» »

Neposredna kabelska povezava dveh računalnikov?!

Neposredna kabelska povezava dveh računalnikov?!

Jackass ::

Js mam en problem:

Svoj novi in stari računalnik sem povezal z LPT1 kablom. Uspelo mi jih je povezati.:))

Sedaj bi pa rad prenesel datoteke iz starega računalnika na novega, ampak se mi še sanja ne kako!?:(

Kaj moram sedaj storiti, da bom lahko prenesel datoteke z enega na drugi računalnik?

Diskov ne morem premikati, ker imam na novem računalniku garancijsko nalepko, mreže pa nimam!

Hvala!
jAcKaSS

ali3n ::

Windows (po novem Total) Commander ima opcijo "port Connection to other PC".
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ru7 ::

Drgač, so bli pa DOS programi samo za to, sicer je pa prenos "zelo" bogi, saj je okoli 5kb, le se prav spomnim. Ime programa mislim, da je "laplink"

podtalje ::

Enda izmed možnosti je, da v windowsih moraš pod Connections ustvariti nov connection (podobno kot za modem), vendar
izbereš LPT1 port.

Natančen postopek je odvisen od operacijskega sistema, ki ga uporabljaš.

go_kyu ::

Hm kolikor smo se mi ucil imas za to itak v win neko neposredna kabelska povezava in za prenasanje moras dati samo dolocene folderje v sheranje in to je to

Mi smo prenasali do 5 mega velke fajle...
Drgac pa useen ni tok skoda dat 4k za mrezne pa oz se manj pa se ene 300 flik za kabl... sej bos itak nekoc to rabu :D :D

T(he) Boss ::

Hja, preko LTP kabla je pa res vec letelo kot 5k/s, meni je tam 200, uporabljal sem pa windows commander in laplink, oboje je dokaj preprosto uporabljat, tisti ki ima podatke je server, tisti ki jih bo pa vlekel od njega pa je client, pa se oznaci in prenese, ce je kakih 8giga (kot pri meni) pac pustis cez noc.

Jackass ::

Men se JE USPELO povezati! To ZNAM!!

Js sm dal na starem računalniku mape, ki bi jih rad prenesel v "skupno rabo"!

Zdej pa ne vem kje nej js to na novem računalniku vidm?!

Kje se zdej vid te mape?

Sm šol pogledat pod "My network places", pa so bli tm samo "my shared documents" z novega računalnika.

Sm probal tudi z mrežo, ampak mi fenomenalni windowsi 98 (str komp) nočejo sprejeti mrežne kartice. Sm dal z neta dol uradne gonilnike, pa vse skor nasnamem, nakonc pa napaka!

Torej mi preostane samo LPT kabel. V XP-jih (na novem računalniku) sm najdu tut program, ki je namenjen prav prenašanju datotek s starega na nov komp. Ampak rabš COM kabl. Tega pa nimam.

A mi lahko kdo točno napiše kam naj grem (c:\...) oz. kako nej sploh uporabm to povezavo! Kako nej prenašam!

Pa prosm ne mi rečt ja prek kabla, ker to vem!
jAcKaSS

go_kyu ::

DEj raj za WIn 98 popedeni tist z mrezno je 100x lazi pa se hitrej in navs se zajebavu...

Taras_Bulba ::

Ej a se da prek COM nekak vidt kaj se dogaja na računalniku kjer je nameščen DOS, pa če se da preusmert display/konzolo/prompt na com port za stalno. Ne samo za en ukaz ala DIR > COM1.?

dr.J ::

Njega dni, dokles sem še uporabljal winse, sem to delal večkrat. neposredna kabelska povezava, eden je glavni, drugi pa odjemalec. Fino je, če je še user isti. Potem ti ob uspešni vzpostavitvi zveze kar sam odpre mapo = drug rač.

Pa ne vem kaj bluziš s tem, če imaš mrežne notri?
To je tako, kot da imaš avto, hodiš pa peš.
Kaj tisti 98 težijo? A je kaj HW konfliktov ali kaj?

Jackass ::

K nasnamm že vse driverje, na konc napiše neznan jezik nekaterih .dll datotek.

Na možnost mi da: obdrži staro, ali pa novo.

Katero koli izberem je na koncu isto - ne dela. Al sploh ni mrežne kartice na seznamu strojne opreme (v Upravitelju naprav), al pa ma zravn klicaj, kar pomeni, da neki ne funkcionira.

Bom verjetn novo mrežno kupu, ki bi itak rd povezu še un komp z netom!
jAcKaSS

BigWhale ::

Taras:

Ja da se... Ukaz pa je... emmm.... Hmm, ce po pravici povem, se ga ne spomnim... ni bil mode... :) To je bilo potrebno narediti preden si norton commanderju ali pa laplinku rekel, naj se 'naseli' na remote racunalnik, kjer ga se ni bilo...

Ja, dos je marsikaj znal o cemer se lahko na Win samo sanja.. ;>

Taras_Bulba ::

Najdu :))

CTTY COMx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava pc-jev z null modem kablom

Oddelek: Omrežja in internet
141477 (1172) Andy18
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171595 (1346) Lincolin
»

Notebook + domači računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6850 (742) CaqKa
»

USB in dva racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121263 (1104) sash
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
201356 (1099) Fantom

Več podobnih tem