» »

AngularJS 2.0 ali 1.x

AngularJS 2.0 ali 1.x

janerz6 ::

Z AngularJS imam namen izdelati povsem novo spletno stran. Glede na to, da je zunaj že verzija 2.0 (BETA), sem v dvomih katero od verzij uporabiti. Sam sem namreč bolj vešč Javascripta kot Typescripta, hkrati pa že imam znanja Angularja verzije 1.x (1.4), ob tem, da je o verziji 2.0 veliko polemik in vprašanj, če se bo sploh prijela in razvijala naprej. Podpora za AngularJS 1.x je sicer s strani Googla za nekaj let še obljubljena. Kaj priporočate?

hendriks ::

Za Angular 2.0 se ni za bat, da se ne bi prijel. Upam si trditi, da se bo celo bolj kot verzija 1.x. Tudi 2 najvecja mobilna frameworka (NativeScript in Ionic) ze uporabljata Angular 2. Btw, za Angular 2 ni nujen TypeScript. Ce zacenjas projekt na novo, je verzija 2
pametna izbira.

lambda ::

Če že Angular, potem 2.0.

Sicer pa ... https://twitter.com/iamdevloper/status/...

Matek ::

+1 nubesu.

Na tej točki konkretno razmisli, Angular 2.0 se od 1.0 precej razlikuje, tako da je morda bolj smotrno poseči tudi po čem drugem, ne bo bistveno več učenja (sicer zelo odvisno od tvojega trenutnega znanja Angularja). Lahko morda poveš še kako besedo o projektu, ki ga nameravaš razviti? Bomo lažje svetovali.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

hendriks ::

lambda je izjavil:


Sicer pa ... https://twitter.com/iamdevloper/status/...


Isto lahko rečeš za katerikoli drugi framework ali library (ReactJs npr.)..

mm&r ::

Meni je zadnje čase še najbolj prirasla k srcu Aurelia , ki je zelo podobna Angular 2.0, se mi pa zdi, da je bolj clean sintaksa pa boljse performance ima.

Primerjava

janerz6 ::

Matek je izjavil:

+1 nubesu.

Na tej točki konkretno razmisli, Angular 2.0 se od 1.0 precej razlikuje, tako da je morda bolj smotrno poseči tudi po čem drugem, ne bo bistveno več učenja (sicer zelo odvisno od tvojega trenutnega znanja Angularja). Lahko morda poveš še kako besedo o projektu, ki ga nameravaš razviti? Bomo lažje svetovali.


Gre se za preprost spletni portal, ki vključuje spletno trgovino, blog in fotoblog. Glavna stvar je seveda spletna trgovina. Za backend uporabljam Java EE z Resteasy in Wildfly server. Sicer me pa glede Angularja ne zanima samo zaradi tega konkretnega projekta, ampak tudi nasploh kakšno je mnenje med slovenskimi developerji o verziji 2.0, ker meni je na prvi pogled verzija 1.4 veliko bolj clean in berljiva od 2-ke, je pa res, da se glede 2-ke še nisem poglabljal v detajle.

jizzer ::

Oživljam temo, z sledečim vprašanjem. Lotil sem se projekta, za vodenje "inventure" izdelkov in dobavo, podatkov bo kar nekaj. Sedaj pa me zanima če je Angular prava izbira? Kolikor sem gledal po guglu bi bilo ok, sem pa se odločil, da vprašam še na ST.
Ni to neki veliki projekt, naročnik (lokalni) je pač izrazil željo, da mu nekaj primitivnega spesnim, ker uveljavljeni programi so za njega predragi (in pol funkcij niti ne potrebuje) in je prosil mene. Vglavnem program bo delal samo eno in to je da ima seznam izdelkov, in mu za željen izdelek pokaže najbolj primernega dobavitelja, glede na (nižjo) ceno.
Je Angular primeren? In, ali še ga naj povežem z kakim backend fw, in če, s katerim?

Hvala

c-lox ::

Lahko uporabiš Angular. Glede na zahteve lahko tudi vanilla-js.
Komentar na vprašanje: "In, ali še ga naj povežem s kakim beckend fw"?
Razmisli o tem, kaj sploh želiš počet na backend.
Izberi okolje, ki se bo dobro integriralo v obstoječo arhitekturo.
!not my imagination.

dasf ::

Če se odločaš med nekim "težkim" frameworkom (Angular2, React) in vanilla js/jQuery je verjetno najbolj primeren Vue.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JS frameworks: knockoutJS, angularJS, react, ...

Oddelek: Programiranje
416870 (3715) kuall
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212924 (10020) matjash
»

Kateri programski jeziki za razvoj spletnih aplikacij?

Oddelek: Programiranje
71446 (1177) kr?en
»

JavaScript client framework

Oddelek: Programiranje
51424 (1259) illion
»

[HTML + JS] Nalaganje strani in lightweight JS FW

Oddelek: Programiranje
71089 (966) alexa-lol

Več podobnih tem