» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
184 / 188
»»

maticb492 ::

Mah daj no, celo prejšnjo leto smo bli živčni zarad novih davkov, zdej se bom pa še letos živciral.

Ne morjo dat mira eno leto. Fuck off resno, eh.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

devdems ::

https://www.euronews.com/travel/2024/04...

EDIT: vidim da je to samo za non-EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: devdems ()

alkor ::

https://forum.finance.si/?specialid=902...

pa te res niso normalni.....pr***** vlada.....skrajni cas da pade.... niti eno leto miru

se pravi sledi doo in minimalc......pa doklade, otroski dodatki itd itd....idioti
LP, a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkor ()

Mato989 ::

Problem d.o.o. in minimalc je to da maš ogromno dela za jebanje s papirologijo itd.... zdaj si pa do 50k normiranca plačal tistih 2k davkov in minimalne prispevke pa je...

Dejansko bi cela Slovenija morala it na normiran s.p.....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gort ::

Da se živelj začne zavedati še pridobivanja naročil in plačevanje prispevkov?
No, ne bo se zgodilo, realnost mora biti zastrta zaradi politike...

D3m ::

maticb492 je izjavil:

Js dans ko sm dobu poračun davka za 2023 od računovodkinje



Enako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

maticb492 ::

Ah to so zdaj srečni spomini glede na nove napovedi Golobve vlade.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

D3m ::

Popoldanski s.p. je sedaj prva stopnička pri 12.500 letno.

Škoda.......bo treba keš na roke očitno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

velikBrokoli ::

Kripto je rešitev :D

D3m ::

Fek off.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kzzzz ::

A je možno, da eDavki narobe naračunavajo prispevke? Po mojih izračunih bi moral plačevati precej več, kot mi jih portal servira mesečno (sklepam, da mi servisa minimalne, plačevat bi moral pa več, ker presegam tisto cifro, ob kateri še lahko vplačuješ minimalno). Obračun akontacije sem opravil že februarja, tako da bi moje lansko poslovanje morali biti upoštevano, tudi tale famozni spreadsheet ( https://docs.google.com/spreadsheets/d/... ) mi naračuna precej več kot eDavki. Je imel kdo podobne izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kzzzz ()

velikBrokoli ::

A imas mogoce se popust?

kzzzz ::

Ne, nimam. Zdi se, kot da zaračuna minimalne prispevke, pa jih zaradi lanskega prihodka ne bi smelo, ker presegam tistih 68K oz. kolikor se je že naračunalo kot mejo za minimalne prispevke.

velikBrokoli ::

Hja, povej koliko točno si zaslužil v 2023 in kakšne prispevke so ti naračunali, drugače ti težko odgovorimo. Meni na edavkih je vedno do sedaj pravilno naračunalo.

kzzzz ::

Prihodki: 89766,80
45 - Prispevki za zdravstveno varstvo: 214,23
44 - Prisp. za pokoj. in invalid. zavar.: 324,48
43 - Prispevki za starševsko varstvo: 2,27
42 - Prispevki za zaposlovanje: 2,22

velikBrokoli ::

To bi morali biti višje od minimalnih, okoli 900-1000e. Prispevki se ne prilagodijo takoj, dohodnina pa. Mogoče si prvo leto oddal šele marca, pa se ti bo sedaj naslednji mesec šele prilagodilo.

xeon ::

D3m je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Js dans ko sm dobu poračun davka za 2023 od računovodkinje



Enako.


Golob in Boštjančič sta oba lepo napovedala, da bodo dvignili davke spjevcem. 1/2 je za dvig davkov glasoval, zdaj pa jokcate...

kzzzz ::

velikBrokoli je izjavil:

To bi morali biti višje od minimalnih, okoli 900-1000e. Prispevki se ne prilagodijo takoj, dohodnina pa. Mogoče si prvo leto oddal šele marca, pa se ti bo sedaj naslednji mesec šele prilagodilo.

953.58 po mojih izračunih, ja. Sem pa prejšnja leta kasneje oddajal kot letos, tako da je morda to fora. Počakam do naslednjega meseca, če ne se pa pozanimam na FURS-u. Hvala za pomoč.

amacar ::

Ce si oddal obracun marca bojo visji prispevki maja, ko bos placeval za april.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

ali3n ::

Kako vam je všeč novo plačevanje prispevkov?
Klikanje po eDavkih, iskanje št. kartice, vpisovanje podatkov, iskanje telefona za potrjevanje, ... namesto dveh klikov (e-račun), ki sta bila potrebna prej (en za odpret račun in en na "Plačaj").

#keep_it_simple

Da ne bo samo rant, še pomoč: prispevke odkrijete v PODO obrazcu (in zgoraj je nov knof "Plačilo").
Akontacija dohodnine je bolj sramežljiva in se skriva v vaši eKartici.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

velikBrokoli ::

Imam trajnik, ki mi vsak mesec isti znesek nakaže, pa se ne rabim zajebavat s tem... še najbolj simple.

D3m ::

xeon je izjavil:

D3m je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Js dans ko sm dobu poračun davka za 2023 od računovodkinje



Enako.


Golob in Boštjančič sta oba lepo napovedala, da bodo dvignili davke spjevcem. 1/2 je za dvig davkov glasoval, zdaj pa jokcate...


Ziher je to folk, ki dela v javni upravi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

maticb492 ::

Mah itak nima smisla leta 2024 razpravljat. Zakaj je Golob zmagal je jasno, noben sploh ni bral prgorama stranke, vsi so volili, ker se jim je Janša v Covidu zameril. Jaz nisem, pa še razlagal sem kolegom SPjevcem, da morajo za SDS volit, če nočejo višjih davkov. Koliko jih je pa ne vem.

Also, se zaveš da si fucking adult, ko ti najbolj zagreni dan in da praktično panic attack minister za finance :)) Ah jebiga, ignorance is bliss lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jan_g ::

Jih nisem volil, ampak sem pa prebral takratni program objavljen na njihovi spletni strani. V programu stranke ni bilo napisano, kaj oz. kako točno se bodo lotili davkov. Ne bom trdil 100%, ampak kolikor se spomnim s.p.-ji niso bili omenjeni niti z eno besedo. Raznorazne puhlice v stilu "Borili se bomo za pravičnejšo obdavčitev" pa lahko pomenijo karkoli.

maticb492 ::

Bilo je za normirance opisano, prav seznam po strankah, vprašanje "kaj bi spremenilil glede normirancev". Samo SDS in NSi so imeli napisano, da ne bi višali davkov, razne Levice so imeli pa napisano, da bi jih ukinili. Mislim da SDS je imel celo napisano, da bi dvignili prag 100k.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Izak ::

ali3n je izjavil:

Kako vam je všeč novo plačevanje prispevkov?
Klikanje po eDavkih, iskanje št. kartice, vpisovanje podatkov, iskanje telefona za potrjevanje, ... namesto dveh klikov (e-račun), ki sta bila potrebna prej (en za odpret račun in en na "Plačaj").

#keep_it_simple

Da ne bo samo rant, še pomoč: prispevke odkrijete v PODO obrazcu (in zgoraj je nov knof "Plačilo").
Akontacija dohodnine je bolj sramežljiva in se skriva v vaši eKartici.


Eračun v spletno banko še vedno deluje.

jan_g ::

maticb492 je izjavil:

Bilo je za normirance opisano, prav seznam po strankah, vprašanje "kaj bi spremenilil glede normirancev". Samo SDS in NSi so imeli napisano, da ne bi višali davkov, razne Levice so imeli pa napisano, da bi jih ukinili. Mislim da SDS je imel celo napisano, da bi dvignili prag 100k.


Ok, to si očitno sledil neki anketi. Glede predvolilnih debat in mnenj imam zaradi normirancev tudi sam najbolj v spominu Levico, ampak ne zaradi obdavčenja. Oni so napovedovali spremembe, celo ukinitev, zaradi pojava prekarizacije in domnevnega izkoriščanja s strani delodajalcev. Zanimivo bi bilo videti, če ima kdo link, ali je dejansko v programu imela Svoboda karkoli glede obdavčitve s.p.-jev. Jaz se ne spomnim, da bi bilo, res pa je, da so na spletni strani verjetno objavili kakšno skrajšano verzijo "za množice".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

velikBrokoli ::

Imajo le davčno reformo. Kjer pa si očitno to oni predstavljajo kot jebanje normirancev v glavo.

amacar ::

ali3n je izjavil:

Kako vam je všeč novo plačevanje prispevkov?
Klikanje po eDavkih, iskanje št. kartice, vpisovanje podatkov, iskanje telefona za potrjevanje, ... namesto dveh klikov (e-račun), ki sta bila potrebna prej (en za odpret račun in en na "Plačaj").

#keep_it_simple

Da ne bo samo rant, še pomoč: prispevke odkrijete v PODO obrazcu (in zgoraj je nov knof "Plačilo").
Akontacija dohodnine je bolj sramežljiva in se skriva v vaši eKartici.

Uporabljam trajnik, 1x letno pa res ni problem spremeniti.

pingme ::

ali3n je izjavil:

Kako vam je všeč novo plačevanje prispevkov?
Klikanje po eDavkih, iskanje št. kartice, vpisovanje podatkov, iskanje telefona za potrjevanje, ... namesto dveh klikov (e-račun), ki sta bila potrebna prej (en za odpret račun in en na "Plačaj").

#keep_it_simple

Da ne bo samo rant, še pomoč: prispevke odkrijete v PODO obrazcu (in zgoraj je nov knof "Plačilo").
Akontacija dohodnine je bolj sramežljiva in se skriva v vaši eKartici.


Nič ni narobe s tem, da se doda dodatne opcije plačevanja, saj niso ničesar ukinili. In če uporabiš flik je zelo hitro. Imam sicer e-račun, ampak po novem uporabim raje flik za prispevke in akontacijo, ker uredim kadarkoli po 10-em, e-račun pa pride 18, včasih celo 19 ali 20ega v mesecu. Saj če bi prej prispevke poknjižili v kartico bi lahko vse skupaj plačal v eKartici in tudi e-račun bi prišel prej.

delavec44 ::

amacar je izjavil:

ali3n je izjavil:

Kako vam je všeč novo plačevanje prispevkov?
Klikanje po eDavkih, iskanje št. kartice, vpisovanje podatkov, iskanje telefona za potrjevanje, ... namesto dveh klikov (e-račun), ki sta bila potrebna prej (en za odpret račun in en na "Plačaj").

#keep_it_simple

Da ne bo samo rant, še pomoč: prispevke odkrijete v PODO obrazcu (in zgoraj je nov knof "Plačilo").
Akontacija dohodnine je bolj sramežljiva in se skriva v vaši eKartici.

Uporabljam trajnik, 1x letno pa res ni problem spremeniti.


Če nimaš raznih neg, dolgotrajnih bolniških, darovanja krvi, itd., potem res ni problem 1x na leto.

Olajuwon ::

jan_g je izjavil:

Jih nisem volil, ampak sem pa prebral takratni program objavljen na njihovi spletni strani. V programu stranke ni bilo napisano, kaj oz. kako točno se bodo lotili davkov. Ne bom trdil 100%, ampak kolikor se spomnim s.p.-ji niso bili omenjeni niti z eno besedo. Raznorazne puhlice v stilu "Borili se bomo za pravičnejšo obdavčitev" pa lahko pomenijo karkoli.


Pred volitvami je Golob večkrat izjavljal, da je treba prevetriti sistem normirancev in da visoki davki so garancija, da se potem ne zapravlja denar za neumnosti. V financah je bilo večkrat najavljeno, da če pride njegova opcija na oblast, bodo SPji plačevali višje davke. Ampak ja, če slediš MSM ala 24ur ali rtv, tega pač nisi zasledil. Leve politične stranke pri nas so iz gospodarskega vidika polom in mislim, da bi bil že čas, da se tega povprečen slovenček tudi zaveda.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

jan_g ::

Olajuwon je izjavil:

jan_g je izjavil:

Jih nisem volil, ampak sem pa prebral takratni program objavljen na njihovi spletni strani. V programu stranke ni bilo napisano, kaj oz. kako točno se bodo lotili davkov. Ne bom trdil 100%, ampak kolikor se spomnim s.p.-ji niso bili omenjeni niti z eno besedo. Raznorazne puhlice v stilu "Borili se bomo za pravičnejšo obdavčitev" pa lahko pomenijo karkoli.


Pred volitvami je Golob večkrat izjavljal, da je treba prevetriti sistem normirancev in da visoki davki so garancija, da se potem ne zapravlja denar za neumnosti. V financah je bilo večkrat najavljeno, da če pride njegova opcija na oblast, bodo SPji plačevali višje davke. Ampak ja, če slediš MSM ala 24ur ali rtv, tega pač nisi zasledil. Leve politične stranke pri nas so iz gospodarskega vidika polom in mislim, da bi bil že čas, da se tega povprečen slovenček tudi zaveda.


Potem ti ne bo težko najti kakšnega linka do ene izmed Golobovih izjav? Saj nasplošno se strinjam, da je bilo pričakovati dvig davkov, saj so normiranci že leta trn v peti določeni skupini ljudi.

Kanban ::

jan_g je izjavil:

Potem ti ne bo težko najti kakšnega linka do ene izmed Golobovih izjav? Saj nasplošno se strinjam, da je bilo pričakovati dvig davkov, saj so normiranci že leta trn v peti določeni skupini ljudi.


Sistem normiranih s. p. bi obdržali, je pa potreben prenove z namenom povečanja davčne pravičnosti.

Podpiramo sistem obdavčitve, ki ga predvideva na primer normirani s. p. ali normirani d. o. o. Tak način obdavčitve prinaša bistveno administrativno razbremenitev tako zavezanca kot Finančne uprave (Furs). Hkrati pa mora biti vsakršen sistem obdavčitve enako pravičen do vseh tipov zavezancev in ni primerno, da katero izmed skupin postavlja v privilegirane položaje v primerjavi z ostalimi.

Strinjamo se z ugotovitvijo, da sistem, kot je zdaj, ni pravičen do ostalih subjektov na trgu, zato načrtujemo prenovo obdavčitve normiranih s. p. z namenom povečanja davčne pravičnosti.

Olajuwon ::

jan_g je izjavil:

Olajuwon je izjavil:

jan_g je izjavil:

Jih nisem volil, ampak sem pa prebral takratni program objavljen na njihovi spletni strani. V programu stranke ni bilo napisano, kaj oz. kako točno se bodo lotili davkov. Ne bom trdil 100%, ampak kolikor se spomnim s.p.-ji niso bili omenjeni niti z eno besedo. Raznorazne puhlice v stilu "Borili se bomo za pravičnejšo obdavčitev" pa lahko pomenijo karkoli.


Pred volitvami je Golob večkrat izjavljal, da je treba prevetriti sistem normirancev in da visoki davki so garancija, da se potem ne zapravlja denar za neumnosti. V financah je bilo večkrat najavljeno, da če pride njegova opcija na oblast, bodo SPji plačevali višje davke. Ampak ja, če slediš MSM ala 24ur ali rtv, tega pač nisi zasledil. Leve politične stranke pri nas so iz gospodarskega vidika polom in mislim, da bi bil že čas, da se tega povprečen slovenček tudi zaveda.


Potem ti ne bo težko najti kakšnega linka do ene izmed Golobovih izjav? Saj nasplošno se strinjam, da je bilo pričakovati dvig davkov, saj so normiranci že leta trn v peti določeni skupini ljudi.


https://www.finance.si/volitve-2022-kdo...
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

tecton ::

Lahko kdo naredi povzetek strank in stalisc iz clanka?
Saj nekako ze vem ampak vseeno :D

DSmidgy ::

Fingor, koliko ti plačaš davkov na leto? Jaz sem za leto 2023 plačal 22k EUR davkov in prispevkov. Za leto 2024 se bo tega nabralo za okoli 30k EUR. Ko želim pa k zdravniku na pregled, me pa ne sprejme. In teh dodatnih 8k tega dejstva ne bo spremenilo. Kje ti tu vidiš zajedanje v ostale državljane? Verjetno v tem, ker ne plačujemo 70% davka na prihodke. In potem, ko smo na bolniški, ne dobimo bolniške izplačane niti toliko, da pokrijemo mesečne prispevke, iz katerih se izplačuje bolniška. Sociale za nas ni, zato nam mora nekaj ostati, ker si te stroške krijemo sami.

velikBrokoli ::

Hahaha, seveda ne boš razlagal številk, po možnosti si še neto negativna pijavka v javnem sektorju :)) takšni ste vedno najbolj glasni..

velikBrokoli ::

Dobi pri čemu? Plačujem vse davke in prispevke, ta znesek je kar konkretno višji od povprečnega Slovenca, zato mi težko očitaš, da drugi krijejo moj delež davkov, ker je ravno obratno.

Pri tebi se pa vidi, da si več kot očitno neto negativen za našo državo, ampak vseeno rad nabijaš na forumu, kako so vsi ostali krivi za tvojo bedno situacijo.

velikBrokoli ::

Ta model je te izračune potegnil iz svoje riti, jaz plačujem maksimalni vrtec in ne dobim otroškega dodatka.

Res pojma nimate...

velikBrokoli ::

Obrni se na CSD in jih vprašaj, koliko otroškega dodatka/subvencije za vrtec ti pripada na 150k prihodkov pri normirancu.

Sicer pa res nima smisla s tabo argumentirati, ker si več kot očitno nastrojen proti normirancem, ki na trgu služijo več od tebe. Pač slovenska fovšija v polnem teku. Nimaš kej, luzer si, pa ti samo to preostane...

thramos ::

DSmidgy je izjavil:

Fingor, koliko ti plačaš davkov na leto? Jaz sem za leto 2023 plačal 22k EUR davkov in prispevkov.


Vsak redno zaposleni z 3500 bruto je plačal več. Pomoje tule takih ni malo.

delavec44 ::

Spet te faljene primerjave sp in redno zaposlenih. Seveda brez upoštevanja bolniških, regresov, dopusta, božičnic, malice, potnih stroškov, odpravnin, varnosti zaposlitve in ostalega. Poleg tega statistika pravi, da normiranci plačajo v povprečju več davka kot navadni sp.

DSmidgy ::

Ja, stalna primerjava s.p. z redno zaposlitvijo. Namesto da se primerja prihodke, stroške, ... za d.o.o. s prihodke, stroške, ... za s.p.
Prihodek je v grobem enak vsoti dobička, stroška plače in stroškov poslovanja. Ko se bo pri d.o.o. za 3500 EUR bruto plače plačalo davke in prispevke na polnih 7000 EUR prihodkov, iz katerih se potem izplača to plačo, se lahko naprej pogovarjamo, kaj je pravično in kaj ni. Za moj primer pa kaže, da plačujem enake davke kot je povprečje v panogi. Za to leto pa bom državi dal še toliko, kar približno nadomesti 22% davek na dobiček. Tako da, če še občutno zvišajo davke in prispevke, kot se govori, grem jaz na d.o.o., ker me bo to letno stalo 5k EUR več kot sedaj na s.p. - brez da upoštevam stroške. Tako da bom na koncu na enakem, samo dodatno delo s papirologijo bom imel. Kar pa je bil ravno namen normirancev - da se plača enako, vendar brez papirologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

thramos ::

delavec44 je izjavil:

Spet te faljene primerjave sp in redno zaposlenih. Seveda brez upoštevanja bolniških, regresov, dopusta, božičnic, malice, potnih stroškov, odpravnin, varnosti zaposlitve in ostalega. Poleg tega statistika pravi, da normiranci plačajo v povprečju več davka kot navadni sp.


Eh, človek je povedal kolk plača državi in spraševal kok drugi. Pa sem mu povedal, da verjetno lep del slo-techa plača več kot on.

In nihče nima nič proti podjetnikom, ampak utajevanju davkov s prikrivanjem redne zaposlitve.

gort ::

thramos je izjavil:

In nihče nima nič proti podjetnikom, ampak utajevanju davkov s prikrivanjem redne zaposlitve.

Torej poiscite taksne in uredite ustrezno, ne pa, kot vedno, zganjati neselektivne favsije...

DSmidgy ::

thramos: Hkrati pa si "pozabil", da so se davki in prispevki v 2023/24 dvignili. In kot razlog za dodatno zvišanje dajatev uporabljaš izračun pred zadnjim povišanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Mato989 ::

thramos je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Spet te faljene primerjave sp in redno zaposlenih. Seveda brez upoštevanja bolniških, regresov, dopusta, božičnic, malice, potnih stroškov, odpravnin, varnosti zaposlitve in ostalega. Poleg tega statistika pravi, da normiranci plačajo v povprečju več davka kot navadni sp.


Eh, človek je povedal kolk plača državi in spraševal kok drugi. Pa sem mu povedal, da verjetno lep del slo-techa plača več kot on.

In nihče nima nič proti podjetnikom, ampak utajevanju davkov s prikrivanjem redne zaposlitve.


Toel prikrivanje redne zaposlitve je itak smešno... Če sem ga še sprejel leta 2015 ko so nekatere RES silili da so dobili sploh šiht pa danes je pač to slaba tolažba za tak perverzen zakon... Danes če nekdo ŽELI bit zaposlen je lahko zaposlen takoj, če pa nekdo ŽELI biti sp pa je država kriva da sploh želi biti, ker je preveč obdavčena zaposlitev PRISILNO namesto opcijsko... rešitev da nekdo ne bo želel biti sp je v tem da se obdavčitev redne zaposlitve ustrezno zniža...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thramos ::

gort je izjavil:


Torej poiscite taksne in uredite ustrezno, ne pa, kot vedno, zganjati neselektivne favsije...


Jep, se strinjam. Ampak država je nesposobna, lej kaj se dogaja na delovni inšpekciji.

DSmidgy je izjavil:

thramos: Hkrati pa si "pozabil", da so se davki in prispevki v 2023/24 dvignili. In kot razlog za dodatno zvišanje dajatev uporabljaš izračun pred zadnjim povišanjem.


Za redno zaposlene? Al kaj? Jaz sem samo pogledal pri katerem bruto(bruto) redno zaposleni plača več kot 22k državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Mato989 ::

Pa si pogledal tudi kdaj spjevec in dkaj redno zaposleni krijeta svoj dopust in bolniško?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
184 / 188
»»