» »

Prosim za pomoč - 2400+ ali 2600+?

Prosim za pomoč - 2400+ ali 2600+?

PALOMINO ::

Kupujem procesor AMD Athlon XP BOX

Izbiram med: 2400 + (28.600 sit)
2600+ (44.000 sit)

Katerega bi izbrali?

Je vredna razlika v ceni med 2400+ in 2600+?

Morda kdo ve kje bi lahko zasledil kakšen vzporedni test teh dveh procesorjev?
(Vem obstaja Google, Altavista...ampak nisem nč najdu - razglasite me za nesposobnega>:D )

Hvala Vam!
  • spremenilo: PALOMINO ()

boštjan ::

2600+ ma 166FSB, 2400+ pa 133FSB.Oba pa sta Tbred B. Lahko pa 2400+ naviješ na 166FSB in prišparaš tisti keš

MrX ::

kupi enga doberga 2100+ k ga lohk naviješ na 3000+ z dobrim lajenjem -pa ne vodnim. preber si članek kako prepoznati dober TBb procesor za navijanje. je na strani www.slo-comp.com, pod članki (bi ti dal link, samo stran ne deluje).

falotXP ::

Ali se že dobijo novi AMD procesorji z Barton jedrom?

freserovski ::

mene pa zanima, ali bi se mogoče splačalo nabavit xp 2600++ BOX verzijo: Če ma kdo, naj prosim pove, kakšen je kaj cooler gor in to, ter kakšne so na splošno temperature pri teh procesorjih. Ali bi se tudi dalo kaj navijat z tem hladilnikom, tako kot pri intelu, ki ima zelo kvalitetne box hladilnike.

No, odločam se med petnium 4, 2.4 (800) in tem amd 2600++ BOX
Glavno vlogo igra glasnost (tihost :D ). Tako, da če lahko kdo pove kakšna je glasnost tega hladilnika..., da nebom odpiral nove teme

lp
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zheegec ::

Ali se že dobijo novi AMD procesorji z Barton jedrom?

Ja, vs iXP2500+, XP2800+, XP3000+ in 3200+ ter pa 3400+ ko/če bo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

falotXP ::

Kakšna je razlika med Barton in Thoroughbred (TbredB) jedri oz. procesorji, na kakšnem FSB-ju delujejo, kako se obnašajo pri navijanju in koliko L2 predpomnilnika imajo?

boštjan ::

Bartoni majo vsi 166MHz FSB in tudi 200MHz FSB,medtem ko majo Tbredi 166MHz FSB od 2600+.Barton pa še ma 512cache na L2.Če se motim me popravte

frenk ::

A to je edina razlika??:\

p.s.:jest si pod novo jedro prestavlam kšno arhitekturno spremembo ne pa sam dodanga predpomnilnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

asPeteR ::

Kaksna arhitekturna sprememba neki!!

Poglej, procesorji so prakticno identicni od 386 procesorja naprej!

Vse kar so zongleral so z predpomnilnikom -cache- in se z dodatnimi registri (SSE, SSE2,MMX ...).

Tko, da teoreticno bi ti lahko VSE laufal na 386ki, le primerno POCASI.

Lej, arhitekturna sprememba se bo zgodila tega lejta oz. se ze je. AMD optreon in prihajajoci Athlon64, pa se ta dva sta pol "386"!

8-)

frenk ::

asPeter:to se pa ne strinjam najbol...razlika med 486 in pentium ja bla ta da je pri isti frekvanci stvar dost bol delala...baje clo 3x:\

Zheegec ::

Bolj kot ne zaradi frekvence, toda so bile pač optimizacije, osnova je zelo podobna. Celo Opteroni in Athlon64 niso tako zelo drugačni - pač odpade klasična northbridge arhitektura ker ima vgrajen RAM kontroler, FSB enak kot frekvenca CPUja in pa seveda x86-64, torej nekaj ekstra registrov ki so v uporabi ko je zagnana x86-64 koda, drugače pa je to nadgradnja x86...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

asPeteR ::

Nisi dobro prebral, kar sem napisal. SEVEDA, je pentium delal hitreje kot 486 pri enaki frekvenci! Sej tud Athlon dela hitreje, kot P4 pri enaki frekvenci! Pa sta vseeno komabatibilna procesorja ... Kar se tudi imenuje i386 arhitektura.

Kot sem pa ze zgoraj dejal, procesorju lahko dodas poljubno cachea, poljubo registrov (zdajsnji niso dobro optimizirani, zaenkrat).

Tko, da recimo bi teoreticno dal procesorju 256MB cachea na dvojni frekvenci jedra + mnogo registrov + za vse to optimiziran software pol bi pa vidu HITROST.(najbolj pri pomnilnisko zahtevnih opravilih, seveda!)

No, tudi HT je podobna zadeva. Optimizacija obstojecega ...

Naceloma se pa za NOVO arhitekturo stejejo:
-IA-32 (i386)
-IA-64 (Itanium)
-AMD-64(ClawHammer, SledgeHammer)

Kot, pa vidis je pa v resnici meja med "novo" arhitekturo malce zabrisana ... Toda vse te spremembe se stejejo kot "optimizacija" jedra (HT,SSE,cache).

8-)

Hair_Y ::

Eden izmed testov se nahaja na tej strani:
http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.ht...

Občutnejše razlike med modeloma 2400 in 2600
pa ni opaziti (za takšno razliko v ceni) !!!

Jux ::

asPeter&CO, brez zamere fantje ampak ce mislite da je edina sprememba v zgradbi procesorja v dodanih registrih se krepko motite. Med 386 in Pentium 4 je taka razlika da glava pece. Vse kar zagotavlja kompatibilnost je vec ali manj isti set osnovnih ukazov, tukaj se pa tudi enakost konca. Razlicne dolzine cevovoda, razlicno narejene ALU enote, razlicne kolicine predpolnilnika, razlicna organizacija predpomnilnika, da ne govorimo da P4 vse CISC prevaja direktno v risc ukaze, da pridobi na optimizaciji, medtem ko pa je ena 386 direktno CISC procesor. P4 in 386 se arhitekturno zelo razlikujeta, je pa res da se prenašajo naprej isti ukazi in vsaj tiste osnovne stvari zaradi katerih lahko rečemo da so procesorji kompatibilni. In zaradi tega so tudi te procesorji tako malo zmogljivi ob danih MHz.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BigWhale ::

Banzai!

Aritekturno gledano so procesorji, ki so x86 zdruzljivi (torej vse od 086/088 pa do Athlon/Xeon) precej razlicni... To da so pa med sabo kompatibilni (more or less) pa pomeni, da imajo priblizno enak nabor ukazov (spet more or less).

Tako da NE mores trditi, da so to procesorji, ki imajo isto jedro... Geez.. Potem so tudi Transmetini procesorji isti? Saj znajo i386 ukaze izvajat... ;>

Prav tako lahko software optimiziras za 386, 486, 586, athlona, .... etc, etc...

Jux ::

Palomino ti si pa kupi xp2400, če ne misliš najvijat procesorja oz. xp2100+ če misliš (preberi si teme v podforumu navijanje). xp2600 se mi ne zdi najnaj nakup. Pa tist box cooler ne pr intelu in ne pr AMDju ni nevemkako hud.

PS: navijati z dobro plato sploh ni več noben bav bav, vse kar nardiš je malo poklikaš v biosu in voila procesor ti dela pri muchos visji frekvenci.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

boštjan ::

mogoče hoče tisti BOX cooler za grafično uporabit

frenk ::

al pa hoče met 3 leta garancije

Jux:to sm hotu:D...sj stvar jemlemo u šol pa se mi ni dal do zvezka pogledat...ena zanimiva arhitekturna sprememba je tudi prehod na bakrena vodila...coppermine

asPeteR ::

No, jaz sem zelel odgovoriti bolj splosno ...(vprasanje je bilo splosno!) (kaj pa navadnega userja zanima dolzina cevovoda, pa urejenost pomnilnika??)

Ker, ce se zacnemo spuscati v detailje ... Lahko, toda jaz sem zelel povedati bistvo. Danasnji procesorji niso arhitekturno spremenjeni od 386. Pac 32bit mode. Naslednji korak je bil 64bit. Vse vmes so optimizacije, pa tudi marketing. Kdor tega ne razume, pac ne razume.

Itak je pa ta debata za novo temo.

PALOMINO ::

Torej kupil sem 2400+ BOX, zakaj BOX porečete?
Ah, tkole je to...mel sem 2000+ (Palomino jedro) in Volacno 7+ na medium naštimanga...to much je ta turbina...če zvečer recimo kej delaš na kompu...moti širšo okolico (in ne, ne živim v majhnem stanovanju).
Potem sem mašino prodal ter vkup dal novo in sem videl da so na voljo BOX procesorji, in zakaj ne - zraven je hladilnik ter 3 letna garancija, navijam tako ali tako ne...upam da bo zadeva sedaj kaj tišja...to je to.

thezerox ::

No, da bo malo bolj točno: obstajata dva 2600+: eden 133 mhz pri 216 6mhz ali nekaj takega, in 166 mhz pri 2083 mhz (prosim za frekvenco procesorja me ne držat za besedo).

boštjan ::

palomino,kolko vem se ti BOX venti z 4500obrati/min sučejo in pol je ziher bolj glasen kot volcano7+ na 3500 obratih.popravi me če se motim

frenk ::

alo-alo:pomoje ma en več predpomnilnika

thezerox ::

frenk: ne, nima vec predpomnilnika, le frekvenca FSB-ja je visja. Ce bi imel vec, potem bi to bil barton.

frenk ::

ja sj vem da bi biu poj to barton sam kokr se jest spomnem je blo tko učas na mlacom ceniku napisan

PALOMINO ::

Meni osebno se zdi tale BOX cooler tišji kot Volcano 7+ na 3500 obratih, če človek ne navija je BOX cooler kar cool izbira...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1088060 (5461) GamingFish
»

Thoroughbred

Oddelek: Strojna oprema
331353 (956) Tilen
»

Se izplača?

Oddelek: Novice / Procesorji
201963 (1963) Dr_M
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327871 (5548) Tarzan
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894582 (3665) Sergio

Več podobnih tem