» »

Filtriranje emaila

Filtriranje emaila

Trojaner ::

Znano je, da obstajajo doloceni servisi, kjer lahko posljes email tako, da sam dolocis kaj naj pise v From: polju. Tako se lahko uporabi popolnoma izmisljen naslov, vcasih tudi domena, ki ne obstaja. podobna tehnika se vcasih uporablja tudi za spamanje. Zanima me, ali kdo ve za kako resitev, s katero bi se dalo dosect da bi se taki maili izfiltrirali in ne bi bili prikazani-klient je Outlook Express (torej, da bi Outlook sam prepoznal take neveljavne anonimne izvire?) Obstaja kak tak programski dodatek za OE? Ali bi bilo potrebno zamenjati mail reader? Vse ideje dobrodosle... ;)

LoneWolf ::

Za posiljanje mailov z laznim From: delom niti ne rabis nekih posebnih servisov, to se da cisto enostavno in legalno naredit iz Outlooka, na primer. Vcasih celo pride prav, imel sem ze kar nekaj primerov, ko nekomu ne mores poslati maila, ker njegov (obicajno sluzbeni) postni streznik ne dovoljuje sprejemanja poste, ce posiljatelj nima naslova z njihove domene.

Na kaksni podlagi si predstavljas da naj bi Outlook prepoznaval maile z "laznimi" izvori, mi ni cisto jasno. Lahko preveri, ce navedena domena obstaja, mogoce celo kaj pocara glede poti, po kateri je prispela posta in je zapisana v headerju, za kaj vec pa niti nima pogojev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Apps

Oddelek: Pomoč in nasveti
7779 (617) Karlos
»

velikost e-mail predalov

Oddelek: Omrežja in internet
254300 (3891) Bakunin
»

program za branje in poslij. e-maila

Oddelek: Omrežja in internet
122409 (2252) tha_man
»

Mail reader

Oddelek: Programska oprema
131274 (1172) andrej

Več podobnih tem