» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
189 / 373
»»

Axbcd ::

aerie je izjavil:

Darkjaar je izjavil:


Samo naše ksenofobe boš zamenjal z njihovimi.

Ne, ker jih staroselci ne bomo izločili iz družbe.


Seveda, tebi bo uspelo integrirati 100 000 ljudi. Švedi in Britanci skušajo integrirati muslimane že desetletja, a jim do zdaj še ni uspelo. Namenili so jim mnogo več denarja kot bi to bila sposobna Slovenija. Humanitarci filozofirate o integracijah, ki niso možne. Če vam 30 let ni nilo dovolj, da dojamete da integracija ni možna, ker islamski priseljenci živijo 600 let za nami, potem vam res ni pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

yero7 ::

aerie je izjavil:

Darkjaar je izjavil:


Samo naše ksenofobe boš zamenjal z njihovimi.

Ne, ker jih staroselci ne bomo izločili iz družbe.

mogoče res ne z orožjem temveč z davki. Ljudje se bodo odselili tako ksenofobni kot tudi reveži, ker ne bodo mogli plačevat vseh davkov in slovenci bomo postali begunci(ali imigranti bolj pravilno).

aerie ::

Axbcd je izjavil:


Kaj pa če bi ti in tebi podobni spokali iz države?

Zaenkrat mi je tu lepo in ni potrebe, da bi spokala.

Axbcd je izjavil:


Zakaj bi se mi prilagajali drugim?

Ker se je treba prilagajati spremembam, ki se dogajajo v naši okolici. Življenje je dejansko eno veliko prilagajanje.

Axbcd je izjavil:


Vidim, da bi nekateri posegali že v privatno lastnino in ljudem kradli denar, ter z njim financirali ekonomske turiste.

Žal še nismo tako napredni, da bi "privatno lastnino" pospravili na pogorišče zgodovine.

Axbcd je izjavil:

Zviševali bi DDV?

Seveda. Če ga lahko za strice iz bank, ga lahko tudi za soljudi.

Axbcd je izjavil:

Halo? A mi naj plačujemo za njihov turizem? Ostali bi v svojih državah ne pa da probleme delajo evropskim državam.

Tam je vojna. Pametni ljudje se izogibajo vojn. Vojne so za bedake.

yero7 je izjavil:


zanimivo kaj si ljudje predstavljajo kot raj. Hmm torej minič v tvojem raju je prepovedan to se mi ne zdi multikulti, ko se prepoveduje stvari, da se bi majšini ugodilo.

Narobe razumeš. Me bomo minice nosile. Samo ksenofobi jih ne bodo, ker jih je strah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

PrihajaNodi ::

aerie je izjavil:

Darkjaar je izjavil:

aerie je izjavil:


Super. Rabimo jih v prvi fazi kakšnih 100.000, morda kakšnih par tisoč več, če nam bo uspelo ksenofobe spokat iz države. Potem pa začasno na vsakih 1.000EUR prihodkov, namenit 1EUR za begunce, zvišat DDV za 1% in jih postopoma integrirat v družbo. V nekaj desetletjih bomo druga Švica.


Ti bi spokal ksenofobe iz države, kjer že vlagajo v državno blagajno in jih nadomestil z ljudmi, ki bodo mogoče čez nekaj let vlagali v državno blagajno. Jaka Republika Švicarska ti bo to. Seveda, med temi pribežniki zagotovo ne bo ksenofobov..

Ne. Povedano je metaforično. Ksenofobi bodo sami spokali iz države, ker ne bodo smeli nositi minic. Sčasoma bo pa ksenofobija v deželici pod Alpami izginila, ker se bomo vsi počutili družbeno koristni in se na sploh imeli fajn v multikulti raju.:)



A to je tko da bodo vse ženske nosile hijab?

Zaenkrat mi je tu lepo in ni potrebe, da bi spokala.


Spokala? Si že poskusila hijab?

Zgodovina sprememb…

aerie ::

PrihajaNodi je izjavil:


Spokala? Si že poskusila hijab?

Ne še. Bo pa prijetna osvežitev v moji kolekciji oblačil.

Looooooka ::

Žal še nismo tako napredni, da bi "privatno lastnino" pospravili na pogorišče zgodovine

Bodi prva če si tako pametna in napredna.

yero7 ::

aerie je izjavil:

Axbcd je izjavil:



zanimivo kaj si ljudje predstavljajo kot raj. Hmm torej minič v tvojem raju je prepovedan to se mi ne zdi multikulti, ko se prepoveduje stvari, da se bi majšini ugodilo.

Narobe razumeš. Me bomo minice nosile. Samo ksenofobi jih ne bodo, ker jih je strah.

No ja vsak je odgovoren za svojo osebno varnost.

PrihajaNodi ::

@aerie Misim da, potrebuješ strokovno pomoč. Če želiš ti lahko ponudim številko koligice, ki se ukvarja z motnjami v duševnem stanju človeka. Pošlji ZS

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

aerie je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Spokala? Si že poskusila hijab?

Ne še. Bo pa prijetna osvežitev v moji kolekciji oblačil.


Is it stone proof? :)

Axbcd ::

aerie je izjavil:


Ker se je treba prilagajati spremembam, ki se dogajajo v naši okolici. Življenje je dejansko eno veliko prilagajanje.


Eni imate res bolane izjave. Mi naj se prilagajamo muslimanom, ki vdirajo na naše ozemlje? Ne, ne. Prej bo cela Evropa v plamenih preden se bomo Evropejci prilagodili muslimanom. Prilagajanje Evropejcev oz. zahteva naj se Evropejci prilagajamo tujcem kar kliče po ekstremizmu. Migrantje so vdrli na naše ozemlje in oni naj se prilagajajo tj. pozabijo na svojo kulturo in sprejmejo našo.

aerie je izjavil:

Tam je vojna. Pametni ljudje se izogibajo vojn. Vojne so za bedake.

Patroiti branijo svoje države, pi*ke bežijo z iPhoni v obljubljeno deželo po socialo. Kako gre že tista... v dobrem in slabem... Ne moreš bit zaveden državljan samo takrat ko imaš koristi od države tj. v dobrem, ampak tudi takrat ko je treba državo braniti. Kar so posadili to sedaj žanjejo. Seveda je čisto naključje, da se vojne odvijajo večinoma v muslimanskem svetu. Pa tako 'miroljuben' narod so. Nikoli ne bi nikogar napadli, ker je zažgal koran, ali posilili žensko ker ne nosi rute.


yero7 je izjavil:

Narobe razumeš. Me bomo minice nosile. Samo ksenofobi jih ne bodo, ker jih je strah.

Sanja svinja kukuruz. Očitno ti ne razumeš, da v muslimanskem svetu minice ne obstajajo, samo feredža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

aerie ::

PrihajaNodi je izjavil:

@aerie Mislim da, potrebuješ strokovno pomoč. Če želiš ti lahko ponudim številko kolegice, ki se ukvarja z motnjami v duševnem stanju človeka. Pošlji ZS

Psihiatra že imam v familiji. Če bom želela second opinion se ti javim. Sicer pa dobro, da samo misliš in ne veš.

aerie ::

Axbcd je izjavil:


Eni imate res bolane izjave. Mi naj se prilagajamo muslimanom, ki vdirajo na naše ozemlje? Ne, ne. Prej bo cela Evropa v plamenih preden se bomo Evropejci prilagodili muslimanom. Prilagajanje Evropejcev oz. zahteva naj se Evropejci prilagajamo tujcem kar kliče po ekstremizmu. Migrantje so vdrli na naše ozemlje in oni naj se prilagajajo tj. pozabijo na svojo kulturo in sprejmejo našo.

Patroiti branijo svoje države, pi*ke bežijo z iPhoni v obljubljeno deželo po socialo. Kako gre že tista... v dobrem in slabem... Ne moreš bit zaveden državljan samo takrat ko imaš koristi od države tj. v dobrem, ampak tudi takrat ko je treba državo braniti. Kar so posadili to sedaj žanjejo. Seveda je čisto naključje, da se vojne odvijajo večinoma v muslimanskem svetu. Pa tako 'miroljuben' narod so. Nikoli ne bi nikogar napadli, ker je zažgal koran, ali posilili žensko ker ne nosi rute.

Razumem tvoj strah. Vendar Sirijci dejansko nimajo več kaj braniti. Malo si preberi o tem: http://www.bbc.com/news/world-middle-ea...

PrihajaNodi ::

aerie je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

@aerie Mislim da, potrebuješ strokovno pomoč. Če želiš ti lahko ponudim številko kolegice, ki se ukvarja z motnjami v duševnem stanju človeka. Pošlji ZS

Psihiatra že imam v familiji. Če bom želela second opinion se ti javim. Sicer pa dobro, da samo misliš in ne veš.



Tu gre za večji problem, ker ta v družini je pristranski ti pa potrebuješ neodvisno in strokovno mnenje. It's worth a shot.

aerie je izjavil:

Axbcd je izjavil:


Eni imate res bolane izjave. Mi naj se prilagajamo muslimanom, ki vdirajo na naše ozemlje? Ne, ne. Prej bo cela Evropa v plamenih preden se bomo Evropejci prilagodili muslimanom. Prilagajanje Evropejcev oz. zahteva naj se Evropejci prilagajamo tujcem kar kliče po ekstremizmu. Migrantje so vdrli na naše ozemlje in oni naj se prilagajajo tj. pozabijo na svojo kulturo in sprejmejo našo.

Patroiti branijo svoje države, pi*ke bežijo z iPhoni v obljubljeno deželo po socialo. Kako gre že tista... v dobrem in slabem... Ne moreš bit zaveden državljan samo takrat ko imaš koristi od države tj. v dobrem, ampak tudi takrat ko je treba državo braniti. Kar so posadili to sedaj žanjejo. Seveda je čisto naključje, da se vojne odvijajo večinoma v muslimanskem svetu. Pa tako 'miroljuben' narod so. Nikoli ne bi nikogar napadli, ker je zažgal koran, ali posilili žensko ker ne nosi rute.

Razumem tvoj strah. Vendar Sirijci dejansko nimajo več kaj braniti. Malo si preberi o tem: http://www.bbc.com/news/world-middle-ea...


Bojda prodajajo hiše za več 10k € in hodijo v EU. Zanimivo koliko so vredne nepremičnine (podrtije).

Zgodovina sprememb…

aerie ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tu gre za večji problem, ker ta v družini je pristranski ti pa potrebuješ neodvisno in strokovno mnenje. It's worth a shot.

Močno dvomim, da bi bila tašča v tem primeru pristranska.

PrihajaNodi je izjavil:


Bojda prodajajo hiše za več 10k € in hodijo v EU. Zanimivo koliko so vredne nepremičnine (podrtije).

Bojda. Bojda bo Nodi jutri odpotoval na Mars.

PrihajaNodi ::

Močno dvomim, da bi bila tašča v tem primeru pristranska.


Shizofrenija? Govorila si o očetu, sedaj je tašča tudi že psihiater al je kar cela žlahta v teh vodah?

Bojda. Bojda bo Nodi jutri odpotoval na Mars.


Bojda plavajo do Grčije od tam pa hodijo peš do Nemčije. Njihov voditelj pa je Hannibal. Sicer so želeli v Rim in vrniti udarec a so izgubili kompas in gredo sedaj barbari v Nemčijo.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

PrihajaNodi je izjavil:

Močno dvomim, da bi bila tašča v tem primeru pristranska.


Shizofrenija? Govorila si o očetu, sedaj je tašča tudi že psihiater al je kar cela žlahta v teh vodah?

Napisala sem, da imam v žlahti psihiatra. OK... psihiatrinjo, če ti je tako ljubše. Vendar glede na tvoje odzive lahko sklepam, da si nestrpen do drugače mislečih. Kar pa je problem.

PrihajaNodi ::


Vendar glede na tvoje odzive lahko sklepam, da si nestrpen do drugače mislečih. Kar pa je problem.


Na podlagi česa zaznavaš takšne odzive? Se ti mogoče to samo zdi tako oziroma iščeš navideznega sovražnika v meni?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

aerie je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

Slovenija v nobenem primeru ni prva država, kjer so begunci vstopili v EU. Naj jih vrnejo v Grčijo, če pa ne morejo ali nočejo tja, naj jih pa na Hrvaško. Če bo naša vlada sprejela enega samega begunca nazaj, je to veleizdaja in bi moral narod na ulice se upret.



Dublinski protokol za grčijo ne velja. Poleg tega se iz držav EU vrne migrante tja, kjer so bili popisani, ker se domneva, da je bil tam prvi vstop v EU. Popisati bi jih morala grčija, pa jih ni, torej smo mi tisti, ki jih popisujemo in ki jih bomo pokasirali.
Seveda bomo dobili pomoč iz EU, ampak mi bomo tisti, ki jih bomo morali deportirat nazaj v njihove domovine. Celemu bližnjem vzhodu se bomo s tem mi zamerili, ne ostali.

Super. Rabimo jih v prvi fazi kakšnih 100.000, morda kakšnih par tisoč več, če nam bo uspelo knenofobe spokat iz države. Potem pa začasno na vsakih 1.000€ prihodkov, namenit 1€ za begunce, zvišat DDV za 1% in jih postopoma integrirat v družbo. V nekaj desetletjih bomo druga Švica.


hehehehe. Čez 5 let se boste sprehajal naokoli z dolgimi bradami, čez 10 let pa bodo za krajo kruha že sekal roke. Delal boste enako, samo 30% plače bo šlo za nezaposlene, ki jih bo nekje 500.000, 50% bo šlo za državo, 20% boste pa imeli za preživetje, pa še od tega boste ogromen davek plačevali.

krneki0001 ::

aerie je izjavil:

Axbcd je izjavil:


Eni imate res bolane izjave. Mi naj se prilagajamo muslimanom, ki vdirajo na naše ozemlje? Ne, ne. Prej bo cela Evropa v plamenih preden se bomo Evropejci prilagodili muslimanom. Prilagajanje Evropejcev oz. zahteva naj se Evropejci prilagajamo tujcem kar kliče po ekstremizmu. Migrantje so vdrli na naše ozemlje in oni naj se prilagajajo tj. pozabijo na svojo kulturo in sprejmejo našo.

Patroiti branijo svoje države, pi*ke bežijo z iPhoni v obljubljeno deželo po socialo. Kako gre že tista... v dobrem in slabem... Ne moreš bit zaveden državljan samo takrat ko imaš koristi od države tj. v dobrem, ampak tudi takrat ko je treba državo braniti. Kar so posadili to sedaj žanjejo. Seveda je čisto naključje, da se vojne odvijajo večinoma v muslimanskem svetu. Pa tako 'miroljuben' narod so. Nikoli ne bi nikogar napadli, ker je zažgal koran, ali posilili žensko ker ne nosi rute.

Razumem tvoj strah. Vendar Sirijci dejansko nimajo več kaj braniti. Malo si preberi o tem: http://www.bbc.com/news/world-middle-ea...



Tole so pa hude laži. Malo si preberi kako neodvisno stran, ne samo amerišpka trobila, pa boš videla, da se stvari dol premikajo in asadova vojska vsak dan kilometre države pridobi nazaj, isis pa medtem beži.

Poleg tega je sirijskih beguncev med migranti zelo malo. Tam do 20%, vse ostalo so ekonomski migranti, ki hočejo socialo, avto in hišo, za dolžnosti pa nočejo slišat. Torej prilagajanja ne bo z njihove strani. Boš kr ti tista, ki ne boš nosila miniča in ki boš tiho, ko bo moški govoril.

Zgodovina sprememb…

Darkjaar ::

Poll: 13% Of Syrian Refugees Support IS

Ok, vzorec vprašanih ni bil velik (900), ampak še vedno precej zaskrbljujoče.

Invictus ::

aerie je izjavil:


Super. Rabimo jih v prvi fazi kakšnih 100.000, morda kakšnih par tisoč več, če nam bo uspelo knenofobe spokat iz države. Potem pa začasno na vsakih 1.000€ prihodkov, namenit 1€ za begunce, zvišat DDV za 1% in jih postopoma integrirat v družbo. V nekaj desetletjih bomo druga Švica.

Če je to sarkastična izjava, pol razumem.

Drugače pa, kaj kadiš? A nimaš rad sebe in svojih sodržavljanov?

Ksenofobi so tudi vsi, ki imajo radi begunce. Ker sovražijo ljudi, ki jih ne marajo in jim govorijo naj se spokajo iz države. Sicer je pa meni vseeno kje živim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Meni pa ni vseeno. Rad sem tukaj. In zato se bom trudil, da bodo muslimani integrirani v našo družbo ali pa jih ne bo tukaj.
Torej po šihtu bodo moral na par pirov, za kako dobro babo bodo moral požvižgat in gledal bodo babe v miničih, pa se bodo lahko samo slinili, več od tega pa ne, ker se jim bo drugače orodje odrezalo.

SambaShare ::

Pustite ultra levičarje kot je aerie, njih je potrebno obravnavati kot otroke. Morajo biti pod konstantnim budnim očesom sicer se samouničijo.

BTW kaj slišim da trajna ograja, ki pride za tole začasno, bo rostfrei. No saj če delamo naredimo kot se zagre.

Matako ::

Na RTVSLO mi je všeč komentar uporabnika:

Težek je novinarski poklic. Greš spat humanitarec, zjutraj se zbudiš ksenofob.
:))
/\/\.K.

          ::

Če mal pogledamo zgodovino vidimio da so tudi med 2. svetovno vojno nekateri sprejeli okupatroje odprtih rok ter se jim na vsakem koraku klanjali. Zdaj nekatri so si od tega obetali ekonomske koristi ali druge spet drugi pa so bili verjetno samo v glavi malo omejeni. Zaj je čisto podobno. Razlika je samo to da so včasih prišli s puškami in tanki danes pa na čelo postavijo za statiste par frocov.

3p ::

krneki0001 je izjavil:


hehehehe. Čez 5 let se boste sprehajal naokoli z dolgimi bradami...


Hmm. To bi bilo pa res zaostalo. Dolge brade so v modi že par let. Ne vem če so še, ampak čez 5 let sigurno ne bojo več.

Zagor_tenay ::

1.8 m visoka ograja je kvečjemu primerna za kakšno šolsko igrišče, ne pa za zaščito države. Cerar spet dokazuje, da je totalno nesposoben.

ohnowhy ::

aerie je izjavil:

Žal še nismo tako napredni, da bi "privatno lastnino" pospravili na pogorišče zgodovine.

Auch, hudo :)

aerie je izjavil:

Axbcd je izjavil:

Zviševali bi DDV?

Seveda. Če ga lahko za strice iz bank, ga lahko tudi za soljudi.

Hudo, še enkrat.

Izgleda, da je aerie v fazi ekstremnega (morda že kar militantnega) idealizma.


aerie je izjavil:

Napisala sem, da imam v žlahti psihiatra. OK... psihiatrinjo, če ti je tako ljubše. Vendar glede na tvoje odzive lahko sklepam, da si nestrpen do drugače mislečih. Kar pa je problem.

Auch, tretjič hudo, tašča ti je v sorodu?


SambaShare je izjavil:

Pustite ultra levičarje kot je aerie, njih je potrebno obravnavati kot otroke. Morajo biti pod konstantnim budnim očesom sicer se samouničijo. BTW kaj slišim da trajna ograja, ki pride za tole začasno, bo rostfrei. No saj če delamo naredimo kot se zagre.

To že, imajo pa enako naivne followerje, skupina pa se zna, videno v zgodovini na vseh straneh, zelo hitro znesti nad nazorsko manj kompatibilnimi osebami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

3p ::

          je izjavil:

Če mal pogledamo zgodovino vidimio da so tudi med 2. svetovno vojno nekateri sprejeli okupatroje odprtih rok ter se jim na vsakem koraku klanjali. Zdaj nekatri so si od tega obetali ekonomske koristi ali druge spet drugi pa so bili verjetno samo v glavi malo omejeni. Zaj je čisto podobno. Razlika je samo to da so včasih prišli s puškami in tanki danes pa na čelo postavijo za statiste par frocov.


Ja, edina razlika je, da so takrat prišli s puškami in tanki. Iz države, ki se je desetletje pripravljala na vojno in izdelovala arzenal. In pred nami napadla in porazila pol Evrope.

Danes pa, kot praviš sam, s froci. Iz sesutih držav, kjer smo NATOvci pomagali harati (ali pa neuspešno reševati probleme, odvisno od perspektive).

Vse drugo "je pa isto". Tisoči slovencev po taboriščih ali izgnani. Talce streljajo. Vojska je poražena. Govorimo arabsko. Štajersko firer ljubeče imenuje "našo nikoli pozabljeno deželo Zgornjo Sirijo". Naše moške pošiljajo na fronto.

Razumem da se eni počutite neprijetno in bi raje, da bi bilo vse kot lani, ampak vseeno malo ohladite glave in razmislite, kaj hudega (ali ne) se je dejansko zgodilo.

Axbcd ::

aerie je izjavil:


Razumem tvoj strah. Vendar Sirijci dejansko nimajo več kaj braniti.


Če sirci ne bi bili take pi*ke in bi se pridružili asadovi vojski bi lahko brez težav branili državo. 3 milijone kolikor jih je zbežali proti 50 000 IS pripadnikom? Gre za dezerterje, kar so mnogi priznali celo za medije. Ene par takih je že bilo ko so jih vprašali zakaj so zbežali iz Sirije pa pravi 'ker bi nas sicer asad vpoklical v vojsko'. To je dezerterstvo, izdaja države. Oni niso bežali ker bi jim padale bombe po glavi ampak ker nočejo biti vpoklicani v vojsko. Take bi bilo potrebno vrnit nazaj v Sirijo v roke Asada pa naj on obračuna z dezerterji.

Gaius ::

Malo me čudi, da dobesedno noben tuj medij ne poroča o naši gradnji ograje.

          ::

Gaius je izjavil:

Malo me čudi, da dobesedno noben tuj medij ne poroča o naši gradnji ograje.


Ponavadi se ne poroča o tistem česar ni

Axbcd ::

3p je izjavil:


Razumem da se eni počutite neprijetno in bi raje, da bi bilo vse kot lani, ampak vseeno malo ohladite glave in razmislite, kaj hudega (ali ne) se je dejansko zgodilo.


Ni kaj razmišljat, posnetki in podatki iz Velike Britanije, Francije in Švedske povedo več kot dovolj.

Islam, religion of peace.

Muslims Attack French People On A Bus

Muslims rioting in France. "Multiculturalism", had enough yet?

          ::

3p je izjavil:

Ja, edina razlika je, da so takrat prišli s puškami in tanki. Iz države, ki se je desetletje pripravljala na vojno in izdelovala arzenal. In pred nami napadla in porazila pol Evrope.


Rezultat bo pa na koncu isti in se tudi že sedaj zadosti jasno nakazuje: porast skrajne desnice v evropi. kam to vodi ne želim in ne upam špekulirati. Drugač se pa strinjam s taboj da smo za krizo na bližnem uzhodu kakor tudi drugje po svetu na primer v afriki v pretežni meri krivi ravno mi zahodnievropejci. te dežele smo vedno samo iskoriščali sedaj pa se bumerank vrača nazaj do nas samih. Dasiravno mi kot slovenci vsaj neposredno od tega iskoriščanja teh zemlja nismo imeli dosti bomo pa pokasirali vse posledice tega delovanja. Te silne migracije so problwem za evropo ampak problem treba reševati v izvoru. sprejemanje beguncev pa prav tako postavlanje ograj in podobno pa je samo zdravlenje posledic na ta ali oni način. mi se sedaj prerekamo okoli tega kako bomo zdravili posledice ne pa kako bomo rešili izvor problemov.

ohnowhy ::

          je izjavil:

Drugač se pa strinjam s taboj da smo za krizo na bližnem uzhodu kakor tudi drugje po svetu na primer v afriki v pretežni meri krivi ravno mi zahodnievropejci.

Kaj si počel v Afriki, da si (so)kriv? Ok, saj razumem diamanti v Namibiji so res vabljivi, pa vseeno... A zdaj mislite tole zgodovino (eno bi pozabili, druge pa ne) kot pravično kaznovanje? Do kako daleč nazaj pa mislite iti? Pa fajn bi tudi bilo, da se sporazumemo, ali gre za kulturno in ekonomsko obogatitev EU ali pa za kaznovanje nekakšnih grehov iz preteklosti. Zdaj, predlagam, da gremo prav do prazgodovine (pa še zadnjih 70 let je kar težko), da se odpravijo čisto vse krivice, da bodo humanisti srečni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Matako ::

          je izjavil:

Drugač se pa strinjam s taboj da smo za krizo na bližnem uzhodu kakor tudi drugje po svetu na primer v afriki v pretežni meri krivi ravno mi zahodnievropejci. te dežele smo vedno samo iskoriščali sedaj pa se bumerank vrača nazaj do nas samih.


Ne vem za ostale ampak...
Za krizo v Siriji so krivi Sirijci. Vse ostalo je demagogija.
Nihče jih ni izkoriščal razen mogoče alavitska manjšina ostale Sirijce. Pa še to pravijo, da ni bilo pene, če si znal biti tiho in kdaj pa kdaj polizati kako alavitsko zadnjico. Ampak to ni naš problem.

Dokler se boste počutili krive, bodo prihajali. Ta občutek krivde tudi poganja "refuđis welkom" aktivizem.

Prej dojamemo, da ne da jim nismo nič dolžni, ampak so sedaj celo _oni_ dolžni nam.. prej gremo naprej. Nekateri celo v Džermani.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

3p je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


hehehehe. Čez 5 let se boste sprehajal naokoli z dolgimi bradami...


Hmm. To bi bilo pa res zaostalo. Dolge brade so v modi že par let. Ne vem če so še, ampak čez 5 let sigurno ne bojo več.


Zanimivo, da so na bližnjem vzhodu med suniti popularne že nekaj stoletij, pa nič ne zgleda, da bi kaj modo menjali.

harmony ::

Axbcd je izjavil:


Ene par takih je že bilo ko so jih vprašali zakaj so zbežali iz Sirije pa pravi 'ker bi nas sicer asad vpoklical v vojsko'. To je dezerterstvo, izdaja države. Oni niso bežali ker bi jim padale bombe po glavi ampak ker nočejo biti vpoklicani v vojsko. Take bi bilo potrebno vrnit nazaj v Sirijo v roke Asada pa naj on obračuna z dezerterji.

Dej ne seri. Ljudje enostavno nocejo ubijati svojih sodrzavljanov! V Siriji se ne ve ne kdo pije ne kdo placa. Sam tudi ne bi hotel biti clan neke vojske, ki mece barel bombe na civiliste, ces notri so tudi teroristi.

krneki0001 ::

Matako je izjavil:

          je izjavil:

Drugač se pa strinjam s taboj da smo za krizo na bližnem uzhodu kakor tudi drugje po svetu na primer v afriki v pretežni meri krivi ravno mi zahodnievropejci. te dežele smo vedno samo iskoriščali sedaj pa se bumerank vrača nazaj do nas samih.


Ne vem za ostale ampak...
Za krizo v Siriji so krivi Sirijci.


Sirijci so krivi za svoje begunce. Teh je nekje med 20 in 25%. Za te se strinjam, da jim je potrebno pomagati.
Ostalih 75 do 80% pa naterat nazaj, ker niso begunci. (Sej nemčija bo to storila, samo jih bodo poslali samo do države, kjer so bili popisani, mi jih biomo morali pa domov spravit - če nas bo dost s hrbtenico, da bomo to izvedli)

harmony ::

Axbcd je izjavil:



Islam, religion of peace.

Muslims Attack French People On A Bus

Muslims rioting in France. "Multiculturalism", had enough yet?

Torej ti najdes 2-3 primera, kjer je nekdo nekaj zakrivil in potem obtozujes 1.5miljarde muslimanov da so za vse oni krivi.

Zakaj potem ne izberes duhovnike-pedofile in reces 2.x miljarde folka je lahko potencialno pedofilov.

Nehajte ze enkrat poslopsevati!

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Axbcd je izjavil:


Ene par takih je že bilo ko so jih vprašali zakaj so zbežali iz Sirije pa pravi 'ker bi nas sicer asad vpoklical v vojsko'. To je dezerterstvo, izdaja države. Oni niso bežali ker bi jim padale bombe po glavi ampak ker nočejo biti vpoklicani v vojsko. Take bi bilo potrebno vrnit nazaj v Sirijo v roke Asada pa naj on obračuna z dezerterji.

Dej ne seri. Ljudje enostavno nocejo ubijati svojih sodrzavljanov! V Siriji se ne ve ne kdo pije ne kdo placa. Sam tudi ne bi hotel biti clan neke vojske, ki mece barel bombe na civiliste, ces notri so tudi teroristi.


Vsi ki niso za legalnega predsednika so teroristi. S teroristi se ne pogaja, torej se strelja na vse kar ni asadovo.

harmony ::

krneki0001 je izjavil:

(Sej nemčija bo to storila, samo jih bodo poslali samo do države, kjer so bili popisani, mi jih biomo morali pa domov spravit - če nas bo dost s hrbtenico, da bomo to izvedli)

Bo treba bosance in albance poklicat, da pomagajo. Slednji so namrec tudi 95% Slovenije zgradili.

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Axbcd je izjavil:



Islam, religion of peace.

Muslims Attack French People On A Bus

Muslims rioting in France. "Multiculturalism", had enough yet?

Torej ti najdes 2-3 primera, kjer je nekdo nekaj zakrivil in potem obtozujes 1.5miljarde muslimanov da so za vse oni krivi.

Zakaj potem ne izberes duhovnike-pedofile in reces 2.x miljarde folka je lahko potencialno pedofilov.

Nehajte ze enkrat poslopsevati!


Zato ker ni 2 miljarde župnikov.

Tako nekako kot smo belci krivi za vse težave črncev in bližnjega vzhoda in za poboje indijancev v ameriki.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

          je izjavil:

na primer v afriki v pretežni meri krivi ravno mi zahodnievropejci. te dežele smo vedno samo iskoriščali sedaj pa se bumerank vrača nazaj do nas samih. Dasiravno mi kot slovenci vsaj neposredno od tega iskoriščanja teh zemlja nismo imeli dosti bomo pa pokasirali vse posledice tega delovanja.



In katerega leta so se te izkoriščene kolonije osamosvojile in dobile svojo oblast?

Če primerjamo Nemčijo in Japonsko, ki sta se dvignili iz (dobesedno) pepela, ne vidim razloga, zakaj se kakšna Afriška država ne bi upala.

nejclp ::

Invictus je izjavil:


Ksenofobi so tudi vsi, ki imajo radi begunce. Ker sovražijo ljudi, ki jih ne marajo in jim govorijo naj se spokajo iz države. Sicer je pa meni vseeno kje živim.

SambaShare je izjavil:

Pustite ultra levičarje kot je aerie, njih je potrebno obravnavati kot otroke. Morajo biti pod konstantnim budnim očesom sicer se samouničijo.


Tole zgoraj je pomoje sintetizirana vsa slaboumnost človeštva na trenutni stopnji razvoja.

Prvič, beguncev nihče nima "rad". Sploh jih ne bi smelo biti, ljudje ne bi smeli bežati. Mogoče jih majo radi tisti, ki situacijo izkoriščajo v politične namene.
Drugič , označiti nekoga, ki zagovarja solidarnost in ostale pridobitve francoske revolucije in meni, da je treba ljudem pomagati, ne glede na narodno, rasno in versko pripadnost za ultralevičarja je kretenizem.
Tretjič, tudi med desničarji so spodobni ljudje, ki niso fašisti in menijo, da je treba beguncem pomagati. Govoriti, da so levičarji za begunce, desničarji pa proti beguncem je kretenizem.

Trditev, da so tisti, ki so proti ksenofobiji ksenofobi, ker ne marajo ljudi, ki so ksenofobi, pa je sploh razred zase. Kaj je ksenofobija je povsem jasno definirano in kaj je fašizem tudi, prav nič neznanega ni glede tega, popolnoma in povsem jasno in znano je, kam vodita ksenofobija in fašizem.

harmony ::

krneki0001 je izjavil:

harmony je izjavil:

Axbcd je izjavil:


Ene par takih je že bilo ko so jih vprašali zakaj so zbežali iz Sirije pa pravi 'ker bi nas sicer asad vpoklical v vojsko'. To je dezerterstvo, izdaja države. Oni niso bežali ker bi jim padale bombe po glavi ampak ker nočejo biti vpoklicani v vojsko. Take bi bilo potrebno vrnit nazaj v Sirijo v roke Asada pa naj on obračuna z dezerterji.

Dej ne seri. Ljudje enostavno nocejo ubijati svojih sodrzavljanov! V Siriji se ne ve ne kdo pije ne kdo placa. Sam tudi ne bi hotel biti clan neke vojske, ki mece barel bombe na civiliste, ces notri so tudi teroristi.


Vsi ki niso za legalnega predsednika so teroristi. S teroristi se ne pogaja, torej se strelja na vse kar ni asadovo.

Ves kaj poserjem se ti na takega predsednika, ki ne vidi razlike med CIVILISTI in TERORISTI.

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

harmony je izjavil:

Axbcd je izjavil:


Ene par takih je že bilo ko so jih vprašali zakaj so zbežali iz Sirije pa pravi 'ker bi nas sicer asad vpoklical v vojsko'. To je dezerterstvo, izdaja države. Oni niso bežali ker bi jim padale bombe po glavi ampak ker nočejo biti vpoklicani v vojsko. Take bi bilo potrebno vrnit nazaj v Sirijo v roke Asada pa naj on obračuna z dezerterji.

Dej ne seri. Ljudje enostavno nocejo ubijati svojih sodrzavljanov! V Siriji se ne ve ne kdo pije ne kdo placa. Sam tudi ne bi hotel biti clan neke vojske, ki mece barel bombe na civiliste, ces notri so tudi teroristi.


Vsi ki niso za legalnega predsednika so teroristi. S teroristi se ne pogaja, torej se strelja na vse kar ni asadovo.

Ves kaj poserjem se ti na takega predsednika, ki ne vidi razlike med CIVILISTI in TERORISTI.


Jaz serjem pa na teroriste, ki zanalašč streljajo na civiliste, da bi jih čimveč pregnali iz doma, kot so to delali al nusra in ostale teroristične organizacije plačane s strani američanov v siriji.

Ja, tudi asad je slaba opcija, vendar najboljša v tem trenutku. On vsaj ne pobija vseh manjšin in različnih verskih skupin ter je ukinil šeriatsko pravo in vzpostavil sekularno pravo. Ostali bi še vedno radi živeli po zakonih iz 7 stoletja.

ohnowhy ::

harmony je izjavil:

Ves kaj poserjem se ti na takega predsednika, ki ne vidi razlike med CIVILISTI in TERORISTI.

To je stvar številk, ne humanosti, navadno izberejo pač manjše število žrtev glede na pričakovanja.

harmony ::

krneki0001 je izjavil:


Ja, tudi asad je slaba opcija, vendar najboljša v tem trenutku. On vsaj ne pobija vseh manjšin in različnih verskih skupin ter je ukinil šeriatsko pravo in vzpostavil sekularno pravo. Ostali bi še vedno radi živeli po zakonih iz 7 stoletja.


Kaj je to seriatsko pravo? Nastej vsaj 10 zakonov iz tega prava, pa da vidimo razlike ter zakaj se ljudi otepajo taksnih zakonov.

ohnowhy ::

nejclp je izjavil:

Sploh jih ne bi smelo biti, ljudje ne bi smeli bežati.

Marsikaj ne bi smelo biti, pa je, žal ne živimo v idealnem svetu.
««
189 / 373
»»