» »

ATI 9500 PRO Problemi !!!

ATI 9500 PRO Problemi !!!

KoKoLiNo ::

Danes sem kupil ATI 9500 PRO in ga dal v PC. In glej zlomka.. že ob zagonu PC-ja se monitor čudno obnaša. Oz. slika na monitorju... Kot da bi bila premajhna osveževalna frekvenca pa tko monitor valovi ( prej tega ni delalo ) Sem potem v windowsih menjal osveževalno frekvenco in... še vedno isto... sploh ne jebe... monitor še vedno kot da bi bil morje..valovi...... Monitor pa je SAMSUNG 9595 NF... prej sem imel kartico fx5200 in je delalo vse normalno..z monitorjem vse o.k.. pri osveževanju 100 hz...sedaj pa sem poskusioil vse možne načine osveževanje in monitor kr naprej valovi...Kje je problem ?
Nekateri pravijo da so spominski čipi na grafični kartici problem ? JE to reS ? Kaj storiti..help !!!

skalca_man ::

To kar ti bom svetoval ima le pasivno vrednost odgovora vendar:Pojdi v trgovino čimprej DA PREGLEDAJO če je kartica vredu ali pa je kaj narobe z nojo ali z tabo/tvojo opremo problem je le v tem ker si le par dni omejen na tako imenovano super garancijo cca8 dni včasih manj včasih več tako da čimprej v trgovino na reklamacijo,sam nimam ATIja tako da ti bo mogoče kdo drugi svetoval kak drug nasvet vendar če ne bo pomagalo pohiti da ne zamudiš tega roka kajti po tem roku lahko prodajalec da kartico na servis in ti jo NE ZAMENJA takoj.

boštjan ::

jaz pa mislim da maš en hud problem z driverji,ki se tepejo med sabo.Zato ti priporočam da popolnoma odstraniš detonatorje z drivercleanerom

KoKoLiNo ::

Ma kako driverji ? ČE pa že ko sem v BIOS-u se to dogaja...

boštjan ::

probaj ti tega radeon na keri drugi mašini,da boš vido če je res kartica kriva

Fury ::

jap, kartica je kriva... zgleda mas zanic ohisje.. in ti EMI nagaja.. jest sem mel tut tak problem, ki sem ga sicer začasno rešil z uporabo DVI->VGA converterja in sem monitor na DVI priklopu in ni nic sral... pol sem zamenu ohisje in je use kar na1x nehal srat (prej nism vedu da je ohisje krivo) .. sem bral po forumih in se folku to dost dogaja.

Mozno pa tut da mas kaksno drugo karto zravn al pa slabo maticno da ti tok sevanja oddaja...

SEVEDA PA JE mozno tut da je radeon pac zanic in to ni to kar ti jest govorim :)

KoKoLiNo ::

No...malo sm zgrešil...problem se dogaja pri osveževanju slike pri 60Hz...Pri ostalih RADEONIh se tudi to dogaja ker pač je ta problem da kartica zazna namesto monitor avtomatsko kao da je priklopljen TV ... Pri ostalih frekvencah monitor ne valovi....razen pri frekvenci 60Hz. Ampak vseglih..nevem kaj naredit. Mam monitor asmsung 959 Nf in podpira visoke frekvence...tko da... se mi splača zamenjat kartico ?

Reloaded ::

Pozdravljeni!
Jaz mam tudi nek tak problem z temle radeonom. Igre in vse ostalo dela odlično, a če bolje pogledam vidim kako slika rahlo valovi, Mislim res rahlo. Črte so komaj opazne od blizu, a na črni podlagi kar vidne. Res pa imam majhno ohošje in se mi zdi zanimiv primer Furyja, ki je tole rešil z menjavo ohišja. Prosim za kakršnekoli nasvete. Moje mnenje je da gre za EMI, kaj pa vaše?:D :O
Reloaded!!!

San ::

Kaj pa če je kriv moire na monitorju?

KoKoLiNo ::

ne ni moire.. :((( ko bi le bil...

Fury ::

nene, nism z menjavo ohisja... monitor sem prklopu na DVI prklucek preko converterja.. na VGA prikljucku se zmer serje.

Sydk ::

Reloaded: si preprican da se ti ne pregreva, ker ko se je moj stari geforce zacel pregrevat, je nastopil tvoj problem z valovanjem slike, in milim da kabel oz, konektor prenese vrocino oz. kake cudne visoke frekvence in pol imas na monitorju kar imas....poskusi vse prevetrit in ohladit...ce bo kaj boljs

KoKoLiNo ::

to je tudi zanimivo ja s pregrevanjem.. pri voskih temp pač pride do motenj..ampoak vseglih.... kolkr sm jst uspel prebrat je pač pri vseh ati radeon 9500 pro ta napaka..kao da.. grafična kartica monitor spozna kot da je TV...

Odpadnik ::

kokolino:
No go, yo. To ne sme biti kar napaka s katero bi se mogu sprijaznit. Itak, pa se mi zdi, da če bi kartica imela ta problem, da se ga da softwearsko popravit - gonilniki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrednost radeon 9800 XT??

Oddelek: Kaj kupiti
151386 (1133) Icematxyz
»

Čudno migetanje na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
7742 (667) Exilian
»

1152x864 @ samo 60hz osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81090 (943) ||_^_||
»

LCD monitor in občasne vertikalno valovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111107 (969) DanKick
»

Radeon 9500 PRO in moteče valovanje slike.

Oddelek: Pomoč in nasveti
311295 (936) CaqKa

Več podobnih tem