» »

Router prekinja povezavo z napravami

Router prekinja povezavo z napravami

NLight ::

TL-WR740N / TL-WR740ND

Vse je delalo ok do približno enega meseca nazaj. Zdaj je pa tako, da ko je neka naprava že povezana prek WLAN-a, in se povežem prek WLAN-a z drugo napravo, router prekine povezavo z obema napravama in se ni mogoče povezati nazaj vsaj nekaj minut oz. do restarta routerja. Včasih rata da so vse naprave povezane in deluje, včasih pa kar prekine povezavo.

Predpostavljal sem da ima DHCP težave pri dodeljevanju IP-jev, zato sem vse nastavil fiksno (mobitele, prenosnike in stacionarne računalnike). Nekaj minut za tem je celotno omrežje začelo delati zelo počasi. Stacionarni PC in router sta povezana prek kabla, a ko sem dostopal do routerja prek tega računalnika je bil dostop otežen - dolgo časa je nalagalo konfiguracijske strani od routerja. Kar ni razumljivo, saj sta PC in router povezana direkt en na drugeg in bi morala povezava delati brez problema, stran se pa nalaga kot da imam 256kbps povezave med PC in routerjem. Takoj ko sem DHCP vrnil na auto je vse zopet delovalo normalno, dokler zopet ne povežem več naprav, ko bo spet router prekinil vse povezave.

Ne morem ugotoviti kaj je narobe. Vse je delalo ok do pred cca. 1 mesecem, in nisem spreminjal nobenih nastavitev.
  • spremenilo: NLight ()

SeMiNeSanja ::

Da ti router po malem crkava pa nisi pomislil?

Poskusi naresti firmware upgrade/refresh, če imaš to možnost.
Če ti to ne bo pomagalo.....imaš še garancijo?

NLight ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Da ti router po malem crkava pa nisi pomislil?

Poskusi naresti firmware upgrade/refresh, če imaš to možnost.
Če ti to ne bo pomagalo.....imaš še garancijo?


Firmware upgrade sem naredil malo prej. Bom videl če kaj pomaga. Lastnik routerja je T-2 ampak preden kličem naj prinesejo novega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6662116 (10189) kremsnitka
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423618 (1537) AC_DC
»

Tp-link in DD-WRT

Oddelek: Omrežja in internet
192540 (1555) drakulas
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74409 (4186) Piqui
»

Kateri router do 40-50 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10117457 (14633) BlaY0

Več podobnih tem