» »

Projekt z embedded linux - kaj racunati stranki

Projekt z embedded linux - kaj racunati stranki

KernelPanic ::

Spostovane dame in gospodje!

Prosil bi vas za sicer (ne)tehnicen, temvec nasvet poslovne narave. Namrec, dobil sem projekt, ki vkljucuje postavitev embedded linuxa na neko napravo. Projekt je ovrednotnen z urno postavko. Zanima me, ali bi vi v taksnem primeru obracunali cas, ko racunalnik samostojno prevaja linux jedro ali bi to izvzeli iz racuna?

S spostovanjem,
M.

Invictus ::

Haloo. Kako vprašanje.

Zaračunaj vse. Kaj si boš tudi odštel čas, ko greš na WC?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KernelPanic ::

Invictus je izjavil:

Haloo. Kako vprašanje.

Zaračunaj vse. Kaj si boš tudi odštel čas, ko greš na WC?
Ok, ok! No ne vem, ne zdi se mi fer, zato sprasujem, hocem igrat fair-play!

Vesoljc ::

ne pozabit underclockat kompa.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

KernelPanic ::

Vesoljc je izjavil:

ne pozabit underclockat kompa.

HAHAHAHAHAHA, zdeele sem se pa posteno nasmejal! :D

Invictus ::

KernelPanic je izjavil:

Ok, ok! No ne vem, ne zdi se mi fer, zato sprasujem, hocem igrat fair-play!

Prevajanje spada zraven, ker moraš za to imeti delovno sredstvo, ki ga moraš amortizirati.

Koliko časa ti pa prevaja? Saj to ne bi smelo več biti kot pol ure. Drugače kupi boljšo škatlo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KernelPanic ::

Invictus je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

Ok, ok! No ne vem, ne zdi se mi fer, zato sprasujem, hocem igrat fair-play!

Prevajanje spada zraven, ker moraš za to imeti delovno sredstvo, ki ga moraš amortizirati.

Koliko časa ti pa prevaja? Saj to ne bi smelo več biti kot pol ure. Drugače kupi boljšo škatlo ...

Hmm, build custom image-a z Yocto ter z par custom recepti traja 118 minut - vceraj sem meril cas.

Invictus ::

Ne bom pameten, ker zadnje čase tega ne delam, ampak se mi zdi veliko. Ne vem če je prevajanje Linux kernela trajalo več kot par ur na 486.

A to prevajaš celo distribucijo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KernelPanic ::

Invictus je izjavil:

Ne bom pameten, ker zadnje čase tega ne delam, ampak se mi zdi veliko. Ne vem če je prevajanje Linux kernela trajalo več kot par ur na 486.

A to prevajaš celo distribucijo?

Z Yocto naredis cisto svojo, najprej se builda kernel, potem custom aplikacije (v mojem primeru Qt app, downloada se knjiznice), potem se vse to skup zapakira v en image, image posnamem na microsd, vstavim v testno plosco. To vse skupaj traja cca. 130 minut, build kernela, custom app, donwload knjiznic, zlaganje vsega v en image, pa traja cca. 118 minut na mojem I7 kompu z KUbuntu 15.04.

Invictus ::

Za cel image pa je. Samo saj vedno ne prevajaš komplet zadeve ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

@KernelPanic: A ti crosscompiling toolchain kompajlaš vsakič znova? In vse knjižnice? Jaz dosti kompajlam za MIPS pa na i5 ne nucam toliko. Saj ni treba kompajlam vsakič vsega z nule.

KernelPanic ::

BlaY0 je izjavil:

@KernelPanic: A ti crosscompiling toolchain kompajlaš vsakič znova? In vse knjižnice? Jaz dosti kompajlam za MIPS pa na i5 ne nucam toliko. Saj ni treba kompajlam vsakič vsega z nule.
Ja po moje sm tle nekaj zasral, moram se 1x pregledati konfiguracijske fajle, uglavnem, potem se vse to racuna ali ne, ker do sedaj nisem?

BlaY0 ::

Ti kar računaj. Ko boš to naredil 10x boš itak optimiziral proces do take mere, da boš porabil pol manj časa. Takrat jim potem lahko daš kakšen "popust" ;)

KernelPanic ::

BlaY0 je izjavil:

Ti kar računaj. Ko boš to naredil 10x boš itak optimiziral proces do take mere, da boš porabil pol manj časa. Takrat jim potem lahko daš kakšen "popust" ;)
Ok, hvala! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšlo Linuxovo jedro 5.1

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
247507 (5018) Zvezdica27
»

Morebitna kazen

Oddelek: Loža
438063 (6600) St235
»

[PHP]Zajem podatkov iz baze

Oddelek: Programiranje
353812 (3449) cobrica
»

[C#] današnji datum in rojsni datum

Oddelek: Programiranje
374394 (3881) vojko20
»

[c#] problem pri zapiranju aplikacije

Oddelek: Programiranje
112086 (1724) KernelPanic

Več podobnih tem