» »

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom

1
2
»

TgT ::

Kdo? Amis.
Kaj se je v mes spremenilo, nic, na vsem lepem je enkrat sredi poletja TV nehal delovat.
Sem takrat klical tja in njihov odgovor je bil "mi tega ne omogočamo" in moj odziv "hvala lepa, adijo"
Od takrat se nisem več spuščal v to, tako da ne vem, kako je trenutno.
Hit'N'Run

Tilen ::

Spremenilo se ni nič. Preveri svojo opremo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jocko ::

Od Amisa modem (router) je nameščen v omarici, zaradi prekratkega optičnega kabla. Zaradi tega je stanovanje slabo pokrito z wifi omrežjem.
Od modema je potem speljan en kabel UTP v dnevno, kjer je priklopljena TV. Doma imamo router Linksys WRT1200AC. Povezal sem ga z Amisovim modemom in poskusil na njega povezati TV. Zadeva ni uspela, ker tv komunikator javi, da ni internetnega signala (mogoče nisem prav nastavil).
Torej, če sedaj nabavimo switch in v dnevni priklopimo tv in router zadeva dela?
Prilagam tudi sliko.
 slika

slika

neooo ::

Tako, nisi prav nastavil.

Modem mora biti v bridge mode. Da bo povezavo vzpovstavljal tvoj router. Kar pa se tiče da bi potem naprej iz lastnega routerja peljal iptv in internet pa je odvisno od routerja če omogoča TRUNK, in VLANE :)

jaz imam to rešeno na telekomu, ki ima video vlan na 3999 če se ne motim. in sem routerju povedal kako in kaj in deluje.

TgT ::

Tilen je izjavil:

Spremenilo se ni nič. Preveri svojo opremo.

Sem preveril, če dam switch pred IPTVbox, TV deluje, interneta ni, vrjetno sta porta 3 in 4 nastavljena na VIDEO.
Hit'N'Run

Tilen ::

Access konfiguracija se uredi samo na zahtevo in to ni privzeta konfiguracija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jocko ::

Hvala neooo, stvar dela preko routera

khartahk ::

tomič je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje z Amis TV in komunikatorjem za ne-Amis usmerjevalnikom?
Na usmerjevalniku OPNSense imam urejen IGMP proxy, ki ima za upstream port, ki gre na TV port na modemu. Omrežja za upstream so 224.0.0.0/4, 232.0.0.0/8 in 239.0.0.0/8, ker sem opazil, da STB komunicira tudi s slednjima v Amis omrežju.
Požarni zid dovoljuje z LANa IGMP promet skupaj z 'IP options', usmerjevalnik s porta TV prepošilja UDP 224.0.0.0/4.
STB kljub vsemu ne vzpostavi zveze. Ali je še kaj drugega, kar bi moral upoštevati?


Vem da je ze stara tale tema a me zanima, če si uspel nastavit IGMP proxy na OPNSense-u? Imam namreč nastavljeno, kot si napisal:
- T-2 preko Telekomove optike
- če računalnik vklopim direktno na modem potem dobim zunanji IP in IPTV dela
- OPNSense 17.7.12
- IGMP Proxy z nastvljenim: upstream 224.0.0.0/4, 232.0.0.0/8 in 239.0.0.0/8 in downstream 192.168.1.0/24
- Na LAN FW
IPv4 any proto, source LAN Net, Port any, dest any, port any, gw any + allow options v advanced
- WAN FW
IPv4 UDP, source (224.0.0.0/4;232.0.0.0/8;239.0.0.0/8), port any, dest any, port any, gw any
IPv4 IGMP, source any, port any, dest any, port any, gw any

Za karkšno koli pomoč bom zelo hvaležen. Poskušam namreč prekinit pogodbo s Telemach-om, ker so sedaj kriptirali vse programe in mi HD Homerun, ki sem ga kupil, da se lahko streamal TV na vse TV-je v hiši ne pride več v upoštev, ker nima CI reže. Tisti HDHome Prime pa je samo za Ameriški trg.

tomič ::

Ne, s tako konfiruracijo sem obupal, ker žal nisem imel časa brkljati z wiresharkom, kaj se dogaja po omrežju in kje so serverji. Zadevo sem rešil z VLANi, kot sem razložil v enem od kasnejših sporočil. LAN in IP-TV promet sem popolnoma ločil, tako da imam komunikator povezan na isti fizični LAN, vendar ločen VLAN in dela odlično.

Me pa še vedno zanima, če se da PC s kakim odjemalcem prepričati, da bi delal kot komunikator, pa čeprav je v svojem VLANu :)

khartahk ::

Mislim, da mi je uspelo:
- OPNsense 18.1.r2-i386
- T-2 preko Telekom optike
- IGMP Proxy - upstream: 224.0.0.0/4, 232.0.0.0/8, 239.0.0.0/8, 172.17.0.0/16, downstream: 192.168.1.0/24
- WAN firewall
-- odstranil block private networks
-- naredil alias za private networks (10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12, 192.168.0.0/16)
-- dodal PASS 172.17.0.0/16, 224.0.0.0/4, 232.0.0.0/8, 239.0.0.0/8 za UDP
-- dodal block za alias za private networks
-- dodal pass za IGMP

Alias, odstranitev block private networks, dodati pass za 172.17/16 in nato block za alias za private networks je zato, ker firewall dela tako, da prvo pravilo, ki match-a se uporabi

Sedaj mi dela na kablu. Na wifi-ju pa še preverim kako kaže, ker kolikor vem bi potreboval IGMP snooping, to pa ne vem ali je v IGMPProxy-ju ali je to kaj posebnega.

Če ima kdo še kakšno idejo ali bi moral nastavit še kaj na FW-ju da bi blokiram pa prosim za feedback. Za pomoč pri nastavitvi sem tudi na voljo, bom pa poskusil pripravit nek how to :)

LP

espacious ::

Dobra tema...

Da delim in vprašam ker se namenjam že lep čas.

Sam imam Si0L tako speljan:
Na routerju (vzpostavi pppoe) imam na eth1 Dmz, nastavljen na določen notranji ip, ki gre v pfsense wan.

Eth2 imam na video, vezan na pfsense opt1, kjer teče igmp proxy ter udpxy.

V lan-u deluje oboje tako Multicast, rtsp... (prek igmp proxy-ja), kot Unicast, https stream prek udpxy.

Prav tako deluje udpxy prek wi-fi, ath0 v pfsense, kot prek dodatnega Ap-ja v Lanu.

Pfsense je povezan prek openvpn na dve oddaljeni lokaciji.
Iptv dela BP prek udpxy. Tud na Elanu.

Na eth3,4 pa imam potem box in boxS.

Takole zadeva deluje že več let...

Pred kratkim pa je šel rakom žvižgati pfsense HDD, zato sem se odločil se nadgraditi na zadnji pfsense. Tu sem naletel na par ovir, kot namestitev udpxy. Igmp proxy je dostopen kot paket, na srečo, ter namestitev dodatnega www strežnika (za hranjenje m3u, logo-tov, ter epg, v starejših ver. je tudi to bilo del paketa vhosts... No kakorkoli lahko kaj povem o tem. Pfsense,ddwrt,openvpn...itd

Do tu vse ok, zanima ne pa:

Vlan-i, timeshift, izdelava liste, ter se kaj... :)

Konkretno, zelo ne moti da box-i niso v "lan-u", vezani so na trunk direkt na v60, ker če jih vezem v lan dobivam v igmp proxy nek error glede v3 mode not supported. To sicer na starem pf, na novem po resnici nisem še pretaknil. Berem da opensense imajo igmp v3 snooping podporo ???

Zakaj? Ker bi koristil dlna oz sambo na boxih za predvajanje, ter se izognil kakšnemu kablu. Si pa ne lastim manager switcha, še!? Tu bi lahko uporabil namesto igmp proxy-ja vlane, za boxe met na Lan-u, a mi nikakor ni uspelo. Zato bi rad kakšen poduk glede vlan-ov. Problemi? Pppoe se dela na v60, večina how to je pppoe vzpostavljen na pfsense Wan-u. Tega ne bi želel ker potem ne morem koristit v60 kot wifi ap. Če pa je nuja za vlane prebolim ter damm router v bridge/modem/izklopim Dmz...kakorkoli že.. kaj sem spackal... eth2 sem spremenil iz video v trunk, nastavil vlan3999 tagged, ter vlan1. Smešno da mi ni dovolilo izbrati vlan0, kaj šele untagged... Ne duha ne sluha o tej opciji.

...tu moje znanje peha. Če bi recimo pravilno nastavil vlan3999 ter vlan0 untagged ali na Wan-u ali na opt1 kot imam..., a lahko potem brez managed stikala na lan (navaden dumb switcha) dam boxs ki bo znal tolmačiti te vlane? Če ne, kaj pa če dam boxs direkt v opt2 npr v pfsense in vsaj en box speljem v lan?

Potem ne zanima ali je mogoče vlane speljati prek openvpn, da bi lahko box koristil na remote lokaciji. Oz kakšne so tu opcije.

Nato me zanima zakaj ne dela več playlistaizservisnistrani.exe :) hvala Urošu... Rad bi nove ipje:) ter vrstni red z boxa:) rad bi...

Zadeva za skeniranje kanalov sicer dela a moram imet PC direkt na video port, prek igmp proxy se sesuva. Tudi na video je dolgoročen proces sicer vemo neke določene range... A iskanje novih kanalov je mučno. To sicer prebolim pač ip po ip prepisati z boxa pa pozabiti na njihove testne/skrite/kriptane... Pa še mpeg2 ftth m3u rabim za lokalne mpeg4 pa za vpnjevce/wifijevce. Tako da to je mučno ja za enkrat to počnem na roko. Notepad. Sem poskusil neke editorje pa mi je težje kot it vrstico po vrstico.

Skratka pogrešam playlistaizservisnih.exe grabber:)
Pogrešam autoupdate m3u v MulticastTv kot je bil. Just a taught.
Za epg sicer hvala koorr-u, a kaj ko je potrebno usklajevati id-je, nekaterih epgjev ni itd..

Kateri Multicast sploh naj namestim kot NE t-2 user.. sem se stalno spraševal/iskal, epg, m3u, bila bila bila..
Oni cerkvena gospoda pa majo zrihtano u nulo žena ejga. Brez zamere:)

No za konec bi pa se poleg boxa prek vpn-ja in ogleda nazaj oz namesto tega leta, vsaj koristil se stari dobri rtsp Link creator za posnete oddaje, ki sicer nekam deluje a ne pravilno kar sem preizkusil :) btw a je kaj takega na kodi/openelec bilo mogoče? Ena verzija MulticastTv je imela tudi to, ali se slabo spominjam ali je bilo mogoče za t-2?

Upam da nisem bil predolg.

Heh se to a, stari komunikatorja od skola(obožujem sugestije na tipkovnici mamine tablice) se delujejo? Kaj to se kdo neka v nočnih urah?

A kdo ve te reči al naj raje na podporo pokličem? Joke.

Lep večer. Hvala.
LP, espacious

Master_Yoda ::

d4vid je izjavil:

Se vedno uspesno blokirajo. Zakaj ne uporabis mobie?


Kolikor sem preverjal mobio (5 minut - prijavil se malo sprehajal po kanalih in izklopil) je porazna - samo 60 kanalov, pa se noben od teh ni HD. Sem skoraj kozlal ko sem videl sliko.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik T-2 IPTV IGMP Proxy

Oddelek: Omrežja in internet
3611325 (832) raceboy
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620161 (8517) Ghost007
»

SIOL TV in IGMP Proxy

Oddelek: Zvok in slika
54143 (3662) Luka321
»

SIOL TV na računalniku brez VLAN tagiranja

Oddelek: Omrežja in internet
153963 (3322) veso266
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710083 (3502) bimmer-mb

Več podobnih tem