» »

Responzivni čas monitorja

Responzivni čas monitorja

IcyFox ::

Pozdravljeni, v igrah se mi dogaja, da ko se naprimer premikam, slika rahlo zahaja. Nisem prepričan kako bi to razložil, ampak vidijo se neke vrste črt, in ko se premaknem premik ni tekoč, ampak zelo ... Pa sem poskusil to posneti z OBS, in opazil, da se na OBS posnetku to ne vidi. Ali je možno da je to povezano z responzivnim časom monitorja?

IcyFox ::

TU sem posnel s telefonom, sploh proti koncu se vidi, če gledate tisto ledeno svečo...

hojnikb ::

screen tearing
#brezpodpisa

IcyFox ::

in kaj se da proti temu nardit?

hojnikb ::

vsync
#brezpodpisa

IcyFox ::

Ni druge rešitve? Ker nisem glih fan vsynca v igrah, kjer dobim več kot 60fps...

hojnikb ::

jap, gsync ali freesync. Ali adaptivni vsync
#brezpodpisa

IcyFox ::

Nimam monitorja z gsync - freesync, in pa AMD grafično, tako da bo treba z navadnim vsync igrat...

SkyEye90 ::

Ne vem koliko poznaš ozadja tehznike, ampak VSYNC pomeni, da vsak frame igre počaka refresh zaslona in se prikaže v celoti. Če VSYNC-a nimaš vklopljenega, fps-ji igre prihajajo mešano na zaslon, ker jih grafična kartica lahko sprocesira več kot 60. Vedi pa, da v nobenem primeru ti na ekranu ne boš imel več kot 60 slik/sec, pa če ti tudi piše 160FPS.. pač refresh zaslona je 60Hz in to je št. prikazanih slik.
Če jih želiš več, boš moral najprej v nastavitvah izhoda za monitor (torej v windowsih in kasneje v sami igri) nastaviti osveževanje na 120Hz, a to bo šlo le, če to podpira tako grafična kot monitor.
Torej, da ti pri vklopljenem VSYNC-u dobiš trenutno max 60FPS je namenoma, saj tako ta zadeva pač deluje (nekateri mislijo, da je VSYNC tako grafično požrešen, da so jim FPSji igre padli iz npr. 100 na 60 ;) )

Če te zanima kaj več, poišči na youtubu npr FPS vs refresh rate, razlag je ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Senitel ::

Vklopiš VSYNC in vklopiš tripple buffering.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja za gaming?

Oddelek: Strojna oprema
304230 (2766) tryhard
»

Graficna kartica r9 390 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
554866 (3697) Seljak
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
819957 (8045) kratos
»

Vsync

Oddelek: Strojna oprema
182049 (1746) miraldi
»

Pomoč pri grafični

Oddelek: Kaj kupiti
281736 (1255) miraldi

Več podobnih tem