» »

Prodaja vozila, prepis

Prodaja vozila, prepis

jalovec09 ::

Kaj točno je treba narest, izpolnit DZS pogodbo, avto odjavit, kako ...

black ice ::

msjr ::

Jest sem to vse uredil na tehničnih pregledih - hitro in učinkovito. Prodajalec in kupec gresta tja, pol pa že tetice dajo vse papirje za izpolnit. Tike take, pol ure pa si fertik.

Ne pozabit, prometne, vozniške, homologacije (je običajno niti ne pogledajo), stare zavarovalne police (gre hitreje pri sklenitvi novega zavarovanja).

Izkušnje so pa pri Avto Krka Ljubljana (prodaja), Interservice Ljubljana (nakup), Petovia avto (nakup), vse b.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Vikking ::

Vse dobiš na tehnuičnem pregledu in vse ti pripravijo in uredijo tam. Seboj vzameš samo osebno, papirje od vozila, tablice vzameš dol če se kupec odloči da jih ne bo obdržal. Kupec pa osebno in denar.
20minut, pa je vse urejeno, nima ženska če je nagla kej dlje delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

jalovec09 ::

Hvala.

FTad ::

Obicajno je tako, da prepis placa prodajalec. Vsaj tako je bilo v mojem primeru.

AapocalypseE ::

Vsak krije svoje stroške in to je to...

...:TOMI:... ::

Na upravnih enotah je ceneje in ni gnece.
Tomi

msjr ::

...:TOMI:... je izjavil:

Na upravnih enotah je ceneje in ni gnece.


Koliko je te razlike? 5€? Gneča na tehničnih? Vsaj v Ljubljani tega že dolgo nisem opazil.

jalovec09 ::

Pogodba se je spisala na roko, DZS obrazec + odjava cca 15 evrov.

BlaY0 ::

AapocalypseE je izjavil:

Vsak krije svoje stroške in to je to...

Ni nujno. Lahko v pogodbi določiš kdo bo kril stroške.

...:TOMI:... je izjavil:

Na upravnih enotah je ceneje in ni gnece.

Na upravni enoti ne moreš hkrati zavarovat vozila. Ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ales ::

Najdražje zavarovanje je na šalterju, kjer ti pač opilijo redno ceno, brez dodatnih popustov. Če si kaj znajdljiv bo tvoj zavarovalni agent prišel tja, kamor se zmeniš z njim da pride, tudi na tehničnega, ali pa do upravne enote oz. kafiča blizu nje, s vsem že pripravljenim za sklenitev pogodbe.

AapocalypseE ::

BlaY0 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Vsak krije svoje stroške in to je to...

Ni nujno. Lahko v pogodbi določiš kdo bo kril stroške.

...:TOMI:... je izjavil:

Na upravnih enotah je ceneje in ni gnece.

Na upravni enoti ne moreš hkrati zavarovat vozila. Ali pač?


Jaz sem se vedno do zdaj zmenil, ko vpraša gospa za šalterjem, kdo bo kaj plačal, rečemo, da vsak nosi svoje stroške in to je to... ni treba tople vode odkrivat, ker je tudi najbolj pravično tako...

...:TOMI:... ::

Z zavarovalno polico lahko prideš na tehnične ali na upravno enoto, ne rabi agent hodit zraven. Polico lahko dobiš po pošti...
Tomi

Apple ::

A navidezna prodaja avta kkšnemu avto-dealerju in potem nakup s strani kupca od le-tega ni več aktualna?
LP, Apple

Blinder ::

V mojem primeru je bilo zavarovanje na salterju 35% drazje kot na zavarovalnici. Poleg tega, da so mi zmotno rekli, da moram nujno kupit nove tablice.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vikking ::

Apple je izjavil:

A navidezna prodaja avta kkšnemu avto-dealerju in potem nakup s strani kupca od le-tega ni več aktualna?


Komisijska prodaja misliš. Ja včasih je bilo tako. Sedaj ne več.

;-) ::

Blinder je izjavil:

V mojem primeru je bilo zavarovanje na salterju 35% drazje kot na zavarovalnici. Poleg tega, da so mi zmotno rekli, da moram nujno kupit nove tablice.

Ah preprodam kar nekaj avtov na leto, pa me na šalterju vedno stane cenej kot pri domačem agentu. Tista na šalterju dobi svojo plačo, tudi če ne sklene enega zavarovanje in ji je džaba talat popuste, plača agenta pa je odvisna vsi vemo od česa.

Če prodajaš avto je prepis najslabša stvar okoli stroškov ker ti plačaš odjavo itd. Pojdi na UE in naredi pooblastilo na katerega overiš samo svoje ime in priimek, nato samo napišeš tistega ki kupi avto na tisti pildek in si mora sam plačat odjavo in vse.

...:TOMI:... ::

To, da dobiš na šalterju ceneje, je samo dokaz da te agent lupi, kot banano. Menjaj agenta, ker je preveč požrešen.

Ravnokar je kolega na TP urejal prepis vozila. 40 minut je rabil, čakal je tudi v vrsti, kjer moraš gledat oglase in poslušat posiljevanje z novo prvo pomočjo, ponujanjem zavarovanja ipd. Na UE bi sigurno naredili hitreje in ceneje ter vsaj gledanje reklam je prihranjeno.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625168 (9183) johanblond
»

Prometno dovoljenje (kopija)

Oddelek: Na cesti
356405 (5323) cresh
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530971 (10688) smacker
»

"Postopek" nakupa prvega avtomobila

Oddelek: Na cesti
225054 (4453) loveJDM
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710684 (10141) turist1

Več podobnih tem