakarja, pijačo raje naroči za šankom in plačaj, potem pa se naredi francoza in se usedi za prosto mizo; boš prišel 100x ceneje skozi.

Te tocke ne razumem cisto ostale so mi nekako smiselne. Ce to naredis ti ne racunajo postrezbe (pogrinjka) ali v cem je stos?

gzibret ::

Smurf - da, nekaj takega. V tem primeru imaš postrežbo, razgled, sonce, golobe... oz karkoli pač zastonj.
Vse je za neki dobr!

Yossarian ::

No, z ženo greva konec maja za 5 dni v Toskano. Nekajkrat bi rada prespala na podeželju na kakšnem kmečkem turizmu ali nekaj takega, nekaj pa v kakovem hotelu. Ali mogoče kedo ve, če so takrat v kakšnem kraju kakšne prireditve: festivali, sejmi...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

Za prireditve poguglaj, za kmečki turizem v okolici Pise pa priporočam agencijo Monte Pisano https://www.montepisano.travel/en/where...

V sami Pisi pa Residence Gorkij. Odštekana zadeva v strogem centru, poceni in velike sobe, samo brez zajtrka. Nima niti stalne recepcije, se zmeniš, kdaj boš prišel in te tam pričakajo s ključi, potem si pa sam svoj gospodar;) Takoj zraven je pa tisti Il Montino, ki sem ga omenjal pred par leti v tej temi. Najboljše pice v Pisi.

http://residence-gorkij.pisa-hotels.com...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

TheBlueOne ::

Kake je tja iti brez avta? Jaz namrec ne bi vozil v toskano, ker imam dovolj furanja in mi dopust, kjer prevozim se 2000km ne disi prevec.

Kako je kaj kombinacija vlak-kolo-lokalni javni prevoz?

borisk ::

midv az ženo sva bila 2 leti nazaj na podobnem dopustu, spala sva v agriturismo Collaverde (kraj Terricola), poceni, super zajtrk, na samem, pa ne predrago.

imaš možnost tudi peke na žaru(okoli stavbe je več "piknik placov"), če si sam želiš kaj nardit, bazen, igrišče z umetno travo. Midva bova še šla dol samo na dopust, ker je okolica in samo posestva tako lepo zrihtano in mirno, do posesti se pelješ km po makedamu, naprej je samo še hiša od skbnika.

https://www.google.si/maps/place/Agritu...!3m1!1e3!4m10!1m2!2m1!1spisa!3m6!1s0x132a0bbb1ebea1c5:0x7630a8f532da63f5!5m1!1s2018-04-06!8m2!3d43.5533944!4d10.6768374?dcr=1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

jype ::

TheBlueOne je izjavil:

Kake je tja iti brez avta?
Odvisno od tega, kako si vajen potovati. Na specjalki z majhnim ruzakom in kreditno kartico je Toskana super, ni pa niti približno ravna - ves čas se vzpenjaš in spuščaš.

andromedar ::

Toscana in okolica je super. Firence so sicer zelo turistične, ampak tudi lepe. Priporočam Piso in Lucco. V bistvu je vsepovsod tam lepo :)

Mi smo šli z avtom in si prenočišča rezervirali preko Booking.com in AirBNB. Bilo je super...obakrat. Prvič je bila bolj Toscana in severni del Italije, drugič pa čisto do juga.

BTW: Če rezerviraš preko zgornjega linka na Booking, dobiš po bivanju povrnjenih 15 Eur na kreditno kartico, ki si jo registriraš na Booking.com (in jaz tudi). Mislim da mora biti minimalna rezervacija 25 ali 30 Eur.

Še en video iz našega potovanja lani:
Eh?

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

V Toskani si obvezno oglej še manjša mesteca (vasice) na hribčkih. Ni gužve, dobro vzdušje, čudovit razgled, odlična hrana in odlično vino.

Pojdi vsaj do enega izmed naštetih:
Montepulciano
San Gimignano
Montalcino
Volterra
Pienza

Med naštetimi mesti se obvezno pelji po navadni cesti. Na "turističnem" zemljevidu imaš označene panoramske ceste.

Yossarian ::

darksamurai, to sem iskal, seveda pa ne mislim prezreti tudi Pise, Firenc, Sienne...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

jype ::

V San Gimignano gužve ni samo ko dovolj močno dežuje, se mi zdi.

V Volterri sicer ni gužve, so pa nevarne knjige:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtodoma in pasti

Oddelek: Loža
449216 (3512) Mike_Rotch
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216315 (12345) Goran's Blog
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221189 (11998) VolkD
»

Po Evropi z avtomobilom

Oddelek: Loža
103811 (3160) fosil
»

Kam za 4-5 dni v Evropi?

Oddelek: Loža
149027 (8596) mihco

Več podobnih tem