» »

Problem s routerjem

Problem s routerjem

venson ::

Zdravo, v stanovanju že nekaj časa opažamo probleme z internetom, ampak izključno ko uporabljamo router. Ko sem povezan preko modema deluje net kot mora, vendar smo štirje v stanovanju in le tako ne gre. Ko želim odpreti določeni strani, ko sem povezan na router, javlja da ni bilo mogoče doseči DNS serverja. Takrat smo resetirali modem in je šlo. Parkrat smo poklicali operaterja, pa je nekaj zajamral in spet znova ista zgodba kmalu za tem. Danes pa je šla stvar tako daleč, da so se strani nalagale precej dolgo, na clientu ene igre pa je potrebovalo kar dobro minuto, da se je karkoli odzvalo. Pogooglal sem zadevo, in našel eno rešitev, da nastavim dns server na googlovega, 8.8.8.8. Zadeva po resetiranju routerja ni pomagala nič. Ima kdo kakšno idejo kaj storiti vnaprej?
Hvala. Lp.

AC_DC ::

Model in starost ?
Kako hitro linijo imaš (xdsl/optika/kabel/lastovka net) ?
Verjetno nekdo z veseljem uporablja p2p in router ne zmore več...

http://pchand.si/vsi-izdelki/izdelek.as...
nastaviš preko winbox http://www.mikrotik.com/download




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

venson ::

Uporabljamo tplink TL-WR740N, kabel 20/2 linija. Problem je v tem da sem trenutno sam in zadeva še kar ne štima.

AC_DC ::

Si povezan tplink preko kabla ali wifi ?

venson ::

Sedaj nič od tega, povezan sem direktno preko lan kabla na modem.

AC_DC ::

In drugače ?

venson ::

Preko wifija, vsi štirje laptopi, pa še kak telefon zraven. Samo količina povezanih naprav nekako po opažanju ne vpliva na te probleme.

AC_DC ::

Priklopi se sedaj preko kabla na router.
Za wifi varnost je poskrbljeno (wpa2-aes, dolgo random geslo) ?

Modem imaš sedaj v bridge načinu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

venson ::

Deluje normalno preko kabla router, vendar tudi wifi trenutno deluje bp, tako da ne vem ali je vse skupaj slučaj, ali ne. Za varnost je seveda poskrbljeno. Kar se tiče modema, ni v bridge načinu.
Ali je precej pomembno s katerim kablom se poveže modem in router?

floyd1 ::

Koliko sosednjih omrežij vidiš? Omenil si stanovanje - večkrat je tu problem preveč sosedov in vsak s svojim wi-fi omrežjem. 5GHz router je pri meni rešil težave. Čez dan je nekako še šlo, zvečer pa je delovalo katastrofalno.
Aja, s sosedami pa teh problemov ni ;), ugotoviš da zvečer sploh ne rabiš neta.

Še to - pri 5GHz router ti seveda ne pomaga nič, če tega ne podpirajo tudi zgoraj omenjeni laptopi in telefoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

NoName ::

Si popolnoma prepričan, da nimaš kakega open dns resolverja na tistem tvojem wifi routerju?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

venson ::

Situacija je takšna, router deluje na kabel, na wifi trenutno ne. Kar se tiče drugih sosednjih wifijev, jih je samo 6.

venson ::

NoName je izjavil:

Si popolnoma prepričan, da nimaš kakega open dns resolverja na tistem tvojem wifi routerju?

Ne da bi vedel.

AC_DC ::

Verjetno en drugem "skačete" v spekter.
Ločeni wifi kanali so 1,6 in 11.Prvo poglej na katerih kanali so sosednji wifiji in postali tvoj wifi na prost kanal.

NoName ::

venson je izjavil:

NoName je izjavil:

Si popolnoma prepričan, da nimaš kakega open dns resolverja na tistem tvojem wifi routerju?

Ne da bi vedel.


... pa lahko to kako preizkusiš?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Miha 333 ::

AC_DC je izjavil:

Ločeni wifi kanali so 1,6 in 11.

Tudi 1, 5, 9, 13 (v Evropi).

Vaseer ::

Če imaš aktiven DNS open resolver, lahko preveriš tu. Vpiši svoj javni IP naslov in počakaj trenutek, dva, da preveri.

Glede na opisano je verjetno težava z WiFi povezavo routerja. Na brezžičnem spektru, kjer router oddaja WiFi signal, se pojavlja neka motnja, ki moti signal.
Preveri nastavitve WiFi routerja: je kanal/frekvenca nastavljena statično ali je na avtomatsko? Preveri zasedenost spektra - najlažje tako, da na mobitel namestiš aplikacijo (npr. WiFi analizer) in preveriš zasedenost. Router nastavi na najmanj zaseden kanal.

Druga možnost je, da ti nagaja napajanje routerja. Sem imel podoben problem, ko adapter ni zagotavljal stabilnega napajanja in je najprej počepnil WiFi. Če imaš možnost, menjaj adapter (V morajo biti identični trenutnemu adapaterju, A morajo biti enaki ali večji).

Glede WiFi kanalov je tako, da nekatere kartice, kljub temu, da si napravo kupil v EU, ne zaznajo omrežja na kanalih 11+. Načeloma je odvisno od driverjev, ni pa nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vaseer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423961 (8923) Daniel
»

Telefoni ubijejo WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
181969 (1357) imagodei
»

Wifi najde vse sosede mojega routerja pa ne

Oddelek: Omrežja in internet
112765 (2486) primo
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366368 (4681) maremare
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224357 (3872) Hayabusa

Več podobnih tem