» »

[C#] Razširitev Linked List-a

[C#] Razširitev Linked List-a

Ciklamen ::

Pozdrav.

Ker mam na faksu za vajo naredit neke razširitve funkcionalnosti Linked List-a, me zanima če kdo ve kaj pri bogu bi bilo:

Preveri ali metoda pripravi() pravilno pripravi seznam (glede na to da je funkcija pripravi() že v naprej napisana kot


public static LinkedList<Student> pripravi()
{
  return new LinkedList<Student>();
}



Ne vem kaj bi tu blo za preverjat?)

Drugo vprašanje da preverimo ali funkcija dolzina() pravilno vrne dolžino seznama

public static int dolzina(LinkedList<Student> seznam)
{
  return seznam.Count; //tu je prvotno return -1 sam sem spremenil v seznam.Count
}


Si kdo to kako drugače razlaga kot jaz?


Da še nadaljujem, dve funkciji vrini() in vstavi(), ki vstavljata elemente v seznam, ne vem kako bi ju različno napisal? Zame obe funkciji opravljata isto... Torej preverjaš indeks, če je večji ali enak dolžini seznama vstaviš na konec, če je 0 vstaviš na začetek če pa je vmes pa vstaviš na pravo mesto...Tak si jaz razlagam
- End of the Post ->

FrEaKmAn ::

1. Za pripravi() bi sklepal ali dejansko naredi objekt, ki je LinkedList<Student>. Poguglaj kako preveriš, če je nek objekt določenega tipa.
2. Narediš seznam, vstaviš 2 elementa in preveriš če ti vrne 2?
3. Imam seznam (dolžine 3). Želim dodati element na drugo mesto (index 1). Na tem mestu že obstaja neka vrednost. Kdaj bo to vrednost prepisalo (dolžina seznama ostane ista) kdaj pa na ta index dodalo vrednost in vse poznejše vrednosti premaknilo za index+1 (nova dolžina seznama je 3+1=4). Vidiš razliko?

Ciklamen ::

Koristni napotki, hvala!

Pri 3 razumem, kaj hočeš povedat, mogoče bi bilo s strani asistenta bolje, da napiše namesto vstavi() zamenjaj() ali pa kaj podobnega. Zame vstavi pomeni, da vstavljaš element, ne nadomeščaš :)

Vsekakor pa hvala, mi je jasno sedaj ^-^
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Torej nekaj sem se igral, ampak mi ni jasno na kak način naj to implementiram da bo imelo smisel. Koliko mi je jasno ta heritage je smiseln če imaš več razredov?

Torej to imam, vem da ni prav in vem da nima smisla ampak nimam pojma :D

public static LinkedList<Student> pripravi()
        {
            Student s = new Student();
            Type t = s.GetType();

            string str = s.GetType().Name;

            if (t == typeof(Student))
                return new LinkedList<Student>();
            else
                return new LinkedList<Student>();
        }
- End of the Post ->

FrEaKmAn ::

Je verjetno mišljeno da z neko drugo metodo testiraš pripravi() metodo?

Ciklamen ::

Ne vem, bomo videli kaj bo avtomatski test vrnil :) Če bo sploh tak daleč prišel :D
- End of the Post ->


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] Naloga seznam

Oddelek: Programiranje
223158 (2433) Matic1911
»

[c#] Sklad

Oddelek: Programiranje
91491 (1351) Spura
»

[c#] Ustvarjanje objekta v drugem razredu

Oddelek: Programiranje
81595 (1540) Cvenemir
»

Povezani seznam

Oddelek: Programiranje
132005 (1602) pohano
»

[c#] LinkedList branje poljubnega elementa

Oddelek: Programiranje
161436 (1345) FrEaKmAn

Več podobnih tem