» »

iPhone - 4s - težava

iPhone - 4s - težava

Helena123 ::

Živjo.
Rabila bi nasvet glede iPhone 4s. Preko bolhe sem kupila omenjeni telefon. Sedaj je pa težava sledeča, saj prejšnja lastnica ni izklopila svojega Apple ID-ja na telefonu, kar pomeni, da brez gesla ne morem poenostaviti telefona na tovarniške nastavitve. Prodajalka žal noče pomagati oz. vrniti denarja. Morebiti kdo ve, kaj se da v tem primeru narediti? So pa na telefonu vsi njeni podatki, od fanta, znancev, skratka vse, kar ima oseba na telefonu. Bi lahko v takem primeru policija karkoli pomagala? Osebno mislim, da ne, ker je pač vse na "sivo".
Obstaja morebiti tudi možnost, da poenostaviš telefon brez, da bi vedela geslo za ID.
Glede na izkušnje na vašem forumu, vas prosim, da pišejo le oseb, ki so že kdaj restorale iphone brez gesla. Ne mi prosim lepiti linkov do spletnih strani, ker teh sem že veliko pregledala in noben postopek še ni deloval do sedaj.

Hvala za kakršnokoli pomoč

RokX ::

Settings / App and iTunes Stores / Logout ?
Settings / iCloud / Logout ?
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Helena123 ::

Sem probala, vendar tudi za izpis potrebuje geslo:/

RokX ::

Aha ti govoriš o Passcode-u.

Edini način da resetiraš je opisan na tej spletni strani na dnu: Restore using recovery mode

Upam da razumeš angleško.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

amacar ::

Žal ne bo šlo. Nekateri so rešili tako, da so pisali na apple in prilagali dokazila, da je telefon res njihov, bo pa vsekakor daljša pot. Najlažje je, da se lastnica odjavi. Če se noče bi jo js poskušal nekako prepričati s stvarmi, ki so naložene na telefonu.

Helena123 ::

@rokX: passcode ni problem, ker to kodo mi je povedala. Problem je password od Apple ID-ja oz. iCloud. Problem je, ker ne morem restorati, ker ne morem ugasniti funkcije find my iphone, ker zahteva geslo.

@amacar: ok, hvala lepa.

Apple ::

Helena123 je izjavil:

@rokX: passcode ni problem, ker to kodo mi je povedala. Problem je password od Apple ID-ja oz. iCloud. Problem je, ker ne morem restorati, ker ne morem ugasniti funkcije find my iphone, ker zahteva geslo.

@amacar: ok, hvala lepa.


Prodajalka ti lahko na žalost zagreni življenje tako, da označi ta telefon kot ukraden... No, potem si res nimaš več kaj pomagati z njim...

Zagrozi ji s policijo zaradi goljufije...

Če bi vsak lahko resetiral telefon na tovarniške nastavitve, kljub vklopljeni funkciji Find my phone, potem bi bila ta funkcija neuporabna.
LP, Apple

Helena123 ::

Seveda. Verjetno je policija res še edina možnost, ki mi tukaj ostane na razpolago.
Hvala za pomoč.

crniangeo ::

zakaj se pa preprosto ne poresetira telefon na factory reset ? uporabiš itunes in dtu recovery mode?:)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Apple ::

crniangeo je izjavil:

zakaj se pa preprosto ne poresetira telefon na factory reset ? uporabiš itunes in dtu recovery mode?:)


Telefon/iTunes ne dovoli, ker je vklopljena funkcija Find my phone...
LP, Apple

DeeJay ::

Pomojem ti je prodala ukraden telefon.
Ne vem zakaj si folk ne prebere kak nasvet preden kupuje rabljene telefone.
http://www.cnet.com/how-to/4-tips-for-b...

http://www.macworld.com/article/1167810...
itd itd itd... tega je na googlu, ko dreka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ipad geslo

Oddelek: Pomoč in nasveti
8972 (726) tiltech
»

Emonagram hoče up. ime in geslo @icloud.com

Oddelek: Mobilne tehnologije
92313 (1909) AnotherMe
»

Ukradli iPhone 6 Plus

Oddelek: Mobilne tehnologije
318697 (6705) blackbfm
»

V končni verziji iOS 7 najdeni že dve luknji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2312948 (9231) driver_x

Več podobnih tem