» »

Prenosnik se ne prižge

Prenosnik se ne prižge

šajtrga ::

Ok pa ''par'' časa sem želel zagnati prenosnik in mi nikakor ne uspe.
Poskusil sem že vse - batrijo ven in akumolator ter držal 30s on/off.
Sčistil, dal novo termalno pasno vse mogoče a se še vedno ne prižge.
Model je Asus F5R - da vem da je star ...

Slišim lahko kako se disk zaažene in tudi cd/dvd vrže ven.
Moti me to ker se enkran ne prižge (črn ekran) spredaj pa gori samo rumena lučka (žarnica) ostale niso prižgane.

Prosim za nasvete

TOP ::

Grafična je šla verjetno.

hojnikb ::

Verjetno boš mogu naredit reflow čipseta.
#brezpodpisa

erex ::

Treba bo zamenjat čip-gpu. Ne samo reball narest. Reflow je pa itak čista bedarija, ki naredi več škode kot koristi.

hojnikb ::

ta prenosnik nima gpuja, ker je le-ta del chipseta. In nič ni treba menjat, samo reball.
#brezpodpisa

šajtrga ::

Kaj za boga je reball?

hojnikb ::

Odstranitev čipa in ponovno nameščanje kontaktnih kroglic, ki povezujejo čip in matično ploščo. Poseg, ki stane več, kot je laptop vredn.
#brezpodpisa

menjalnik ::

To lahko sam doma narediš oziroma neseš enmu kolegu, ki ima spajkalnik na vroč zrak.

erex ::

Sami talenti. :)

Dzhimen ::

Lep pozdrav,

imam podoben problem in sicer na prijateljevem prenosniku HP g62. Prenosnik je star 5 let in po besedah lastnika je zadnje dve leti vsake toliko časa driver za grafično nehal delovati. Enkran je vsake toliko poblinknil in dobil je sporočilo v orodni vrstici, da se je gonilnik nehal odzivati in da se je nato ponovno vzpostavil. To ga ni motilo, zato je prenosnik normalno uporabljal. Včeraj pa je zvečer prenosnik normalno izklopil in danes zjutraj ko ga je poizkusil prižgati prenosnik ni deloval več.

Simptomi so naslednji:
Ko prenosnik vžgem, se na polno zažene ventilator, a se po petih sekundah spusti na minimum. Gori lučka za power on in lučka za wireless. Caps lock ne deluje in ekran je popolnoma črn. Nanj sem priklopil tudi monitor, a zadeva ne deluje. Poizkusil sem z hard resetom (15 sek sem držal power button), preizkušal sem na baterijo, na kabel brez baterije in na kabel z baterijo, vse enako. Optični čitalec lahko odprem in ko dam noter CD, slišim da ga začne brati. Ko priklopim npr. miško na USB, se luč na miški prižge samo za hipec, potem pa vgasne. Zvoka ne da nobenega od sebe. Če poizkušam na slepo pritiskat tipke (Esc, f1, f2, f3, f4, enter...) ni nobenega vidnega rezultata. Računalnik slišim da deluje (sicer je zelo tih ker ima SSD), ampak od sebe ne da ne zvoka ne slike. Niti v bios ne morem, samo črn ekran dobim. Izključim ga tako, da 5 sek držim power button.

Zanima me, ali sem lahko 100% da je šla grafična? Kaj lahko še poizkusim/stestiram, da bom siguren?
Prosim za pomoč, vsak nasvet je dobrodošel.

Lp

solatko ::

Priklopi zunanji monitor.
Delo krepa človeka

Dzhimen ::

Sem priklopil preko hdmi, monitor ne dobi signala... :(

Aston_11 ::

Nimaš nekega gumba na tipkovnici, s katerim preveklaš signal z laptopa na zunanji monitor?

Dzhimen ::

Predvidevam da tipkovnica ne deluje, ker ob npr. pritisku caps locka ne zasveti caps lučka...
WIN+P kombinacija ne deluje (ker predvidevam da sistem ne zboota windowsov), zaradi istega razloga mislim da ne bi deloovala FN kombinacija.
Drugače pa a ni pri večini prenosnikov tako, da ko priklopiš npr. hdmi kabel, sliko avtomatsko outputa na monitor?

Dzhimen ::

Torej če se računalnik zažene (deluje npr. CD tray, ventilatorji...) in ne proizvaja slike (ne na vgrajenem monitorju, niti na zunanjem moniturju preko HDMI), ali je sploh možno da je karkoli drugega kot grafična?

solatko ::

Na HDMI se večina prenosnikov ne priključi sama ob boot-u. Uporabi VGA izhod, na tega gre slika iz bios-a avtomatsko, tudi če ekran normalno dela.
Hdmi ti vklopi šele postavljeni gonilnik grafične kartice.
Delo krepa človeka

Dzhimen ::

Sedaj sem poskusil še preko VGA, ista zadeva. Od sebe ne da ne slike ne zvoka...

Ali lahko sklepam da je šla grafična?

solatko ::

Grafična je crknila - imaš ločeno ali integrirano.



Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261677 (1169) T-Mac
»

HP Probook 4710s - grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12897 (679) bambam20
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191885 (1364) helo
»

Hp se vgasne med zagonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131096 (855) solatko
»

compaq presario CQ56

Oddelek: Strojna oprema
5554 (475) Shark-357

Več podobnih tem