» »

Barva drsnika v FrontPage

Barva drsnika v FrontPage

alexv ::

Zanima me a mi lahko kdo pomaga, kako spremnim barvo drsnika, ko delam spletno stran v FrontPage. Privzeta barva je svetlo modra vsaj takšna se mi prikaže, želel pa bi imeti rjavo. Hvala
Lep pozdrav ! Alex

sopex ::

ja to ni odvisn od programa v katerem delaš... drsnike spremeniš s stylom, notr upišeš pač kašne barve nej bo posamezen del drsnika in take zadeve... :D

EASY AND SIMPLE :))

alexv ::

A mi lahko poveš kje se to točno napravi v Fron Page !

Cokolesnik ::

Fantje, hitreje bo, če ročno popravite html ali css datoteko.

Spreminjanje drsnika v html datoteki takole:



Spreminjanje drsnika v css datoteki pa takole:

BODY {
scrollbar-3d-light-color:#000000;
scrollbar-arrow-color:#000000;
scrollbar-base-color:#000000;
scrollbar-dark-shadow-color:#000000;
scrollbar-face-color:#000000;
scrollbar-highlight-color:#000000;
scrollbar-shadow-color:#000000
}

Kako spreminjanje posameznih parametrov izgleda v praksi, pa na tem naslovu.

O barvah drsnika je bilo sicer že veliko napisanega na tem forumu.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

alexv ::

Imam naslednji problem. Trenutno imam tri frame ter v sredinskem drsnik, če je potrebno. Ta je sedaj standardne svetlomodre barve. Jaz pa bi želel spremeniti to barvo. Če pogledam izvirno kodo html, nikjer ne najdem HTML koda:


Če bi ji najdel bi lahko spremenil barvo, če pa kopiram to kodo v html pa dobim frame v frame pa če tudi dam osnovnemu frame, naj se ne pokaže potem ta novi frame z spremenjeno barvo drsnika ni premikajoč ampak fiksen. Prestavljajte si, da mi sedaj napišete odgovor, pojavi se vam okvirček z svetlomodrim drsnikom jaz pa bi želel, da je ta potem bež.

Prosim naj mi nekdo pomaga, kako spremenim prvotni drsnik sredinskega frame, da bo namesto svetlomodrega npr. bež. Delam z FrontPage.
Lep pozdrav ! Alex

Cokolesnik ::

Frejmi, pa drsniki... Poglej si http://www.radiofantasy.com, odpri source, pa boš videl, kako to gre...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

alexv ::

Tole Drsnik na tem URL bi zelel spremeniti.

Kako pa pogledam source na omenjeni strani?
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Cokolesnik ::

Klikneš nekam na stran ali frejm (desni gumb), izbereš Ogled izvorne kode. Bi morda ti poiskal kakšno gradivo za začetnike pri oblikovanju spletnih strani?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Blup ::

Pa še tole... barva drsnikov men dela itak sam v IE, v Netscapu pa ne dela...

Blup
:\

alexv ::

To vse vem, pol pa reci izvorna koda, ob pol 4 zjutraj pa mi res ni potegnil kaj si mislu. Nisi pa mi napisal kako je sedaj s tem drsnikom, sem ti dal primer si lahko tudi pogledas mojo kodo (source) pa ce si ze taksen mojster webdesigna pa ga resi.
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Cokolesnik ::

Zadnjič se je trlo mnenje o tem, koliko je nekdo dolžan pomagati drugim uporabnikom (ali samo nakazati možne rešitve, ali pa kar napraviti željen izdelek). Nihče ne sme pričakovati, da je zlasti tista druga varianta usluge samoumevna ker se človek, če se sam pomuči kdaj pa kdaj, precej nauči še sproti (tudi tisto, kar se sprva sploh ni nameraval naučiti).

Vidim, da si začetnik in ker je vsak bil začetnik ter potreboval pomoč, pa da boš bolj optimističen pri začetku web designa, sem ti napravil modifikacijo tvoje spletne strani.

Modifikacija - primer barvnega drsnika.

Namesto barv, ki sem jih dal jaz, lahko postaviš svoje barve. Še boljše je, da za barve uporabljaš številčno oznako, ki se začenja z #. S to oznako lahko bolj konkretno določiš željeno barvo. Npr. #F4F4F4 pomeni sivo, #000000 popolnoma črno in #FFFFFF popolnoma belo barvo. Številčne oznake posameznih barv ti pokaže večina grafičnih orodij, ko klikneš na željeno barvo v barvni paleti (priljubljen je Paint Shop Pro, ki ga lahko preneseš na www.jasc.com).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

alexv ::

Hvala ti Bostjan za pomoč (ti si zakon), samo eno malo vprašanje še, a veš morda kje najdem paleto šifer vseh barv. Sem sam te razne variante tudi poskus pa mi ni uspelo. Ker delam spletno z FrontPage kjer se html sam kreira zadaj, če bi moral delat z html pa sem zgubljen in ravno tukaj mi manjka znanja. Tukaj pa si nastopil ti in primer rešil, še enkrat ti lepa, lepa hvala.

Sedaj še samo potrebujem šifrant barv pa bo zadeva rešena !
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Cokolesnik ::

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eno ali pa več vprašanj v html-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
221704 (1310) pivmik
»

Inline frame v Dreamweaverju MX ??

Oddelek: Izdelava spletišč
8966 (879) tomitza
»

Barva za scroll bar ali neki tazga!

Oddelek: Izdelava spletišč
11902 (827) Tody
»

Drugačni drsniki ???

Oddelek: Izdelava spletišč
8839 (659) darh
»

Barvanje drsnika...

Oddelek: Omrežja in internet
6794 (660) lordgreg

Več podobnih tem