» »

nova inštalacja in problem

nova inštalacja in problem

TOP ::

V prenosnik sem dal popolnoma nov SSD disk,ker sem hotel vse skupaj mal pohitrit.Botal sem iz USB kjer mam gor windows 8.1 in mi pokaže se moder zaslon kot na tem linku
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
In nikakor mi ne uspe zrihtat.

TOP ::

Sem tud preko googleta iskal in našel kar nekaj sam nikjer ne opisuje tale problem pri novi inštalaciji.

crniangeo ::

pa mas star disk se vedno priklopjen namesto dvd pogona al pa karkol v tej smeri ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

TOP ::

ne star disk sem znel ven in dal not nov disk.

R1710 ::

Napaka je, ker išče recovery, na SSD pa ga ni.

Kako si bootal?

V BIOS-u še lahko izklopiš secure boot.

TOP ::

ja prvo sem preko fast boot sem sam kliknu na usb in dobil to napako,potem pa sem še v biosu popravu da prvo boota iz USB.

crniangeo ::

dej vklop uefi, bo delal :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

TOP ::

nimam možnosti uefi je prenosnik starejši

crniangeo ::

dej mi specifikacije tvojega prenosnika. To se pravi: model in leto :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

TOP ::

model je HP 6830s leto pa ne vem.

TOP ::

evo našel v biosu uefi kaj ga dam na enable in še kaj drugega.

crniangeo ::

ja enable ga dej

po enablu pa še enkrat probaj :) pa lej da bo uefi only:)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

sem dal in sedaj čakam vidim da mi avtomatsko boota iz USB ker ga mam noter.Evo isto sporočilo.

Pa to je neverjetno še nikoli takega problema pri novi inštalaciji.Je sploh kaka možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

AC_DC ::

Zapeči win8 iso na cd.

TOP ::

Misliš da je tole rešitev.

goranzaric ::

Probi naredi usb zagonski po spodnjem postopku

https://www.thomas-krenn.com/en/wiki/Cr...

Se vedno pa lahko naredis klon diska iz hdd na ssd

TOP ::

Na klon sem tud pomislu sam gor na hdd imam windows 10,rad pa bi dal windows 8.1

hojnikb ::

namesti windows na usb preko microsoftovega toola http://windows.microsoft.com/en-us/wind...
resetiraj bios in bi mogl delat-
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

goranzaric ::

Imel sem primere da je takšno napako metalo dokler se ni ročno na usb ključ skopiralo UEFI datotek kot je v linku.

TOP ::

kaj mi lahko kdo najde kako se tole naredi postopek.Hvala

Aha zdej vidim kjer piše create media.Sam kaj tam naredi komplet windows 8.1 gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

TOP ::

Sam tolr je pa zanimivo.Sem naredil preko windows,win 10 na DVD in dal noter in inštalira brez problemov,vse ostalo ne gre.Če ne bo treba lih windows 10.

solatko ::

Problem je v UEFI, kjer imaš kodo za že registriran win10, od win8.1 pa je ne najde. Če potegneš w8.1 direktno iz njihove strani, ti bo na začetku zahtevalo kodo, katere pa nimaš.
Instaliraj w10, na ključek pa si z M$ ISO TOOL naredi ključek, z posnetim w8.1. Ključek startaj v w10 in na ključku izberi set.exe (instalacijski fail), potem te bo sistem vprašal, če bi downgrade-al OS, potrdiš in bo nameščen w8.1.
Moraš pazit, da imaš enako verzijo - home sli pro, ultimate ne bo šel, ker je 10-ka ultimate predvidena za korporacije.
Delo krepa človeka

TOP ::

Ja solatko res je.Ker na prenosniku so bili windowsi 7,katere preko nadgradnje je dal oče na 10,sedaj je hotel SSD in nazaj windowse 8.1 in mislim da imaš prav.

TOP ::

Ja bom probal z programom iz linka,ki mi ga je dal Hojnikb.

TOP ::

Tudi tole ne dela javi pa error code 0x0000221.Jao takega pa še ne.

solatko ::

Si šel preko boot-a ali iz sistema?
Če nisi imel še nikoli gor w 8, moraš namestitev izvest iz delujočega sistema, ko bo vse potrebno naložilo, bo računalnik reštartal in se bo pričelo nalaganje.
Iz boot-a ne boš uspel namestiti starejši sistem, razen, če disk formatiraš.
Delo krepa človeka

TOP ::

Pa tud tole sem naredu in ne gre.Naredu sem z programom Mediacreationtools iz tistega linka boot USB win 8.1 Pro lih tako kot Win 10 so PRo.In sem probal na oba načina in ne gre.Probal sem na novemu disku prvič uporabljenemu in je nonstop javilo tisti Error,potem mi je uspelo iz CD ki sem ga naredu iz Strani Microsoft Win 10 in je namestilo BP.Nisem pa probal zdej tole formatirat pa še enktar,če bi šlo gor Win 8.1,res mi ni več nič jasen.

solatko ::

Izgleda, da ti UEFI ne pusti namestiti nelegalne programske opreme, saj ne zazna kode za ta sistem.
Šlo bi na legacy, vendar boš imel sistem nelegalen, ni mi pa jasno, zakaj ne pustiš w10 in hočeš namestiti slabši w8.1.
Delo krepa človeka

TOP ::

To vem ja sam,za očeta je pač naj se nauči mal.Ja drugače bom pustu,pač naj se navadi.Ej zahvaljujem se usem za pomoč HVALA solatko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211316649 (14029) anjica
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422920 (6559) jedateruk
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445324 (1895) jahidtech
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726109 (21229) R1710
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611771 (10298) solatko

Več podobnih tem