» »

HD filmi iz neta

HD filmi iz neta

tbostjan ::

Pozdravljeni,
imam težavo, ki ne vem če to je. Imam televizor Samsung 55 H6670. Iz neta vlečem HD filme, ponavadi kar tiste ki zasedejo največ prostora (okoli 20 GB) in ti so ponavadi v Mkv. formatu.
Sem pa včeraj gledal Jurrasic World in kljub velikosti datoteke me slika ne prepriča, ne zdi se mi ostra, oziroma celo malo zrklasta, enak primer je z serijo (Kriva pota). filma predvaja iz USB diska ki ga priklopim na Samsung Blu-ray predvajalnik. Ker se mi je pri omenjenem filmu zdela slaba slika, sem s hotel malo poigrati z nastavitvami in ugotovil da mi pod info za velikost datoteke piše 1.9 GB kljub temu da je datoeka velika okoli 18 GB.
Sedaj me pa zanima kaj bi lahko bil problem, oziroma ali sem jaz preveč zahteven glede slike?

hvala za vašo pomoč
Lp
Boštjan

popster ::

lahko je tudi problem v tem da gre za kompresirane datoteke, najboljš rešitev ostaja blu ray disk.

meho7 ::

Let me guess JW si potegnu s partisa - 19gb? Tisti ima video bitrate 7.5Mbps. Na tl ima isti relis 25Mbps (40GB). Uploader na fartisu je sel se 1x encodat

Blazz ::

popster je izjavil:

lahko je tudi problem v tem da gre za kompresirane datoteke, najboljš rešitev ostaja blu ray disk.


ne biksi ga... 20 GB mkv filei niso nikoli slabe kvalitete, če je source bluray. Tu bo moral bit nek drug problem

meho7 je izjavil:

Let me guess JW si potegnu s partisa - 19gb? Tisti ima video bitrate 7.5Mbps. Na tl ima isti relis 25Mbps (40GB). Uploader na fartisu je sel se 1x encodat


če je temu tako, je moj nasvet uporaba scene releaseov, tam so pravila encodeanja precej jasna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

d4vid ::

Kupiš originalni BluRay in je problem rešen ;)

Hint: na forumu se ne podpira piratstva
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Nastavi si prav barve na televiziji, pa bo pomagalo.

Se pa včasih zgodi, da je kak film kao narejen v HD formatu, ampak source je bil pa navaden DVD.

Folk pač nabira pike na torrentu s filmi, ki sploh še niso izdani na BluRayu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Zakaj ne predvajaš direktno prek TV USB - zakaj prek BD predvajalnika?

68bullitt ::

Lahko je kriv tudi star HDMI kabel ;)

Machete ::

Razloži to s starim kablom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

McLuzo ::

Glede na napisano bi rekel da ti BluRay predvajalnik downscale-a tvoj video ter pošlje naprej na TV. Poskusi priklopiti direkt na TV pa boš videl kje je hakeljc. Kater BR predvajalnik imaš?

tbostjan ::

Imam Bluray predvajalnik, Samsung BD-F5500, zakaj pa bi prislo do downscailinga? Hvala in lpBostjan

tbostjan ::

Mislim da res pride do doenscailinga, ker ce film predvajam direktno prek tvja, je slika veliko lepsa? Je pa res da mi vcasih tv napise da format ni podprt-po parih minutah predvajanja...
Se da to nastavit kje v nastavitvah Bluray predvajalniku, da ne pride do tega?

Hvala in lp
Bostjan

BorutK-73 ::

Priklopi TV na PC?

Han ::

MKV prekodiraj z MKVToolNix... Pred tem vklopi tale dva parametra:

--engage no_cue_duration
--engage no_cue_relative_position

68bullitt ::

Machete je izjavil:

Razloži to s starim kablom.



starejši ne podpirajo HD, novejši so pa hitrejši 2.0, tudi sam sem imel podobno težavo, dokler nisem zamenjal kabla, verjel, ali ne...

tbostjan ::

Res mi ni jasno zakaj pride do znižanja kvalitete na Bluray predvajalniku...
Bo treba še malo raziskovat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019761 (12341) filipc
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303566 (3016) jest10
»

50" 127 cm plazma tv slaba slika

Oddelek: Zvok in slika
362627 (2381) KoMar-
»

Glavni ključ za HDCP pristen

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
133894 (2937) Bistri007
»

blue ray

Oddelek: Programska oprema
131801 (1428) JOKER

Več podobnih tem