» »

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu?

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu?

1
2
3

Vikking ::

Lakotnik29: kakor hočeš. Se ne strinjam s teboj in pri svojem mnenju vztrajam.

V izogib težavam, izogib jezi in hitremu reševanju kakršnihkoli težav, z takšnimi in drugačnimi organi, priporočam da homologacijski kartonček vedno vozite seboj. Piše na uradnem dokumentu, da ga morate.

Če pa se želite prerekati z organi pregona, veliki jezi v posotpku, dolgotrajnim in po možnosti tudi dragim postopkom, pa lahko sledite navodilu Lakotnik29.
Če ne druga bosta ob zaplembi vozila in začasnemu odvzemu tablic prišparali na gorivu.

zenith1 ::

Vedno.

Nazadnje sem se z policajem 10 minut pregovarjal, ker sem kartonček dal ven iz avta, avto je bil 5 dni na servisu in nisem hotel da mi ga kdo ukrade, izgubi... Na poti iz servisa me je ustavil policaj in se je začelo, izpit, prometna, kartonček..., zagrozil mi je z odvzemom tablic plus kazen. Potem se je začelo še z pihanjem, prva pomoč, žarnice, trikotnik. Temeljit pregled, ni kaj. Imajo čas. Nasrečo dobil le opomin.

konspirator ::

So mogoče povedali zakonsko podlago za kartonček ?
Jaz imam ta papirček v prometni.

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

vprašal kolega, ki je policaj in je dejal, da s seboj moraš imeti samo prometno od avta in nikjer ne piše o homologacijskem kartončku da ga je potrebno imeti...lahko ga imaš doma.

pijavka ::

jan_g je izjavil:

Ne vem, verjetno je tisti, ki je spraševal, ali je obvezen ali ne, to vprašal zaradi tega, ker ga zanima ali mu lahko policija napiše kazen.

Tako je, zanimalo me je samo to. Kartonček sem imel v prometni, pa ga je mehanik, ko je kopiral prometno, pozabil vrniti. Avto sicer ni nič predelan.

St235 ::

Vikking je izjavil:

Lakotnik29: kakor hočeš. Se ne strinjam s teboj in pri svojem mnenju vztrajam.

V izogib težavam, izogib jezi in hitremu reševanju kakršnihkoli težav, z takšnimi in drugačnimi organi, priporočam da homologacijski kartonček vedno vozite seboj. Piše na uradnem dokumentu, da ga morate.

Če pa se želite prerekati z organi pregona, veliki jezi v posotpku, dolgotrajnim in po možnosti tudi dragim postopkom, pa lahko sledite navodilu Lakotnik29.
Če ne druga bosta ob zaplembi vozila in začasnemu odvzemu tablic prišparali na gorivu.


važno, da imaš svoje mnenje pa čeprav ga nisi sposoben podpret z konkretnim virom. Za v petek v gostilni bo dovolj.

AndrejO ::

Vikking je izjavil:


Če pa se želite prerekati z organi pregona, veliki jezi v posotpku, dolgotrajnim in po možnosti tudi dragim postopkom, pa lahko sledite navodilu Lakotnik29.
Če ne druga bosta ob zaplembi vozila in začasnemu odvzemu tablic prišparali na gorivu.

V svojem mnenju si pozabil, da ta kartonček ne bo čisto nič pomagal, če se bo policist posumil, da določene predelave niso bile vnešene, ali pa so v potrdilu navedene drugače, kot jih vidi pred seboj. Rezultat bo še vedno isti in sledil bo izredni tehnični pregled, da se ugotovi dejansko stanje.

Za takojšnjo zaplembo tablic pa policist nima podlage v potrdilu, temveč v čisto vsem drugem, kar vidi ali pa ne vidi na vozilu.

"Potencialno drag postopek" bo drag samo in izključno v primeru, da se ugotovi dejansko neskladje. Torej v primeru, da potrdilo o skladnosti dejansko ne vsebuje predelav, pa četudi se nahaja doma v predalu ali pa ga imaš v rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

krneki0001 ::

Namesto 195/55/15 imaš gume 195/50/15, ker so kar nekaj cenejše. Kazen 500 evrov + plačilo za izredni tehnični pregled + nakup novih gum pravilne dimenzije (pa na tehničnem moraš še enkrat skozi), da dobiš tablice nazaj. Sem sredi noči šel po kolega na tehnične (Real), ki se mu je to zgodilo, ko so ga ustavili ob rutinskem pregledu (alkotest).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Šur, ampak to nima nič s tem, da s seboj ni imel potrdila o skladnosti. Pove samo veliko o tem, kako si nekateri mislijo, da se jim ne more nič zgoditi, če predelave ne legalizirajo.

Vikking ::

St235 je izjavil:


važno, da imaš svoje mnenje pa čeprav ga nisi sposoben podpret z konkretnim virom. Za v petek v gostilni bo dovolj.



Vztrajam na svojem mnenju in podajam zakonsko podlago in razlago zakonodajalca:

Do leta 2010 je bil v veljavi ZVCP-1, od tega leta 237.člen zvcp-1, nadomesti 16. člen ZPrCP-UPB2.

Stari člen 237. člen ZVCP-1 je eksplicitno govoril, v prvem odstavku:
12. clen (237. clen ZVCP-1)
(1) Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem
prometu,
veljavno prometno dovoljenje oziroma veljavno prometno dovoljenje za zacasno registrirano
vozilo, potrdilo o skladnosti za vozilo homologiranega tipa, listine o tovoru, dovoljenje o izredni
uporabi ceste, dovoljenje za izredni prevoz in potrdilo o usposobljenosti za izvajanje izrednega
prevoza ter dovoljenje za vožnjo v casu prepovedi prometa in jih na zahtevo policista izrociti na
vpogled. Spremljevalec izrednega prevoza mora imeti pri sebi potrdilo o usposobljenosti za izvajanje
izrednega

Potem ga nadomesti 16.člen ZPrCP-UPB2, ki govori:
Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem prometu, veljavno prometno dovoljenje, listine o tovoru, dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa, pri opravljanju prevoza skupine otrok pa tudi potrdilo o poklicnih vozniških izkušnjah.


Torej v novem členu več ne govori explicitno, vendar je razlaga ""Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem
prometu,"", ostala v obeh členi in sledi razlaga:

Zaradi preverjanja pogojev za vožnjo vozila s strani nadzornih organov, mora voznik pri vožnji pri
sebi imeti dokazila s katerimi dokaže,
da je upravicen do vožnje vozila, da je vozilo registrirano, da ni
brez ustreznih dovoljenj predelano.
V primeru, da izvaja izredni prevoz pa tudi dovoljenje ter dokazilo
o usposobljenosti za izvajanje izrednega prevoza


Ta razlaga je pripeta k predlogu zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2) iz leta 2010. Torej zakonodajalec je v predlaganem zakonu podal mnenje ki nakazuje in govori o tem, da mora voznik imeti pri sebi listino, ki dokazuje da vozilo ni brez ustreznih dovoljenj predelano.

Mare2 ::

Vikking je izjavil:


Ta razlaga je pripeta k predlogu zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2) iz leta 2010. Torej zakonodajalec je v predlaganem zakonu podal mnenje ki nakazuje in govori o tem, da mora voznik imeti pri sebi listino, ki dokazuje da vozilo ni brez ustreznih dovoljenj predelano.


Vikking, to si pa lepo razložil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AndrejO ::

Vikking je izjavil:


Vztrajam na svojem mnenju in podajam zakonsko podlago in razlago zakonodajalca:

Do leta 2010 je bil v veljavi ZVCP-1, od tega leta 237.člen zvcp-1, nadomesti 16. člen ZPrCP-UPB2.
Stari člen 237. člen ZVCP-1 je eksplicitno govoril, v prvem odstavku:
12. clen (237. clen ZVCP-1)

Ti lahko na svojih nebulozaš vztrajaš kolikor hočeš, ampak zato niso nič manj nebuloze. Kar si citiral ni bilo nikoli besedilo zakona.

1. odst. 237. čl. ZVCP-1, Ur. l. RS 83/2004 se je glasil:
"1) Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem prometu, prometno potrdilo oziroma veljavno prometno potrdilo za začasno registrirano vozilo, listine o tovoru, dovoljenje o izredni uporabi ceste, dovoljenje za izredni prevoz in potrdilo o usposobljenosti za izvajanje izrednega prevoza ter dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa in jih na zahtevo policista izročiti na vpogled. Spremljevalec in organizator izrednega prevoza morata imeti pri sebi dokazilo o usposobljenosti za izvajanje izrednega prevoza in ga na zahtevo policista izročiti na vpogled."

ZVCP-1 je od svojega nastanka l. 2004 do svojega prenehanja, ko so ga nadomestili ZPrCP, ZVoz in ZMV l. 2010 šel skozi 7 revizij (zadnja je bila ZVCP-1G aprila 2010).

V nobeni izmed revizij nisem našel popravka tega člena, ki bi izvoren člen spremenila v tega, ki si ga navedel ti. Zato te bi prosil za vir tvoje navedbe. Da ne bomo na pamet, dodam še seznam vseh sprememb ZVCP-1, pa mi pokaži tisto, ki vsebuje besedilo, ki si ga citiral.

Ur. l. RS, št. 35/2005: ZVCP-1A
Ur. l. RS, št. 51/2005: ZVCP-1-UPB1
Ur. l. RS, št. 69/2005: ZVCP-1B
Ur. l. RS, št. 97/2005: ZVCP-1-UPB2
Ur. l. RS, št. 108/2005: ZVCP-1C
Ur. l. RS, št. 25/2006: ZVCP-1-UPB3
Ur. l. RS, št. 105/2006: ZVCP-1D
Ur. l. RS, št. 133/2006: ZVCP-1-UPB4
Ur. l. RS, št. 37/2008: ZVCP-1E
Ur. l. RS, št. 56/2008: ZVCP-1-UPB5
Ur. l. RS, št. 58/2009: ZVCP-1F
Ur. l. RS, št. 36/2010: ZVCP-1G

Vikking je izjavil:

Torej v novem členu več ne govori explicitno, vendar je razlaga ""Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem
prometu,"", ostala v obeh členi in sledi razlaga:

Zaradi preverjanja pogojev za vožnjo vozila s strani nadzornih organov, mora voznik pri vožnji pri
sebi imeti dokazila s katerimi dokaže,
da je upravicen do vožnje vozila, da je vozilo registrirano, da ni
brez ustreznih dovoljenj predelano.
V primeru, da izvaja izredni prevoz pa tudi dovoljenje ter dokazilo
o usposobljenosti za izvajanje izrednega prevoza


Ta razlaga je pripeta k predlogu zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2) iz leta 2010. Torej zakonodajalec je v predlaganem zakonu podal mnenje ki nakazuje in govori o tem, da mora voznik imeti pri sebi listino, ki dokazuje da vozilo ni brez ustreznih dovoljenj predelano.

Nabijaš drek.

Kot prvo, kar si citral je friziranje, ker si citiral predlog zakona, ki ga je spisal nek organ, ne pa zakonodajalec. Predlogi niso "razlaga zakona", so samo razmišljanje enega organa o temu, kaj bi radi videli v zakonu. Tako kot ti nabijaš, tudi predlagatelji zakonov radi nabijajo, ampak to še ne pomeni, da imajo prav ali pa, da vse, kar se izmislijo, nato postane zakon.

Kot drugo, prikladno si izpustil podatek, kjer bi bilo videti, da je imel prvotni predlog ZPrCP v 16. čl., kamor spada komentar, tudi izrecno navedeno "potrdilo o skladnosti za vozilo homologiranega tipa", kar pomeni, da je bil komentar dan na zelo "explicitno" (sic!) navedbo. Ta navedba je iz predloga letela ven. Zakon je ni nikoli vseboval in komentar enega organa na temo, zakaj bi si to želeli imeti, je postal s tem še bolj nerelevanten. Še enkrat: mokre sanje predlagatelja niso "razlaga zakona", niso "pravna podlaga" in tudi niso "predpis".

Kot tretje, ne zavajaj z napačnimi navedbami. Vir, ki si ga malo zakamufliral je na voljo tukaj in, kot bo lahko vsakdo preveril, se gre za pisanje enega organa, ne za razlago zakonodajalca, da je govora o predlogu za nov ZPrCP in ne ZPrCP-UPB2 in, da sprejet 16. čl. v ZPrCP ni enak temu predlogu in tako tudi neke ideje o "razlagah" niso nič drugega kot tvoje nabijanje.

Mare2 je izjavil:


Vikking, to si pa lepo razložil. :)

Razlaga bi bila mnogo lepša, če ne bi bila navadna laž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Vikking ::

Mutiš:

PRVA OBRAVNAVA PREDLOG ZAKONA
O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA (ZPrCP)

Predlog zakona nosi številko: EVA 2010-2411-0017
Predlagatalej Vlada republike Slovenije

Zakon o pravilih cestnega prometa (Uradni list RS, št. 82/13 - uradno prečiščeno besedilo)

Naslov ang. Act of rules in road transport
Datum sprejetja 20.12.2010
Datum objave 30.12.2010
Datum začetka veljavnosti 01.04.2011
Datum začetka uporabe 01.07.2011

EVA 2010-2411-0017
EPA 1248-V
SOP 2010-01-5733

Ne bluzi. Datumi, dejstva, če kdo, ti fantaziraš brez kakršnegakoli dokaza. Razlaga 16. člena je zapisana v predlogu zakona, v samem zakonu pa se ne dodajajo razlage. Predlog zakona je bil sprejet!, 16.člen enako kot je v predlogu zakona!!!!!!

Vztrajam pri svojem. Torej če te policist ustavi, vidi da imaš na clio-tu 20colske pnevmatike ki štriljo 10 cm ven iz roba blatnikov, lahko zahteva homologacijski kartonček, saj je več kot očitno da ne gre, za standardne dimenzije ki jih je predpisal proizvajalec vozila, same pnevmatike pa lahko vplivajo na vožnjo oz. je vozilo nevarno v prometu. Samo dejstvo se lahko ugotovi na kraju samem, torej je v kartončku zapisana dimenzija ali ne. Če pa policist ne more ugotoviti na kraju, pa izredni tehnični!
Isto za xenon, lahko ugotovi na kraju samem, če je homologirano ali ne. Kar pa presega njegovo oceno pa bo izredni tehnični. Vsekakor za vozila ki imajo predelave in se vidi že iz aviona da je za to potrebna homologicja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

krneki0001 ::

Vikking je izjavil:

Torej če te policist ustavi, vidi da imaš na clio-tu 20colske pnevmatike ki štriljo 10 cm ven iz roba blatnikov,


Nič ne zahteva homologacijskega kartončka, ker ve, da se tega ne da homologirat. Tekalna površina gume mora biti pod robom blatnika.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AndrejO ::

Vikking je izjavil:

Mutiš:

Lažeš #1:
Kar si citiral iz ZVCP-1 ni bilo v ZVCP-1 nikoli zapisano.

Lažeš #2:
Kar si citiral iz "razlage", je komentar ministrstva v prvi verziji, še pred javnim usklajevanjem. Ministrstvo ni zakonodajalec, ko si zatrdil. Zakonodajalec je državni zbor.

Lažeš #3:
Zakonodajalec ni razlagal ničesar, prvi javni osnutek resornega ministrstva je vseboval razlago, ki se je nanašala izrecno na "potrdilo o skladnosti", ki bilo v tej verziji predloga navedeno. Med usklajevanjem je bilo to odstranjeno.

Lažeš #4:
ZPrCP-UBP2 ima datum 2013, ne pa 2010.

Lažeš #5:
Predlog ZPrCP, ki ga je dobil Državni zbor (torej zakonodajalec) v obravnavo, tvojih navedb ni vseboval.

Če kdo tukaj poskuša manipulirati si to ti. Kopiranje evidenčnih številk ti žal ne bo koristilo. Kar prilepi povezave na dejanske dokumente, ki so se vodili pod to EVA, pa naj vsak pogleda kdo je zapisal kaj in kam, ter kaj je zakonodajalec dejansko obravnaval in sprejel.


Vikking je izjavil:

Vztrajam pri svojem. Torej če te policist ustavi, vidi da imaš na clio-tu 20colske pnevmatike ki štriljo 10 cm ven iz roba blatnikov, lahko zahteva homologacijski kartonček, saj je več kot očitno da ne gre, za standardne dimenzije ki jih je predpisal proizvajalec vozila, same pnevmatike pa lahko vplivajo na vožnjo oz. je vozilo nevarno v prometu.

Lahko ga zahteva, vendar voznik nima nikakršne obveze, da ga ima pri sebi in, da mu ga posreduje. Kot je že bilo navedeno, Policija ima preko centrale dostop do centralne evidence, kjer so med drugim navedene tudi vse predelave. Vlačiti v to zgodbo nerelevantne kartončke je nekaj, kar ti pomaga prihraniti tistih njegovih 5min za klicanje po radiu, nikakor pa ne vpliva na to, če boš končal na izrednem tehničnem ali ne. Tam lahko končaš tudi s kartončkom in vsemi certifikati vseh naknadno vgrajenih delov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Vikking ::

Vztrajam pri svojem in ponavljam da je potrebno imeti homologacijski kartonček v vozilu, ter ga pokazati če od tebe to zahteva policist, za čimprejšno razjasnitev stanja na vozilu, s čimer zmanjšaš možnost komplikacij v nadaljevanju.

Medtem ko s policisti še nimam izkušenj da bi ga zahtevali. Na tehničnem pregledu, pa kljub možnosti da takoj pogleda v rčaunalnik, ter vidi če je homologirano ali ne, ni želel nadaljevati pregleda dokler mu ga ne prinesem.

Mare2 ::

Vikking je izjavil:

Vztrajam pri svojem in ponavljam da je potrebno imeti homologacijski kartonček v vozilu,


Kolikokrat boš pa še napisal in ponavljal iste besede? Kar se mene tiče je dovolj enkrat. :)

Mene zanima, če bi ti zavijal iz Zaloške ceste v Ljubljani levo na Kajuhovo, ali bi dal žmigavec?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Vikking ::

Mare2: odgovarjal sem Andrej-u,
jaz sem podal mnenje zakonodajalca, pozivom da predložim zakonsko osnove sem tudi to storil. Zej zaenkart še opleta z jezikom in ni pokazal zakona, kjer piše da ti ni potrebno imeti kartončka v vozilu oz. je samo po sebi ta uradni dokument brezpotreben, ki ga izda proizvajalec vozil in je rojstni list avtomobila, kamor se pripišejo vse spremmebe na vozilu, ki morajo biti v skladu zakonom pravilno vgrajane in dokumentirane.
Ki je uraden dokuemnt po evropskih določilih, na katerem piše da mora biti prisoten ob vsaki registraciji in ob vsaki uporabi vozila.

Nisem iz Ljubljane da bi vedel kje točno je to oz. poznal omenjeno cesto .

zajovic ::

Menim, da je sedaj že čisto vsem jasno, da NI zakonske podlage za zahtevo policista po homologacijskem kartončku, razen Vikkingu.

AndrejO ::

zajovic je izjavil:

Menim, da je sedaj že čisto vsem jasno, da NI zakonske podlage za zahtevo policista po homologacijskem kartončku, razen Vikkingu.

Seveda pa se strinjam s splošnim sentimentom, da ne škodi, če imaš to potrdilo ali njegovo kopijo s seboj, ker ti lahko privarčuje nekaj minut pri kakšnem sumničavem policistu.

Vikking ::

Ok. Sem spisal mejl in poslal na: Republika Slovenija Ministrstvo za notranje zadeve POLICIJA. Da mi pojasnijo situacijo!
Torej vse kar se tukaj že sprašujemo glede homologacijskega kartončka.

Ko dobim odgovor, ga prilepim.

RedDrake ::

Morda offtopic, ampak ne čisto.

Imam vozilo, ki sem ga kupil rabljenega.
Homolagijskega kartončka nimam. Zadnji tehnični je urejal še prejšnji lastnik.
Znamka in zastopnik/uvoznik sploh ne obstaja več (SAAB) pri nas.
Online lahko stvar pogledam, ampak fizično je pa nimam.
Kje mi lahko ta papir izstavijo?
Nebi rad imel težav s kakšno policijo, avto je bolj športen, pa je imho večja tendenca za kako kontrolo (čeprav vozim z njim zelo penzionersko).

Dr_M ::

Ponavadi dobis to na LPPju. Stane pa ene 30e, mogoce mal drobiza vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AndrejO ::

RedDrake je izjavil:

Morda offtopic, ampak ne čisto.

Imam vozilo, ki sem ga kupil rabljenega.
Homolagijskega kartončka nimam. Zadnji tehnični je urejal še prejšnji lastnik.
Znamka in zastopnik/uvoznik sploh ne obstaja več (SAAB) pri nas.
Online lahko stvar pogledam, ampak fizično je pa nimam.
Kje mi lahko ta papir izstavijo?

Dvojnik ti lahko izstavijo na tisti organizaciji, ki je izdala originalno potrdilo. On-line mislim poglej, če imaš vnešeno polje E.1 (jaz ga nimam, ampak nikoli se ne ve). Če tega podatka ni, zato bo najbolje, če pokličeš ali pošlješ e-mail na LPP in RTI ter jih vprašaš, če so bili oni tisti, ki so izdali potrdilo (dovolj je, da jim poveš številko potrdila).

Kako naprej (vloga, strošek izdaje dvojnika, ...) ti bodo povedali tisti, ki so izdali original.

Drugih mislim, da v Sloveniji ni, ki bi izdajali CoC-e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

RedDrake ::

Hvala za informacije, obema!
E1 polja sploh nimam, E polje je VIN številka, je pa E1*2001*... oznaka pod Homologacijska oznaka vozila.
Bom s to številko povprašal na LPP in RTI in javim kako pa kaj.

Hvala in LP!

AndrejO ::

Številka, ki jo potrebuješ za vprašanje, je številka potrdila: SAxxxxxxxxx, SBxxxxxxxxxx ali SCxxxxxxxxxxx. Lahko jo kar iz prometnega preplonkaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

St235 ::

Vikking je izjavil:

Mare2: odgovarjal sem Andrej-u,
jaz sem podal mnenje zakonodajalca, pozivom da predložim zakonsko osnove sem tudi to storil. Zej zaenkart še opleta z jezikom in ni pokazal zakona, kjer piše da ti ni potrebno imeti kartončka v vozilu oz. je samo po sebi ta uradni dokument brezpotreben, ki ga izda proizvajalec vozil in je rojstni list avtomobila, kamor se pripišejo vse spremmebe na vozilu, ki morajo biti v skladu zakonom pravilno vgrajane in dokumentirane.
Ki je uraden dokuemnt po evropskih določilih, na katerem piše da mora biti prisoten ob vsaki registraciji in ob vsaki uporabi vozila.

Nisem iz Ljubljane da bi vedel kje točno je to oz. poznal omenjeno cesto .


Vse kar si ti naredil je da si povedal kup zavajanj in laži in sedaj jokaš ker te je andrej prebral kot star kos wc papirja.

Kako naj te človek resno jemlje če je že v prvem stavku navdna laž?

jaz sem podal mnenje zakonodajalca,
nisi, podal si mnenje predlagatelja zakona. In sicer na osnutek, ki se je kasnje še spreminjal. Edini zakonodajlec v RS je parlament, nikoli in nikdar to ni ministrstvo. PRedlagam, da ne opletaš z velikimi besedami, če jih ne razumeš.

Zej zaenkart še opleta z jezikom in ni pokazal zakona, kjer piše da ti ni potrebno imeti kartončka v vozilu

Kretenizem stoletja. Zakonodaja RS in tudi vsake resne moderne države temelji na temu, da je dovoljeno vse razen tisto kar je specifično prepovedano oziroma zapovedano. Tako rabiš imet med vožnjo SAMO IN LE tiste dokumente, ki jih zakon oziroma podzakonski akt IZRECNO zahteva. Zakon o tem, da ne rabiš kartončka ti najdem takoj, ko mi ti najdeš zakon, ki ti dovoljuje vozit avto v rdečih čevljih. Ker približno tako kretensko zveni tvoja zahteva.

Ki je uraden dokuemnt po evropskih določilih, na katerem piše da mora biti prisoten ob vsaki registraciji in ob vsaki uporabi vozila.

Več kot očitno si že dokazal, da nimaš pojma o čem govoriš, tako da res ne vem v čem je smisel, da ti še 100x pojasnjujem, da homologacijski kartonček ni del pravnega reda in ne more predpisovat ravnanja udeleženca v prometu. Lahko zgolj opravlja funkcijo, ki mu jo predpisuje zakon oziroma podzakonski akti.

Vikking je izjavil:

Vztrajam pri svojem in ponavljam da je potrebno imeti homologacijski kartonček v vozilu.

 Mistake

Mistake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MadMax ::

"Zagovorniki" obveznega nošenja kartončka:
po analogiji vaše razlage bi poleg vozniškega dovoljenja morali s sabo nosit tudi vso dokumentacijo, potrebno za pridobitev veljavnega vozniškega dovoljenja? Zdravniško spričevalo, potrdilo o opravljenem CPP, ... ?
Ker natanko tako je pri veljavnem prometnem dovoljenju: homologacijski kartonček je le eden od papirjev, ki jih rabiš za pridobitev, poleg ostalega (račun/kupoprodajna pogodba, potrdilo o veljavnem tehničnem pregledu, potrdilo o plačani cestnini, zavarovalna polica...). Zakaj torej ne imet kar vsega pri sebi?
Sicer je enaka nebuloza tudi teženje o računu ter preostalem delu vinjete, ampak s tem bi zabredli že predaleč v drek, ki nam ga servira ablast...

Pred časom so policaji težili tudi za račune aftermarket radijev in ostale akustike, v kolikor si jim bil sumljiv (da imaš ukradeno robo). Ja seveda bom imel račun zraven, original jasno, pa keycode kartico in še kaj, da ko mi ukradejo vse skupaj nimam niti dokazila več da so mi ukradli :|


Ja, za malce predelan avto vozim s sabo kartonček. Ampak ne original, temveč kopijo. Če mu ni zadosti, pa naj brska po emrvl.
V kolikor pa bi dobil občutek, da s postopkom namenoma zavlačuje, pa komot sledi pritožba na izvedbo postopka...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vikking ::

Lakotnik29, nisi še citiral enega zakona ki govori, da tisto kar piše na kartončku ni obvezno. Mene si pozval in sem se potrudil, od tebe pa razen praznega dima še ni prišel.

Se umikam iz teme in se oglasim ko dobim odgovor od policije.

Mare2 ::

MadMax je izjavil:

"Zagovorniki" obveznega nošenja kartončka:


Ne mi to pisat v množini. Samo eden je. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Vikking je izjavil:

Lakotnik29, nisi še citiral enega zakona ki govori, da tisto kar piše na kartončku ni obvezno. Mene si pozval in sem se potrudil, od tebe pa razen praznega dima še ni prišel.

Se umikam iz teme in se oglasim ko dobim odgovor od policije.

Potrudil si se kaj? Dokazat, da nimaš pojma o temi, da ne ločiš med osnutkom in zakonom ter da nimaš pojma kdo je zakonodajalec in kaj določa veljavna zakonodaja glede homologacijskega kartončka?

Če si funkcionalno nepismen je res boljše, da se umakeneš iz debate. Ker negativnih dejstev se pač ne dokazuje. Lahko pa mi dokažeš, da se motim in mi pokažeš v katerem zakonu piše, da avto lahko vozim v rdečih čevljih in imam hkrati obute rumene nogavice. Ker približno tako bi izgledal zakon v katerem piše katerih dokumentov, listin in ostalih naključnih kosov papirja NE rabim imet pri sebi, ko me ustavi policija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Vikking ::

Da zaključimo debato, kopiram sporočilo kot sem obljubil:


Spoštovani,

Zakon o pravilih cestnega prometa, ki se je začel uporabljati 1. julija
2011, v 16. členu med drugim določa listine, ki jih morajo imeti pri sebi
udeleženci cestnega prometa pri kontroli voznikov, vozil, opreme naprav in
tovora.
Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti
vozilo v cestnem prometu, veljavno prometno dovoljenje, listine o tovoru,
dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa, pri opravljanju prevoza
skupine otrok pa tudi potrdilo o poklicnih vozniških izkušnjah.

Zakon ne predpisuje, da bi voznik moral pri kontroli imeti "homologacijski
kartonček", ima pa policist pooblastilo ugotavljati tehnično brezhibnost
vozila v javnem cestnem prometu. Zato lahko v primeru suma, da je bilo
vozilo predelano, zahteva dokumentacijo o homologaciji vozila. S tem
lastnik oz. voznik dokazuje, da je predelava vozila v skladu s predpisi.
Če predelava vozila ni ustrezno zabeležena, vozilo ni tehnično brezhibno.
Policist lahko v tem primeru odredi tehnično službo, odvzame registrske
tablice in vozilo izloči iz prometa. V primeru, da je vozilo predelano
torej svetujemo, da ima voznik pri sebi dokumentacijo, s katero dokazuje
ustreznost predelave. S tem tudi skrajša čas postopka.

Lep pozdrav!

Sektor za odnose z javnostmi
Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija

Dr_M ::

Torej, ni obvezno, te pa policaj kaznuje, ce imas predelan avto in nimas sabo homologacikskega kartoncka. Zdej, al si pametn in placujes kazni ali imas homologacijo vedno v avtu (ceprav se mi zdi to neumno, ker lahko pogledajo v register).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Torej, ni obvezno, te pa policaj kaznuje, ce imas predelan avto in nimas sabo homologacikskega kartoncka. Zdej, al si pametn in placujes kazni ali imas homologacijo vedno v avtu (ceprav se mi zdi to neumno, ker lahko pogledajo v register).

Kje pa to piše?
Jaz že ne razberem iz tega odgovora, da si kaznovan, če ga nimaš sabo. Le več sitnosti imaš. Kar se je povedalo že takoj na začetku te teme in je bilo vse ostalo zgolj mlatenje prazne slame.

Dr_M ::

Saj sem napisal, kaj se mi je zgodilo letos v Strazi.
Lahko pogledas prejsnjo stran.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

St235 ::

Dr_M je izjavil:

Torej, ni obvezno, te pa policaj kaznuje, ce imas predelan avto in nimas sabo homologacikskega kartoncka. Zdej, al si pametn in placujes kazni ali imas homologacijo vedno v avtu (ceprav se mi zdi to neumno, ker lahko pogledajo v register).


Popolnoma napačen sklep. Policaj te lahko kaznuje, če imaš nehomologirane predelave. Homologacijski kartonček ti zgolj pomaga v dokazovanju ali so predelave homologirane. Sama prisotnost ali odsotnost kartončka pa nima nikakšnega vpliva na morebitno kazen. Oziroma drugače, če je predelava homologirana in ustrezno vpisana kazen ni dopustna, četudi kartončka nimaš in obratno, lahko imaš 200 kartočkov, če predelava ni ustrezno homologirana sledi kazen.

To kar pametnjakovičem tipa Viking razglagam že od začetka teme.

Dr_M je izjavil:

Saj sem napisal, kaj se mi je zgodilo letos v Strazi.
Lahko pogledas prejsnjo stran.


Sem pogledal in nisem zasledil, da bi plačal kazen zato ker nisi imel kartončka tako, da ne vem kaj bi rad povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Dr_M ::

Sem pogledal in nisem zasledil, da bi plačal kazen zato ker nisi imel kartončka tako, da ne vem kaj bi rad povedal.


Ne, nakoncu NISEM placal, ker sem se mu ocitno zasmilil, glede na to, da sem brez sihta ostal takrat. Sem bil pa ze tik na temu, da pulim tablice dol, sem ze avto ugasnil in sel v prtljaznik po orodje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

St235 ::

Lahko se tudi s tem tolažiš.

Dr_M ::

Se mi ni treba, ampak vseeno hvala za skrb.
Sej, vsakemu svoje, tisti ki hoce bit prevec brihten, bo placal za to, brez skrbi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

Lakotnik29: Vprašanje (oz. moje trditve so izhajale iz vprašanja) se je vedno glasilo, te lahko policist kaznuje ker kartončka nimaš v vozilu (neglede na stanje urejne dokumentacije lastnika vozila: predelan/nepredelano, vpisano/ni vpisano). Gledena to da na uradnem dokumentu piše da ga moraš imeti vedno pri sebi.

Vsaj z moje strani, sem naslovil še eno vprašanje na policijsko upravo, vprašanje izhaja trditve dr_M da ga je hotel policist kaznovati ker ni imel uradnega dokumenta t.j. kartončka v vozilu. Nepomembno je ali je imel vozilo predelano ali nepredelano, vpisano ali ni imel vpisano v kartonček (v njegovem primeru je sicer vozilo izstopalo s predelavo. Za kar je imel policist razlog da je zahteval kartonček.
Ali je imel policist zakonsko podlago da ga kaznuje ker ni imel kartončka pri sebi? ko dobim odgvor ga posredujem.

St235 ::

Ti kar posreduj, pismeni so dobili odgovor že na prejšnji strani. Polpismeni v odgovoru policije, ki si ga sam citiral. Ostali pa pač počakajte na naslednji odgovor policije.

Vikking, kaj ko bi nas vse tukaj prisotne razveselil kaj to sploh je uradni dokument glede na to, da tako veselo opletaš s tem izrazom. In kot drugo od kje tebi ideja, da ima "uradni dokument" (karkoli je že to) kakršnokoli prekrškovno funkcijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Samo v vednost preden narediš spet bedaka iz sebe:
(1) Nikomur ne sme biti izrečena sankcija za prekršek, če dejanje ni bilo z zakonom, uredbo ali odlokom samoupravne lokalne skupnosti določeno kot prekršek, preden je bilo storjeno, in če za tako dejanje ni bila predpisana sankcija za prekršek.

Mare2 ::

A nismo tole že zaključili? Samo še čakamo na uradni odgovor. :)
Pa ne žali uporabnikov. Ni higienično. Rad bi, da vsaj ta tema ostane odprta do končnega epiloga.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Vikking ::

Homologacijski dokument, se ne dotika samo zakona ZMV, se dotika tudi carine, tržnega inšpektorata, ministrstva za notranje zadeve, zakona o standardizaciji... 18. člen zakona o homologaciji.
Torej nihče ne more reči, da pa sankacija, prekršek, odlok ni zapisan v drugem zakonu.

Naj povejo iz generalne policisjke uprave, pa če bo policist komplicirak da nimaš kartončka, mu poveš da te ne more kaznovati. Kar pa ne pomeni da ti od jeze ne bo pobral tablic in te izločil iz prometa (pač bo našel sum).

St235 ::

Se vsekakor opravičejem, če je karkoli razumljeno žalitev. Vse napisano je bilo mišljeno zgolj kot opis dejanskega stanja in dobronamerno opozorilo.

Vikking je izjavil:

Homologacijski dokument, se ne dotika samo zakona ZMV, se dotika tudi carine, tržnega inšpektorata, ministrstva za notranje zadeve, zakona o standardizaciji... 18. člen zakona o homologaciji.
Torej nihče ne more reči, da pa sankacija, prekršek, odlok ni zapisan v drugem zakonu.

Seveda lahko. Jaz ti povem, da dejstvo, da nimaš kartončka pri sebi v osebem avtomobilu ni v nobenem zakonu ali podzakonskem aktu definirano kot prekršek in za to dejstvo v slovenskem pravnem redu ne obstaja predpisana sankcija. Torej ne izpolnjuje osnovh dveh pogojev, da je neko dejanje lahko prekšek.

Lahko pa mi dokažeš, da se motim in mi pokažeš na zakon, uredbo oziroma lokalni odklok, ki predpisuje to kazen. Lahko pa potrdiš svojo omejno funkcionalni pismenost in zahtevaš, da ti najdem pravno odlago v kateri eksplicitno piše, da ne rabiš kartončka v avtomobilu in da smeš vozit avto v rdečih hlačah in rumenih nogavicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejO ::

Vikking je izjavil:

Lakotnik29: Vprašanje (oz. moje trditve so izhajale iz vprašanja) se je vedno glasilo, te lahko policist kaznuje ker kartončka nimaš v vozilu (neglede na stanje urejne dokumentacije lastnika vozila: predelan/nepredelano, vpisano/ni vpisano). Gledena to da na uradnem dokumentu piše da ga moraš imeti vedno pri sebi.

Ali se bi ti vrgel pod tovornjak, če ti policist tako ukaže?

St235 ::

Bi, če bi mu pisalo na homologacijskem kartončku.

AndrejO ::

Vprašanje sem postavil resno, ker želim preko vzporednice z uradno osebo pokazati, zakaj je tisti stavek na obrazcu samo nerelevanten b.s.

Mare2 ::

Nekam dolgo traja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tomaz- ::

verjetno mu odgovor policije ni bil všeč...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512782 (4181) Gapi
»

Ali je to legalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7812244 (9771) shadeX
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932778 (2880) St235

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19031336 (26516) hamax
»

Slovenska policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508153 (6667) KaiV6

Več podobnih tem