» »

Gentoo - Install from Stage1

Gentoo - Install from Stage1

«
1
2

Gejmer ::

Evoga pripravljam se, da si namestim Gentoo linux z Stage 1. To pomen from a skreč...Čist use sam skompajlaš za svoj sistem..Zdej, če je kdo to počel nej se javi kje naj bom pazljiv.Mam verzijo najnovejšo 1.4 Relese Candidate 4..

Hvala!
Nanda yo?

mile ::

jah, sej mas res dobra navodila na njihovi strani in če jih upoštevaš, nimaš kej zajebat. No, edino flage za kompajler lohk narobe nastaviš.Zato prej obišči tole stran

http://www.freehackers.org/gentoo/gccfl...

Navodila si pa verjetno najdu ;)

http://www.gentoo.org/doc/en/gentoo-x86...

Aja, zadeva bo rabla svoj cajt ( za približno oceno)

Drugače pa, super distribucija, tako kot je en uporabnik rekel na njihovem forumu : Zadeva smrdi, ker vse deluje in nimaš kaj za počet

mile ::

aja, sam nič ne kompajlaš (lahko, vendar zakaj bi),za to obstaja res super orodje portage (podobno kot debianov apt)
vklofaš emerge system in zadevo pustiš za par urc

Gejmer ::

Drugače pa, super distribucija, tako kot je en uporabnik rekel na njihovem forumu : Zadeva smrdi, ker vse deluje in nimaš kaj za počet


LOL :D
Nanda yo?

Gejmer ::

Aja tele flagi za gcc kje naj bi tole vpisal v konzoli?Al moram prvo gcc zagnat pa conf pa to?Ja zaradi Portage sm se pa odloču za GenToo Linux™..
Nanda yo?

mile ::

Glej, kot prvo si preber celotna navodila in si nared en povzetek (pri meni 3 A4 listi) in med inštalacijo sledi tistim navodilom

Flagi se pa nastavjo v /etc/make.conf

Gejmer ::

KAj pa če sm zdej linux zbrisu pa bom nanovo dal gor? :D Drugač sprintu sem si vseh 18 strani A4 z navodili(Odstranu sm skazi enote pa mrežo kr mam ADSL.Mam sam PPPoE..). Grem zdej brat pol pa grem instalirat..
Nanda yo?

mark_knopfler ::


Drugače pa, super distribucija


Res je, na moji listi je takoj za Debianom.:D

Zgodovina sprememb…

Gejmer ::

Kak pa veš da nima gor?A sta frenda?
Nanda yo?

mile ::

mark_knopfler : A ti to men :))

mark_knopfler ::

hmm.. sorry mile ->> jaz sem prebral, da je Gejmer to napisal :> hehe..

Gejmer ::

Zanima me kako Konfiguriram Kernel da bo instaliral module pa to kar jaz hočem..
Nanda yo?

mark_knopfler ::

www.linuxdoc.org
Kernel HOWTO

mile ::

načeloma je vseeno kaj predeveš kot modul in kaj je "zapečeno v kernel". Kaj moraš vklopit , boš pa sam ugotovil, pazi edino na kakšne usb zadeve (jst mam recimo tipkovnico in miško usb) in mrežno kartico

Itak boš v prvo kaj pozabil, tko da boš zadevo sigurn parkrat ponovil (to zdej ni problem, se pa spomnim moejega pentiuma 133 kako je četrt dneva mlel in pol si ugotovu, da si nekaj pozabu :| )


Samo čudno se mi zdi, da si se spravu na gentoo-ja, če še nisi nikoli prevedel jedra

Gejmer ::

Hehehe.Piz** tale fdisk.Lejte k nardim linux particije mi ob bootanju winsov napiše Partition Table Invalid..Čim zbrišem particije narejene z fdiskom v instalaciji se winsi spet normalno bootajo.Kaj je vzrok?
Nanda yo?

mile ::

napačno narejene particije 8-)

tko zgeldajo moje

/dev/hda1 * 1 7649 61440561 7 HPFS/NTFS
/dev/hda2 7650 14593 55777680 f Win95 Ext'd (LBA)
/dev/hda5 7650 10755 24948913+ b Win95 FAT32
/dev/hda6 * 10756 10768 104391 83 Linux
/dev/hda7 10769 10808 321268+ 82 Linux swap
/dev/hda8 10809 14593 30402981 83 Linux

nebi vedu kaj si zajebu

Gejmer ::

Mel sem tako:

/dev/hda1 * HPFS/NTFS
/dev/hda2 HPFS/NTFS
/dev/hda3 * Linux
/dev/hda4 Extended
/dev/hda5 Linux swap
/dev/hda6 Linux


Tako.Men pa napiše da morm met extended če hočem met še particij..
Nanda yo?

mile ::

tista boot particija od linuxa bi morala bit tud extended

Gejmer ::

Zakaj pa?
Nanda yo?

Gejmer ::

Aja pa ker Filesystem mi priporočaš?Za boot bom dal ext2 al pa ext3 za swap bo swap, kaj pa za oni uporabni del?Odločam se med ReiserFS in ext3(XFS sm ču da je hitr a nestabiln)..Kaj priporočaš?
Nanda yo?

mile ::

jst mam reiserja, baje je v zlati sredini
za boot dej kr ext2, bo najbolj ziher (ne rabiš metadata journaling-a)

Ti nebi znal povedat, zakaj mora bit tko, vendar sem se že sam nekoč zajebal s tem in od tedaj imam zmeraj tako organizacijo

Gejmer ::

Kul tole.Ej a rabim kakšne posebne stvari omogočit v kernleu za ReiserFS?
Nanda yo?

mile ::

ja morš ga vključit , drugače boš doživel kernel panic :))

File systems --->
Reiserfs support (*)

Zato ti pa pravim, da navodila dobro preber, ker so res super napisana in ne bi smel imet problemov

Gejmer ::

Hehe hvala ti mile.Zdej dela tisto!Sedaj so pred mano še težje stvari.Nadaljeval bom jutri.Sem pa v dilemi z FS vsi pravijo da je ext3 najbolj stabilen.A je to res?Aja kak se vklopi una podpora v kernelu.Preko confa?
Nanda yo?

mile ::



ReiserFS is a B*-tree based filesystem that has very good overall performance and ) greatly outperforms both ext2 and ext3 when dealing with small files (files less than 4k), often by a factor of 10x-15x . ReiserFS also scales extremely well and has metadata journaling. As of kernel 2.4.18+, ReiserFS is now
rock-solid and highly recommended for use both as a general-purpose filesystem and for extreme cases such as the creation of large filesystems, the use of many small files, very large files, and directories containing tens of thousands of files. ReiserFS is the filesystem we recommend by default for all non-boot partitions

If you're looking for the most rugged journaling filesystem, use ext3. If you're looking for a good general-purpose high-performance filesystem with journaling support, use ReiserFS; both ext3 and ReiserFS are mature, refined and recommended for general use.




odličitev je pa tvoja

Podporo boš pa vklopu, ko boš prevajal jedro (oziroma malo prej :) -> make menuconfig )

Nism šu pa primerjat zadev (na routerju sicer uporabljam ext3, vendar je en švoh 300 Mb disk )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Gejmer ::

Evo zdej sm pri procesu bootstrap(javlam se z druga pcja).Čaka me še install paketkov in kernel.Install manual je pa res božje napisan.Vsaka jim čast!!!
Nanda yo?

Gejmer ::

Evo inštaliral!!!Zdej pa morm še xfree in KDE naštimat pa bo!!!
Nanda yo?

blazp88 ::

aja, gejmer, povej, če se splača inštalirat iz 1. tarballa, tudi sam se pripravljam na to (med počitnicami, ko bo več časa) :D

mile ::

Največja optmizacija sistema je , če začneš iz faze 1, vendar kakšne hujše razlike ni . Če si že inštaliraš gentooja, greš valda iz faze 1

Gejmer ::

Seveda da se splača.Saj maš pol uber-kul-super-najbol optimiziran sistem.Instalacija pa sploh ni tako teška kot nekateri pravijo.Sam install manualu sledi pa bo!Mam pa en drug problem:

K sm hotu rekompajlat kernel opcije PPP ni bilo.Torej kak bi naštimu net?!? Pa še neki je..Noče brat z cedeja.(gor sm dal nov kernel,rp-pppoe in pppd)Ga mountam.So gor datoteke ampak noče..Pa še napačna imena pokaže(mal zrezana)...Kaj nej nardim?
Nanda yo?

mile ::

kr poglej da je :)



pod networrk device support je

glede cdroma, jst sm mel probleme z ACPi-jem (lost interrupt, ful cajta je rabl, da je kej zmlel)

Pod FileSystem mor imet vklopljen ISo 9660 in Micdosoft Joilet

Gejmer ::

Tnx grem sprobat! :))
Nanda yo?

blazp88 ::

ja, sem šel skozi install instructions, pa ni kakšna grozna težava. mogoče bo malo zabave z nforce2 mrežo in sata diski, čeprav so rekli na gentoo forumu, da naj bi bil pri 1.4_rc4 že podprt v kernelu. no kakorkoli, 11 ur pa najbrž predvsem zaradi downloadanja

Gejmer ::

Ej mile.Kak zdej vspostavim povezavo z netom mam ADSL.CDROM ševedn ne dela... ;(( :'( :(
Nanda yo?

blazp88 ::

zakaj pa cdrom? pomountaj ga

mile ::

Gejmer: Si pa smešen, kako si pa celotno zadevo inštaleru , če ti ADSl ne dela?

adsl-setup
adsl-start


Jah , glede cdroma pa ne vem kaj te jebe, poglej mal po logih kaj mu ni všeč

blazp88 ::

;(( ;(( ;(( ;(( ;(( joj, kako bo nekdo danes fasal ..... zapekel basic inštalacijo na cd (ki se mi je malo valal na mizi). no pri boot from cd nekam dolgo traja, ampak nabutal se je ..... naredil particije, vse ..... bla bla bla, pridem do tarballa, pa mi reče, da je pokvarjen arhiv :( lynx ali wget pa tudi nista hotla delat (neki je po cdju gonil, potem pa rekel io error) no, pač isota sm pa zbrisu :'(

let's go again :))

Gejmer ::

Gejmer: Si pa smešen, kako si pa celotno zadevo inštaleru , če ti ADSl ne dela?

adsl-setup
adsl-start


Ja to je pr installu delalo.Zdej pa ne... ;(
Nanda yo?

mile ::

Sm vidu, da sssi že na gentoo forumu spraševal .

Poglej, da si res vse te opcije (kar ti je model povedu) uklopu v kernelu, vklučil podporo za svojo mrežno kartico in (kar se doskrat dogaja) , mountal boot particijo, preden kopiraš kernel v /boot direktorij nato pa pognal lilo (če ga seveda uporabljaš)

Ker se je pizdil, zakaj ni nobenih sprememb z nanovo prevedenim jedrom

Nato poglej , če ti mrežna deluje (ifconfig)

Gejmer ::

Lol boot particije nism mountal predn sm rebuildal kernel...PR installu sm..Ček grem probat.. :D


Edit: Aja sm za svojo mrežno dal gonilinike.. BMC4400..
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

Gejmer ::

NEp isto...Nevem kaj nej nardim... ;((
Nanda yo?

blazp88 ::

dej poglej nastavitveno datoteko za eth0

mile ::

če vklofaš ifconfig , a je na seznamu eth0

Pa odgovori v smislu "ne dela" so za en ku*ac, ker ti ne nihče ne more nič pomagat . Morš dat mal več imformacij

Gejmer ::

Ja je eth0 na seznamu..Drugač adsl-setup adsl-start sploh nedelata.Nevem ni skirpte gor.Pr installu je delal..
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

mile ::


16.Installing miscellaneous necessary packages

If you need rp-pppoe to connect to the net, be aware that at this point it has not been installed. It would be the good time to do it.

Code listing 16.1: Installing rp-pppoe

# USE="-X" emerge rp-pppoe


Note: The USE="-X" prevents pppoe from installing its optional X interface, which is a good thing, because X and its dependencies would also be emerged. You can always recompile rp-pppoe with X support later.



zdej boš mogu spet uporabit live-cd , vse zmountat, postimat adsl in pognat USE="-X" emerge rp-pppoe

Pa sm ti reku , da vse piše

Gejmer ::

Kere particije pa nej zmountam?
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

Gejmer ::

Grem na LiveCD zmountam root in boot particijo pa dam USE="-X" emerge rp-pppoe

Napiše:

bash: emerge commad not found... ;((

Pizda ej...Čist use zrukan..
Nanda yo?

mile ::

chroot /mnt/gentoo /bin/bash

mam občutek, da si si izbral napačno distribucijo:\ Boš zvozil ? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Gejmer ::

Nč bom jz še enkrat instaliru..
Nanda yo?

blazp88 ::

hej!!!!! počasi! se da poštimat, samo malo več povej! aja, btw, meni zdej dela
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Gentoo] Kernel upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674533 (4059) Trubadur
»

Linux filesystem in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
181916 (1643) BigWhale
»

Gentoo kaj se dogaja?

Oddelek: Operacijski sistemi
462171 (1459) Pithlit
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524879 (4299) HerrBaron
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674313 (3838) Senzacionale

Več podobnih tem