» »

Hlajenje diska

Hlajenje diska

MrShadow ::

Imam problem, da se mi disk v ohisju pregreva in zaradi tega kdaj pa kdaj pride do izpada..(self reset itd.)
Imam chiftech big tower....
kaksen predlog kako na "potiho!!!" ohladit diske?

hvala

lp
MrShadow

c3R4R ::

Ta problem smo že obravnavali!!

Če maš chiefteca, dej en 80x80 vent pred disk... Sej maš nastavek.. In problem bo rešen...

goku :) ::

Najbolje je 120 ali pa kar vodno hlajenje

bf4ed ::

VOdno na disk je ČIST brezveze pa ne bluzite. Daj en navaden vent spredaj ali pa od spodaj, jaz sem dal pa mi je temp padla iz 37 na 17 na maxtoru kateri ma senzor vgrajen, kot večina novejših diskov. Gledaš pa lahko z MBM.>:D

c3R4R ::

@goku16
Vodno hlajenja za disk ne pride v poštev... A boš vodni blok na disk naredu.... Dej mal razmisl:\

@MrShadow
Lahko tudi kaj takšnega.. Priporočam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

goku :) ::

Verjetno si opazil da se hecam:\ :\

bf4ed ::

Jaz sem pa mislil da resno misliš, ker sem že videl da so eni delali.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

IR Babun ::

Upam da ne bom prov neumn izpadu, sam koko vi temperaturo na disku merte, a gor date svoje senzorje, a majo vasi diski ze kasne vgrajene senzorje?
SCREW THE GOVERNMENT

bf4ed ::

Jao pa poglej kaj sem zgoraj napisal!>:D

frenk ::

bf4ed:al mogoče veš kre senzor je HDD senzor...jest mam winbond 1 do 3, HDD-ja pa ni not...:\

bf4ed ::

Nevem točno, enkrat mi je bil tam še en senzor z imenom diska potem ko sem pa 2. sprobal po reinstalaciji pa ga več ni bilo. Morem malo pogledat da bom videl zakaj je tak.>:D

IR Babun ::

Pismo, jest mam oa cist novga Seagate-a, pa nima tega temperaturnega senzorja ;((
SCREW THE GOVERNMENT

sash ::

seveda ima seagate senzor, sam v MBM-u morš vklopit merjenje temperature pod General pol maš pa nekje spodaj Scan IDEDrive... pa tist vklopi in ponovno zaženi MBM pa se ti bo med senzorji pokazal en ki bo imel tako oznako kot jo ima disk - nekak v stilu ST380023A

Drugač pa obstaja malo morje programov za merjenje temperatu, npr zelo preprost je "DTemp" ki ga samo zaženeš in že se ti pokaže v sistemski vrstici temperatura diska, pa zelo majhen je program - če ga kdo rabi mu ga lahko pošlem, sicer pa google najde marsikaj

aja pa tud vsi novejši diski majo merjene temerature podprto, razen WD-ja ki pa je to bojda opusto
--------------------
Think different...
TOROiD Group

IR Babun ::

Kul
sash hvali ti, prej sploh nisem opazu opcije Scan IDE Drives, itaq vse povrsno preberem in pregeldam, tok da se ne cudim, disk ma pa zdj 42°C.

Ne vem kdaj se bom naucu bolj pozorno kj prebrat:\ , upam da vsaj do naslednje sobote (Matura):D
SCREW THE GOVERNMENT

kuglvinkl ::

Mojmu senzorju ne zaupam nič. V sobi je bilo 15C, kazal je pa 8. Maxtor (40 GB).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

frenk ::

hvala sash...zdej dela...temp sta 43 in 45, diska sta pa ibm 40G in ibm 80G

bf4ed ::

Zdaj sem sprobal mbm pa mam win2000, pa napiše da morem zagnat giveo.sys kak to napravim da bo delal v win2000.:\

Jaka83 ::

bf4ed: Kolk maš pa temperaturo v sobi?:\ Če imaš disk na 17C, morš met pol zihr 14C v sobi. Ventilator ti zrak samo premika, ne more pa ga ohladit pod sobno temperaturo.
In vsi tisti, ki mislite, da je vodno hlajenje za disk neuporabno, si poglejte teste novih kitov za vodno hlajenje. Disk namreč zaliješ s termalno pasto, ki se strdi ko jo zmešaš z drugo komponento te paste in tako narediš ravno ploščo, na katero pritrdiš kovinsko ploščo in nanjo pritrdiš blok. Men se to sicer zdi nepotrebno, ampak če imaš res krizo z diskom, je to tiha rešitev.

bf4ed ::

No temp v sobi je nekje 20-21, če pa ti rečeš da ne moreš disk pod 20 ohladit potem bo pa že držalo.>:D :) :D :P

Jaka83 ::

Verjetno si imel fiziko v osnovni šoli nezadostno. Že zdrava logika ti pove, da stvari, ki se segreva nad sobno temperaturo, ne moreš z navadnim prepihom ohladiti pod sobno temperaturo. Verjetno ti senzor napačno kaže. Ne bi se rad kregal, ampak tko to je.

goku :) ::

Skoraj da!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382960 (1732) rejven
»

Dilema kateri procesor je boljše imeti AMD vs INTEL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
512678 (2678) jype
»

temperatura sata diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302907 (2281) Jan987
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223405 (2775) TESKAn
»

Msi K7t turbo voltage mod

Oddelek: Navijanje
161020 (793) franci

Več podobnih tem