» »

Grafična Geforce ali Ati?

Grafična Geforce ali Ati?

«
1
2

Alkoman ::

mi lahko svetujete, katero grafično se bolj splača kupiti oz. katera je boljša tako za igre kot za video.
In pa kako je z Directx-om pri teh karticah?

V mislih imam GF FX 5200 128MB DVI/TVOUT ultra in pa Radeon 9000 PRO 128DDR

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

frenk ::

nobena od teh dveh...radeon 9100(pro ali nepro)

boštjan ::

9100 je samo 9100,nobenega PRO ni tule
ALKOMAN,5200 ultra je dosti bolja od 9000pro,uporabi google za dodatne teste,jaz pa ti dam nekaj od priznanih strani, gffx5200u_benchmarks, 5200ultra, nv34

Dr_M ::

definitivno fx5200 ultra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

5200 za 3D igre res ni, kar boš razbral iz testov, brez da jo preizkusiš.

kuglvinkl ::

je kdo kaj klicaril okrog, kdaj pridejo Ultre?
Your focus determines your reallity

Grey ::

Zdej, js sm si kupu FX5200 ne Ultra in morm reč, da sta kartici R9000Pro in Fx5200 v nekako istem rangu, mogoče je nekje fxmal hitrejši nekje počasnejši. Vsekakor pa GF če maš intel. Js sm meu radeon 9kPro pa sm meu neke probleme. Zdej ne vem al je to zato k se niso štekale plata pa kartica al je bla na kartici napaka.

frenk ::

je splošno znano da je z nvidia karticami veliko manj problemov kot z ati karticami ampak je ati baje zadnje čase veliko delal tudi na tem

T(he) Boss ::

No, da ne bom nove teme odpiral, zamima me samo to, ce kateri ko ima atija spila unreal 2ali pa 2003? Zakaj zginjajo texture in kdo je kriv za to? (ati ali razvijalci igre?);(

frenk ::

the boss: nalož tazadne driverje pa poglej če je kšn popravk za to špilo in ati kartice

San ::

Ni kriva grafa niti programerji, temveč tvoj sistem oz. ti sam, ker ne skrbiš zanj tako kot treba.

boštjan ::

the boss,povej svoj system da ti bomo lahko pomagali.osebno pa špilam UT2003 na 4XAA+AF in vse na največje detajle brez problema s systemom ,ki je v podpisu.Pa neglede,kere driverje mam. Moram še dodat,da je tudi UNREAL 2 delo odlično na enakih nastavitvah.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Oblivion ::

Jst mam AthlonaXp 2400+ TBb, Radeona 9500pro, pa mi tudi ne glede na katere driverje mam dela Ut2003 6xAA in 16xANISO brez problema ;) Pa tudi Unreal 2 dela brez nobenih tezav.

T(he) Boss ::

Hmm, ne skrbim za sistem?... No, v glavnem nalozene mam win xp, proc 2.0 xp, grafa radeon 7200, driveri so iz marca, ker ta novi ne delajo, ce jih nalozim mi na zaslonu natane popacena slika in je treba restar in nove drivere. Plato pa mam gigabyte (GA-7VAX) z 400kt. Pa ne bote sedaj rekli, da so driveri, ker unreal tounament ni delal niti te ko je izsel niti sedaj (oz. dela, samo ponekod texture zginajo).

Zheegec ::

Hm, verjetno tvoja grafa ni ravno najbolje podprta s strani razvijalcev0:)
Na R9100 ni problemov spljoh.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

San ::

Ok, ok, tuki je pa res kriva grafična.

T(he) Boss ::

Graficna ne more bit kriva, kvecjemu gonilniki. GTA 3 je imel tudi tezave, je nekaj casa vcasuh rabo, da je narisal cesto, GTA:VC pa nima nikakrsnih problemov in lepo deluje. Pa tudi colin 3 demo se norcuje iz mene, napise, da moja graficna ne izpoljuje minimalnih zahtev za igranje igre.

boštjan ::

the boss,prosil bi te da tvoj problem prestaviš v oddelek Pomoč in nasveti.
Hvala;)

vidi ::

:D Za tiste, k se ne morjo odločt :D

Tale FILM bo marsikomu pomagal :P

Senitel ::

In kdo tukaj kupuje 5800 Ultra, da bi ga moralo za FX Flow skrbet? :\

speed machine ::

Pri unrealu 2003 so tud men zginjale teksture še na stari geforce2mx400, sam ni bil problem v igri ampak v mojih cd-jih. Tak da lahk maš tu problem. Aja, pa T(he) Boss, gta:vice city ma tud probleme z izrisovanjem tekstur(na nekaterih grafičnih). Tak da so zdej en patch izdal.

Marjan ::

Grafična Geforce ali Ati?

Nisem bral drugih odgovorov, vendar je moja izkušnja če imaš Intela OBVEZNO Nvidia grafika, drugače boš crknil

Resno.

speed machine ::

Hm, jz mam Intela pa radeona 9500pro in sem še živ.:D

Marjan ::

Sej pravim - moja izkušnja.

Sem se jebal z R9000pro in formatiral ... in crknil.

No, zdej sem zamenju za FX5200 in laufa, kot bi bilo s puterčkom namazano :D

C_maniak ::

Oooo, tud radeon 8500 (ki je btw še zmeri najboljša kartica v tem razredu radeonov) laufa ko bi blo s puterčkom namazano. Pa še mal marmelade gor:P . Njam, njam....;)
Je pa res, da so ati-jeve kartice manj zanesljive in kvalitetne od nVidiinih. Ampak vseen niso tak šrot, da jih ne bi blo vrdno kupit.

speed machine ::

Hm, če lohk vprašam kakšno zvezo ma R9000pro z formatiranjem? Ker lahk da maš probleme z združljivostjo strojne opreme (matična...). Pa še eno vprašanje. Kje tukaj se kaže krivda intela, da ti radeon ne dela?

C_maniak ::

Tud jez se to sprašujem...

Marjan ::

Nobenega ne krivim. Le pravim, da v mojem računalniku nista bila kompatibilna Intelovo čipovje na stari plati in Radeon. :\

DSmidgy ::

Men je tud ATI zajebavou a plati z intel chipsetam. Z R9000 se učasih komp sploh prižgal ni, pri R7500 je pa učaasih štekal.

Zheegec ::

No saj stare plate so drug problem, pri novih pa pač mora delat, druge ni:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Je pa res, da so ati-jeve kartice manj zanesljive in kvalitetne od nVidiinih. Ampak vseen niso tak šrot, da jih ne bi blo vrdno kupit.

Ki si to pobral, da so manj zanesljive in kvalitetne

C_maniak ::

Emmmm, nism probal, govorim naprej izkušnje drugih. Jez osebno sm zelo zadovoln s svojim radeonom, čeprov sm meu na začetku neke težave, ampak so se pol čudežno odpravle. Če ne bi me kr motle (rečmo v wordu pr textu na celi strani so se začele čez širini pojavljati čudne....hmmm, črte. Take lomljene črte. Ne da bi me omejevalo pri branju, sam je pa moteče. Enako je pr toci 3 v meniju, sam da je tm to velik hujše, ampak to me sploh ne mot, kr pri samem igranju toce pa tega ni).
Če bi meu več dnarja bi si ziher Ti4200 kupu.

San ::

To je kr neki, da so ATI slabše in manj stabilne. Ponavadi to govori folk, k si želi da bi izpadli kot obvladači, v resnici pa nimajo pojma. Tko je govoril men isto kolega, ki je sevriser računalnikov, ko sem kupil Hercules 8500 LE, da imam spet exotico, in da bodo sami problemi, in zakaj nisem raje vzel nVidije. In zdej ima sam notri 9000pro in je čist zadovoljen. Enako je govoril za AMDje in je kolega prepričal, da je vzel raje p4, mene ni, in ima model z njim več problemov kot jaz, pa še višjo temperaturo (okoli 55C nenavit 2,5GHz, moj ima 52C navit na 2700+ ). Večina problemov izhaja iz človeške napake in ne hardverske, razen redkih izjem (ki samo potrjujejo pravilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Super Sonic ::

{C_maniak}-> če boš mal zmanjšu frekvence mogoče ne bo črt...
al pač?

C_maniak ::

Sej zdej jih ni več. Pa mislim, da ni blo to od pregrevanja, kr word ni gafično zahteven. 1 min menija v toci pa tud ne.

Super Sonic ::

men se je to zgodil... eden od radeonov 8500le/hercules je na ta nacin osjal 32mb rama.
tko da ga mam v vitrini> radeon 8500le 32ddr-> kdo kupi:D

eewo ::

Tole je ze sicer dokaj obdelan, sam ne glih za tole. Znasu sm se pred sladko dilemo (poliemo), in sicer, kero grfiko pripet na novo masinco. Torej, Abit NF7-S plata, Athlon XP 2500+ burton, giga rama in vso pripadajoco ropotijo. Budget za grafo je cca. 60k kolebam med 9600 pro, 9500 pro in FX 5600. Vesel bi bil ksnga koristnga nasveta, thx...

boštjan ::

Super Sonic ::

vseen lahko počakaš na navite 9600 pro-je, kateri nej bi pariral tem evil 5600 ultra zadevam...
na tvojem mestu, bi še mal počaku

btw-> mmm, mislm na novejših 5600 ultra še ni pri nas in jih tud dokaj kmal ne bo
samo za to zadnje nism sure>:D

frenk ::

jah zakva bi pa kupvau navite stvari?...al jih ne znaš sam navit?:D

Super Sonic ::

s tega vidika gledano> tud nova ultra 5600fx je navita..
potem pa kupi za isto ceno staro in jo navij, right?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

dvomim da so staro sploh na trg pošiljali,ker tisto so bli testi preden se je zadeva začela sploh prodajat,tako da mislim da se 5600ultra prodaja samo kot nova verzija.

Dr_M ::

ja stare verzije se definitivno nebi splacal kupit, ker se jih ne da tok navijat. tej novejsi nv31 cipi zdrzijo precej visje frekvence zarad drugacnega pakiranja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Paramedic ::

No, sm prebral tole, pa prosim naredte en zaključek: kaj se pol najbolj splača kupit za zraven durona 1.3G, med cenejšimi grafičnimi, v rangu 25k. Za GF 4200 se strinjamo, da je najboljša, ampak katera je pa najboljša med še malo cenejšimi?
A je GF 5200 kej bolj glasna vseeno? A se R8500LE še da dobit? Upoštevat je tudi treba, da GF 5200 edina omogoča DX9 med cenejšimi...
Kaj se pa da najbolj navijat, brez modifikacij?
End transmission.

Zgodovina sprememb…

C_maniak ::

Do 25k je pol še najboljša izbira 9100, kr 8500 milim, da se ne dobi več od kake OK firme. FX 5200 je v tem rangu (9000pro,9100). Sevede s podporo za dx9.

DSmidgy ::

Glede moje plate pa radeona: Je bla čist nova (845D chipset). In so plato na servisu zamenal pa še kar ni delal - ista napaka z R9000 in R7500.

Dr_M ::

dodas 5k pa mas gf4 ti4200 128mb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

C_maniak ::

GF4 ti4200 128mb za 30k? Kje????

Dr_M ::

tuki

sam ce hoces navijat mors hladilnik zamenat. itak pa pride TT gf4 bakren hladilnik cca 2500sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jux ::

Kolega mel mx400 na intel čipset plati. Delal k šus.
Kupu R9000 PRO, sploh se komp ni hotu bootat v vidnowse. cela drama.
Snel dol zadnji bios z neta, flashal DELA K ŠUS.

Tko da fantje, mal se je treba spoznat na kompe pa ni panike, mal poflešaš pa je!

ATI dela manj kvalitetne kartice. My ass. Sam tolk več jih zadnje čase prodajo in jih tud u iber nezikušeni ljudje montirajo v kompe in čim neki ne dela je ATI kriv.

PS: sam trenutno poganjam Nvidio, ampak prej sem mel pa ati/kyro/matrox in nikol nisem mel trežav, intel, via, sis čipset, intel /amd /cyrix procesorji, pa NIKOL ni nč štekal, razen buggy driverjev (te so mel pa vsi, Nvidia, Kyro in ATI, edin Matrox je vedno delu k šus).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1398029 (6271) js
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794441 (3418) C_maniak
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351389 (1166) boštjan
»

nVidia NV31 in NV34

Oddelek: Novice / Grafične kartice
282029 (2029) mrTwelveTrees
»

Nasvet pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151236 (1120) ripmork

Več podobnih tem