» »

police/regali v avtu - brez homologacije

police/regali v avtu - brez homologacije

radmannsdorf ::

Torej, imam dostavno tovorno vozilo. Če so police/regali pritrjeni v avto, mora biti stvar obvezno homologirana. Če pa so police narejene tako, da so odstranljive, homologacija ni potrebna. Baje.
Na tehničnih pregledih so mi rekli, naj ne bodo privijačene, ampak naj naredim tako, da jih "nasadim v tla".
Mizar mi bo naredil tako, da bodo zgoraj imele dva "kavlja", ki se bosta zataknila za kovinsko pregrado med sedeži in tovornim delom. Spodaj-noge, pa bodo nasejene v dva nosilca kamor bom "nasadil" noge od polic.
Fora je, da so "odstranljive police" dovoljene, ker niso del avta. Če so pa privijačene, so pa del avta in je potrebna homoligacija.
Zanima me, ali so lahko police v avto pritrjene z vezicami ki omogočajo takojšno sprostitev/odstranitev. Ali pa tisti trak "maček"?

msjr ::

V bistvu ja, ker so tehnično (kot si že sam napisal) tovor v kesonu. Lahko uporabiš vezice pa tudi velcro, ker gre za "pritrditev tovora".

radmannsdorf ::

Če je to res, bi bilo super, jih potem sploh nebi delal tako da se nasadijo v tla, ampak samo ene štiri, centimeter široke vezice, pa je to to. ker na policah bo nekje do 30kg stvari v škatlah, nič več. police pa težke nekje 20kg.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Mislim da sem nekje videl celo neko foro z mrežo za tovor. Samo obesiš mrežo na višje ležeča pritrdišča in namečeš robo not. No očitno je šlo za improvizacijo z uno ki jo uporabljajo za pokrit tovor na prikolci ampak sem videl ene par modelov, ki to uporabljajo v kombiju ali lahkem dostavniku. Probaj kako se ti še ta opcija obnese.


Na podoben način, sam da je zadeva zahaklana na luknje ali rinke.


No evo na tak način sem mislil, kot vidiš lahk tud 90 kilskiga desca zdrži :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

ne tole zame ne pride v poštev. police rabim :)

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

radmannsdorf je izjavil:

ne tole zame ne pride v poštev. police rabim :)


Kaj pa pol tovoriš? :D Orodje?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Arctander ::

Lahko ti napišem iz mojih izkušenj DIY predelav kombija v kemper.

1. kombi: Postelja in omarice prišraufane -> potrebna homologacija (ki pri kemperju za sabo potegne še kup dodatnih pogojev)

2. kombi: Postelja in omarice "nasajene" in pritrjene z gurtnami -> ni potrebna homologacija. Narejeno imam tako, da se omarica zgoraj zatakne za en obstoječ nosilec, spodaj pa pritrdi z malimi gurtnami na ušesa za privezovanje tovora. Enako je privezana tudi postelja.

Še boljša varianta je, če imaš vodila za pritrjevanje tovora:
 vodila

vodila

Heisenberg ::

mogoče bi pomagalo, če bi vedeli čemu bodo police služile? Ali bo to kamper, ali bo to kombi za posel ala vodovodar, mizar ipd... ???

radmannsdorf ::

potujoča trgovina. v policah pa bodo škatle s piškoti :)
do sedaj sem imel v starem avtu krom ogrodje z alu policami, ampak to je pretežko. sedaj bo vse leseno-lahko.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Ti svetujem fiksno pritrditev in homologacijo, ker boš te police uporabljal vsakodnevno. Tako zaradi varnosti, kot predpisov.
Primer iz prakse: sosed je imel v kombiju privezano cisterno za mleko, ker je s svoje kmetije vozil mleko vsak drugi dan do zbiralnice. Pa se je v to zapiknil en policist ter ga poslal na izredni tehnični pregled. Obrazložitev: ker cisterno redno uporablja, mora biti fiksno pritrjena in homologirano.
Epilog: cisterno je fiksno pritrdil in homologiral. Od proizvajalca cisterne je moral dobiti navodila za pritrditev in montaža je morala biti izvedena pri pooblaščenem serviserju vozila. Sama homologacija je potem samo formalnost.

radmannsdorf ::

ampak jaz to dejansko ne bom uporabljal vsakodnevno. med vikendi gre to vse ven, pa še dnevno po potrebi, zaradi čiščenja. tako da mi dejansko bolj prav pride da se vse skupaj lahko postavi ven, se spuca avto, police, potem pa vse lepo nazaj noter. če je fiksno, pravilno čiščenje sploh ni mogoče, ker vedno ostane kaj "po kotih".
drugače pa dobro vedet. hvala :)

radmannsdorf ::

veste kaj bom naredil. ko bo avto fertik, se bom zapeljal na policijo pa jih povprašal. pa naj povedo hehe :)

Heisenberg ::

Sam bi ti predlagal tak sistem vgradnje da je "samostoječ".
Se pravi naj mizar naredi od stene do stene in do stropa in naj police sabe sebe držijo pri miru - ušponane!


Naprimer kot ja tej sliki


stem da daš podaj in zgoraj še eno dilo po čez da je našponano in ne gre nikamor.
Tako je vse skupaj enostavno za odstraniti in ni problemov z homologacijo ipd...

radmannsdorf ::

ravno tako sem imel do sedaj, ampak iz kovine:)
sedaj pa imam tudi na novo, iz lesa, se samo "zatakne" za pregradno steno in to je to. ne more iti v nobeno smer ker je "ušponano" z vseh strani dejansko.
v minuti lahko vse odstranim ven iz avta. ker za vikende dejansko tega ne mislim imeti noter.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

STOP voznikom s prekratko var. raz. - modra LED TABLICA (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
889006 (6883) Mehmed
»

VELIKE težave s tehničnim pregledom LPP

Oddelek: Na cesti
487356 (4754) AndrejO
»

Prekomerna teža avtomobila

Oddelek: Na cesti
257558 (6580) matobeli
»

Daljši tovor na prikolici

Oddelek: Na cesti
1415091 (14808) mihec87

Ali lahko pri nas na javnih cestah voziš takšen avto?

Oddelek: Na cesti
298935 (8069) poweroff

Več podobnih tem