» »

Formatiral s podatki

Formatiral s podatki

Robocop1 ::

Pred nekaj meseci sem formatiral računalnik in sedaj pogrešam nekaj slik. Verjetno sem jih pustil v mapi "My Pictures" in tako s formatiranjem povozil celotno mapo. Zanima me, ali je kakšna verjetnost, da te slike dobim nazaj. Menda se z določenimi programi da obnoviti podatke. S čim se splača preizkusiti?

AC_DC ::

Če si po formatiranju na novo namestil os na taisti disk & ter je bil disk do sedaj v uporabi, potem je verjetnost za uspeh 0.1%.

Recuva, deep scan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Thuban ::

če si ta disk uporabljal je verjetnost rešitve zelo blizu 0.

Tebi se ne splača delat nič, sploh če nameravša ta program za reševanje podatkov namestiti na disk iz katerega bi rad reševal podatke. Nesi disk profesionalcem ki se s tem ukvarjajo in se pripravu na izjemno visok račun.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Robocop1 ::

Na to isto particijo sem namestil isti OS, samo format sem naredil, ker je prej vse štekalo. Od takrat sta minila dobra 2 meseca in računalnik deluje nekaj ur dnevno.

Ni nič tako nujnega, iste slike lahko še enkrat skeniram in uredim, vendar me čaka dodatno delo... sem upal na kakšen programček, tako da bi kliknil in po kakšni urci iskanja dobil slike nazaj.

Aaa, pa še to: Če se slik z nobenim programom ne da obnovit, potem tudi profesionalci odpadejo, saj tudi oni uporabljajo določeno programsko opremo za reševanje.

AndrejS ::

Za pravo ceno bi se morda dalo dobiti podatke nazaj.

Aston_11 ::

Robocop1 je izjavil:


Aaa, pa še to: Če se slik z nobenim programom ne da obnovit, potem tudi profesionalci odpadejo, saj tudi oni uporabljajo določeno programsko opremo za reševanje.
To si zelo posplošil, kot da predvidevaš, da uporabljajo kakšne hobby in zastonjske programe z neta, niti jim recimo ne pade na pamet, da bi disk izklopili, predenj ga vestno dnevno prepisujejo s podatki...

Thuban ::

robocop1

vzemi list papirja in svinčnik. napisi besedo SLIKA, nato vzemi radirko in jo pobriši. Na tej točki boš še vedno lahko prebral kaj je prej pisalo na tej točki.
Zdaj pa 20x napiši povsme naključne besede in jih poradiraj in znova nekaj napiši. Boš še lahko videl kaj je prej tam pisalo? :)

To delaš ti. povsem zavestno. namesto da bi takoj rešil problem zdaj ta disk še vedno zavestno uporabljaš in še vedno prepisuješ slike.

Robocop1 je izjavil:

Aaa, pa še to: Če se slik z nobenim programom ne da obnovit, potem tudi profesionalci odpadejo, saj tudi oni uporabljajo določeno programsko opremo za reševanje.


za reševanje datotek obstajajo izjemno dragi programi. Če misliš da uporabljajo zastonj recuvvo, se motiš.
Vseeno pa je verjetnost, da jim uspe, zelo majhna zaradi tvoje vsakodnevne uporabe tega diska.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

solatko ::

Večinoma se faili ne vpisujejo na mesta, kjer je že zapis, če je uporabil quick format, so vse datoteke še na disku, samo poti do njih so zbrisane.

Šele, ko so vsi sektrji v particiji popisani, se začnejo prepisi na starih mestih, takrat pa je vrnitev težko izvedljiva, ne pa nemogoča. Računalniški forenzik bi vam to znal strokovno razložiti.

V vsakem primeru lahko poizkusi z nekim free programom, za reševanje slik (ne vseh datotek).
Iskalnik da kar nekaj možnih programov.

https://www.google.si/?gws_rd=ssl#q=pic...
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov iz SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
294087 (3056) Mare2
»

Zunanji disk crknil - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
173235 (2775) opeter
»

Povrnitev izbrisanih slik - tablica Asus

Oddelek: Programska oprema
91081 (835) Blum
»

Mrtev zunanji trdi disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
304131 (3615) Lonsarg
»

Fujitsujev "eliminator" magnetnega zapisa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
657698 (5096) Wolfman

Več podobnih tem