» »

premalo spomina za IE?

premalo spomina za IE?

Balandeque ::

Torej, peglal sem eno staro računalo pri sorodnikih (PII, plata pozabu, 32mb rama, geforce mx 32mb) in ko sem na novo položil windowse, mi je pri startanju internet explorerja računalo svetovalo, naj zaprem kako aplikacijo, ker da je premalo spomina. Ker vzporedno ni nič laufalo, dial-up pa je pred mojim servisom delal, me zanima, kaj sem zašuštral? Poskusil sem z win98 in 98SE, formatiral - vedno isto. ;(( RAM je v eni čokoladki, tako da ga pol ni ven padlo...
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Duhec ::

Podobne simptome ima sistem, ki je okužen z virusom.
Najprej to preveri.

ddeben ::

Te probleme sm js tud mel, ko sm mel se 486. Spomnem se pa ne tocno, ka je ze blo narobe... Moznost je da je kaksn virus, lahko pa da je ram fuc-kaput!:D

C_maniak ::

Ne verjamem, da je rami kej narobe, če je prej delal. To je neki software-skega.
Na žalost ne bi vedu kaj.
Virus?...maybe.

ddeben ::

Ce so rami ok pol je 100% virus... z enim antivirusnim ga dej cekiri- norton 2003 priporocam

C_maniak ::

Ne bi blo slab ja.
Če ne se pa prprav, da boš tepen>:D .

ddeben ::

hehe....2. moznost- formatiri disk, pa ponovno nalozi win98 pa potlej probaj!>:D

C_maniak ::

Če pravi, da je že večkrat z različnimi winsi probu!

ddeben ::

Lahk de je kr nadgradil.....8-O

ddeben ::

Ni nujno de je formatiru!>:D

C_maniak ::

Poskusil sem z win98 in 98SE, formatiral - vedno isto.

I don't think so!

ddeben ::

Jutro je ze- sm spregledu.... pol ma pa cd od IE slabe al pa od windows-ow"

C_maniak ::

Jutro je ze

Uh, noč je še mlada8-) ...

pol ma pa cd od IE slabe

Tole ne štekam čist, sej ni IE na posebnih CD-jih; je zroun winsow.

al pa od windows-ow"

Maybe...but not very likely.

ddeben ::

Aja one IE zrovn windowsow ma?! Eh tisti so zanic- js mam ene na posebnem cd-ju, ne delajo nc tezav!:D

C_maniak ::

Ja no sej tud tisti zrou winsa bi mogl BP delat, right? Btw: ker IE pa je sploh zroun 98 SE. 5.0??
Če ne si pa lhk tk 6 dol potegne. No, pa sej tk al pa tk ni v IE problem. S samim programom mislim.
Čuj, boris, pa ti še kje drugje zmanjka spomina?

ddeben ::

Zrovn win 98 so 4.0- ta verzija je totalno zanic.8-O

C_maniak ::

OK, sej lhk da je zanič, sam dejstvo je to, da bi mogl delat normalno, tk ko je vsem drugim delal, ne?

ddeben ::

Je dejstvo sam, sj ves kok je to blo vcasih- napako so zvedl sele po pol leta al pa vec....:D

C_maniak ::

A????!!????8-O

ddeben ::

Eh takrat ko sonpr izdal kaksno igro/program,-ce je bla kaksna napaka, so naredl popravk cez pol leta al pa celo vec... dans ti nardijo popravek 1 dan po izidu igre!!!>:D

C_maniak ::

dans ti nardijo popravek 1 dan po izidu igre!!!

Ne bi pretiravu!

msmiha ::

Omogoči navidezni pomnilnik. Virusi in druge stvari tukaj nimajo veze.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: msmiha ()

C_maniak ::

Mal se s swap file pošpilaj.

Balandeque ::

Najprej, hvala. Navidezni pomnilnik je omogočen, z njim upravlja comp., to sem preveril. Bom res nadgradil IE in potem poročam ..
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Loki ::

ne met swapa nastimanega tako, da upravlja racunalnik z njemu.
tiste warninge (not enough ram) bos se zmerej dobival (sicer bolj redkeje, ampak vseeno), poleg tega se bo huronsko povecala fragmentiranost diska (cez cas).

pri taki majhni kolicini rama dej ene 96mb swapa.
vecji/ manjsi swap ne vpliva na performance skoraj nic, kot je vcasih veljalo prepricanje.

a si takrat, ko ti je javilo, da je premalo rama imel odprto kaksno internetno stran? ker IE (kot tudi vsi ostali browseji) pri kaksni kompleksnejsi strani gladko kuri 10 - 12 mb rama (in se vec - pri meni ob prebiranju mobisux foruma ta cifra znasa 20220 kb).

dobi si kaksen task manager in poglej, kateri procesi kurijo (memory leak mogoce?)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353374 (2198) teedy
»

formatiranje in ponovna postavitev OS win98

Oddelek: Operacijski sistemi
81175 (1061) ql000
»

Težave z preenosnikom.

Oddelek: Strojna oprema
221218 (974) Scorpia
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371991 (1212) frenk
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382326 (1576) R33D3M33R

Več podobnih tem