» »

Dual boot

Dual boot

Excavator ::

Zanima me, če je možno na custom-built pc-ju nastaviti dual boot z Win-10, OS X ter kakšno verzijo linuxa? Nimam kakšnega dostopa do OS-X računalnika in upam, da je možno to narediti brez formata ter live linux variant.

Specs:
i5 6500
250gb ssd
1tb hdd
16gb crucial ram
GTX 970
ASRock B150M PRO4S
Corsair VS650

popster ::

sej uradno se ne da OSX na pc instalirat.
tko da hitro zgrabi kak lubuntu iso, unetbootin in zapeči na usb ključ, pa boš na dobri poti da uštimaš "lubuntu alongside windows"

Excavator ::

Kaj pa neuradno?

FX6300B ::

neuradno se pa da :D google: how to install osx on PC drugače pa .. navaden linux :D ne rabš osx ker je po mojem mnenju brezvezen
May the force be with you!

Excavator ::

Sem že vse to poskusil..naredil bootable usb in mi noče bootati...

hojnikb ::

inštaliraj v virtualko OS X(vmware) pa bo delal
#brezpodpisa

Excavator ::

zdaj še drug maverick zdownloadam, nato pa probam z virtualko. javim če bo šlo..

popster ::

moraš naštivma pod boot device da ti boota z ključa.

Excavator ::

saj kliknem f11 in izberem ključ, a samo utripa tisti kurzor zgoraj levo...sploh ne boota..mogoče je bil kaj corruptan dmg file

popster ::

dmg? kaj si pa pobral, moral bi imet iso praviloma.

hojnikb ::

za os x morš met točno specifično plato z popachanim iso fajlom, sicer pozabi osx
#brezpodpisa

Excavator ::

sem gledal neka navodila in mi začne nalagat os x nato pa se na okoli 3/4 tista črta ustavi in mi pokaže tak prečrtan krogec..

hojnikb ::

#brezpodpisa

Excavator ::

Torej moja plata sploh ni podprta za to..bom testiral še na drugi G31M-S ki je podprta..verjetno bo delalo

Invictus ::

Excavator je izjavil:

zdaj še drug maverick zdownloadam, nato pa probam z virtualko. javim če bo šlo..

Zdownloadaj si že narejeno virtualko.

Jih na dovolj na travnikih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Schranzman ::

Ali imam lahko na leptopu na enem disku inštalirane dvojne windowse, trenutno imam original win10, zato sem naredil dodatno particijo na katero hočem inštalirat še windows 7.
Prvi problem ki je moram med intštalacijo windows spremeniti disk kontorler MBR-GPT, ampak potem javi da je treba formatirat disk oz. particijo, hkrati pa nisem 100% da mi ne bo zbrisalo win 10.
Torej ali je možno imeti windows 10 na ahci mode tako kot je že po defaultu, na ide mode, ki bi ga vsakič nastavil v biousu pa inštalirane windows 7.

Gre pa se mi zaradi enga original programa ki mi ga windows 10 blokirajo in dela samo v demo načinu.....
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

win64 ::

Invictus je izjavil:

Excavator je izjavil:

zdaj še drug maverick zdownloadam, nato pa probam z virtualko. javim če bo šlo..

Zdownloadaj si že narejeno virtualko.

Jih na dovolj na travnikih.

Za virtualko za mac je najboljše uporabiti VmWare. Pobereš en plugin, ki doda podpora za Mac in lahko potem z originalno sliko namestiš.
To je najbolj enostaven način, ki bo skoraj zagotovo delal.

Excavator ::

Virtualka mi deluje, a ko naredim usb in bootam mi pokaže samo apple logo in tisti progress bar se ne premika...

Invictus ::

VmWare ne more bootat iz USBja. Moraš uporabiti ISO.

Pa zdownloadaj si že inštaliran OS X. Tega je kot smetja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Excavator ::

Ne razumem...z VM Virtualboxom sem si na OS X-u downloadal el captain in ga preko tistega programa dal na USB

Excavator je izjavil:

Ne razumem...z VM Virtualboxom sem si na OS X-u downloadal el captain in ga preko tistega programa dal na USB

Rad bi imel OS X kot dual boot z Win 10

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Potem že delaš Hackintosh. Recept za veliko neprespanih noči, če imaš malo nestandarden hardware.

Daj šparaj svoj čas, in si snemi že narejeno virtualko z El Capitanom... Tisti čas raje porabi za plačano delo in si kupi Maca :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9913942 (4844) kiFni
»

Dual boot v letu 2018 - najboljši način

Oddelek: Pomoč in nasveti
312363 (1364) Izak
»

Kako poganjati različne verzije OS X sistema?

Oddelek: Operacijski sistemi
131974 (1470) Map
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821155 (14155) Apache90
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206715 (6232) Buggy

Več podobnih tem